Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Bože dopřej mi klid, abych se srovnal s věcmi, které nemohu změnit.... PŘÍBĚH:**** klidně by to mohla být Akta X. Z Costnera jde strach, Hurt je perfektní a D. Moore se mi zde moc líbí. Musím přiznat, že jsem to ani nečekal. Výborný je, že nesledujeme jen linii Mr. Brookse, která je (velmi) zajímavá, ale také pestré soukromí D.Moore. Inu, co by život bez překvapení byl.../ HUMOR:0 když už, tak ,,černej", nebo škodolibej./ AKCE:0 ne, když to přeženu, vše se odehrává v naprostém poklidu. Napětí je to, oč tu má jít/ NAPĚTÍ:***** možná trochu nadhonoceno, ale mě se to líbilo. Provází nás celým filmem. I když se třeba jen mluví, tak nenápadný hudební doprovod vykoná své..(14.2.2008)

Mrzí mě, že scénář Mr. Brookse nebyl lepší, protože Costner po letech konečně hraje natolik dobře, až jsem se zavrtal do sedačky a věřil mu každou pozici jeho maniakální mašiny. Evans není vůbec špatný režisér a ač se asi nevyklube na nic víc než průměrného rutinéra, pár momentů vypadá úžasně (teď nemyslím tu otřesnou přestřelku v setmělé chodbě). Jak jsem řekl, Costner je vynikající v rámci mezí, Dane Cook v přízemní roli také není ubohý a William Hurt si své labužnické alter-ego vyditelně užívá. Osekat scénář o tři z osmi motivů, zaměřit se především na Brookse a vyhodit Demi Moore (ta ženská už kvůli Botoxovým opichům nemůže používat mimické svaly). Podle tohohle receptu by mi Mr. Brooks chutnal mnohem víc, ale ani tak to nebylo kyselé pošušňání. Na případnou dvojku se těším.(14.8.2007)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $28,549,298Tržby Celosvetovo $48,121,900Tržby za predaj DVD v USA $29,813,080 //počet predaných kusov 1,752,775║ ...ja chcem pokračovanie! Kevin Costner s alter egom Williama Hurta je spojenie dokonalého zabijáka a džentlmena v jednom. Dokonca aj Demi Moore tu je celkom na pohľadanie. Za poslednú dobu asi najsviežejší thriller s príbehom držiaceho diváka stále v dobrom napätí, príbeh nikam zbytočne neskĺzava. K tomu tu máme scény držiace sa v znesiteľnej norme a slúžiace pre stavbu deja a dcéra Mr. Brooksa je proste po tatkovi, niet o čom, záver je taký nečakaní bonbónik. /95%/(15.11.2008)

• jojinecko

1,5*/5...Pozitívne hodnotím Brooksove alter ego, jeden podarený strih, nevadiaceho a dajme tomu dobrého Costnera a to, že režisér sa asi v troch prípadoch ukázal ako potenciálny.. Okrem toho Mr. Brooks obsahuje toľko neuveriteľných stupidných a detinských logických scenáristických dier a barličiek až to pekné nie je (ale asi to vadí len mne ako tak pozerám). "Vraždeniachtivý" fotograf je postavička ako z komixu, dcéra s potenciálnym vraždiacim chtíčom je na smiech, podobne ako distingvovaný Mr. Brooks ktorý v pohode vraždí a je nedostihnuteľný + kopec ďalších zbytočných, karikaturistických postáv a situácií. Do toho vhodne zapadne katastrofálna neherečka Demi Moore, ktorej herecké umenie je tak dementné a hrozné ako jej postava (milionárska vyšetrovateľka pred rozvodom, ktorá má geniálne predtuchy:) Pri scéne prestrelky v epilepticky blikajúcej chodbe som nevedel či režisér robí srandu, alebo to myslí vážne...(ten pocit som mal skoro stále). Mr. Brooks je pre mňa extrémne lacný fast food, ktorý sa hrá na reštauráciu...Po dlhom čase film, ktorý ma na rozdiel od drvivej väčšiny dokonale znechutil a neviem čím to je aj dokonale nasral!(6.10.2007)

To mě poser na holý záda, jakou já měla mezeru na zacpání. 11 let starej film, bo už skoro 12, a já o tom neslyšela ani hovno. Každopádně konečně se ke mně Mr. Brooks dosral a já tak měla možnost sledovat Kevina Kostěje jako osekanou verzi Dextera, kterýho nahání stále šukézní Dejmi, More! Film má tolik zvratů, že sem z toho byla zvrácená taky páč pana A, kterej je i panem B vidí pan C, ale nechce donášet paní D, po které jde pan E a paní F, které využije pan A+B, zatímco se musí kámošit s panem C, kterej chce zabít pana G, ale nakonec má jít po panu H, kterej prcá paní CH a rozvádí se s paní D, která začne jít po panu C a pan A+B toho chce využít kvůli divce I, která.....No do prdele !!! Tam se to střídá častějc než v bordelu ve dne otevřených dveří. Všechno to má zvrácenou logiku a tak člověk ty watafak momenty bere s nadhledem. Co na tom, že krásná holka rozsekává lidi sekerou páč se potatila a koho sere, pochcat se na místě činu a to ještě před činem. A kterej Muž Roku, kurva v dnešní době nevlastní hřbitov, že? To Vám pak nějaká milionářka, co dělá policajtku páč táta chtěl dicka a ne škvíru, přijde naprosto v pohodě stejně jako celej tenhle film.(19.2.2019)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 9. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Největší inspirací filmu je kniha "Drasticky dojemný Dexter", podle které také vznikl úspešný televizní seriál. (xjane)

• - Postava pana Brookse byla napsána přímo s tím, že ji bude hrát Kevin Costner. (Othello)