VOD (1)

Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Skejpr

Jakkoliv je film ze začátku značně nezajímavý a působí v rámci schizofrenních filmů poslední doby naprosto standartně, s přibývajícími minutami zraje jako víno. Po technické stránce je doveden prakticky k dokonalosti (především skvělé nasvícení a výborná hudební složka), příběh se zajímavě vyvíjí (i když ke konci sklouzává k drobné schizofrenii) a také herci, kteří na začátku působili vágně, svůj výkon v průběhu filmu pilují a pilují (obzvlášť markantní je to u Demi Moore). Nakonec tedy velmi solidní 7/10 ()

2-Xtreme

Nebolo to zlé a možno by to aj na tých 7/10 t.j. 4 hviezdy bolo, ale po 4. skvelých sériach Dextera mi to zdravý rozum proste nedovolý. I tak celkovo tomu chýbala akási štava. Réžia mdlá a scenár ničím neprekvapil a to s tou dcérou prekvapilo asi tak človeka čo si film pozrie občas v sobotu večer na markíze. ()

Shit

Film s velkým potenciálem, kterej ale zůstal někde na půli cesty. Na to aby to bylo o mnohonásobným vrahovi, tam je málo vražd a na to aby to bylo drama o závislým člověku na zabíjení, to zase neni dostatečně dobře podaný. Nicméně ke konci to konečně začne nabírat trošku směr, kterým se to mělo ubírat hned od začátku a tak si člověk aspoň trochu užije Mr. Brookse. Co se týká hereckýho obsazení, tak velkým kladem filmu je skvělej Kevin Costner, takhle dobře hrát sem ho neviděl už dlouho a to nemusel dělat ani žádný dramatický scény, druhá hvězda filmu Demi Moore na mě ale zas moc dobrej dojem nezanechala, protože její příliš inteligetně instinktivní vyšetřoveatelka mi moc neseděla, ale je to spíš druh postavy, než že by mi vadila přímo ona. Celkově bych to rozhodně jako špatnej film neviděl, ale trochu přtvrzení v prvních 100 minutách by nebylo na škodu ()

Psema

Mrzí mě, že scénář Mr. Brookse nebyl lepší, protože Costner po letech konečně hraje natolik dobře, až jsem se zavrtal do sedačky a věřil mu každou pozici jeho maniakální mašiny. Evans není vůbec špatný režisér a ač se asi nevyklube na nic víc než průměrného rutinéra, pár momentů vypadá úžasně (teď nemyslím tu otřesnou přestřelku v setmělé chodbě). Jak jsem řekl, Costner je vynikající v rámci mezí, Dane Cook v přízemní roli také není ubohý a William Hurt si své labužnické alter-ego vyditelně užívá. Osekat scénář o tři z osmi motivů, zaměřit se především na Brookse a vyhodit Demi Moore (ta ženská už kvůli Botoxovým opichům nemůže používat mimické svaly). Podle tohohle receptu by mi Mr. Brooks chutnal mnohem víc, ale ani tak to nebylo kyselé pošušňání. Na případnou dvojku se těším. ()

Arachneuss

Jelikož na seriály jsem nikdy moc nebyl (vyjma toho co mám v profilu), tak nemohu hodnotit s Dexterem. Tento film mne uhranul a nepustil ani do svého konce. Tak perfektně vymyšlený scénář a zároveň Costenerův comeback se jen tak nevidí. Update: Po shlédnutí všech tří sérií Dextera snižuji hodnocení o jednu hvězdu. Televizní tvorba na stejné téma je mnohem lepší. ()

• Okrem mesta Portland, ktoré sa nachádza v štáte Oregon, pracovali filmári aj v štáte Louisiana. (MikaelSVK)
  • Dane Cook se rozhodl vzít roli pana Smithe, už když byl v polovině čtení scénáře. (Othello)
  • Kevin Costner se dal slyšet, že scénář byl jeden z nejlepších, co kdy četl. Poté, co se toto tvrzení dostalo ke scénáristům, tak údajně celý den oslavovali. (Othello)

Související novinky

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)