VOD (1)

Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Trailer 2

viperblade

Vím, že se tohle slovo zde objevuje prakticky v každém komentáři, ale tady to prostě nejde jinak napsat - tenhle film je opravdové překvapení. Mr. Brooks je podnikatel v nejlepších letech, s kterým, kdybyste se potkali na ulici, klidně prohodíte pár slov, takový je to sympaťák. Jenže nechtějte ho potkat na ulici v noci, kdy ho zrovna chytne jeho "nemoc”… Kevin Costner si po hodně dlouhé době užívá v hlavní roli, kde má co hrát a je to na něm poznat. Nepřehrává, s lehkostí nám předvádí svůj dokonalý herecký um a jeho "gentleman zabiják" působí reálně. O Demi bych mohl napsat to samé, sice její postava je dost šablonovitá (policajtka, která nerada prosí o pomoc a je tvrdá) ale to mi nějak zvlášť nevadilo, vypadá stále skvěle. A William Hurt spolu s krásnou Danielle Panabaker jsou "jen" dokonalými ozdůbkami už na tak skvělém dortu. Místy mi sice přišlo, že Ramin vykrádá svůj soundtrack k seriálu Prison Break ale opravdu jen místy, takže ani tohle nemůžu brát za negativum. Když jsem se po skončení filmu rozmýšlel, co mu dám, vybavil jsem si některé scény a zase mi zpětně zaklaplo pár koleček a pochopil jsem, že nemám důvod nedat plný počet. Takže tenhle film není jen překvapením, on je přímo vynikajícím překvapením! 100 %. ()

petaspur

Earl Brooks a Tracy Attwoodová jsou dva milionářští pedanti, kteří se snaží vyvarovat chyb. Kromě toho oba rádi střílí z bambitek a drobná odlišnost tkví pouze v tom, že jeden z nich si přitom přes hlaveň přetahuje igelitový pytlík a pak až do rána zběsile luxuje v cizím bytě. Tihle dva si spolu rodinu asi nikdy nezaloží, ale jinak mě tohle pátrání detektiva po seriózním psychopatovi až nečekaně bavilo. ()

teutates

"Stará škola"?Psycho thriller,ktorý zahrial na srdci!Nič veľkého sa nekoná,avšak návrat v podaní Kevina Costnera a Demi Moore oslovil..!Tento snímok má ten svoj správny nádych,ktorý dokáže odzbrojiť diváka(štýl)!Psychopatický schizofrenik,traumou posadnutá policajtka,pár feťákov a ďalší psychopat-čo dodať?Pôsobí to síce trocha chaoticky,ale celkový dojem zostáva 4*!Som dojatý Kevin... ()

gogo76

Nebol som z tohto filmu až taký nadšený, ako poniektorí. Jediné, čo oceňujem je, že K.Costner a aj D.Moore konečne trošku zabodovali. To najlepšie prišlo tesne pred záverom, kde Costner rieši svoju existenciu so svojim "pomocníkom" pri vykopanej jame na cintoríne. Inak ničím výnimočný film, ale na pozretie fajn. Film 60%. ()

Jara.Cimrman.jr

"Co kdyby zabil někoho, kdo nemá vysavač?" Otiskový vrah Earl? To by neudělal. Ví to on, jeho druhé já zvané Marshall, detektiv Attwoodová a brzy to zjistí i divák. Mě tedy precizní Earl dost bavil, zejména jeho rozhovory s Marshallem byly hrozně zábavné, a jeho hrátky s panem Smithem zase fascinující. Hned jsem dostal chuť někoho zavraždit, ale pak mi došlo, že to asi nechci. Já nechci obdivovat vrahy a nechci jim ani stavět filmové pomníky, ale tohle bylo hodně pohodové a závislým na něčem je asi každý. Earl na vraždění a třeba já na chipsech. Tak ho nebudu soudit a budu se bavit. ()

• V přestřelce na hotelové chodbě mezi detektivkou Atwoodovou (Demi Moore), Meeksem (Matt Schulze) a Sarah (Traci Dinwiddie) se docílilo správného kontrastu záblesků střelby a zářivek tím, že na světla bylo přiděláno zařízení, které reagovalo na zvuk střelby a tím světlo aktivovalo. Světlo na scéně tedy dirigovali sami herci. (Othello)
  • Modlitbu, kterou během filmu Brooks několikrát pronese, používají již od čtyřicátých let Anonymní alkoholici. Jmenuje se "Modlitba vyrovnanosti" (Serenity Prayer) a napsal ji teolog Reinhold Niebuhr. (Othello)

Související novinky

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)