Jesus Camp (festivalový název)

Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Jenna Rosher

Enat Sidi

Rozpočet $-miliónovTržby USA $902,544Tržby Celosvetovo $1,013,596║ Nezáživný dokument o náboženských fanatikoch(ha la-la v Boratovi bolo omnoho silnejšie, než tento celý dokument), zlatý Michael Moore a jeho kontroverzné dokumenty, kde je čím upútať pozornosť a aj zamyslieť sa nad prezentovanými názormi. /15%/(23.7.2009)

Podloudné nahlédnutí do kotlíku náboženského fanatismu západní civilizace, kde se vaří a míchá ta největší revoluce psychopatie. Pokud je někomu na zvracení z ničení dětí, tak po pozření tohoto dokumentu ze zvracení nevyjde minimálně měsíc. Seberte dětem dětskost a narvěte jim místo toho do hlav Ježíše. Kriste pane, měl jsem psychopatů plný monitor. Jak děsivé. Děsivější než Vymítač ďábla. Celé online tady.(25.4.2009)

Som katolík, ale toto bol silný výplach mozgov, ktorý sa neštítil to robiť na deťoch, vyvolával v nich plač a nezmysly, spájal sa s politikou, proste sektárske nezmysly, ktoré škodia kresťanstvu. Američania urobili z viery biznis a fanatizmus. Stará prežratá manipulantka sa ukája pri sledovaní detí na videách, ako si mýlia skutočnú vieru a vtĺka im do hláv, čo je správne a čo nie, bez toho, aby ich nechala sa zamyslieť a použiť ich slobodnú vôľu. Chýbalo mi tu poriadne vedenie, ktoré by sa pozrelo až ku koreňom a k súčasným najvyšším predstaviteľom. Chcelo to takého Michaela Moora, avšak aj z tohto sa dá urobiť názor, trocha mi vadí ten neúctivý názov, tak ako tam brali Božie meno nadarmo, ale proste bolo to smutné.(1.6.2013)

Americká vlajka, velký žlutý emko a kříž. Symboly nové armády prostorově silně výrazných hamburgrářů, kteří se budou rekrutovat z řad těch velmi dobře "použitelných", zranitelných, manipulovatelných mláďátek. Amerika je země extrémů. Svatá válka je jedním z nich. A nakonec prašť jako uhoď, jestli se tu jednou budem muset postit v ramadánu a pětkrát denně vytahovat koberečky a vystrkovat zadky opačným směrem, než leží Mekka, nebo zvedat ruce směrem k Jeruzalému a křičet haleluja. Přeháním? Doufám, že ano.(18.3.2012)

Jak řekl moudrý muž jménem Václav Havel: "Paradoxem demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše." Demokratické hodnoty nám v rámci náboženské svobody nedávají téměř žádnou šanci zabránit v činnosti lidem jako je Becky Fisher. Opravdu velice efektivní způsob, jak propagovat svoje fanatické názory a vnucovat svoji extrémní víru ostatním - prostřednictvím dětí. Pokud jim od malička budeme vymývat mozek, vyrostou z nich přesně takoví fundamentalisté, jaké bychom si přáli mít ze všech. Když ještě tyto děti budou chodit s brožurkami a díky svojí roztomilosti ovlivňovat ostatní, opět nám stoupne procento získaných oveček. A když ještě navíc tyto děti motivujeme k politické činnosti (cituji např. "Jednou z tebe bude senátor"), kromě pěstování si obrovské voličské základny máme hned v rukou neuvěřitelnou zbraň, jak zničit demokracii a sekulární stát. Dělá se mi z těchto lidí špatně. Kromě toho, že ty děti psychicky týrají a vymývají jim mozky, ještě zneužívají této síly k tomu, aby vnutili svůj fanatismus ostatním a donutili fungovat stát na základě fundamentalistického papouškování Bible. Tihle lidé jsou velice nebezpeční a někdo by je měl zastavit. Kromě nebezpečí pro společnost už jenom kvůli těm dětem, kterým podle mě naprosto ničí život. Nemají žádnou možnost úniku, protože jejich rodiče jsou stejně fanatičtí. Každý fanatismus, navíc s politickými ambicemi, končí špatně, ať je to extrémní islám nebo extrémní křesťanství... Ještě bych rád poznamenal, že napsat tento komentář v klidném a rozumném duchu bez zapletení emocí bylo extrémně obtížné, protože tenhle film dokáže opravdu nasrat, a proto bych si to rád vynahradil teď a sdělil, že během projekce jsem měl několikrát chuť rozmlátit Becky Fisher hlavu kovovou tyčí, nechat ji vyzkoušet si všechny možné středověké mučící nástroje a následně její nepřehlédnutelnou prdel nabodnout na opravdu tlustý kůl. (Sranda, že tenhle "člověk" hlásá o křesťanských hodnotách jako je například smrtelný hřích obžerství)... Skvělé komentáře: Dadel, Tommy987, Fanucci, rastlinka, sonnak, Suzana, cubajz, Macbeth, Cimr, johnny2005 a mnozí další...(5.1.2009)