Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

Mates Hradecky

Film je opium lidstva. Divák omámen ponoří se v děj a jeho vlastní starosti jsou v té chvíli upozaděny až do závěrečného defilé nekonečných seznamů členů štábu. Pokud ovšem film toto umožní. Promlouvání na diváka do kamery tento prožitek nabourává. Nemám to rád již od dob Štěpánky Haničincové a čertíka Bertíka. I zásahy do děje dálkovým ovladačem připomínající trikové studiové scény z Arabely. Škoda tak, že se ke mě nedostala již v době premiéry původní evropská verze. Ta USA verze je prý prakticky stejná, ale bude asi stejná jako USA vepřo-knedlo. Hrozivé téma remaku začíná být více než deset let po vzniku originálu poněkud vyčpělé. Navíc ve srovnání s běžnými zprávami, kde nám každý večer servírují precizně natočená umělecké videa bojovníků IS zobrazující brutální popravy náhodně lapených obětí v dresech pracovníků Technických služeb. V celkové zábavní produkci USA jedná se i tak o nadprůměrné dílko. A višničkou na dortu je Naomi učinkující polovinu filmu v poloprůhledných gaťkách. ()

sajez

Nějak nevím jak Funny games hodnotit.Ačkoliv je film zpracován dost uvěřitelně a reálně ( i kdyz násilí není ukazováno přímo ),tak mu nemůžu dát víc jak 3 hvězdy,protože snad ještě žádný film mě nedokázal tak neskutečně srát už po prvních pár minutách.Celý film jsem měl chuť těm dvěma blbečkům rozmlátit hlavy golfovou holí. ()

Pesamenteiro

Těžko, těžko se mi to hodnotí... Mistrovská manipulace, která hned od začátku přizná: "já jsem hra, Ty ses ji rozhodl sledovat a tak trp!". Formálně se tomu nedá vytknout nic, po herecké stránce je to koncert. Ale to má i spousta jiných psychologický thrillerů, toto je ovšem naprosto jiné, díky jedinečné metafyzické podstatě, která celý film drží v pevných kleštích. Nelze vytýkat nereálnost, když se díváme na něco, co není reálné a čemu jsme jen my sami vdechli život. Je to jeden z mála filmů, ve kterých účinkuje sám divák - sám si sedá na židli, sám se spoutává izolepou, sám si vybírá pomalé mučení toho nejsilnějšího psychického teroru, jaký může film nabídnout. Pohodlně se usaďte, hra začíná. ()

MaximusMax

Asi jsem toho příliš mnoho o filmu četl před jeho zhlédnutím a to jsem nejspíš neměl dělat. První půlka filmu je opravdu mučivá a chvílemi jsem si říkal, že zkrátka celý film nezvládnu (do jisté míry i díky oněm přečteným textům, které můj strach z toho, co uvidím, předem vytočily na maximum). Během druhé půle jsem však jen neúspěšně čekal na onu geniální myšlenku, o které všichni filmový kritici tak zaníceně píší. Ona opěvovaná manipulace a hra s divákem tu pro mě trochu moc ční a žádné velké šokující sebepoznání se nekoná. ()

Amandeus666

Čistý remaik rakouské verze, není třeba popisovat děj. Na jednu stranu je třeba pochválit preciznost záběrů, interiérů a i mnohých naprosto totožných pohybů herců. Výběr záporáků také stojí za pochvalu, dle jejich vzezření člověk neví, co od nich může očekávat a to se mi líbí. Oproti originální verzi si však nevychutnáte tolik jejich přehnanou maloměšťáckou zdvořilost, která se na americké prostředí, potažmo na anglický jazyk nedá vytvořit. Dále vybráním herců, jenž nejsou neznámí ztrácí film surovou reálnost. Navíc američtí herci se v mnohém chovají příliš "americky" a jsou příliš změkčilí oproti rakušákům. Všichni tam jsou pořád ubrečeni a usoplení, jak po několika letech ve vězení. V originální verzi tak vypadají až ke konci filmy. Rakouská verze je tedy přirozenější, reálnější a tím i o hodně syrovější, tudíž ji spíše doporučuji než U.S. verzi. ()

Sebicek888

Celý film jsem byl přibitý a koukal jsem s velkým nadšením co bude dál ... miluji filmy s touhle tématikou a tudíž jsem se moc těšil na tento snímek ...již v polovině jsem byl přesvědčený, že dám plný počet dokud nepřišel nesmyslný žert s ovladačem, ať už to tak mělo být nebo ne .. zkazilo to můj celkový dojem na film a musel jsem s hodnocením dolů. Naomi Watts byla jako vždy báječná stejně jako Michael Pitt, který ve mě vyvolával nehorázný vztek. Ačkoli to bylo moje první setkání s Michaelem Haneke tleskám ... ()

Pecos

Od teď, když u mě někdo cizí zazvoní s prosbou o vajíčka, začnu být obezřetnější :-) Brutální film. ()

damatuza

Nemam rada nelogicke konanie vo filme, preto ma dost znechutilo necinne spravanie tyranej rodiny. Atmosfera skvelo deprimujuca, este 2 noci po zhliadnuti boli moje sny plne funny games. Skoda tych nedotiahnutych detailov. Slusny priemer ()

BullittSF

Béčkový thriller rádoby umělecky povýšený na něco většího, padouši jak z Clockwork Orange. Ale dobří herci to ustáli se ctí. ()

kodwin

Narazil jsem na film náhodou při večerním přepínání. A musím uznat, že mě Funny Games šokovaly, což byl asi hlavní záměr. Kdo není připraven, dostane políček brutality a hnusu, který není obvyklý. Podruhé už si to nedám, ale určitě je to zajímavý filmový počin s mojí oblíbenou Naomi Watts. ()

Evee04

3 hviezdy za geniálne spracovanie režiséra a to presné vyhratie sa s kamerou a zvukom,ale čo to sakra malo byt.Tak neskutočne vela brutality,ktorá vôbec nemusela byt,pretože už od začiatku sa pred tými hajzlami dalo ubránit,pritom musím spomenút scénu s lodou a susedmi.A tá scéna s ovladačom to akože,čo malo byt?!.Zbytočný a depresívný príbeh,ktorí smeroval k ešte horšiemu koncu,takže jediné čo ostalo vo mne po zhliadnutí filmu,je Pivo a Neskutočná nasranost!___50% PS:Keby nebolo Naomi,tak dám jednu hviezdu. ()

Jandecka odpad!

Úplně mimo... Natočím stůl bez nohou a budu kolem něj dvě hodiny chodit. Nikdo to nepochopí, tak nakonec prohlásím v tiskovém vyjádření, že je to naprosto geniální myšlenka, protože jsem vlastně oklamal diváky. Ti si totiž mysleli, že točím stůl, ale já točil stůl bez nohou, i když nohy měl. V tu chvíli si diváci řeknou, jak je režisér geniální a jak je napálil, že je to opravdu šokující, jak si mysleli, že točí stůl a přijde nějaká pointa na konci a on vlastně točil jen stůl bez pointy a bez nohou. A myšlenkou bylo, že stůl, i když nebyl zabrán celý, je opravdu stůl. Přeloženo.. Film o tom, jak si dva mentálně vyšinutí magoři pohrávají s pracháčskou rodinkou... Bez zápletly, bez pointy, bez myšlenky. Vidíte, že režisér zřejmě nechtěl moc ukazovat brutální scény. Nakonec se ale dozvíte, že celý film byl jen o tom a že jste na genialitu filmu čekali marně. Připomíná mi to, když malíř stříkne na plátno trochu barvy a nazve to ztělesněním nadpřirozené můzy upozorňující na dekadenci vyšších sociálních vrstev a všichni ho začnou obdivovat, jak je geniální. Beru kameru a jdu točit stůl... TOHLE PROSTĚ NENÍ UMĚNÍ! ()

baron156

Atmosféra je působivá, ale jinak film o ničem. Být terorizován ve vlastním domě nějakými psychopaty s golfovým holemi je "opravdu" děsivé. ()

Grossing

Žádný psychologický horor mě víc nemůže dostat, protože se to úplně klidně může stát. Vlasy mi hrůzou stály na hlavě a znovu bych ten film asi nedala. ()

Nick321

"A co si myslíte vy? Mají nějakou šanci ? Jste na jejich straně , že ? No tak si vsaďte . 😉" 😂😂👍🏻 ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu