Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

Skleena

Absolutně jsem netušil, do čeho jdu... a možná to bylo jedině dobře, protože takhle skvělou konverzačku jsem vážně nečekal. Vytýkat remaku nedopilovanost scénáře si nedovolím, dialogy mi nijak extrémně papírové nepřišly. Rozhodně ne v podání obou hlavních představitelů - že je Buscemi zkušený harcovník, to je všeobecně známo, ale slečny Miller bych si měl víc všímat. A nejen proto, že je to prostě kus. ()

MrPierc

Zajímavý, ze začátku porvchní, rozhovor se rozjede do nepříjemné osobní roviny. Hvězdička a novinář jsou na sebe jako kočka a pes. Nemají se rádi, ale přesto cítí, že jsou oba nešťastní a chtěli by to někomu říci. Velmi civilní a přesto i intimní bez zbytečné výplně. Steve Buscemi je tak nesympatický kretén (v tomto filmu) a přesto se postupně uvolní a dokáže bez jízlivosti podat srdce na dlani. Ovšem žijeme v pokrouceném světě, takže nic není jak by mělo být. Mám rád filmy s rozhovory jeden na jednoho. Nikam se nespěchá a konverzace pokračuje až na dřeň. Škoda konce, mohl být více zvratový. Kdo by si chtěl čuchnout k podobnému filmu, ať zkusí Expres na západ (2011). ()

ad

Nemůžu si pomoct,ale mám prostě rád inteligentní "hi-tech" konverzačky, ve kterých navíc vždycky někoho poznám... ()

Lopic

Hodne zvlastni film, kterej mi uplne nesedl, i kdyz davam spis silnejsi 3 hvezdy. Ne ze bych se nudil, ale asi sem se s vyznamem filmu trochu minul a porad nevim co si o celkovym vyzneni filmu myslet. Jinak Sienne Miller jakoby byla napsana role na telo a odvedla velmi dobry vykon, skoda ze nedostala v Hollywoodu vetsi prostor. ()

Wormboy

Jojinecko sa trafil. Ja to vidim v podstate velmi podobne, dvaja vynikajuci herci a vzajomne sa pohravanie s pravdou a lzou. Urcite aj vdaka striedmej stopazi ziadna nuda, no nic extra specialne. Proste lahko nadpriemerna konverzacna drama. 3,5/5* ()

U_S_O

Vynikajúci konverzačný film. Ani sa nepamätám kedy som niečo podobné videl. Takmer celý film prebiehal dialóg medzi dvoma osobami a ani chvíľu som sa nenudil. Niektoré časti boli síce trošku nelogické, ale tým koncom nám to Steve Buscemi plne vynahradil. Aj keď som mal z neho (toho konca) zmiešané pocity, ale takto si každý môže zafantazírovať nad tým čo by sa stalo ďalej. A Sienna Miller to zahrala (nie len na nás) naozaj presvedčivo :) (85%) ()

Dannysek4U

Buscemi hodne dobre, i v rezii, trebaze mel svazany ruce. Ale velkej potlesk Sienne Miller. A vubec, paradni konverzacka. Ted jeste videt predlohu. ()

spygirl

Překvapivě lepší než originál. Tak nakonec není tak špatné točit remaky... Ten úžasný byt jsem jí moc záviděla! :-) 60% ()

Biggy

Musím říct, ač jsem zezačátku Sienně Miller moc nevěřil, tak se předvedla. Není potřeba komentář k jedinečnému S. Buscemimu, který ostatně jako vždy podal maximální výkon. Jednoduché interview z velké části odehrávajícího se v jednom bytě je jednoduchý a poutavý nápad. Nelze hodnotit jinak ()

c.tucker

Velmi zajímavý a ztrhující kousek. Uplněj jsem u toho ani nedutal a jen zíral co vše se dá narvat do 83 minut. Steve Buscemi to zvládl na výbornou jak režíjně, tak herecky a Sienna Miller hraje pěknou mrchu. ()

mortak

Zábavná jednohubka, jejíž scénář se sice rozsype při podrobnějším zkoumání, neboť některé zvraty jsou až moc chtěné a nepřirozené a obě postavy jsou podřízené celé té konstrukci a proto nevěrohodné, ale nic z toho nijak nekazí požitek z dobře zahrané a natočené konverzačky. ()

Carrie_3

Zpočátku jsem nemohla uvěřit tomu, že se na konverzaci dvou osob až na výjimky v jednom bytě dá postavit film. Ale pravda je, že dá, a že to může být i zábavné a inspirující zároveň. Snímek stojí a padá s hereckými výkony dvou hlavních představitelů - Sienny Miller a Stevea Buscemiho, kteří tentokrát nezklamali a dokázali uhrát vyrovnané partie. Hra na kočku a na myš, kde si herci postupně mění své pozice, kdo je v dané chvíli tzv. na koni, nemá chybu. Uznávám, že někoho tento styl může nudit a snímek nemusí být zrovna jeho šálkem kávy, ale rozhodně jsou zde i tací, pro které je film příjemným zpestřením večera. A já rozhodně patřila mezi ně. ()

campix

Steve Buscemi je nezapomenutelným hercem, ale pokud se chopí režie, tak zpravidla nevznikají úplné skvosty. Interview to pouze jenom potvrdilo. Jedná se o remake holandského filmu (který jsem neviděl) a podle větší části reakcí se nejedná o velice zdařilou interpretaci. Typické konverzační drama, které se téměř výhradně odehrává v jednom bytě a skládá se z dialogů pouze dvou hlavních postav. Buscemi zahrál to, co umí, ale se Siennou Miller jsem měl poměrně problém. Celkově nepříliš sympatické drama, které nemá vyloženě silnou stránku. Na druhou stranu nemá moc, jak Vás naštvat. Pouze tak prošumí a nezanechá žádný výraznější dojem. ()

Aquarius

Ten pocit aký som mal keď sa to začalo zvrhávať je neopísateľný. Bol som ako Budha, ani zemetrasenie by ma nedonútilo prestať pozerať. Uznávam že ten záver bol v porovnaní s celkom trochu slabší, ale aj tak, nemôžem inak. ()

tom88

Vôbec nie zlý film, lenže vyfučí z hlavy veľmi skoro. Nie je vôbec výnimočný ani nejak zvlášť zaujímavý, ale vcelku prehladne natočený. Buscemi je fajn a Sienna Miller tiež. Kto má rád akciu, tak ruky preč inak vás film bude nudiť aj v tak krátkej stopáži. Môj prípad to nie je. 68% ()

danliofer

Americký remake holandského Interview režiséra van Gogha se mi líbil, leč originál se mi jevil o trochu víc rajcovnější. Rozhodně však Steve Buscemi nesáhl svým výběrem tématu a jeho zpracováním vedle. Jelikož mám pro něj slabost, uvolila jsem se podívat se na remake, což většinou nedělám. Ale co, výjimky potvrzují pravidlo a někdy dokonce remake předčí originál. V tomto případě se mu velmi přiblížil. A moc se mi líbí taková malá drobnost, jakým způsobem Buscemi ve svém filmečku odkazuje k režiérovi originálu. Schválně, jestli si všimnete... Je to vtipné a nenásilné... ()

Sonnik

Everything you say can and will be used against you. Buscemi je můj favorit. Proto mi tohle jeho dílko nemohlo uniknout. Prťavý Stevův dialog se sexy namyšlenou kočkou. Jednohubka, která zkonči dřív než sežerete chipsy. To je snad jediný zápor tohohle minidílka, protože mezi vychcaným pisálkem a namyšlenou fiflenou to funguje velice dobře a je to jeden dlouhý, štiplavý a zatraceně chytrý dialog. "I don't fuck celebrities. - Well, I don't fuck nobodies." ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů