Jesus Camp (festivalový název)

Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Jenna Rosher

Enat Sidi

Vnucování jakýchkoli ideologií ostatním lidem se mi vážně hnusí...tím hůře, pokud jde o děti, které, je-li vše řádně promyšleno, mají minimální šanci se psychickému nátlaku ubránit - jejich jedinou záchranou bývají rodiče, kteří jsou ale mnohdy s propagandou za jedno, tudíž není žádná šance. Stačí se podívat na Becky Fisher, ta kdyby neříkala věci, které mi jsou těžce proti srsti, žral bych ji to snad i s navijákem - zkrátka ví, jak na to. A to jsem pěkných pár let za průměrem jí převychovávaných dětí. Co si budeme nalhávat, i kdyby nebyli učeni takovým blábolům, nebude to správné. Děti si zkrátka mají jen hrát a mají si užívat - a na věci jako je víra a smysl života musí narazit postupem času každý z nich sám. Ve dvaceti, ve třiceti, nebo v padesáti, nebo radši vůbec - ale ksakru, ne v 7 letech. Tenhle dokument je opravdu jednostrannej, ale ani mě nějak nenapadá, jaká pozitiva by mohli tvůrci ukázat. Zobrazené emoce jsou naprosto reálné a neuvěřitelně silné, že to se mnou chvílema házelo...a musím uznat, že kdybych jako dítě do nějakého takového letního tábora spadl, podlehl bych.(7.10.2007)

...z pokojné cesty za tajemstvím až k neonacijesus táborům, k výrobě dětských Božích bojovníků, kteří konečně vybojují Nový Světový Pořádek... to mají Bushové radost... Bože, chraň nás... před vším vypatlaným... ale vědomě manipulujícím... a jedna otázka... co na to rodiče? asi mají radost, protože "mají si kde hrát......." ...dík za dokument, který říká, že vše je možné...(24.1.2014)

Film o evangelikálních fanaticích natočený umírněnými křesťany. Radikálním ateistům, kterých je v ČR plno se to bude krutě líbit, protože je to hrubozrná anti-náboženská propaganda nejtěžšího kalibru. V tomto ohledu nejsou režisérky lepší než Becky Fisher a její indoktrinační tábor. To, že jsou pentecostalisté bandou zanícených fanatiků, není nic nového, divák však z tohoto filmu může nabýt dojem, že evangelikálové jsou tlupou extrémistů, snažících se v USA uchvátit moc silou a pověsit všechny liberály. Daleko lepším dokumentem na toto téma byl "obyčejný" filmek, který před časem promítala ČT2, S božím požehnáním, se to jmenovalo. Zbývá již dodat snad jen "chvalte Pána našeho a podejte náboje". ;)(5.4.2008)

Keď vás scéna v Boratovi o jeho návšteve kostola zarazila, tak verte, že ste ešte nič nevideli. Tento dokument sa nehrá na nejaký korektne zostavený vyvážený mix pohľadov na jeden problém, ani to vôbec nevadí. Mrazí vás po celý čas sledovania. Hovoríte si najprv, že možno toto je odpoveď na morálny úpadok západnej civilizácie, no ono vymývanie mozgov od mladi nie je nič iné ako zneužívanie detskej dôverčivosti a vôle učiť sa. Presne ako sa v tomto dokumente hovorí a priznávajú si to aj samotný pastrovia:"čo sa naučí sedemročné dieťa v ňom zostane už navždy" a toto podľa nich treba využiť na vštepenie tých "pravých čistých" myšlienok. Proste hrozivá podívaná, keď vás táto téma čo i len trochu zaujíma neváhajte oplatí sa. Znížené hodnotenie len kvôli nevyváženosti a príliš malej vzorke ludí na, ktorej sme sa mohli presvedčiť o pravde či nepravde tvrdení, ktoré sú tu uvádzané. Ešte musím spomenúť hudbu lebo to sa v dokumente tak ľahko nevidí zvládnuť túto stránku tak bravúrne, ak vôbec. 4,5*(7.2.2007)

"Ježíši Kriste, modlíme se za našeho prezidenta Bushe ..." Nesnáším amerikanismus, fanatické křesťany a hlavně pitomce. Zde je všeho příliš. Být po mém tak většinu lidí objevujících se v tomto dokumentu zkopu do palice, aby se jim kurva rozsvítilo. Jsme v 21. století nebo ve středověku? Pro inspiraci něco podobného z českých luhů a hájů: http://www.youtube.com/watch?v=ABBtmEjXwmQ(16.11.2010)