The Lady Vanishes

Komedie / Mysteriózní / Romantický / Thriller

Velká Británie, 1979, 95 min

Verze od Hitchcocka mne vpravdě nenadchla; zde jsem čekal spíše zklamání, ale to nepřišlo. Ta nejdůležitější část filmu - hledání lady ve vlaku - mi dokonce přišla zábavnější; Cybill Shepherd se pro roli bláznivky skvěle hodí a její zásluhou je příběh o něco přirozenější. Rozhodně nelituji, že jsem si na tuto verzi udělal čas.(7.12.2010)

• pepua

Tento remake Hitchcockova originálu je absolutně prázdný a po skončení jsem si uvědomil, že zde nebylo nic, co by mne oslovilo. Což o to, v kameře, režii problém není, i herci hráli bez nějakých prohřešků. (I když tři hlavní postavy hrají natolik známí herci, že by člověk mohl čekat osobitější projevy, podle mne si to jen odehráli.) Rozhodně nedoporučuji se dívat, jedná se o velkou nudu. Hammer meets TV Nova, tak by se snad dala krátce popsat kvalita tohoto snímku.(15.7.2008)

• - Jedná se o na téměř 30 let poslední snímek studia Hammer. K obnovení došlo až v roce 2008 filmem Beyond the Rave (2008). (Němi)