Reklama

Reklama

Jesus Camp

(festivalový název)
  • USA Jesus Camp
Trailer

Obsahy(1)

V Americe existuje stále sílící evangelická komunita, jejímž hlavním cílem není ani tak přivést Boha na zem, ale spíše vrátit celou zemi Bohu. Věří, že je třeba, aby konzervativní křesťané převzali vládu a podřídili ji vlastním pravidlům. Kromě politického programu se tato organizace zaměřuje i na výchovu dětí a nových členů. Nejenže jsou vlastní potomci často vyučováni doma, ale navštěvují i skupiny a tábory, kde je jim vštěpován jediný správný názor na svět. Není možné zůstat chladným pozorovatelem této mozaiky neotřesitelných pravd, vyprázdněných hesel a emocionálně vypjatých projevů. Před divákem se rozvíjí pásmo zachycující víru a její projevy, které bývají tradičně spojovány s pozitivními hodnotami. Zde však přerůstají ve fanatismus. Film ukazuje, jak je dětem odebírána svoboda volby, jak jsou násilně izolovány uprostřed jednoznačných tvrzení, pravidel a názorů, o nichž se nediskutuje. Tvůrci se do tématu pustili s neobyčejnou statečností a pevně se začlenili do uzavřené komunity, aby naplno odhalili neznámou a temnou stranu náboženské organizace. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (153)

swamp 

všechny recenze uživatele

Další z mnoha religiózně zaměřených dokumentů, ze kterých se mi zvedá kufr. Takový brainwashing, za to by se ani leckterý politický demagog nemusel stydět. Ty "stěžejní" děti jsou podle mě trénovány na tahle kázání / brečení / kývání / epileptické "záchvatování" - a pak to na povel předvádějí na přednáškách - a ostatní děti (jak tomu je zvykem) zkrátka dělají to, co vidí. Odporné, zvrácené - žel pravdivé... ()

Jennifer.S 

všechny recenze uživatele

"Otče, modlíme se za elektrický systém. Modlíme se za elektřinu v této budově. Nevypadne, ve jménu Ježíše. Ani kvůli bouřce nebo z jiného důvodu..." oh yeah! Tak tahle se to dělá! V tom případě, ve jménu Ježíše, nechť mi nepadá windows ani internet kvůli bouřce a nebo z jiného důvodu. Becky by si měla znovu přečíst Bibli, aby si oživila všechny smrtelné hříchy (hněv? obžerství?). A nebo se raději namísto toho zaměřit na sedm ctností a tím "zatěžovat" malé děti ve svém úchylném kempu. ()

Reklama

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Veľmi znepokojujúci film. Ale musím povedať, že napriek všetkému mi boli deti s vymytými mozgami sympatické. Boli to v podstate obyčajné dobré deti, ktoré sa ako každý vo svojej mladosti spoľahli na učenie svojich rodičov. Horšie to u mňa bude s učiteľmi v tábore. Aj keď som sa snažil odosobniť, nedokázal som voči nim necítiť neskutočne silnú nenávisť a aj teraz sa musím prekonávať, aby som na ich meno a ideológiu nevybafol všetky možné vulgarizmy sveta. Čo sa týka učenia, je iróniou, že zakazujú deťom zoznámiť sa so svetom Harry Pottera, ktorý je prezentovaný ako fikcia, len preto, že sú v ňom čary, ale deťom do hláv inú fikciu, vydávanú za pravdu, bez problémov tlačia. A potom si deti myslia, že keď sa pomodlia, guľa zázračne zhodí všetky kolky (aj Harry používal kúzelné formulky), že keď bľabocú, tak hovoria v jazykoch k Bohu (aj Harry bľabotal.. keď sa rozprával s hadmi), alebo že dokonca dokážu vidieť budúcnosť (ako Harryho učiteľka veštenia). Čarodejnícka mágia veru od toho nie je ďaleko. ()

Niella 

všechny recenze uživatele

Silne, strasidelne, smutne... Hlavne strasidelne... Becky Fisher si sama poklada otazku, ze ak su deti tak zapalene pre vieru v takom ranom veku, ako budu vyzerat ako dospeli... Aj ja sa pytam: Ako budu vyzerat ako dospeli??? Nechcem to radsej ani vediet. Vidiet 5 rocne deti ako nezadrzatelne placu a klacia na zemi kvoli veciam, ktorym este ani poriadne nerozumeju je strasne... Priklad toho, ako neuveritelne dokaze clovek prekrutit aj prikaz: Milujte sa navzajom, na prikaz: Zabijajte sa navzajom....(z lasky(?????)). ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Ako zaryty ateista asi nebudem objektivna, ale zase na druhej strane, ani spravanie vsetkych tych fanatickych privrzencov Alaha, Jezisa krista, Hare krisnu a este neviem akych podob Boha nie je objektivne a spravne. A hlavne, ked sa ten fanatizmus transformuje do mozgov malych a nevinnych deti. A konecne mame otazku ala Michael Moore zopodvedanu. Kto vlastne voli Gergea W. Busha? No predsa dementni fanatici. Amen! ()

Galerie (5)

Související novinky

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (více)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté

24.01.2007

Rok se s rokem sešel a opět se budou vyhlašovat prestižní každoroční akademická ocenění - Oscary. Nejvíce nominací mají: Babel (7), Dreamgirls (8), El Laberinto del Fauno (6), Královna (6), Krvavý… (více)

Reklama

Reklama