Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

joshula

Velmi poutavý příběh, kterému nechybí kouzlo a humor. Dobrý nápad, který se podařil dobře přenést z papíru na plátno. James i v tomto filmu ukazuje, že je novou vycházející filmovou hvězdou a je podle mě to hlavní na čem tento film staví. ()

cab

Jednoduchy fantaskni pribeh proklete divky s prasecim oblicejem zasazeny do dnesni doby. Presunu-li se rovnou k zaverecnemu shrnuti, tak musim konstatovat, ze mi nesedl jak osobity humor zakoreneny nekde hluboko v jame absurdna, tak balancovani mezi mnoha rozlicnymi zanry. Pochvalit se vsak daji vsichni herci i technicky stab v cele s reziserem. Jak jiz zmineno - osobitost ci originalni pojeti teto romanticke pohadky noveho tisicileti je zrejme na sto honu, coz je na jednu stranu dobre a na druhou pro me osobne ne. Treba priste bude lip. 50% ()

Orthank

Čarovný príbeh ,ktorý ma priznám sa,príjemne prekvapil, a to ako po stránke dejovej (i keď trúfalo klišoidnej:-) tak i (a to najmä) po stránke vizuálnej.Hravá hudba, prefíkaná kamera a úžasné uhly snímania,vzbudili vo mne akýsi pocit hravosti siahajúcej po Burtonovských prvkoch ale zároveň držiacej sa na uzde čo sa týka morbídnosti.Áno možno preháňam a Penelope nebola ani zdaleka tak blízko Burtonovi aby si zaslúžila takéto prirovnania,no isté podobnostné črty sa bezpochyby nájsť dajú. Pre mňa neznámy režisér Palansky odviedol super prácu a so svojím takmer debutujúcim dielkom sa vyrovnal naozaj na výbornú.Dokázal tak ošúchaný príbeh dostať do roviny uveriteľnosti i pre dnešnú uponáhľanú dobu a to dokonca i s velmi odľahčujúcimi prvkami fantasy.Veru ukážte mi iného:-)Na zjedenie Christina Ricci ,čoraz viac zaujímavejší James McAvoy do seba zapadajú ako lego skladačky a vy nemáte dôvod im nefandiť aj ked sa pristihnete s pocitom trápnosti,prichadzajúceho akosi z princípu,ale v skutočnosti im veríte a držíte palce až dokonca.Veru prekvapujúco pozoruhodná snímka ktorá by si zaslúžila väčšej pozornosti aj napriek už niekoľkokrát videnému priam rozprávkovsky sladkému príbehu,s kvapkou Palanskeho svojskosti.Rozhodne stojí za pozretie.... ()

Hanys_

Opravdu roztomilá pohádka s několika hodně povedenými zábavnými momenty. Navíc Christina Ricci s prasečím rypáčkem je naprosto okouzlující. 80% ()

wosho

Penelope dokáže v úvodu diváka okouzlit humorem a atmosférou moderní pohádky, bohužel po vynikajících 15minutách filmu pomaličku začne docházet dech. Ono kouzlo jaké film měl pomaličku vyprchává, až zbývá pouhá solidní romance. I přesto se jedná o jednu nejpodařenějších romantických komedií za posledních pár let, která diváka pobaví, ale promarněného nápadu je trošku líto. ()

eagle-eye

Decentní, milá, moderní Popelka křížená s Nůžkoprstým Edou. Spíš než prasečí čumák Christiny mě v hlavě utkvěl další skvělý výkon charismatického Skota McAvoye, který se pro mě stává jedním z nejoblíbenějších herců nastupující generace. Výjimečně se mi líbila i Reese a Peter Dinklage. Celkově atmosféra filmu byla taková typicky sympatická ostrovní, žádnej americkej afektovanej přesládlej nesmysl. Navíc s výtečnou tečkou na závěr, hymnický song Happípola od Sigor Rós. Podobné filmy: Střihoruký Edward obalený v anglickém stylu. ()

dopita

Moderní pohádka o holčině s prasečím ksichtíkem. Trochu mě to připomínalo režijní počiny Danny De Vita, hlavně první třetina, kdy nápadnící jeden po druhým proskakujou oknem. To bylo trochu přehnaný, ovšem vůbec ne na škodu. Bylo jasný kam se potom bude film ubírat a nutno říct, že film je natočen citlivě, je zábavnej a rozhodně nesmrdí nudou. ()

Merkin

Pohádková pecka, jiskrnná, fantastická, vtipná a navíc s dokonalým soudtrackem(Hoppipolla). Tak by to mělo vypadat. ()

barlow

Docela příjemný film, občas hlušší místo, ale po většinu času pohádka pro dospělé s nutným poučením na konec, úžasná hudba a burtonovská atmosféra. ()

Cassandra

Penelope je celkem hezký, romantický film, ale zřejmě se odehrává v nějakém zvláštním vesmíru, kde rodiče neučí děti chovat se slušně, a tak muži po spatření dívky s lehce zdeformovaným nosem utíkají, ječí a vyskakují z okna. Co by asi dělali, kdyby potkali na ulici třeba člověka s popáleninami? Vybuchli? Tahle kombinace pohádky (povolena nadsázka) a dramatu (snaha o realističnost) zkrátka mnohdy trochu skřípe, ale ústřední pár plus její rodina přinášejí body navíc. ()

angloumene

Po až moc přehnaném začátku jsem si říkala, že Penelope asi nebyla ta pravá volba... Naštěstí posléze film nabral na trochu rozumnějších obrátkách a z původního podprůměru se vyšvihl poměrně vysoko. Ve výsledku je to tedy příjemná pohádka, která je opravdu, ale opravdu milá. Stejně jako ostatní i mě okouzlilo prostředí filmu, které je neuvěřitelně barevné a hravé, ale zároveň skvěle zapadá do Londýna, ve kterém sem děj odehrává. ()

Rose.Tyler

Asi opravdu pouze nadprůměrná moderní pohádka. Může být ovšem OPRAVDOVOU LAHŮDKOU pro každého romantika s duší dítěte, který má rád praštěný humor, potrpí si na tak trochu "burtonesque" atmosféru, miluje Sigur Rós, nenechá si věšet bulíky na nos a ví, že "poučení" není to nejdůležitější... ()

Dallas

Čarovné a detsky oslobodzujúce. Najviac tento film vystihuje slovo krásny. Fakt som to povedal? Shit. Magická atmosféra a roztomilá Christina Ricci počas celého filmu. A bolo to aj vtipné. "Cítite lepšie s tak veľkými nosnými dierkami... To mi povedzte vy. :). Ani neviem prečo nedám 5* a hambím sa za to, ale ak si to pozriem znova (čo určite) a stále to nebudem vedieť tak tam pričarujem ešte jednu, lebo je to fakt paráda. 80% ()

Nebešťan

Skutečně povedený film.Moderní pohádka s přesahem.Možná bych použil kategorii romantické drama,proč ne nakonec.James McAvoy je nepřehlédnutelný klaďas jakého jsme už leta neviděli. Bravo!Film se usadil ve velice přesné stylizaci (barevné filtry,kostýmy,specifick,bláznivý humor etc.).Deset minut uprostřed filmu bych prostříhal a byl by to - myslím - fakt trhák.Takhle to je něco mezi Timem Burtonem a Amélií z francouzských Vršovic.Film pohladí a tím že není americký se nemusíme stydeť ho doporučovat kamarádkám,které nám nikdy neodepisují na sms ohledně návštěvy kina. ()

AIMÉE

Skutečně moc příjemný příběh, a to především díky vydařené ústřední dvojici McAvoy-Ricci. Dobrý pohádkový příběh je v dnešní době skoro jako unikát. Jednoduše nepatetické, "oddechové", úsměvné a koukatelné dílo. ()

Krepi

Dvě zvězdičky za Christinu Ricci (je to kost:-)) a třetí za lodičku, na které seděl Peter Dinklage uplně na konci. Málem mě to sesadilo ze židle:-) ()