Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Kevin paráda. Ostatně u něj se jedná vlastně o standard. Naproti tomu hodně nevýrazná a téměř až zbytečná Demi Moore, která se pro svou roli vůbec nehodila. Potěší Kevinovo druhé já William Hurt. Toliko tedy k hercům. Pokud jde o příběh, je to určitě zajímavé, nicméně ale také hodně levně vypadající. Prostě takový ten film, který uvidíte, kouknete na něj, na konci řeknete OK a jdete dál. 60%(11.3.2008)

• jojinecko

1,5*/5...Pozitívne hodnotím Brooksove alter ego, jeden podarený strih, nevadiaceho a dajme tomu dobrého Costnera a to, že režisér sa asi v troch prípadoch ukázal ako potenciálny.. Okrem toho Mr. Brooks obsahuje toľko neuveriteľných stupidných a detinských logických scenáristických dier a barličiek až to pekné nie je (ale asi to vadí len mne ako tak pozerám). "Vraždeniachtivý" fotograf je postavička ako z komixu, dcéra s potenciálnym vraždiacim chtíčom je na smiech, podobne ako distingvovaný Mr. Brooks ktorý v pohode vraždí a je nedostihnuteľný + kopec ďalších zbytočných, karikaturistických postáv a situácií. Do toho vhodne zapadne katastrofálna neherečka Demi Moore, ktorej herecké umenie je tak dementné a hrozné ako jej postava (milionárska vyšetrovateľka pred rozvodom, ktorá má geniálne predtuchy:) Pri scéne prestrelky v epilepticky blikajúcej chodbe som nevedel či režisér robí srandu, alebo to myslí vážne...(ten pocit som mal skoro stále). Mr. Brooks je pre mňa extrémne lacný fast food, ktorý sa hrá na reštauráciu...Po dlhom čase film, ktorý ma na rozdiel od drvivej väčšiny dokonale znechutil a neviem čím to je aj dokonale nasral!(6.10.2007)

Potencionálně silný, v momentech okouzlující, ale v celku roztřesený film, který postrádá sebevědomější tah na bránu. Costner je sice fajn "maniak", ale to skutečné požitkářství mi v jeho režii uniká, Demi je pro změnu otrokem malé charakterizace a tak jediný skutečně uvolněný part připadá Williamu Hurtovi, který si Brooksovo druhé já patřičně užívá. Tvůrci zřejmě viděli seriál Dexter a chtěli se mu přiblížit, ale k tomu jim chybí jak 1) rafinovanější vraždění, tak 2) lepší dialogy a především 3) lepší postavy. Rozhodně jsem se nenudil, ale právě proto, že je Dexter dle mého nejlepším seriálem nové vlny, nemůže být v mých očích Mr. Brooks ničím víc, než pouhým dalším zabijákem z řady… i když má Costnerův šmrnc.(9.7.2007)

Velmi příjemné překvapení. Tři vyhaslé herecké hvězdy si po dlouhé době pochutnávají na skvělých rolích a my si můžeme jen říkat jaká je to škoda, že je v posledních letech nevídáme častěji. Ačkoli Costner tu žádní divoký projev nepředvádí (je podobně nudný a nevýrazný jak si ho pamatujeme), k nenápadné postavě obchodníka roku, milujícího manžela a otce závislého na zabíjení sedí dokonale. Hurt jako jeho šílené alter ego, všudypřítomný přítel a cynický rádce a našeptávač je přímo famózní a jeho postava, jakožto opak nudného uhlazeného obchodníka je doslova živel. Demi Moore je jako odhodlaná detektiv(ka?) taky skvělá a opravdu jí to sluší. Námět je řekl bych hodně originální, postavy nejednoznačné a děj nepředvídatelný. Scénář hází hercům do pusy (především Hurtovi) inteligentní a nápadité dialogy a skvělé, mnohdy hodně černohumorné hlášky. Zpracování filmu je průměrné (nijak výjimečné), docela hezky se na to kouká, škoda té jedné přestřelky, která působí maximálně trapně a naprosto se do filmu nehodí. Přemýšlím, jestli dát 4* nebo 5*, když ale vezmu v úvahu tu již zmiňovanou, příšernou přestřelku, celkově hodně nepovedenou postavu pana Smithe, poslední scénu, která zbytečně a naprosto degraduje skvělou scénu předposlední a konečné vyznění snímku, kde člověku vraždícímu pro potěšení vlastně musíme držet palce, přikloním se k pouze čtyřhvězdičkovému hodnocení.(20.6.2008)

Tak tohle me celkem zklamalo. Ono by to nebyl spatnej film, precejen natocenej je docela slusne a postava vraha je perfektne a originalne napsana, ale to je asi tak vsechno, co tu muzu pochvalit. Linie s Demi Moore je absolutne nadbytecna a kdyz do toho zacnou michat jeste jinyho vraha, tak je to fakt silne navic, navic Demi nejenom ze hraje mizerne, ale je neskutecne nesympaticka a v scene, kdy najednou pojme z niceho nic podezreni, sem mel chut ji hodit pod auto. Dalsi problem je tempo filmu, kterej se vetsinou dost tahne a trochu na napinavosti to nabere pouze pri vrazdeni, kteryho je ale malo. Mozna by pomohlo film aspon o pulhodiny zkratit. Daleko zajimavejsi by ale pravdepodobne bylo sledovat postavu Costnera pred udalostma ve filmu, protoze podle tech nekolika informaci, co utrousi, ma na konce hezkej pocet lidi. Navic se ani moc nedari nejaka atmosfera, cemuz taky napomaha dost stereotypni hudba. Bud to chtelo film natocit vic cool a nebo vic syrove. No a posledni, to uz ani ne tak problem, ale spis pripominka, je k postave naseptavace v podani Hurta, ten sice hraje dobre, ale proste sem cekal, ze bude naseptavat daleko vic, takle to je spis kamos, co vzdy rad poradi. A mozna by bylo zajimavejsi, kdyby tu postavu hral rovnez Costner. Jinak tomu postava vraha a milujiciho otce dobre sedla, ne ze by hral vylozene uchvatne, ale rozhodne podava nadprumernej vykon, v cemz mu samozrejme pomaha dobre napsana postava. No a konec taky neni z nejlepsich, sice je fajn, jak to dopadlo, ale v podstate to je cely neuzavreny a ta zaverecna jakoze prekvapiva vrazda je taky trochu navic. Celkove slabsi 3*.(26.2.2009)

• - Největší inspirací filmu je kniha "Drasticky dojemný Dexter", podle které také vznikl úspešný televizní seriál. (xjane)

• - Kevin Costner se dal slyšet, že scénář byl jeden z nejlepších, co kdy četl. Poté, co se toto tvrzení dostalo ke scénáristům, tak údajně celý den oslavovali. (Othello)

• - Postava pana Brookse byla napsána přímo s tím, že ji bude hrát Kevin Costner. (Othello)