Ač umí být Kevin ukázkový křivák, seč se režie snažila o sto šest být stylová, a nevím jaká ještě, bylo to díky přehnané překombinovanosti, jen jedno z průměrných temných thrillerů o té horší stránce uvnitř člověka. Nejvíc mě bavily dialogy mezi vrahem a jeho stínem, ty neměly fakt chybu. Ostatní tvořilo jen chabé nepatrné pokusy o jakýsi nutný doplněk k ději, aby nezůstalo jen mezi skutečností a fikcí, mezi světem a podsvětím, aby prostě film splňoval určité atributy od začátku ke konci. Nicméně nikdy se neztotožním, i přes nejsilnější momenty snímku, s naprosto klidným přístupem k zabíjení, jakoby šlo o nákup rohlíků v krámě, nebo návštěvu kadeřníka, jako by nešlo o nic víc než dennodenní rituály mezi vstáváním a usínáním. Ona bizarnost, až závratná zvrácenost, která lezla z každého záběru jak oči z důlků, působila zároveň tak samozřejmě a normálně, až jsem se toho pocitu zalekla. Ustup ode mne satane! ,-((22.9.2013)

• jojinecko

1,5*/5...Pozitívne hodnotím Brooksove alter ego, jeden podarený strih, nevadiaceho a dajme tomu dobrého Costnera a to, že režisér sa asi v troch prípadoch ukázal ako potenciálny.. Okrem toho Mr. Brooks obsahuje toľko neuveriteľných stupidných a detinských logických scenáristických dier a barličiek až to pekné nie je (ale asi to vadí len mne ako tak pozerám). "Vraždeniachtivý" fotograf je postavička ako z komixu, dcéra s potenciálnym vraždiacim chtíčom je na smiech, podobne ako distingvovaný Mr. Brooks ktorý v pohode vraždí a je nedostihnuteľný + kopec ďalších zbytočných, karikaturistických postáv a situácií. Do toho vhodne zapadne katastrofálna neherečka Demi Moore, ktorej herecké umenie je tak dementné a hrozné ako jej postava (milionárska vyšetrovateľka pred rozvodom, ktorá má geniálne predtuchy:) Pri scéne prestrelky v epilepticky blikajúcej chodbe som nevedel či režisér robí srandu, alebo to myslí vážne...(ten pocit som mal skoro stále). Mr. Brooks je pre mňa extrémne lacný fast food, ktorý sa hrá na reštauráciu...Po dlhom čase film, ktorý ma na rozdiel od drvivej väčšiny dokonale znechutil a neviem čím to je aj dokonale nasral!(6.10.2007)

Mr. Brooks prekvapil. Kevin Costner už dávno nenatočil tak zaujímavý film a už len za to a za pôsobivú ústrednú melódiu dokonale vystihujúcu atmosféru filmu mu priaznivé hodnotenie udelím bez problémov. Za pár rokov zrejme zapadne medzi iné krimithrillery, momentálne však skutočne ide o slušnú filmovú alternatívu k seriálu Dexter. Aj keď je Dexter samozrejme lepší.(10.8.2007)

Je libo moderní verzi slavného Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda? Račte si pochutnat! Kevin Costner je během dne spořádaný obchodník a ambiciózní muž, v noci se ale mění ve chladnokrevně vraždící monstrum, jemuž je na stopě sexy inspektorka Demi Moore. Ďábelské alter ego toho, jenž tančil s vlky, si střihnul William Hurt, a to si pište, že se na tohle zabijácké divadlo náramně dívá. Přál bych si vidět, jak by s uvědomělým maniakem pochodil takový Dexter. Asi by to nebylo nic moc příjemného.(8.1.2014)

Demi Moore mi je v roli policistky absolutně nesympatická a přál jsem jí, aby se do vězení dostala ona. Oproti tomu Costner s Hurtem jsou skvělí, hlavně Costner se do své role vžil a zvládl to na výbornou. Nezbývá než doufat, že se tak nebude chovat i v reálném životě a nebude zabíjet ostatní herecké kolegy.(22.8.2007)

• - Modlitbu, kterou během filmu Brooks několikrát pronese, používají již od čtyřicátých let Anonymní alkoholici. Jmenuje se "Modlitba vyrovnanosti" (Serenity Prayer) a napsal ji teolog Reinhold Niebuhr. (Othello)

• - Dane Cook se rozhodl vzít roli pana Smithe, už když byl v polovině čtení scénáře. (Othello)

• - V přestřelce na hotelové chodbě mezi detektivkou Atwoodovou (Demi Moore), Meeksem (Matt Schulze) a Sarah (Traci Dinwiddie) se docílilo správného kontrastu záblesků střelby a zářivek tím, že na světla bylo přiděláno zařízení, které reagovalo na zvuk střelby a tím světlo aktivovalo. Světlo na scéně tedy dirigovali sami herci. (Othello)