Odvlečen

Unesený

Thriller / Drama / Válečný

USA / Jihoafrická republika, 2007, 117 min

• nascendi

Neplánovane som si pozrel aj tento film a bol som za to spravodlivo potrestaný. Ak si niekto myslí, že stačí iba surfovať na vlne terorizmu po páde dvojičiek a obsadiť päť hlavných postáv hercami zvučných mien, tak môže byť prekvapený, že v reále to tak nefunguje. Nedá sa poprieť, že vo filme sa nájde aj zopár dobre nasnímaných scén, ale sú príliš zriedené na to, aby som kvôli nim siahal po ďalšej hviezdičke.(2.5.2011)

Plochej film, pracující se všema těma stereotypama, ale nějakým zvláštním způsobem vlastně hrozně zajímavej, navíc, a to jako fakt nebývá pravidlem, vás bude zajímat, jestli to támhleten přežije, co je zač ten arabskej James Franco (a co je zač jeho přítulkyně, arabská Jennifer Lawrence), kdo lže, kdo je obětí systému a koho budou brnět bradavky... Fajnovej cast dělá své, ale nakonec by to bylo koukatelný i bez všech Jakeů, Reese, Meryl, Alanů, Džej Kejů nebo Peterů. A souhlasím s mad_ness, z tý arabský muziky by jeden potřeboval transplantaci sluchovodů...(6.7.2016)

• LIVINGDEAD

Odporně nudný politický film, ve kterém se nic neděje! A herec Jake Gyllenhaal, mne zklamal na celé čáře? Proboha co to byla za role? Vždyť tam jen seděl a čuměl! Meryl Streep se tam jen mihla. Prostě film, který si zakládal pouze na zvučném hereckém obsazení - co se týče obsahu - ODPAD! Dávám jednu hvězdičku za.........vlastně ani nevím za co?(3.9.2008)

Tezovitý, viditelně nedovařený scénář provází dosti utopený potenciál snímku, jehož praktickou část tvoří teroristické obvinění vystudovaného Egypťana, co léta žije ve Spojených státech, má milující americkou manželku, syna a další dítě na cestě. Konkrétně obvinění a věznění bez řádného soudu, bez účasti právníků. Nikdo nic neví, otázky jsou nezodpovězeny. A divák se těší. Jenže zbytečně. Nepříliš dobře napsané postavy nám toho příliš nenabídnou, nevzbudí v nás silnější zájem, jednotlivé scény dramaticky nefungují, jen se na to celé hezky kouká, nešetří se kamerovými filtry, přičemž napínavé je to asi jako „čaj o páté“. Režisér jakoby se bál pořádně šlápnout do ho.., uhýbá do bezpečných koutů a tématu „nespravedlivě“ vyslýchaných a mučených se nechce dostat řádně pod kůži. Snad jen časová smyčka, která odtajní okolnosti sebevražedného atentátu, přináší svěží vítr do poněkud fádnějších scén. Jenže, přiznejme si, je docela zbytečná!! Tak nějak jako celé drama „pouze“ na efekt!! A buch, vzápětí přijde závěr, který nepatří zrovna mezi ty nejvěrohodnější. Nechci být hnidopich, ale s látkou se dalo pracovat pečlivěji. Přitom právě herecké složení (dvě držitelky Oscara – jedna z nich navíc žijící legenda – další na Oscara nominovaný) by si zasloužilo pevnější vedení. Finální přerod mladého vyšetřovatele Douglase je prakticky nereálný!! A je sice úctyhodné, že o tom celém věděla redakce Washington Post, ale samotný divák jakoby postrádal emocionální dopad, kdy by si to měl někdo, i s ohledem na okolnosti kolem 11. září, pořádně odskákat. Jenže v tu chvíli snímek končí.. chybí silnější naléhavost, výraznější dopad, horko těžko to celé vyvolá debatu – ostatně právě jsem ho vypnul a bez nějakého sebemenšího doznívání píšu tyhle řádky!! Bohužel..(10.6.2008)

Hviezdne obsadený film s jasným posolstvom, ktorému na malom priestore dominuje M.Streep. R.Witherspoon v úlohe uplakanej manželky nemá veľmi šancu zaujať, zvládli by to aj herečky s menej hviezdnym menom. Opäť téma terorizmus, opäť trochu politiky a menej akcie ako naposledy v Kráľovstve. Kvalitná réžia, no predsa filmu niečo chýbalo aby sa mi viac zaryl do pamäte. Neviem prečo som mal celý čas pocit, že príde nejaký zvrat. Na druhej strane, takých filmov už je viac než dosť, niekedy popletené až tak, že ani sám režisér nevie vysvetliť o čom to je. Takže,prečo si nepozrieť film bez zbytočných mylných odbočiek a zvratov? Slabšie štyri hviezdy. 70%(3.2.2009)