Film dánské režisérky Susanne Bier (Bratři) byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film a patří k tomu nejlepšímu, co nám současná skandinávská kinematografie může nabídnout. Hrdinou filmu je charismatický a talentovaný dánský herec Mads Mikkelsen (Casino Royal) pracující v indickém sirotčinci, který zoufale potřebuje finanční prostředky. Ty se nabízejí z rodného Dánska, země, kterou nechal daleko za sebou. Životní situace, které ho tam čekají, změní obchodní cestu v dramatickou, bolestnou zkoušku pro všechny zúčastněné. (oficiální text distributora)

NeMiQ

Neskutočne silný koniec, teda aspoň pre mňa a musím priznať, že som aj uronil slzu a to sa mi často nestáva. Klasicky skvelý severský film. Asi trošku lepší ako len skvelý. ()

madam.art

Dlouho jsem se s tímto snímkem míjela, než nadešlo to správné nedělní ráno. Příběh se dal trochu předvídat, ale jednotlivé scény, kterými se režisérka propracovává k pointě... zdařilé. Užila jsem se dvě hodiny pocitu, že nemarním čas, a trochu jsem se emocionálně vyšťavila. Susanne Bier si už budu pamatovat. Nečekané prostřihy na květiny jsou více než výmluvné, z počátku trochu nepochopitelné. Častokrát jen ilustrují nějakou drobnost, pocit, zpomalí děj a probudí napětí. ()

david666

Tak si říkám, že chlap se nestačil divit co všechno na něj spadlo když se vrátil do Dánska. A přitom mělo jít pouze o rutinní návštěvu u mecenáše, který uvažuje o financování sirotčince v Indii, kde hlavní hrdina pracuje. Po úvodních minutách jsem opravdu nečekal jaké film nabere obrátky. SPOILER!!!!!! Sice některé reakce postav mě nějak neseděly (třeba reakce hlavního hrdiny na svatbě, kde se snažil hned vše vyřešit a ne počkat a nechat si šokující informaci vstřebat; také jeho nově nalezená dcera po dojemném proslovu na svatbě, kde řekla, že se o svého pravého otce nějak zvlášť nezajímá, najednou obrátila). Ale těžkou soudit, jak by se člověk zachoval. Také bylo zajímavé chování boháče, který se všemožně snažil "dohodit" hlavního hrdinu své manželce. Velice dobrá scéna byla na konci filmu, kdy manžel už nezvládá psychicky, že umírá a absolutně se zhroutí manželce v náručí. ()

kedluben

chtěl bych něco napsat o nějaké slabině, neviděl jsem ten film před chvílí a nejsem jím tedy bezprostředně ovlivněn.... já ale opravdu myslím, že je to výborný film s převynikajícími hereckými výkony. ()

Kosan

Příběh jak z pera Danielle Steel, (ne)sympatičtí herci a hlavně je to neskutečně dlouhé a předvídatelné. A to, že film částečně zobrazuje situaci v Indii, z něj dobrý snímek rozhodně nedělá. ()

Paserak

Nalákán recenzemi jsem po tomto filmu skočil. Hlavně mě lákal Mikelsen, kterého jsem si oblíbil ještě víc po shlédnutí filmu Adamova Jablka. Začátek v Indii mě totálně bavil. Bojoval jsem s kamerou ve stylu "reality show", ale zvykl jsem si. Další rodinná sága byla tak trochu z pera Rosamunde Pilcher. Vím, že teď dost lidí naštvu, ale nemohu si pomoci. Mám dojem, že kdyby tam Mikkelsen nehrál tak ten film někde v koutku zhynul nepovšimnut. Přesto dám 3 hvězdy. ()

karnifex

Tak blbý film už jsem dlouho neviděl (a doufám, že zas dlouho neuvidím!). Hlavní hrdina je extrémně nesympatický (po chvíli máte chuť dát mu pořádně do držky, pokaždé když se objeví na obrazovce - já teda tu chuť určitě měl!), takže snahu nezištně pomáhat mu prostě neuvěříte (vlastně jsem mnoho desítek minut filmu čekal, že se z něho vyklube pokrytecký zákeřný záporák, což by mohlo filmu dát jiný směr, ale nestalo se..), jeho dcera působí retardovaně (měla svatbu, ale chová se tak na úrovni desetileté), některé dialogy jsou jak z Beverly Hills (nic proti rodině Walshových) a scéna podepisování smlouvy připomene Trierovo Kdo je tu ředitel, jenže je myšlena vážně. I citové vydírání je v tomto filmu podáno tak neumětelsky, že se ani neurazíte. Tohle že "patří k tomu nejlepšímu, co nám současná skandinávská kinematografie může nabídnout"?!!! Dobrej vtip.. ()

kolodej1

vynikající film. Začíná poměrně nenápadně, ale stále víc a víc mě ten příběh vtahoval, až do skvělého finále. Skvělé herecké výkony, nejen od mého oblíbence Mikkelsena, ale i ostatních klíčových herců. Přesné dialogy, kde nebylo řečeno víc než bylo nutné, ale zároveň tam nic důležitého nechybělo. Jednání postav bylo uvěřitelné a mohu jen pochválit výborný scénář, příběh se vyvíjel tak, jak by člověk dopředu nečekal, přitom to ale nebylo tak jako v některých filmech, že by člověk nechápal, co a proč se stalo. Film, který vzbuzuje velké emoce a přitom člověk nemá pocit, že je citově vydírán. K vidění byly velmi silné scény, především pak v poslední třetině filmu. Film zkrátka neměl chybu - příběh, emoce, kamera, muzika, herecké výkony. Špičkový film, který ve mě ještě bude nějaký čas doznívat, vřele doporučuju. Po zásluze byl v nominacích na Oskara. ()

Fajolo

Ako je možné dať dánskemu filmu s úžasným Madsom Mikkelsenom len 2 hviedičky? Nuž po prvé sa mi zápletka príbehu zdá byť umelo vykonštruovaná, akoby ju vymyslela Rosamunde Pilcher. Po druhé sa mi nepáčilo, ako dej gradoval pomocou lacných trikov. Tam kde by sa normálni ľudia porozprávajú, jeden druhého vypočuje, až sa napokon dohodnú na niečom rozumnom, tak tam sa hrdinovia tohto filmu museli pohádať, aby to následne mohli riešiť konflikt a udobrovať sa. Tento film mi prosto nesadol a čudujem sa, čo na ňom vidia iní, že pejú toľkú chválu. ()

Aquila

V první polovině se film výborně rozjede a slibuje zajímavé drama, ale pak se najednou zastaví a dál už jen spíš ždíme emoce a dojíždí tak nějak samospádem. Stojí za shlédnutí, příběh je dobrý a některé herecké výkony výborné, ale celku něco chybí. A možná je to částečně i prkeností "hlavní ženy", které přitom sekundují výteční herci – oba muži i dcera. ()

Saroman

Na tomhle filmu je perfektní to, že se veškerý potřebný vysvětlení dostaví v průběhu děje, kterej je emocionálně silnej tak jak se na severský drama sluší a do poslední chvíle zajímavej. Postavy charismatický, Mads Mikkelsen je v tomhle oboru král. //90% ()

Dvojirakri

V pořadí třetí film s Madsem Mikkelsenem který jsem měl tu čest vidět, po vynikajícím psychologickém dramatu Hon, kde se silně zapsal nejen do mé paměti, a prapodivném snímku Adamova jablka, který je nejspíš určený pro zcela jiného diváka, jsem se rozhodl pustit si Po svatbě. Zde ale není jeho role natolik výrazná, v mých očích zde první housle hraje vynikající Rolf Lassgård, právě jemu tento snímek patří a jemu ostatní sekundují. Je to plnotučné vztahové drama, které musí vtáhnout každého, kdo má podobné snímky rád. Plno detailů do tváří, minimální hudba která neruší děj, skvělý scénář který klidně mohl napsat sám život... A v neposlední řadě překrásná Sidse Babett Knudsen. Nebyl jsem tak uchvácen jako prvně jmenovaným snímkem, možná proto že do podobné situace se sotva někdy dostanu, ale nemám co bych vytknul, takže plný počet, ať nežeru. ()

BeaVV

Ukážka toho, že aj v biednych podmienkach može byt človek štastný-spokoný a naopak že ani miliony nemusia znamenat štastie. Emocie sa z tohto filmu len tak valia a ostat chladným sa vam určite nepodari. Bravúrne výkony hercov, všetkých nie len hlavného predstavitela, stavia tento film do pozície filmov, ktoré sa len tak nevidia. Krásne. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky