Jesus Camp (festivalový název)

Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Jenna Rosher

Enat Sidi

Haleluja brainwashing . . . To co se ústy paní Becky Fisherové dostává do uší malých dětí je tak absurdní, že jsem první půl hodinu považoval za komedii, ale jakmile začala oslavovat pana Geoge W. Bushe, který "ve jménu božím" vede války, a výše jmenovaná paní mu utváří "nové Boží vojáky" z malých dětí ve jménu lásky ke Kristu, začal jsem tušit nějakou lumpárnu. Znám hodně né příliš chytrých jedinců, ale takový "hovna" jsem ještě neslyšel a i když nemám nic proti žádné víře ani vyznání, tato paní mě nahání celkem strach a její názory( a nejen její) jsou v mnoha ohledech silně absurdní.(6.3.2012)

Jsem ateista celej život a po tomhle dokumentu budu až do smrti. Přísahám Bo..hovno! Ale od začátku:středem tohohle dokumentu je brejlatá krátkovlasá vorvaň vážící asi 250 kilo, nebo pokud chcete-Becky Fischer. Jak může nějakej normální člověk rvát dětem do hlavy křesťanskou víru a rozbrečet je, třást se a mluvit s imaginárním něčim? Ty děti by si měly hrát na hřišti, kopat s míčem, prohánět se na kolech nebo zkoušet hrát na nějakej nástroj. A ne modlit se k papundeklovýmu Bushovi a rozkazovat bowlingový kouli aby srazila všech 10. Brainwashing na nejvyššim možnym stupni, já bych v tom kempu nevydržel ani 20 minut a pomocí kříže bych přeskočil plot! Co z těch dětí jednou bude? Boží armáda, respektivě členové sekty! A do toho ten příšernej amerikanismus, nejpitomější stát světa...chce se mi z toho fakt zvracet. Na jednu stranu do nich cpe víru a přitom si tam popíjej Pepsinu a na snídaních maj jídla jak pro celou vesnici. Tohle Ježíš asi nikde nepsal, nebo snad jo? A jak ta vorvaň (Becky, pokud chcete) mluví o tom, že život je víc než jen McDonald´s, tak by se měla podívat na sebe, protože tam asi jezdí každej den na oběd. A když už chce ctít desatero, obžerství a zlost porušuje na plný čáře. Asi nejsem jedinej co jí chtěl během filmu umlátit svícnem a přibít na vobrácenej kříž...kterej by se asi utrh. Jinak proč jsem nedal 5 hvězd? Jednak proto že jsem pár dní zpátky viděl Religulous od Billa Mahera a přišlo mi to lepší a taky proto, že mi v tomhle dokumentu chyběly názory někoho, kdo není věřící. Nějakej protiklad k těm 80 minutám vymejvání mozku, ten cárek z rádia na konci už to moc nezachránil. Lidi, přestaňtě věřit a přestaňte rvát prachy do víry...na světě jsou důležitější věci. A do kostela už nejspíš nikdy nevkročim!(10.3.2009)

Po technické stránce spíše (pod)průměr, ale v Jesus camp jde především o obsah. Ocitáme se na americkém zá(a)padě(akově) v prostředí evangelíků (bohužel ne takových, jaké známe čtyři století z Evropy), kterou vede Becky Fisherová, náboženská fanatička nebo možná vypočítavá manipulátorka, která si potřebovala vyřešit svý myndráky z nenaplněnýho americkýho snu. Becky vede letní tábor pro rodiny s dětmi, kde je na denním programu vymývání dětských mozků, nové generace, která lidstvo vyvede ze lži a hříchu. Děti jsou strašidelné s jejich naučenými texty a jejich odříkáváním. Rodiče je učí doma, o tom, jak globální problémy na zemi neexistují a Bush je prezident z boží milosti. Jsou to asociálové, které se nemají možnost dostat do kontaktu s "normální" společností, vyrůstají na farmách daleko od měst. Jak asi budou vychovávat své děti, když jediné co kdy poznaly je prostředí jejich sekty?Je to začarovaný kruh. Špatný a nesmyslný výklad Bible, potažmo vykládání jejích textů k záměrné manipulaci je jedna věcí které nesnášim. Víra je intimní věc a modltba meditativní rozjímání, ne řvaní popsongu o Kristovi v hale s tisícovkou ostatních fanatiků.(16.2.2009)

,,Chceme znovu získat Ameriku pro Krista......“ Náš starý svět je nemocný (jistě jste si taky všimli!). EVANGELIKÁLOVÉ - fundamentalisté vštěpující víru, jejichž posláním je ZLOMIT MOC DÁBLA V (americkém) NÁRODĚ! Čekal jsem senzaci. FANATIKY. Jsou tu, ale nešokují. Myslíte si, že jsou děti obdařený mimořádným talentem pro exhibicionismus (v klidu, jde o náboženství) a před kamerou propagující víru v Ježíše Krista (nekecal jsem, že?) divní? Proč? Mají 2 ruce, 2 nohy, 1 hlavu, pláčí nad svými hříchy, dělají pokání a neustále mluví o víře. Jim je to fuk! Vy (ani já) je nebudeme soudit, jestli půjdou do pekla. A přes ně vede cesta ke spolkům, které zakážou interupci, Harryho Pottera nebo Lindsay Lohan. BOŽÍ ARMÁDA, kluci a holky, kteří můžou změnit svět. Exkurze do komunity, jejíž slávu šíří např. G.Bush (který jako prezident navrhoval kandidáty do Nejvyššího soudu) není šokující. Jen pár zajímavých faktů a čísel. Provázanost s politikou už dneska nepřekvapí. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Věřím, že George Bush je světec, který byl povolaný ke stvoření křesťanské společnosti. 2.) Jediné co poslouchám je křesťanský heavy metal a rock n roll (i když nejsem zhulenej!!). 3.) Tvrdím to už dlouho: Harry Potter je nepřítel Boha! 4.) Je mi 12, mám svoji Bibli a požádali mě, abych večer kázal. PŘÍBĚH ***(8.3.2011)

Som katolík, ale toto bol silný výplach mozgov, ktorý sa neštítil to robiť na deťoch, vyvolával v nich plač a nezmysly, spájal sa s politikou, proste sektárske nezmysly, ktoré škodia kresťanstvu. Američania urobili z viery biznis a fanatizmus. Stará prežratá manipulantka sa ukája pri sledovaní detí na videách, ako si mýlia skutočnú vieru a vtĺka im do hláv, čo je správne a čo nie, bez toho, aby ich nechala sa zamyslieť a použiť ich slobodnú vôľu. Chýbalo mi tu poriadne vedenie, ktoré by sa pozrelo až ku koreňom a k súčasným najvyšším predstaviteľom. Chcelo to takého Michaela Moora, avšak aj z tohto sa dá urobiť názor, trocha mi vadí ten neúctivý názov, tak ako tam brali Božie meno nadarmo, ale proste bolo to smutné.(1.6.2013)