Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Kevina Costnera moc nemusím, většinou hrál v takových nijakých romantických filmech (samozřejmě s vyjímkou Osobního strážce a Robina Hooda). Ale tady konečně v nějaké pořádné roli. Je pravda, že jsem se sám sebe musel pořád ptát, proč rozhovory s W. Hurtem ostatní neslyší? To druhé já bylo samozřejmě jen v jeho představách, ale i tak jsem se neubránil pocitu, že když svému druhému já odpovídá, ostatní to slyší. Dále je tu taková faktická chybka, to, že se policistka snaží svému otci dokázat, že je něco víc, bych pochopil, ale pokuď ji její otec opravdu tak nechtěl, proč je tak nechutně bohatá? A btw mi připadá, že mu toho moc nedokáže, když tam mává s 1.5 miliony dollarů (ikdyby jí je tatíček odkázal, tak přece bude chtít být nezávislá, ne?). No a s tím koncem mě pan Bruce A. Evans opravdu naštval. Ale možná i proto, že film je naprosto otevřený, hodnotím 4*.(17.2.2008)

Film s velkým potenciálem, kterej ale zůstal někde na půli cesty. Na to aby to bylo o mnohonásobným vrahovi, tam je málo vražd a na to aby to bylo drama o závislým člověku na zabíjení, to zase neni dostatečně dobře podaný. Nicméně ke konci to konečně začne nabírat trošku směr, kterým se to mělo ubírat hned od začátku a tak si člověk aspoň trochu užije Mr. Brookse. Co se týká hereckýho obsazení, tak velkým kladem filmu je skvělej Kevin Costner, takhle dobře hrát sem ho neviděl už dlouho a to nemusel dělat ani žádný dramatický scény, druhá hvězda filmu Demi Moore na mě ale zas moc dobrej dojem nezanechala, protože její příliš inteligetně instinktivní vyšetřoveatelka mi moc neseděla, ale je to spíš druh postavy, než že by mi vadila přímo ona. Celkově bych to rozhodně jako špatnej film neviděl, ale trochu přtvrzení v prvních 100 minutách by nebylo na škodu(1.9.2007)

Velké překvapení. Opravdu hodně velké. Od snímků s Kevinem Costnerem jsem se už časem naučil neočekávat hodně, ale když jsem četl, že se sešel v jednom snímku s Demi Moore a Williamem Hurtem byl jsme potěšen. Děj snímku není komplikovaný a ani se zde nedočkáme ukázky velké várky vražd, ale rozhodně je divákovi naservírován film plný velmi kvalitní hereckých výkonů. Kevin Costner překvapuje velmi mile a drží celý film v nadprůměru a (občas) odolává šeptání svého špatného já, (opět výborného) Williama Hurta. Mrazivá atmosféra, které dodává punc kvality hlavní postava, která je chladně klidná a vše má do puntíku promyšlené mnohem dříve než si to divák stihne uvědomit (až na drobnosti). Závěr je na první pohled zdrcující, ale na konec se nevyhne klišé.(21.9.2007)

Téma je sice poměrně zajímavé, s minimem klišé a velkou dávkou nepředvídatelnosti, avšak film se nikam neubírá. Nemá nosnou konstrukci, nemá pointu, nemá závěr a neví čím chce být. To vzhledem k tak neotřelému tématu a celému konceptu filmu dosti nechápu. Talent Costnera tak vyznívá relativně do ztracena. Akce je málo a nestojí za moc - přestřelka na chodbě je špatná a vnitřní hlas Williama Hurta mne také moc nezaujal. Navíc vedlejší postavy jsou velmi odfláknuté s minimální vazbou k té hlavní, tudíž je nám jaksi jedno jak to s nimi vlastně dopadne. A podobně ukradený je nám celý zbytek filmu. Absolutně bez drajvu a napětí. Ocenit lze tak jen kvalitní forma, Costner a solidní námět.(12.4.2008)

Zajímavý snímek s překvapivým koncem. Costner ještě nepatří do starého železa. Něco tomu sice chybělo, ale atmosféru tento film rozhodně má...(27.1.2008)

• - Postava pana Brookse byla napsána přímo s tím, že ji bude hrát Kevin Costner. (Othello)

• - William Hurt údajně přijal roli v tomto filmu proto, že se mu líbila myšlenka, že někdo chodí na protialkoholové seance, aby si odvykl zabíjet lidi. (Othello)

• - Mr. Brooks je teprve druhým filmovým počinem režiséra Bruce A. Evanse. Svůj debut přitom natočil už před dvanácti lety. (Rafik)