Odvlečen

Rendition

Unesený

Thriller / Drama / Válečný

USA / Jihoafrická republika, 2007, 117 min

Rozpočet $27,5miliónaTržby USA $9,736,045Tržby Celosvetovo $27,038,732Tržby za predaj DVD v USA $5,996,342 //počet predaných kusov 309,880║ nie úplne príbehovo dozreté /45%/(10.2.2010)

• Malarkey

Námět není v Odvlečeném nic neobvyklého, hlavním tahounem dle mého chtějí být herci, ale když mě nebaví film, marně se snažim alespoň držet toho, že tam ti herci jsou a prostě jen koukám, ačkoliv je to na nic. Každopádně Witherspoonové a Gyllenhalla jsem si všímat musel, protože ty dva osobně mám vcelku rád. Jenže k filmu samotnému moc co dodat není. Akce se tam příliš nenaděje, spíše se kecá, a to kecání mi nepřišlo bůhví jak brilantní, stejně jako film, takže jestli můžu hodit hodnocení na svoje triko, pro mě to jsou dvě hodiny naprosto zbytečně ztrávené u něčeho, co jsem si myslel, že bude trošku akčnější a svižnější, a ne jenom dlouho tahající a kecající o ničem, dlouho o ničem, jako je zrovna tento film.(19.8.2008)

Ja myslím, že je Wolverine v dobrých rukách. :-)(8.9.2008)

Plochej film, pracující se všema těma stereotypama, ale nějakým zvláštním způsobem vlastně hrozně zajímavej, navíc, a to jako fakt nebývá pravidlem, vás bude zajímat, jestli to támhleten přežije, co je zač ten arabskej James Franco (a co je zač jeho přítulkyně, arabská Jennifer Lawrence), kdo lže, kdo je obětí systému a koho budou brnět bradavky... Fajnovej cast dělá své, ale nakonec by to bylo koukatelný i bez všech Jakeů, Reese, Meryl, Alanů, Džej Kejů nebo Peterů. A souhlasím s mad_ness, z tý arabský muziky by jeden potřeboval transplantaci sluchovodů...(6.7.2016)

Nechci spoilerovat, protože každá prozrazená maličkost podstatně desklasuje kvalitu tohoto filmu, takže jen uvedu, že se jedná a povedený teráčský thriller, který se odehrává po valnou většinu času v Egyptě. Plně zainteresovaná je také americká výzvědná služba a praktiky jako waterboarding. Na závěr si dovolím jeden citát - "Až ráno vstaneš, zmlať svou starou. Když nebudeš vědět za co, zeptej se jí. Ona bude vědět." Herci nejsou ve všech případech bez chyby, Vitrsůnku nemám rád, místy jsem si i říkal, že ten film strhám, ale po skončení si mě díky dějové nečitelnosti získal na svou stranu. Nic extra, ale nebál bych se toho. 70%(28.4.2014)