Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Vlamik

Kevin Costner v úlohe sériového vraha, ktorá mu dosť dobre sadla. Dej aj zápletka sú zaujímave, réžia je svieža, originálny nápad s "temnou stránkou vedomia". Trocha ma, ale sklamal záver, film mal podla mňa skončiť Brooksovym snom. Zaslúžené 4* ()

babuca

Veľmi zaujímavo zachytený triller kde sa divák prichytí, že je vlastne na strane záporného hrdinu aj keď nám vštekým je jasné, že pácha absolútne zlo len na základe svojich pudov, ktoré ale vedú ku dômyselne premysleným činom. Costner je pre mňa srdcovkou - charizmatický herec, ktorý posledné roky nehral síce ,, prvú ligu ,, ale stále je hviezdou typu ,, PÁLFY V SLOVENSKEJ HOKEJOVEJ LIGE !!! ,, ()

bocy

Čakal som oveľa viac a koniec tohto filmu by som bol schopný aj prerobiť, keby sa dalo...Inak nebolo to zlé, ale videl som aj lepšie :-) ()

awerto

Na Dextra rozhodne nedosiahol. Ale samozrejme ide o celovecerak narozdiel od Dextra. K. Costner sa uci znovu hrat, jeho doterajsia produkcia bola naproti tomuto velmi slaba. Kazdopadne, kto sleduje Dextra pochopi, ze skoro cely scenar nim bol maximalne inspirovany. Takze nic noveho, ale inak sa na to pozerat dalo. ()

JARDAHONDA

Kevin Costner si zahrál ve filmu psychycky narušenou osobu, která zabíjí milenecké dvojice chladnokrevně a bez citu.. Film byl jinak velmi dobře natočený, přesto vše mi připadalo, že jsou lidi, jako loutky a nic se nestane, když je někdo nelítostně odstraní....Tím mé bodování kleslo na 3 hvězdy ()

denyel

Mr. Brooks je síce zaujímavý, inteligentný a má takmer dokonalý koniec, ktorý som mal v hlave ešte pekne dlhú dobu, no kameňom úrazu je to, že príbeh nie je na toľko bohatý, aby sa dal roztiahnuť na 120 minút bez toho, aby občas nenudil. ()

JoséB.

Vzpominam si,ze jsem na tom byl v kine a co si pamatuju,byl to dost nudnej zazitek...Jeden z mnoha,mnoha filmu,ktery mely asi nejaky ambice,ovsem okamzite,kdyz divak vyjde z kina,pripadne skoncej titulky,naprosto ho pusti z hlavy... ()

Puchyr

Stylové, Kevina jsem ještě v takové roli neviděl. Zajímavý scénář dvojího života a skvělé propojení s různýmy postavamy. Ovšem čekal jsem trochu větší maso, cenzurované vraždy ke konci mně trochu zklamaly, ale scéna s lopatou na závěr mně spravila chuť. Vynikající výkon Constnera a Moore, skvělý Earlův stín našeptávač William Hurt a velice dobře zahraný zvrácený úchyl toužící po zabíjení Dane Cook. Celkový verditk zní čtyry**** -- 75%.. ()

anezka01

Můj první komentář na ČSFD, co mne k němu vede? To, že se úplně rozcházím s ostatními hodnotiteli. Mám za to, že tento film je slaboučké béčko, přestože na Kevina a Demi se hezky kouká a William Hurt je můj oblíbený herec. Boháč vrah? Svědek, který by si taky rád někoho zavraždil? Dcera vrah? Bohatá policistka, dá manželovi 5 či 2mil USD, uf, šílenec na útěku, toužící po policistce, ale pak se radši picne sám.....strašný,... Dexterovi by pilka z ruky vypadla, kdyby zjistil, že je s tímto výplodem srovnáván......výsměch krimi, thrillerům a filmu vůbec ()

mizz13

Říkala jsem si: Kevin Costner, to bude asi trochu nuda... Ale nebyla. Byl to zajímavý thriller, který jsem zkoukla od začátku do konce, aniž bych se koukla na hodinky. A konec byl prostě výborný. ()

Bibi Coco

Cavin Costrner předvedl tichou chladnokrevnost a skvělou schopnost sebeovládání, která mě po pravdě řečeno, až překvapila. Představila bych si na jeho místě lépe Ralpha Fiennese, ovšem do doby, než bych film shlédla. Williem Hurt je skvělý našeptávač a společně jsou skutečně sehraná dvojka. Příběh policistky bych omezila na minimum, ale to je pouze můj subjektivní názor. Mr. Brooksovi dávám (a to hlavně za výkon Cavina Costnera) 90%. ()

www

Myslím že Kevin Costner zahrál tuto roli víc než dobře, kdy ve dne je muž rok, a v noci nemilosrdní vrah.. Už od poloviny filmu kdy na scénu přišel Dane Cook se u mě v hlavě nabízela myšlenka jestli na konec bude právě on, ten na koho skvostní Kevin Costner svalí všechny vraždy.. Vážně super vymyšlení film, a ještě lépe zahraní.. Mé hodnocení 4 z 5ti.. ()

Johny_Blaze

Od začátku až do konce jsem hltal vynikající a neotřelý příběh Raynolda Gideona a Bruce Evanse který odvedl skvělou práci i po režisérské stránce. Děj není nijak složitý takže si u něj nezavaříte mozek aby jste jej pochopili na první shlédnutí ale ani vám nedovolí naprosto vypnout takže od něj neodcházíte jako polomrtvá zombie. Veškeré herecké umění které tvoří vynikající kompozici velikých jmen jako Kevin Costner a Demi Moor podtrhuje hudební podklad za který je zodpovědný Ramin Djawadi (Batman Begins, Pacific Rim, Game of Thrones). Sečteno podtrženo, strhující podívaná při které jsem místy zapomínal napětím i dýchat. ()

domco61

Earl Brooks - dokonale vytvorená postava v podaní Kevina Costnera ktorý je v tomto filme fakt vo forme a jeho druhého ja William Hurt - Marshall a tie ich dialogy ..... mňam. A do toho sexi Demi Moore ktorá ide po ich stopách, scenár a réžia rozhodne nesklamali. Jeden z mojich fakt top filmov :) ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)