Posbírejte všechny své síly a připravte se na spoustu akčních scén a mrazivého napětí, protože teď už neexistuje cesta zpět! Ve vzrušujícím pokračování úspěšného filmu se totiž znovu vydáte na extrémně nebezpečnou výpravu za nepřátelskou linii. Když dostává speciální oddíl americké armády úkol, aby zničil severokorejskou raketovou základnu a odvrátil tak možný jaderný útok, neúspěch nepřipadá v úvahu. Mise je však neočekávaně přerušena a hluboko v nepřátelském území zůstávají odříznuti čtyři vojáci. Aby přežili, musí přemoci povstalecké síly, které usilují nejen o životy jich samotných, ale i o životy spojenců a všech obyvatel svobodného světa! (oficiální text distributora)

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Za nepřátelskou linií" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

Mičl odpad!

Ta už mnohokrát viděná třesoucí se ruka kameramana mě tam moc neseděla ani nebyla nějak moc povedená, spolu s vyblitým obrazem a záběry na vystřelené náboje jako vystřižené z Matrixe, to bylo i na mě moc. ()

AdamesWWE

[5.5/10] Pokračovanie výbornej jednotky. V tomto filme ma zaujal tak ako v jednotke príbeh, táto vojenská tematika ma celkom baví a tento námet je tiež fajn, film síce úvod nemá hocijaký, ale potom sa to už rozbehne. Putovanie vojenskej jednotky na osamelej časti bolo fajn, no aj tak som im ani tak moc nefandil. Herci sa dali, ale nikto z nich ma nejak extra nezaujal, ale záporáci celkom ušli. No v prvom rade ide o akčný film, pre akčný film je treba akčné scény. Dvojka ich má dosť, ale tak kamera je niekedy dosť roztrasená, akcia je skôr priemerná, streľba atd, niektoré dobré veci sa tu nádju. Plus má aj dobré prostredie. Jednotku mám veľmi rád, táto časť spolu s trojkou sú podľa mňa zbytočné projekty, ktore ma bavili maximálne tak na dve pozretia. Ale toto je o trošku lepšie ako trojka, no aj tak by to potrebovalo viac vecí vylepšiť. Za nepriateľskou línou 2 je len priemerné pokračovanie, ktoré sa aj s trojkou vo svete akčných filmov ľahko stratí. ()

filipvrbik

Jako nic moc film, ale jak se trefil do aktuální situace ... nebýt naprosto zpackaného konce není to vůbec hrozné, i když je tu přehršel akčních scén stále je to nuda...40% ()

mala_kea

Celkem povedný akční kousek, z bohužel laciným scénářem i režií. Ale i přes to se mi tento akční kousek poměrně líbil ()

montongery

Jednička byla dobrá, tady tenhle snímek se už pouze veze na jejím slavném jméně.. Ale ani dějem a ani kvalitou (kdy je vše špatně) s ní nemá co společného. Takhle si představuju tu nejhloupější televizní ‘zábavu’. ()

MickeyStuma

Předchozí kinosnímek se odehrával v Bosně, druhý a už dějově skromnější videosnímek se podíval na dění v Severní Korei. Změna je hodně výrazná. Dějově slabší, avšak akčnější a v rychlejším tempu. Námět se drží prvního snímku, takže tu je opět převážně kritika vlastní politické síly a způsobu velení. Žádné oslnivé herecké výkony, dramatizace či nějaké napětí nelze očekávat. Jen prostoduchá střílečka, jak se na obyčejný akční videofilm sluší a patří. ()

Jakubik

Po docela vydařené jedničce velké zklamání. Spoustu chaotických záběrů, levný příběh. Abych jen nekritizoval pár scén a pasáží bylo docela v pohodě ale zbytek jsem se docela nudil. ()

Ronyk7

Céčko jak vyšité, možná i ještě horší. Mělo to sem tam i nějakou světlou stránku, ale ne co se akce týče což je u akčního filmu zásadní. Akční sekvence jsou katastrofálně natočené. K prvnímu dílu se to přirovnávat nemůže. Mají společný jen ten název, tím to začíná i končí. 26.04.2007 ()

bif odpad!

Totální fail, debilní střih, debilní kamera, debilní režie, debilní herci, prostě všechno. 0%. ()

Lucas87

Taková americká novodobá propagandistická sračka, film má za úkol udělat z američana spasitele, a severokorejců hrozbu světa, přitom reálně je to naopak. Tohle se snaží parazitovat na názvu " Za nepřátelskou linii ", jde vidět, že to netvořil tvůrce jedničky, je to prostě rychlokvaška udělaná pro prachy, co se snaží přiživit na tématu severní Korea. Úvodní prolog o historii korejského poloostrova měli zajímavě udělaný, to je tak ovšem vše. PS: Taky Vás nadchlo to akční nasazení Multikáry co převáží hromadu chlapů, přitom tohle autíčko je rádo když odveze několik pytlů, aby jelo dostačující rychlostí. Díky střihům jsem měl pocit, že to je snad formule nebo snad náhrada buginy co používají speciální jednotky. ()

Acrobat odpad!

Anjel je preč, vodopády tiež, Slováci nevideli ani cent, cestovný ruch zlyhal. Ale je tu viac vecí čo nezlyhalo. Tupý scenár a herci, kde oko dovidí, praveký spôsob akcie, a preto návšteva Disneylandu poskytne väčší záber spokojnosti. (videné 13.04.2014, JOJ archív) ()