Snad je to tím, že dobrých, nových filmů je hrozně málo, snad se mi Mr. Brooks zkrátka trefil do správné nálady, ale tenhle film se mi jednoduše líbil. Určitě nejde o film bezchybný, připouštím, je to poněkud dějově roztříštěné, nedotažené, zkrátka to smrdí ne zcela využitým potenciálem, přesto mi tenhle nevšední snímek nabídl poměrně neotřelou, sympatickou podívanou, která místy mrazí a místy rozesměje. A rovněž musím pochválit slušné herecké výkony a vyzdvihnout fantastické alter ego v roli jako vždy skvělého Williama Hurta - bez této zábavné postavy by šlo o dílko veskrze průměrné. 72%(5.1.2009)

Mám takový dojem, že za chvíli bude s vrahem jezdit celý autobus diváků, aby mohly být u "toho" a zažít tak netradiční pocit vzrušení. Živě si to představuji, jak na Florenc přijede autobus s vrahem, řidič nechá nastoupit nedočkavý diváky toužící po vzrušujícím zážitku, pak nastartuje zcela zaplněný autobus a všichni společně vyjedou za obětí. Autobus dojede na místo činu, vrah nejdříve umožní divákům slušně vystoupit z autobusu a pohodlně je usadí v místě, kde hodlá zavraždit svou oběť. Nechá diváky hlasovat smskama, jaký způsob vraždy by nejraději viděly. Vyhlasí vítězný způsob mordu a ten následně provede na své oběti. Diváci začnou nadšeně tleskat, mnozí se z tak vzrušujícího zážitku zřejmě i udělají, pak vybere pan vrah za svou show penízky a všichni společně nasednou do autobusu a dojedou zpět na Florenc, popřejí si hodně zdravý a rozejdou se.(27.1.2008)

Je zaujímavý a dobre pozerateľný no i závažný ale s ľahkosťou podaný film a nebyť dobrej réžii a hereckého obsadenia mohlo z toho ľahko vzniknúť zabudnuteľné béčko. K lepšiemu hodnoteniu mi však chýbal uveriteľnejší scenár pretože nie je možné aby sa tak evidentne inteligentná rozdvojená osobnosť akou je Mr. Brooks, na jednej strane úspešný podnikateľ na druhej závislý vrah, dopustil takej banálnej chyby hneď na začiatku filmu.(4.3.2008)

Potencionálně silný, v momentech okouzlující, ale v celku roztřesený film, který postrádá sebevědomější tah na bránu. Costner je sice fajn "maniak", ale to skutečné požitkářství mi v jeho režii uniká, Demi je pro změnu otrokem malé charakterizace a tak jediný skutečně uvolněný part připadá Williamu Hurtovi, který si Brooksovo druhé já patřičně užívá. Tvůrci zřejmě viděli seriál Dexter a chtěli se mu přiblížit, ale k tomu jim chybí jak 1) rafinovanější vraždění, tak 2) lepší dialogy a především 3) lepší postavy. Rozhodně jsem se nenudil, ale právě proto, že je Dexter dle mého nejlepším seriálem nové vlny, nemůže být v mých očích Mr. Brooks ničím víc, než pouhým dalším zabijákem z řady… i když má Costnerův šmrnc.(9.7.2007)

Nemyslím, že ide o bombastický Costnerov návrat. Za prvé, bodyguard sa z filmového plátna nikdy nevytratil, len sme ho jednoducho neregistrovali a za druhé, Mr. Brooks je dvojitá rola, kde si temnú polovicu, chvalabohu, strihol vynikajúci Hurt. Takže, neberte tento film ako Costnerove znovuzrodenie, jednoducho si užite klasickú kombinatoriku a nečakajte žiaden „Tanec s jahňatami“, inak by ste mohli byť nepríjemne sklamaný. Finále celkom slušné so skvelou hudbou.(11.12.2012)

• - Mr. Brooks je teprve druhým filmovým počinem režiséra Bruce A. Evanse. Svůj debut přitom natočil už před dvanácti lety. (Rafik)

• - V přestřelce na hotelové chodbě mezi detektivkou Atwoodovou (Demi Moore), Meeksem (Matt Schulze) a Sarah (Traci Dinwiddie) se docílilo správného kontrastu záblesků střelby a zářivek tím, že na světla bylo přiděláno zařízení, které reagovalo na zvuk střelby a tím světlo aktivovalo. Světlo na scéně tedy dirigovali sami herci. (Othello)

• - Danielle Panabaker, které v tomto filmu hraje dceru pana Brookse (Kevin Costner) a paní Brooksové (Marg Helgenberger) si zahrála stejnou roli v seriálu Kriminálka Las Vegas. Její matku zde hrála také Marg Helgenberger. (Othello)