Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Mrzí mě, že scénář Mr. Brookse nebyl lepší, protože Costner po letech konečně hraje natolik dobře, až jsem se zavrtal do sedačky a věřil mu každou pozici jeho maniakální mašiny. Evans není vůbec špatný režisér a ač se asi nevyklube na nic víc než průměrného rutinéra, pár momentů vypadá úžasně (teď nemyslím tu otřesnou přestřelku v setmělé chodbě). Jak jsem řekl, Costner je vynikající v rámci mezí, Dane Cook v přízemní roli také není ubohý a William Hurt si své labužnické alter-ego vyditelně užívá. Osekat scénář o tři z osmi motivů, zaměřit se především na Brookse a vyhodit Demi Moore (ta ženská už kvůli Botoxovým opichům nemůže používat mimické svaly). Podle tohohle receptu by mi Mr. Brooks chutnal mnohem víc, ale ani tak to nebylo kyselé pošušňání. Na případnou dvojku se těším.(14.8.2007)

Nebolo to zlé a možno by to aj na tých 7/10 t.j. 4 hviezdy bolo, ale po 4. skvelých sériach Dextera mi to zdravý rozum proste nedovolý. I tak celkovo tomu chýbala akási štava. Réžia mdlá a scenár ničím neprekvapil a to s tou dcérou prekvapilo asi tak človeka čo si film pozrie občas v sobotu večer na markíze.(28.3.2010)

Earl Brooks a Tracy Attwoodová jsou dva milionářští pedanti, kteří se snaží vyvarovat chyb. Kromě toho oba rádi střílí z bambitek a drobná odlišnost tkví pouze v tom, že jeden z nich si přitom přes hlaveň přetahuje igelitový pytlík a pak až do rána zběsile luxuje v cizím bytě. Tihle dva si spolu rodinu asi nikdy nezaloží, ale jinak mě tohle pátrání detektiva po seriózním psychopatovi až nečekaně bavilo.(29.6.2009)

Snad je to tím, že dobrých, nových filmů je hrozně málo, snad se mi Mr. Brooks zkrátka trefil do správné nálady, ale tenhle film se mi jednoduše líbil. Určitě nejde o film bezchybný, připouštím, je to poněkud dějově roztříštěné, nedotažené, zkrátka to smrdí ne zcela využitým potenciálem, přesto mi tenhle nevšední snímek nabídl poměrně neotřelou, sympatickou podívanou, která místy mrazí a místy rozesměje. A rovněž musím pochválit slušné herecké výkony a vyzdvihnout fantastické alter ego v roli jako vždy skvělého Williama Hurta - bez této zábavné postavy by šlo o dílko veskrze průměrné. 72%(5.1.2009)

Je zaujímavý a dobre pozerateľný no i závažný ale s ľahkosťou podaný film a nebyť dobrej réžii a hereckého obsadenia mohlo z toho ľahko vzniknúť zabudnuteľné béčko. K lepšiemu hodnoteniu mi však chýbal uveriteľnejší scenár pretože nie je možné aby sa tak evidentne inteligentná rozdvojená osobnosť akou je Mr. Brooks, na jednej strane úspešný podnikateľ na druhej závislý vrah, dopustil takej banálnej chyby hneď na začiatku filmu.(4.3.2008)

• - Mr. Brooks je teprve druhým filmovým počinem režiséra Bruce A. Evanse. Svůj debut přitom natočil už před dvanácti lety. (Rafik)

• - Modlitbu, kterou během filmu Brooks několikrát pronese, používají již od čtyřicátých let Anonymní alkoholici. Jmenuje se "Modlitba vyrovnanosti" (Serenity Prayer) a napsal ji teolog Reinhold Niebuhr. (Othello)

• - Postava pana Brookse byla napsána přímo s tím, že ji bude hrát Kevin Costner. (Othello)