Jesus Camp (festivalový název)

Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Jenna Rosher

Enat Sidi

,,Chceme znovu získat Ameriku pro Krista......“ Náš starý svět je nemocný (jistě jste si taky všimli!). EVANGELIKÁLOVÉ - fundamentalisté vštěpující víru, jejichž posláním je ZLOMIT MOC DÁBLA V (americkém) NÁRODĚ! Čekal jsem senzaci. FANATIKY. Jsou tu, ale nešokují. Myslíte si, že jsou děti obdařený mimořádným talentem pro exhibicionismus (v klidu, jde o náboženství) a před kamerou propagující víru v Ježíše Krista (nekecal jsem, že?) divní? Proč? Mají 2 ruce, 2 nohy, 1 hlavu, pláčí nad svými hříchy, dělají pokání a neustále mluví o víře. Jim je to fuk! Vy (ani já) je nebudeme soudit, jestli půjdou do pekla. A přes ně vede cesta ke spolkům, které zakážou interupci, Harryho Pottera nebo Lindsay Lohan. BOŽÍ ARMÁDA, kluci a holky, kteří můžou změnit svět. Exkurze do komunity, jejíž slávu šíří např. G.Bush (který jako prezident navrhoval kandidáty do Nejvyššího soudu) není šokující. Jen pár zajímavých faktů a čísel. Provázanost s politikou už dneska nepřekvapí. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Věřím, že George Bush je světec, který byl povolaný ke stvoření křesťanské společnosti. 2.) Jediné co poslouchám je křesťanský heavy metal a rock n roll (i když nejsem zhulenej!!). 3.) Tvrdím to už dlouho: Harry Potter je nepřítel Boha! 4.) Je mi 12, mám svoji Bibli a požádali mě, abych večer kázal. PŘÍBĚH ***(8.3.2011)

Hlášky: Rachel (9 let): - "Shoď je všechny! Ježíši Kriste... Tvůj duch mi pomůže... shodit tyhle kuželky. Koule, přikazuji ti, ve jménu Ježíše... shoď jich co nejvíc." & Rachel (9 let): - "Byla jsem několikrát obtěžována... a... a jen jsem si pomyslela: 'Mužské rozhodnutí? To není nic.' Boží rozhodnutí... to je něco! Mysleli si, že jsem divná? No a co. Ty nejsi ten, kdo mě může soudit... jestli půjdu do pekla, nebo do nebe. To jenom Bůh. Jenom to, co si myslí on, je opravdu důležité. Není vůbec důležité, co si myslíš ty." & Becky Fischerová: - "A když už jsem u tohoto tématu... chci vám něco říci o Harry Potterovi. Kouzelníci jsou nepřátelé Boha! A nezajímá mě, jak odvážní jsou. Jsou to nepřátelé Boha... a kdyby byli ve Starém Zákoně... Harry Potter by byl odsouzen na smrt."(13.3.2009)

God bless America, THEREFORE In God we trust, not vice versa. Ten kdo kritizuje brainwashing (který je zde naprosto jasný a nechutný), nechť se zamyslí nad opačným (úspěšným) brainwashingem proti "instituci" náboženství v ČSR a ČR v posledních 80-ti letech. To že byl tento "dokument" nominován na Oscara taky o něčem svědčí.(6.6.2009)

• Richie666

Ať si lidé věří čemu chtějí či potřebují. Netřeba o tom točit dokument, to je ta poslední věc, která v těchto záležitostech něco změní. Samozřejmě že když jde o děti, je to vždy emotivnější, ale nestalo se, že by je tam někdo (teda kromě Ježíše :D) dotáhnul proti jejich vůli. Nakonec přece nejde jen o tyhle děti, vždyť vlastní rodiče je k tomu vedou. A kdo má to právo někomu říkat "ano, tohle je špatně a tohle dobře", obzvlášť co se výchovy vlastních dětí týče? Co na tom, že někomu zblbli hlavu, když jemu to stejně připadá fajn? Sekta je určitě jedním, ale jistě ne jediným způsobem, jak sobě nebo někomu vymýt mozek. A to nikdy nebude košér. Jenže skutečnost, že je z toho někomu na blití, v důsledku neznamená nic. Stejně jako tento dokument.(21.3.2008)

Ako zaryty ateista asi nebudem objektivna, ale zase na druhej strane, ani spravanie vsetkych tych fanatickych privrzencov Alaha, Jezisa krista, Hare krisnu a este neviem akych podob Boha nie je objektivne a spravne. A hlavne, ked sa ten fanatizmus transformuje do mozgov malych a nevinnych deti. A konecne mame otazku ala Michael Moore zopodvedanu. Kto vlastne voli Gergea W. Busha? No predsa dementni fanatici. Amen!(13.11.2007)