Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Velmi příjemné překvapení. Tři vyhaslé herecké hvězdy si po dlouhé době pochutnávají na skvělých rolích a my si můžeme jen říkat jaká je to škoda, že je v posledních letech nevídáme častěji. Ačkoli Costner tu žádní divoký projev nepředvádí (je podobně nudný a nevýrazný jak si ho pamatujeme), k nenápadné postavě obchodníka roku, milujícího manžela a otce závislého na zabíjení sedí dokonale. Hurt jako jeho šílené alter ego, všudypřítomný přítel a cynický rádce a našeptávač je přímo famózní a jeho postava, jakožto opak nudného uhlazeného obchodníka je doslova živel. Demi Moore je jako odhodlaná detektiv(ka?) taky skvělá a opravdu jí to sluší. Námět je řekl bych hodně originální, postavy nejednoznačné a děj nepředvídatelný. Scénář hází hercům do pusy (především Hurtovi) inteligentní a nápadité dialogy a skvělé, mnohdy hodně černohumorné hlášky. Zpracování filmu je průměrné (nijak výjimečné), docela hezky se na to kouká, škoda té jedné přestřelky, která působí maximálně trapně a naprosto se do filmu nehodí. Přemýšlím, jestli dát 4* nebo 5*, když ale vezmu v úvahu tu již zmiňovanou, příšernou přestřelku, celkově hodně nepovedenou postavu pana Smithe, poslední scénu, která zbytečně a naprosto degraduje skvělou scénu předposlední a konečné vyznění snímku, kde člověku vraždícímu pro potěšení vlastně musíme držet palce, přikloním se k pouze čtyřhvězdičkovému hodnocení.(20.6.2008)

Vím, že se tohle slovo zde objevuje prakticky v každém komentáři, ale tady to prostě nejde jinak napsat - tenhle film je opravdové překvapení. Mr. Brooks je podnikatel v nejlepších letech, s kterým, kdybyste se potkali na ulici, klidně prohodíte pár slov, takový je to sympaťák. Jenže nechtějte ho potkat na ulici v noci, kdy ho zrovna chytne jeho "nemoc”… Kevin Costner si po hodně dlouhé době užívá v hlavní roli, kde má co hrát a je to na něm poznat. Nepřehrává, s lehkostí nám předvádí svůj dokonalý herecký um a jeho "gentleman zabiják" působí reálně. O Demi bych mohl napsat to samé, sice její postava je dost šablonovitá (policajtka, která nerada prosí o pomoc a je tvrdá) ale to mi nějak zvlášť nevadilo, vypadá stále skvěle. A William Hurt spolu s krásnou Danielle Panabaker jsou "jen" dokonalými ozdůbkami už na tak skvělém dortu. Místy mi sice přišlo, že Ramin vykrádá svůj soundtrack k seriálu Prison Break ale opravdu jen místy, takže ani tohle nemůžu brát za negativum. Když jsem se po skončení filmu rozmýšlel, co mu dám, vybavil jsem si některé scény a zase mi zpětně zaklaplo pár koleček a pochopil jsem, že nemám důvod nedat plný počet. Takže tenhle film není jen překvapením, on je přímo vynikajícím překvapením! 100 %.(23.8.2011)

Kevina Costnera moc nemusím, většinou hrál v takových nijakých romantických filmech (samozřejmě s vyjímkou Osobního strážce a Robina Hooda). Ale tady konečně v nějaké pořádné roli. Je pravda, že jsem se sám sebe musel pořád ptát, proč rozhovory s W. Hurtem ostatní neslyší? To druhé já bylo samozřejmě jen v jeho představách, ale i tak jsem se neubránil pocitu, že když svému druhému já odpovídá, ostatní to slyší. Dále je tu taková faktická chybka, to, že se policistka snaží svému otci dokázat, že je něco víc, bych pochopil, ale pokuď ji její otec opravdu tak nechtěl, proč je tak nechutně bohatá? A btw mi připadá, že mu toho moc nedokáže, když tam mává s 1.5 miliony dollarů (ikdyby jí je tatíček odkázal, tak přece bude chtít být nezávislá, ne?). No a s tím koncem mě pan Bruce A. Evans opravdu naštval. Ale možná i proto, že film je naprosto otevřený, hodnotím 4*.(17.2.2008)

"Stará škola"?Psycho thriller,ktorý zahrial na srdci!Nič veľkého sa nekoná,avšak návrat v podaní Kevina Costnera a Demi Moore oslovil..!Tento snímok má ten svoj správny nádych,ktorý dokáže odzbrojiť diváka(štýl)!Psychopatický schizofrenik,traumou posadnutá policajtka,pár feťákov a ďalší psychopat-čo dodať?Pôsobí to síce trocha chaoticky,ale celkový dojem zostáva 4*!Som dojatý Kevin...(12.3.2008)

Je libo moderní verzi slavného Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda? Račte si pochutnat! Kevin Costner je během dne spořádaný obchodník a ambiciózní muž, v noci se ale mění ve chladnokrevně vraždící monstrum, jemuž je na stopě sexy inspektorka Demi Moore. Ďábelské alter ego toho, jenž tančil s vlky, si střihnul William Hurt, a to si pište, že se na tohle zabijácké divadlo náramně dívá. Přál bych si vidět, jak by s uvědomělým maniakem pochodil takový Dexter. Asi by to nebylo nic moc příjemného.(8.1.2014)

• - Mr. Brooks je teprve druhým filmovým počinem režiséra Bruce A. Evanse. Svůj debut přitom natočil už před dvanácti lety. (Rafik)

• - Postava pana Brookse byla napsána přímo s tím, že ji bude hrát Kevin Costner. (Othello)

• - Najznámejším filmom, na ktorý snímka okrem iných poukazuje, je sci-fi E.T. - Mimozemšťan (1982). (MikaelSVK)