17 ročná stredoškoláčka Lisa (Anna Paquin) sa stane svedkom autobusovej nehody. A je presvedčená, že nehodu, pri ktorej vyprchal jeden ľudský život, nepriaznivo ovplyvnila. Pokúša sa veci napraviť a pokračovať v predošlom rytme života, lenže naráža na odpor a neúspech. Začína psychicky týrať svoje okolie, ubližovať ostatným, ale hlavne ubližovať sama sebe. Za drámou, v ktorej ružové ideály mladosti konfrontuje a deformuje dospelácka realita, je podpísaný rozbiehajúci sa tvorca Kenneth Lonergan. Spájať by ste si ho mohli s pozoruhodným celovečerným debutom NA MŇA SA MÔŽEŠ SPOĽAHNÚŤ (2000). Táto dráma mu zaručila dve oscarové nominácie plus vyhrala desiatky ďalších cien. (murakamigirl)

zahadum

Tuctová nehoda autobusu....osamelá matka s deťmi a životom len pre divadlo....červená alebo zelená na semafore ?....problémy na Blízkom východe....neuveriteľný mix natiahnutý do totálnej nudy po dobu viac ako dvoch hodín ! ? Dopozerať to znamenalo sebatrýznenie a to som našťastie nemal režisérsku verziu....film ktorý keď neuvidíte tak ušetríte 144 minút v živote...radšej si spravte doma jarné upratovanie. ()

hazaba

Herecký koncert Anny Paquin, beze sporu. Ale musím se přiznat, že mě film místy hodně vytáčel, obzvlášť ve scénách, kdy se Lisa chová hystericky nebo jako rozmazlený spratek. Dalším neduhem (director's cut) se jeví zbytečné záběry na New York, které příběh nikam neposouvají a spíše zdržují. Výborná první polovina filmu, ta druhá se rozplizávala... a rozplizávala, až jsem se přistihla, že film posouvám dopředu... to by se u skvělého filmu asi stávat nemělo. ()

Rokle

Lisa je pizda! A její výlevy v podání Anny Paquin mě vyloženě dováděly k zuřivosti. K tomu si připočtěme nudný štěk Marka Ruffala, no a u Matta Damona jsem měl pocit, že se snad i trochu stydí za to, kde hraje. Po povedené režijní prvotině "You Can Count on Me" tohle zatraceně bolí, Kennethe! ()

Fridecka

Naprosto hysterický film, který má velice slibný a děsivý začátek. Další průběh však dojem úplně zhatí. Hlavní podíl nese hlavní hrdinka, od které bych očekávala, že se bude trápit pocitem vlastní viny, ale ona nepochopitelně a tvrdohlavě hledá viníka jinde a na vlastní pěst se snaží o spravedlnost a dosažení trestu. Selhala navíc odpovědnost matky, která je soustřěděná převážně na sebe a prakticky se nestará o to, co její dcera prožívá a dělá. Naskýtá se otázka, zda si dívka nějak nekompenzuje svou nedůležitost a nepodporující domácí klima ve vnějším světě. Místy jsem nechápala o co to té holce jde, co by chtěla dokázat svou teatrálností a nepříjemným dramatickým projevem, jakou by chtěla spravedlnost. Její postava mi prostě neseděla, byla nějak mimo mé chápání. Nejsem si jista, zda mi neunikla pravá podstata filmu, ale já snímek vnímám hlavně jako příběh protivné hysterické a nezralé holky, která doma strádá, nedostává se jí dostatečné pozornosti a setkání s mimořádným nešťastným zážitkem, který by zřejmě silně zasáhl i "normálního" člověka s již vyzrálou osobností, odhalí její labilní nitro. ()

BOURQUE

Zaujímavý film, v ktorom sa diskutuje o dôležitých filozofických a morálnych otázkach. Samotná osobnosť hlavnej postavičky – Lisa (A. Paquin) je komplexná a jej postoj k Živote veľmi ovplyvnila rodičovské pozadie. Niekedy by ste želali, aby ste túto slečnu nepoznali, inokedy zase by ste s ňou chceli viesť filozofický rozhovor. Film je príliš dlhý a preto podľa mňa niektoré scény a detaily sú zbytočné. Avšak charaktery postáv a ich herecké divadlo sa to značí kompenzovať - A. Paquin svoju úlohu zvládla veľmi dobre, ako aj ostatní. PS.: Neviem prečo, ale v tomto filme M. Damon vypadá tak, ako keby mal 30 rokov a nie 41! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

truby

V Margaret se nevyznáte, stejně tak málo se vyznáte ve stejnojmeném filmu a těžko prohlédnete režisérský záměr. Přesto vám 144 minut nepřijde moc dlouhých. Zajímavý film, který neříká vše, avšak podnětů k přemýšlení vyvolá pocelou dobu svého trvání dost, a tím, že si nejste jisti celou dobu o co jde, to jej dělá i napínavým. ()

AxelWers

U mňa mierne kontroverzný film. Príbeh dostatočne hlboký, dĺžka mi neprekáža, ale z tých nervóznych ľudí už aj ja chytám nervy. ()

Mockrosh

Některé scény vás chytnou. Některé dialogy jsou špičkové. Ale po hodině a půl se film začíná vléct až běda. Stačilo by max 100 minut stopáže a hned by si film vysloužil 4 hvězdy. - KVIFF 2012 ()

PavelU

Malost života každého z nás, nemáme to ve své moci. Čas plyne, stejně jako chůze všech v ruchu velkoměsta. Ať uděláte cokoli, nikdy si nemůžete být jisti věcmi příštích. Vymyká se to našemu chápání, stali jsme se otroky doby, pořád si jen něco nalháváme, jak jen můžeme. Ve výsledku jsou z nás pouze naprostí zoufalci, neschopní si sami přiznat pravdu. V průběhu sledování Margaret vyplyne na povrch řada prázdných obrazů, které sice nastíní jakousi situaci, ale už ji blíže nijak nerozvedou, neboť to děj zcela ignoruje a po pár vteřinách je divákovi předkládáno zase něco jiného. I tak ale hlavní linka dává vcelku smysl, ačkoli jí chybí celistvější konec. Výtečná je tu kamera, často se zaobírající úplně bezvýznamnými věcmi, majících v konečném důsledku větší roli, než se zprvu zdá. Je to jeden ze základních rysů snímku. Herecké obsazení nemohlo být prvotřídnější, záruka faktu, že o takovéto filmové látky mají zájem i ty největší hvězdy. Tím lépe podívaná drží nastolené tempo, přestože vůbec nepatří mezi ty nejkratší. ()

narthasia

Herecký výkon si zaslúži samostatnú hviezdičku, ale na mňa charakter postavy príliš roztrieštený a hlavne uškriekaný. V druhej polovici som mala čo robiť, aby som tie je škreky vydržala. Raz chce to, raz tamto a potom zase niečo iné. Aj z toho dôvodu som sa po celý film nedokázala s hrdinkou stotožniť, len som na to plocho čumela. Keby som jej matkou tak by som jej párkrát určite strelila také tie prevýchovné facky a možno by sa jej hneď vyjasnilo v hlave. No v tomto prípade nielen hrdinka ale aj celý film na mňa pôsobí roztrieštene, že chce riešiť viacero problémov naraz, ale nemá na to čas. Celý ten filmový zvrat z ničoho nič sa zrazu rozhodnúť, že pripravím šoféra o prácu, bol len chytaním za slamku, aby si urobili jasno, o čom vlastne film teda bude. Expozícia filmu sa mi páčila (prvých 20 minút) oslovila ma a myslela som si, že nehoda hrdinku ovplyvní v správaní (po takýchto zážitkoch sa to väčšinou stáva) ale na moje veľké prekvapenie sa tak nestalo.(možno snaha vyhnúť sa klišé ale toto teda u mňa vôbec nefungovalo) Práve naopak sa ešte z nej stala uškriekanejšia a zákernejšia fúria, ktorá akoby necítila za nehodu zodpovednosť (nikdy ďalej vo filme som z nej necítila ľútosť alebo pocit viny až na záverečnú scénu) Vadil mi strih, niekoľkokrát sa stalo, že vôbec nebol plynulý. Vadili mi prechody medzi filmovými obrazmi, ktoré akoby boli strihnuté skôr ako mali, a tak ostávali stále pre mňa neukončené možno stačilo ponechať jeden/dva frame-y a problém by bol možno vyriešený. Vadí mi pri rozhovoroch dvoch osob, keď je ukazovaná reakcia len jednej osoby. Vadili mi pri rozhovoroch najmä teda tých telefónnych nezmyselné vsuvky nejakých celkov okoloidúcich po ulici, chlapíka venčiaceho psa alebo si tam kľudne pláva loďka atď. s niečím takýmto sa proste nedokážem stotožniť a nenormálne ma to rozčuľovalo. Už len v závere som čakala, kedy sa ona hodí pod ten autobus. Pre mňa je bohužiaľ celý film aj réžijne aj scenáristicky jeden veľký chaos. ()

papadoce

Paquin je fakt, ale fakt nesympatická. Film mi nedal absolútne nič. Vlastne nechápem prečo sa niečo také vôbec točí. NUDA. ()

dogma97

Příjemné překvapení, od 60% (v době hodnocení) jsem nic výjimečného neočekával. Skvěle napsané a stejně tak zahrané Annou Paquin. ()

Kellerman

Anna Paquin je příšerná.Což je důvod,proč Margaret představuje dost oříšek co se týče hodnocení.Jak moc ovlivňuje až nesnesitelná hlavní hrdinbka zážitek z jinak velmi dobře odvedeného filmu? Abych řekl pravdu - docela dost.Ale nepřipadá mi fér dávat průměrné hodnocení,už kvůli tolika jiným skvělým hercům (Ruffalo skóruje) a velmi zajímavému zpracování,které film nabízí.Je vidět,že film byl hodně přestříháván (tu tříhodinovou edici bych rád viděl),je v něm hodně nedořečeností,ale také je ponechán prostor na divákovu interpretaci viděného a je nám předloženo spoustu zajímavých témat k přemýšlení.Nebýt hlavní hrdinky a jít to do kina v původní verzi,možná by to bylo dokonalé,i takhle je to každopádně dobrý film,na který se určitě chci podívat znovu. ()

dzberry

Zatínal jsem pěsti, vulgárně jsem klel a bušil jsem do stolu vždy, když se objevila, promluvila či začala konat Lisa...takže jsem byl de facto nakrknutý pořád. Anna Paquin výborná!!! Už dlouho mě žádná filmová postava nedokázala takhle rozhodit! Strašně moc jsem si místy přál, aby ji na konci přejel autobus nebo alespoň cyklista... Jean Reno v nevelké, ale vlastně hrozně vtipné roli! ()

PetrC.

Příliš dlouho se vleče tenhle snímek, jehož dějově nijak převratný závěr se dá už zpočátku docela snadno předvídat. Kdyby se tak za zajímavou dala aspoň považovat samotná cesta, která k závěru vede... Z mého pohledu necitlivý střih a nezajímavá kamera také body nepřidávají. Velice kvalitní jsou pouze herecké výkony. 47 % ()

JK77

zbytocne dlhe, tak a directors cut by som uz asi nevydrzal. A hlavne nechapem o co slo, Lisa mala velky podiel na danom nestasti a napoko este ona chce ist niekoho zalovat?! Nic nemozne v US. ()

jafuska

Film, který je postavený na dobrém scénáři a když si člověk uvědomí, že by se to mohlo stát každému, je to docela děsivá představa, ale bohužel v dnešní době hodně realistická, hlavní představitelka se s tragédií, která ji potkala vypořádává po svém, a nevím jak bych já sama reagovala a jak bych se zachovala, Určitě tento film také stojí za zhlédnutí. ()

ervina

Pubertální pipina, která otravovala život všem kolem sebe. Zralá na pár facek, aby se probrala. Každopádně to dobře zahrála. ()

Once Upon a Time in Vary

Once Upon a Time in Vary