Jesus Camp (festivalový název)

Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Jenna Rosher

Enat Sidi
  • Arachneuss

Nehodnotitelné. A pro mně i nekoukatelné. Ne snad kvůli zpracování či tématu, ale kvůli těm figurkách, které se ve jménu svého spasitele modlí nad bowlingovou koulí nebo funkčností Power Pointu. Nikdy se mi nestalo, že bych film/dokument neviděl do konce, ale tady mi bohatě stačí ta půlhodina. V momentu, kdy se devítiletá holčička začne rozplývat nad představou, jak bude hlásat slovo Boží při lakování nehtů, mi začíná být špatně od žaludku. A poblít si postel, kvůli 84 minutám sledování monitoru, opravdu nehodlám. Snad někdy jindy. Edit (Po čtyrech měsích): Tak jsem k tomu vrátil a skončil někde u padesáté minuty. Evangelium v USA je vlastně dokonalá kontrola mládeže. Zakažte jim Harryho Pottera, neboť v něm se postavy rozhodují dle vlastního rozumu a věří v sebe a své přátele. Vtlučte jim do hlavy kecy o Ďáblovi nebo věčným zatracením. V Power Pointu napište v krvavém fontu "Kdo hřeší, ten zemře a půjde do pekla!". Do třetice to snad už dokoukám. Je to ale humus.(18.3.2010)

...z pokojné cesty za tajemstvím až k neonacijesus táborům, k výrobě dětských Božích bojovníků, kteří konečně vybojují Nový Světový Pořádek... to mají Bushové radost... Bože, chraň nás... před vším vypatlaným... ale vědomě manipulujícím... a jedna otázka... co na to rodiče? asi mají radost, protože "mají si kde hrát......." ...dík za dokument, který říká, že vše je možné...(24.1.2014)

Každé náboženství, které se bere fanaticky je pro mě špatné. Jako ateistka jsem měla možnost snímek sledovat s velkým odstupem, ale to, co jsem viděla, mně téměř vyrazilo dech. Každý Američan, který tvrdí, že muslimové jsou zlo a velká hrozba, by si měl pustit tento dokument. Z mého pohledu se na americkém kontinentně tvoří další fanatická komunita a jimi jsou, pro někoho možná překvapivě, křesťané. Rodiče své potomky každoročně posílají na tvz. "Bible camp" s cílem vychovat z nich lidi, kteří změní Ameriku. Praktiky tábora jsou ovšem otřesné, vychovatelé děti děsí takovým způsobem, že je následně rozbrečí, načež tato výchova pokračuje vzýváním Boha. Tato sekta, nevím lépe, jak bych uskupení nazvala, by měla být z mého pohledu zakázána a všichni lidé zavření, protože se jedná o čisté vymývání mozků. Ty děti už nikdy nebudou normální, hrozné zážitky je musí poznamenat do konce života, jenže si to neuvědomují. Slepě věří všemu, co je jim předkládáno a smutné je, že podobná výchova následně pokračuje i v jejich domovech. Raději ani nepřemýšlet, kam toto všechno může dospět... Dokument byl pro mě opravdu silným zážitkem, škoda, že negativním, ale i ty je čas od času dobré zažít.(15.2.2012)

Patetičtí radikálové, cheteli fundamentalisté, kteří zachraňují Ameriku od hříchu pomocí své nové naděje - malých dětí, Božích bojovníků, které se Becky neštítí přirovnat k islámským dětem, které pokládájí svůj život ve jménu Boha. Vymývání mozků do kterého se řadí také domácí výuka, různé srazy a kempy má na svědomí pokřivení charakteru a psychiky dítěte. Bylo mi smutno, když malý inteligentní chlapec říká, je je mu špatně z lidí, kteří nejsou křesťané. Dětská dušička je křehká a tento fakt si tito lidé velmi dobře uvědomují. Jsem ráda, že mám normální rodiče a mám možnost volby, kterou děti radikálních náboženských skupin nemají. A také souhlasím s názorem, že cirkev by se měla vždy separovat od politiky a řízení státu. Amen.(30.11.2007)

Silne, strasidelne, smutne... Hlavne strasidelne... Becky Fisher si sama poklada otazku, ze ak su deti tak zapalene pre vieru v takom ranom veku, ako budu vyzerat ako dospeli... Aj ja sa pytam: Ako budu vyzerat ako dospeli??? Nechcem to radsej ani vediet. Vidiet 5 rocne deti ako nezadrzatelne placu a klacia na zemi kvoli veciam, ktorym este ani poriadne nerozumeju je strasne... Priklad toho, ako neuveritelne dokaze clovek prekrutit aj prikaz: Milujte sa navzajom, na prikaz: Zabijajte sa navzajom....(z lasky(?????)).(15.6.2007)