Sudety, květen 1945. Skupinka ustupujících německých vojáků zajme skupinu mladých dělnic, totálně nasazených v chemické továrně. Chce je využít jako rukojmích během svého postupu k americké demarkační linii. Spolu s nimi se ukryje v nedalekém zámečku, který se vzápětí stane místem posledního boje odehrávajícího je jak v myslích, tak i v kulisách válkou rozbouřeného československa, krátce před osvobozením. Psychologická sonda, stejně jako komorní drama uprostřed zdí malého zámku je mozaikou minipříběhů mapující osudy, postoje i myšlenkové pochody jednotlivých postav na obou stranách barikády. (oficiální text distributora)

tranquill

"Válku holky nechtěj, válka není pro holky!" Psychologické válečné drama z druhého pohledu a s hustým závěrem. Myslím, že zdejší hodnocení není adekvátní. ()

burnfly odpad!

Vsichni nemci byli zvirata, nebyl zadnej rozdil mezi Wehrmachtem a SS a totalni nuda korunovana "skvelymi" hereckymi vykony... to vse si clovek odnese z tohoto filmu. ()

Nalimator

Pokus o protiválečný film. Bohužel je z toho slátanina. Ve filmu se toho moc neděje, je tam zbytečně moc postav, každá má navíc nějakou vzpomínku do minulosti. Výsledek je tedy dost nesouvislé, roztříštěné vypravovování s umělými šroubovanými dialogy o nelehké době na konci války. Aby se to ještě víc rozkouskovalo, je to navíc prokládané autentickými a někdy dost drastickými dokumentárními záběry. ()

Pitryx odpad!

Mohl by to být zajímavý film, ale pro mne to byla zkouška nervů. Nesnáším, ba jsem přímo alergický na kecání do děje, nebo hlasitého "přemýšlení", jak tomu bylo v tomto filmu. No, a protože se ani po 4O minutách neobjevil náznak děje, či jakékoli akce, jen spousta retrospektiv, vzdal jsem to. Pro mne tedy podprůměr. 170920114500/9124/9220 ()

ostravak30

Filmů, které by popisovaly konec války z pohledu němců věru mnoho není. Eduard Cupák a Vítězslav Jandák nám v celkem věrných hereckých výkonech předvádějí, jak moc morálka u německé armády klesala. Není divu. Bylo těžké dále respektovat velitele, kteří trvali na vytrvalém boji proti osvoboditelům, když ti sami utíkali. Můžeme také díky filmařům nahlédnout do duší děvčat, které každé prožilo válku jinak a mnoho z nich, přestože jsou němky, jsou vlastně také oběťmi. Bohužel je ve filmu také celá řada nezáživnějších a nic neříkajících momentů. Jako sonda do tehdejších nálad a pocitů to ovšem do jisté míry funguje. ()

martins

Eduard Cupák v uniformě SS a Vítězslav Jandák jediný přeživší, který si vystřelil i z kulometu. Škoda té zbytečné ideologie, ale hold rok 1984.. ()

Hans_Fiala

Nechápu jak se to může někomu nelíbit. Kolik filmů je z pohledu esesáků? Ve všech filmech, kromě tohohle, dělají z fricků tupce a fašouny. V tomo filmu to jsou lidé jako my, různí vojáci, dezertéři,vystrašení kluci a podobně. Na to, že je to točeno za komunistů je výsledek o to lepší, člověk by čekal že budou fricky hanit a ono ne. Má to zajisté i svoje chybičky, ale jako celek je to super film. Moc se mi líbil konec, když jsem poprvé viděl jak ty holky utíkají, byl jsem neuvěřitelně napjatý a doslova jsem jim přál úspěch. A to je na mě co říct, já většinou filmy sleduji bez emocí a předem tuším jak dopadnou. Pokud nepatříte k těm, kteří potřebují američany a sci-fi efekty, tak vám to rozhodně doporučuji. ()

Udet

..naprosto neuvěřitelná záležitost vzniklá za hluboké totality.. ..poslední dny války v Čechách viděné očima německých vojáků.. Skvělý Eduard Cupák v roli kapitána Waffen SS a neméně výborný Vítězslav Jandák jako ostřílený frontový veterán kterému se již ze zabíjení dělá zle.. ..avšak ještě než se vyvěsí bílý prapor je třeba chopit se kulometu.. Film ukazuje německé vojáky jako vcelku normální lidi, kteří ale i v beznadějné situaci dovedou zuřivě bojovat a chránit si své životy bez ohledu na jiné.. ..což je naprostá lidská přirozenost.. ..jen naprostý imbecil může prohlašovat Němce za zvířata a Amíky nebo Ivany za spasitele civilizace.. ..žádný národ není bez viny a krutost, bestialita a bezohlednost stejně jako lidskost, šetrnost a porozumění nenosí žádnou uniformu a nemají národnost ..té nenávisti už bylo opravdu dost.. Natáčeno v Klášterci nad Ohří ()

orgoj0143

Komorní drama točené v okolí Klášterce nad Ohří, v Thunském zámku a jeho parku, zachycující poslední okamžiky obklíčené německé jednotky Rudou armádou. Celkem nudná záležitost, plná psychologických rozborů jednotlivých postav. Film měl předpremiéru v Klášterci nad Ohří, kde se promítal místním lidem a pak dlouho usnul někde v archivech. Jestli to bylo z důvodu špatného načasování nebo film jednoduše nepřitáhl davy, to už se asi nedozvíme. Jen jedna perlička z natáčení, která se donedávna vyprávěla o tom, jak se pan Vítěslav Jandák opil a nešťastně protrhl jeden exponovaný obraz Thunské rodiny. Jednu hvězdu z nostalgie jako pamětník natáčení * ()

Horal.P

Dobrý námět, ale zpracování takové nemastné, neslané . Eduard Cupák film povyšuje o třídu, být tam jen Jandák, tam dám hvězdičku jednu. Škoda nevyužité příležitosti. ()