Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

zipper111

Ačkoliv je Tim Burton můj nejoblíbenější režisér, viděl jsem od něj už lepší filmy. A není to tím že je to muzikál, ani výkony herců nebyly špatné, ba naopak. Ale prostě něco mi tam chybělo. Nejspíš větší napětí, ani příběh se moc nerozjel, a ještě chudák Sweeney dopad jak dopad. No prostě tentokrát 4*. ()

Sawyer815

Dostal jsem přesně co jsem očekával.Perfektně ztvárněný muzikál se skvělým hereckým obsazením a pirožky dokonale křupavými.Jen onen námořníček zachraňující svou lásku Johannu mi přišel jaksi navíc. ()

Tirion

Čekal jsem něco víc Burtonovského. Možná už je Burton přežitek. Sice nemám rád muzikály, ale přesto mi krví přetékající Sweeney Todd sedl. Bohužel je příběh dopředu nalinkovaný a tak nám žádné překvapení nepřipraví ani Burtonova režie, která většinou nějaký ten překvapivý moment v minulosti přinesla. Depp nás nechává nahlédnout zase do jiné škatulky svého hereckého umění, ale nejvíce na mě zapůsobila Helena Bonham Carter, která snad poprvé ční ve filmu nad svými hereckými kolegy. No a Alan Rickman nemá moc prostoru na rozehrátí svého partu. Takže shrnutí: kvalitní a nenudící podívaná plná krve, režie Tim Burton a zpívající Johnny Depp. Můžeme si představit lepší kombinaci? Můžeme. Protože tentokrát dvojice Burton-Depp ničím nepřekvapila. ()

Makky

Hnusný, odporný, brutálny a krvavý muzikál skrývajúci veľkú dávku romantiky a tajomna. Som ohromený a potrebujem to vidieť ešte raz! ()

Naslund

Burton mě již zase potěšil svým bizardně vizuálním ztvárněním a neméně bizardními postavami. Zase se mu povedlo ukořistit výborné herce a ti se mu skvěle odvděčili. Kromě tohoto však nemám co vychvalovat. Z písní se mi líbila zhruba jedna třetina, což je na muzikál poměrně málo. Nejvíce mě pobavila scéna plánování výroby koláčů, která mi jako jedna z málo scén přišla skutečně muzikálová. Co mi nejvíce kazilo dojem, byla celkem jednoduchá předvídatelnost, ale možná jsem měl jen "štěstí" při odhadu, do kterého jem byl více méně tlačen. ()

slunicko2

Oskarový historizující muzikál. 1) Od muzikálů, které mám docela rád, očekávám chytlavé songy, nápaditou podmanivou choreografii, taneční čísla, oslnivou výpravu, prostě podívanou. Nedokonalý zpěv mi nevadí, pokud mi přímo nekazí požitek z filmu (tady nekazil). Dočkal jsem se s vyjímkou té choreografie téměř všeho. Tedy měl bych být spokojen._____ 2) Na rozdíl od řady debatérů mi film příliš depresivní nepřipadá. Morbidita působí neskutečně, nepřirozeně, spíš jen tak trochu nepřípadně. Ve spojení s výraznou nadsázkou a vše prostupujícím jemným humorem mi tentokrát nevadily ani jinak dosti brutální scény a litry prolitého kečupu._____ 3) Zajímavý Londýn první poloviny 19. století zcela bez slunce, za to však s toliko silně úchylnými postavami však nudí více, než bych očekával. Podmanivá hudba a vtipné texty jen chvílemi dokáží z této setrvalé polonudy vytrhnout. ()

SarumanKo

Burtonovský vizuál týmto filmom dosiahol absolútneho vrcholu, to bezpochýb, s obsahom to už také šťastné nie je. Nie že by sa mi Sweeney Todd nepáčil, to netvrdím, ale muzikály všeobecne ma iritujú. Výnimiek je málo a na to, aby ma muzikál uspokojil v tom, čo si kladie za svoje hlavné poslanie, musí mať výbornú hudbu a skvelé piesne. Čo Sweeney žiaľ nemá. Naozaj ma zaujali dve, maximálne tri skladby. Deppa ako herca priam zbožňujem, ale jeho spev mi vôbec nesadol do nôty a nebyť jeho konskej dávky hereckého talentu, výslovne by ma sral. Ostatné výkony (spevácke i herecké) na tom boli tenoraz lepšie, ozvlášť Helena Bohnam Carter očarila. Čertovskému holičovi však nemôžem vyčítať okrem neuspokojujúcej muzikálovosti prakticky nič. Londýn v Burtonovom podaní má neopakovateľný štýl, pochmúrnu atmosféru, brilantné efekty i výpravu a výborné herecké výkony vedľajších postavičiek. Ultrabrutálny záver v dokonalej symbióze s poetikou gréckych tragédií ten pokazený zážitok trochu zlepšil a predovšetkým mi pripomenul, prečo Burtona vlastne milujem. Tentoraz však slabšie 4*. (70%) ()

ABLABLABLA

Další ze šílených filmů Burtona v kombinaci s Johnny Deppem a Helenou Carter. Film má výbornou barevnou atmosféru, šeď smíšená s barvou kečupu no dobře nebo spíše rubínově krvavou, abych tomu dodala punc "hororu". Snímek zajímavý, ale vzhledem k tomu, že nejsem zrovna fanda hororů a filmů jím podobným, tak se k němu už asi vracet nebudu, každopádně stál za to, i přestože si myslím, že patří jedněm k těm Burtonovským slabším snímkům a i Deppovým. ()

harfuska

Impozantné dielo plné chladného krviprelievania a očarujúceho spevu pomstychtivého Deppa. V jeho očiach horí posadnutoť a z jeho piesní cítiť zúfalstvo. Spolu s Helenou tvorí diabolský pár, z ktorého behá mráz po chrbte. Tak desivé a vášnivé zároveň. Totálne ma to uchvátilo! ()

kaylin

I když se mi na první zhlédnutí film líbil hodně, tak podruhé už tak nadšený nejsem., Ve skutečnosti se jedná o hodně roztahanou cestu za pomstou, která je až neuvěřitelně přímočará a nenabízí nic novátorského, až na to, že se jedná o muzikál. Herci jsou výborní a u Deppa jsem měl pocit, že tenkrát ještě hrál a pouze se nepitvořil. ()

suicide

Holič mi padl pěkně do noty - kdyby Johnny Depp zpíval všechno tak, jak některé ty temnější část, hodnotil bych ještě lépe. Ale co si budeme povídat - nejvíce se mi prostě líbil Alan Rickman. Když si člověk odmyslí pár nelogických věcí a když mu nebude vadit nelogičnost samotného příběhu (vraždit všechny kolem a pak je ještě tak zpracovat?), tak nakonec dospěje k naprosto geniálnímu závěru. ()

movieband

Temný, místy až nechutný, černým humorem laděný a romantikou přeletěný klasický hororový snímek od Tima Burtona. ()

Sigurd

Tim Burton a Johnny Depp. Pokolikáté již máme tu možnost číst tato dvě jména v titulcích pospolu? Oblíbené spojení zaručující vždy skvěle namíchanou, takřka výbušnou směs originality a té nejvyšší kvality. Tedy až doposud. Nemůžu se zbavit dojmu, že mě Sweeney nemá čím překvapit. Burtonovsky ulítlá temná stylizace, kvalitní herecké obsazení, ostře vybroušený scénář. Och ovšem a zpěv. Ani ten mě nepřekvapí. Podceňovaná Achillova pata naplnila očekávání.Při vší úctě k Deppovému rockovému mládí je o 100% lepším hercem, než zpěvákem. Tím nechci říct, že by byl nějaké hudební střevo. To zdaleka ne. Jenže jeho hlas, zajímavý a příjemný na první poslech, se stává monotónním, v tak intenzivním muzikálovém využití.. A to bohužel neplatí jen pro něj. Sweeney Todd je jen lehce nadprůměrný film, a to se o ostatních počinech dua Burton-Depp prostě říct nedá. 70% = zklamání. ()

stration

Ano, je to Burton. Obrazově, stylisticky, režíjně a herecky dokonalé. Jenom tentokrát ultrachladné. Čekal jsem v mnoha sénách trochu větší nadsázku, trochu odlehčení, aby se člověk moc nezamýšlel nad absurditou příběhu. Bohužel nepřišlo. ()

Herr_Flick

Pro mě je určitě nepříjemná muzikálová podstata, muzikál totiž vůbec není mým šálkem čaje. Stejně je ale Burton takovým mistrem svého řemesla, že se na to dívá pěkně i mě (až na to množství kečupu). Všechno v ponuré atmosféře starého Londýna je parádní od Toddovi břitvy až k dekoltu paní Lovett. A zahráli to taky celkem dobře :-) ()

Helo

Nebýt toho, že polovina písniček je skvělých a druhá polovina divných, dal bych plný počet, neboť vizuálně a herecky je to na jedničku. ()

major.warren

Vcholné dílo Tima Burtona a pro mě rovněž jeden z nejlepších muzikálů 21. století. Depp coby mstící se Sweeney Todd je zde absolutně dokonalý. Skvěle mu sekunduje Helena Bonham Carter, rovněž jako Alan Rickman. Hýřivá přehlídka geniálních nápadů (viz. sklep s pecí), úchvatná výtvarná stylizace, famózní hudba. Spojení muzikálu a hororu v Burtonově podání zkrátka nemá chybu. ()

Aiax

V tomhle muzikálu nebyl jediný herec, který by uměl zpívat, můj oblíbený Depp mi tentokrát navzdory všeobecnému nadšení moc neseděl, písničky byly sice moc fajn (hlavně texty), ale zrežírované byly takňák mdle a ona vlastně celá ta Burtonova rádoby makabrózní a úchylná stylizace na mě příliš nezapůsobila, tentokrát jsme si zkrátka s Timem nepadli do noty, to se holt stává. Slyšel jsem záznam broadwayského muzikálového představení, a i když to bylo jen audio na mp3, mělo to třikrát větší šťávu, energii a jiskru než tenhle poněkud těžkopádný a nepovedený Burtonův výtvor. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)