poster

Jesus Camp (festivalový název)

 • USA

  Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Kamera:

Jenna Rosher

Střih:

Enat Sidi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • yakoob
  ***

  Obraz a zvláště film dokáže na lidi zapůsobit mnoho...Dokonce i na ateistu či křesťana, který se dívá na dokument o rádoby "křesťanství"...Opět nemohu komentovat styl, ale spíše obsah...Stačí když napíšu: Nesouhlasím s těmito názory...Základy učení mají možná stejné, ale dával bych si opravdu velké bacha...a zvlášť, když v tom figurují děti...Děti se dají zneužít i v křesťanství, ale když se podíváme, jak jednal Ježíš s dětmi, vidím odlišné principy...a já se raději držím Krista, než vymýšlených prožitků...Ne nadarmo Ježíš říká:"...kdo by svedl k hříchu jednoho z těchto nepatrných, kteří ve mne věří, lépe by mu bylo, kdyby mu dali na krk mlýnský kámen a hodili ho do moře (Marek 9,42)"(28.1.2009)

 • cubajz
  *****

  tak z tohoto dokumentu je mi opravdu na blití. Vidět, jak američtí evangelíci vymývají 7, 8, 9-ti letým dětem mozky a mění je ve stádo poslušných fanatiků je opravdu hardcore - ať kazatel (v tomto případě spíš nechutně tlustá kazatelka) káže co chce, pokud k tomu přidá dovětek "..ve jménu Ježíše Krista" děti začnou v tranzu vzpínat ruce k nebesům, řvát halelůja a brečet. Za nejlepší považuji finální rozhovor kazatelky Becky Fisherové s rádiovým hlasatelem, kdy se naplno ukáže co je to za svini "Proč si vybíráte tak mladé děti? Protože těmto dětem můžete říct cokoliv a oni se tím budou po zbytek života řídit". Očkují jim víru v Boha (ani ne tak víru, jako spíš pokrytecké kecy typu "Celého mě prostupuješ, ó Ježíši"), nutnost šíření jediného správného slova božího (děti otravují na ulici každého na koho narazí a nutí mu letáčky, brožurky atd.) a podporu Republikánů, protože jen ti jsou správní křesťané - jestli to takto bude pokračovat, určitě se časem dočkáme i novodobé Inkvizice. Slabou útěchou mi je, že si tato nová "boží armáda" zapíchá až po svatbě. Amen...(16.7.2008)

 • Kulmon
  ***

  "Ježíši Kriste, modlíme se za našeho prezidenta Bushe ..." Nesnáším amerikanismus, fanatické křesťany a hlavně pitomce. Zde je všeho příliš. Být po mém tak většinu lidí objevujících se v tomto dokumentu zkopu do palice, aby se jim kurva rozsvítilo. Jsme v 21. století nebo ve středověku? Pro inspiraci něco podobného z českých luhů a hájů: http://www.youtube.com/watch?v=ABBtmEjXwmQ(16.11.2010)

 • snob
  ****

  Podloudné nahlédnutí do kotlíku náboženského fanatismu západní civilizace, kde se vaří a míchá ta největší revoluce psychopatie. Pokud je někomu na zvracení z ničení dětí, tak po pozření tohoto dokumentu ze zvracení nevyjde minimálně měsíc. Seberte dětem dětskost a narvěte jim místo toho do hlav Ježíše. Kriste pane, měl jsem psychopatů plný monitor. Jak děsivé. Děsivější než Vymítač ďábla. Celé online tady.(25.4.2009)

 • Jennifer.S
  ***

  "Otče, modlíme se za elektrický systém. Modlíme se za elektřinu v této budově. Nevypadne, ve jménu Ježíše. Ani kvůli bouřce nebo z jiného důvodu..." oh yeah! Tak tahle se to dělá! V tom případě, ve jménu Ježíše, nechť mi nepadá windows ani internet kvůli bouřce a nebo z jiného důvodu. Becky by si měla znovu přečíst Bibli, aby si oživila všechny smrtelné hříchy (hněv? obžerství?). A nebo se raději namísto toho zaměřit na sedm ctností a tím "zatěžovat" malé děti ve svém úchylném kempu.(25.2.2012)