poster

Jesus Camp (festivalový název)

 • USA

  Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Kamera:

Jenna Rosher

Střih:

Enat Sidi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fragre
  ****

  Teda jo! Takhle mi jako děckovi negumovali hlavu ani za bolševika, jak to předvádí tahle pobožnůstkářská Hodule žravá. Křesťanští talibáni, co se modlí za svatou Bushovu válku. Až zvítězí v USA nějaký ten fašismus, tak bude máchat národní vlajkou a na triku bude mít nápis We Love Jesus! Nic nového, u nás v Evropě jsme tenhle mix už vyzkoušeli v Chorvatsku, na Slovensku, ve Španělsku...(9.12.2012)

 • Mertax
  ****

  Absolvovat tábor tohoto typu by bylo jistě nesmazatelným zážitek - a to v negativním i pozitivním slova smyslu. Paradoxně mě nejvíce nenaštval Bush (jak jsem očekávala), ale přímo pekelná kritika Harryho Pottera. Potěšilo mě ovšem, že tento proslov sklidil velmi vlažné reakce na rozdíl od mnohých dalších. Tohle Becky nevyhmátla. A malá Rachel modlící se k Bohu, aby trefila co nejvíc kuželek, to je prostě naprostá pecka. Její víra, seběvědomí a vyřídilka (oslovení blondýny na bowlingu, rozdávaní letáků na ulici) - to se jen tak nevidí, já jí to nadšení prostě věřila. Dokument rozhodně stojí na vidění - a když už nic, tak doporučuju alespoň závěrečný song od N. Greenbauma, který je, ať se vám křesťanská tématika líbí nebo ne, velmi chytlavý! Jen bych na závěr podotkla, že obžerství je jedním ze sedmi smrtelných hříchů...(12.2.2009)

 • darwin
  ***

  Film o evangelikálních fanaticích natočený umírněnými křesťany. Radikálním ateistům, kterých je v ČR plno se to bude krutě líbit, protože je to hrubozrná anti-náboženská propaganda nejtěžšího kalibru. V tomto ohledu nejsou režisérky lepší než Becky Fisher a její indoktrinační tábor. To, že jsou pentecostalisté bandou zanícených fanatiků, není nic nového, divák však z tohoto filmu může nabýt dojem, že evangelikálové jsou tlupou extrémistů, snažících se v USA uchvátit moc silou a pověsit všechny liberály. Daleko lepším dokumentem na toto téma byl "obyčejný" filmek, který před časem promítala ČT2, S božím požehnáním, se to jmenovalo. Zbývá již dodat snad jen "chvalte Pána našeho a podejte náboje". ;)(5.4.2008)

 • xxmartinxx
  ****

  Fanatizmus je špatný. A to, jakým způsobem je to prezentováno tady, je veskrze působivé. Na rozdíl od Religious se tu neglosuje a nechá se prostě působit natočený materiál, což to sice dělá méně vděčným zážitkem pro diváka, ale vlastně to vypovídá víc. Pět hvězd nedám jen proto, že nesnáším náboženství a vypadalo by to jako předpojatost.(24.2.2011)

 • d-fens
  ***

  :))) fanatickí ateisti konečne poznajú svoj zrkadlový obraz (každý zrkadlový obraz je predsa "stranovo obrátený") ;)) ...... a pre tých "rozhorčených" ponúkam aj triezvejší, menej emotívny, duchovnejší pohľad na kresťanstvo http://www.csfd.cz/film/227803-velke-ticho-groe-stille-die/(27.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace