Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

• Janek

Costner je "zpátky" v naprosto průměrném thrilleru, kde mu sekundují naprosto ploché až směšné postavy (dcera, žena), a který bohužel postrádá základ - a to hlavně chytřejší zápletku. Děj je vykonstruovaný a zvraty sterilní. Kdyby se Mr. Brooks roztáhl na seriál, mohl z toho být třebaz dobrý sekundant Dextera - bohužel takhle nevidím důvod, proč bych toto břitké nahlédnutí do "monstra" někomu doporučoval. 40%(20.12.2007)

Hodnotím-li jako film s Costnerem, super překvápko. Vyčpělý Kevin v nečekané roli je vskutku osvěžující. není ale ničím proti Williamu Hurtovi a jeho výkonu. Třetí hvězda Demi Moore je jen slabým zábleskem v pozadí.To je ale vše. Film sám o sobě je těžkopádně slátaný, nápady žádné, idea prostá. Taková light verze napětí pro děti a dietáře(13.8.2007)

Velmi příjemné překvapení. Tři vyhaslé herecké hvězdy si po dlouhé době pochutnávají na skvělých rolích a my si můžeme jen říkat jaká je to škoda, že je v posledních letech nevídáme častěji. Ačkoli Costner tu žádní divoký projev nepředvádí (je podobně nudný a nevýrazný jak si ho pamatujeme), k nenápadné postavě obchodníka roku, milujícího manžela a otce závislého na zabíjení sedí dokonale. Hurt jako jeho šílené alter ego, všudypřítomný přítel a cynický rádce a našeptávač je přímo famózní a jeho postava, jakožto opak nudného uhlazeného obchodníka je doslova živel. Demi Moore je jako odhodlaná detektiv(ka?) taky skvělá a opravdu jí to sluší. Námět je řekl bych hodně originální, postavy nejednoznačné a děj nepředvídatelný. Scénář hází hercům do pusy (především Hurtovi) inteligentní a nápadité dialogy a skvělé, mnohdy hodně černohumorné hlášky. Zpracování filmu je průměrné (nijak výjimečné), docela hezky se na to kouká, škoda té jedné přestřelky, která působí maximálně trapně a naprosto se do filmu nehodí. Přemýšlím, jestli dát 4* nebo 5*, když ale vezmu v úvahu tu již zmiňovanou, příšernou přestřelku, celkově hodně nepovedenou postavu pana Smithe, poslední scénu, která zbytečně a naprosto degraduje skvělou scénu předposlední a konečné vyznění snímku, kde člověku vraždícímu pro potěšení vlastně musíme držet palce, přikloním se k pouze čtyřhvězdičkovému hodnocení.(20.6.2008)

Nebolo to zlé a možno by to aj na tých 7/10 t.j. 4 hviezdy bolo, ale po 4. skvelých sériach Dextera mi to zdravý rozum proste nedovolý. I tak celkovo tomu chýbala akási štava. Réžia mdlá a scenár ničím neprekvapil a to s tou dcérou prekvapilo asi tak človeka čo si film pozrie občas v sobotu večer na markíze.(28.3.2010)

Kevin Costner je po letech ve formě a jeho part sériového vraha je skvostný, byť jej hbitě přehrává fenomenální William Hurt. Škoda toho, že scénář si mezi svůj dokonale seřízený a šlapající mechanismus nechal vpustit i neskutečně rušivou a zbytečně natahovanou linii policistčina soukromého života. Jinak je to totiž formálně i obsahově překvapivě uvědomělý počin od chlápka, který napsal Ostrov hrdlořezů. Budiž mu odpuštěno, jelikož mrazivé vraždy či dokonalá přestřelka na chodbě mi v hlavě budou rezonovat sakra dlouho.(23.12.2007)

• - Okrem mesta Portland, ktoré sa nachádza v štáte Oregon, pracovali filmári aj v štáte Louisiana. (MikaelSVK)

• - Po úvodní scéně – „Muž roku“ si paní Brooksová sundává v šatně z pravé ruky prsten a dává do šperkovnice, v dalším záběru si sundává opět ten samý prsten, který má už ale být ve šperkovnici. (Pavlínka9)

• - V přestřelce na hotelové chodbě mezi detektivkou Atwoodovou (Demi Moore), Meeksem (Matt Schulze) a Sarah (Traci Dinwiddie) se docílilo správného kontrastu záblesků střelby a zářivek tím, že na světla bylo přiděláno zařízení, které reagovalo na zvuk střelby a tím světlo aktivovalo. Světlo na scéně tedy dirigovali sami herci. (Othello)