Vlci

Súboj vlkolakov

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

Kanada / USA / Německo, 2006, 110 min

• obitus

Spolu s romantickou zrůdností Blood and Chocolate představují Skinwalkers naprostou skázu kdysi skvělého subžánru. Debilní příběh o tom jak hodní vlkodlaci chrání malého chlapce před zlými vlkodlaky umocňují představitelé VŠECH rolí, už dlouho se mi nestalo, že bych ve filmu nevyděl jedinou sympatickou postavu. Hvězdička je za celkem retro masky, ktere místy upomínají Howling 2.(4.9.2007)

• LordBeeDoO

Podprůměrný nudně akční snímek s rádoby vlkodlačí tématikou. Už samotný úvod a zápletka na začátku naznačí, že žádný kvalitní záčitek očekávat nemáme. Ale následující nudnost a fádnost každé minuty snímku až do samotného konce mě opravdu překvapila. Člověk se opravdu nemá jak pobavit (a to ani nad blbostí filmu, jako u některých opravdových odpadů).(31.10.2010)

• killerbean

Dve skupiny vlkodlakov. Jedna dobrá a jedna zlá. Avšak obe sú rovnako trápne. Zlí vlkodlaci vyzerajú ako vyslúžilé rockové hviezdy a dobrí ako vystrihnutý z nejakého náboženského magazínu. Tak neuveriteľne gumených nesympatických a ťažko zapametateľných hercov som už dlho nevidel. Príbeh, nech sa snaží tváriť akokoľvek vznešene, je predvídateľný a nezáživný. Zo sľubovaných súbojov dvoch znepriatelených skupín ostalo iba pri dvoch divokých a drsne pózerských prestrelkách a keď sa konečne dostaneme k jedinému súboju vlk vs. vlk je to hrôza. Jediným plusom sú masky, ale tie tento film určite nespasia. 40 %(3.11.2008)

Soundtrack Andrew Lockington: 1. Forest Presence [1:26] ,2. Cabin Meeting [4:00] ,3. Raising Timothy [2:49] ,4. Huguenot [2:37] ,5. Varek Arrives [1:50] ,6. Gunfight [3:45] ,7. Legend [4:10] ,8. Feeding [2:41] ,9. Lake [3:04] ,10. Hospital Battle [5:49] ,11. Red Moon [4:11] ,12. Can't Go Back [1:55] ,13. Cat Returns [1:35] ,14. Jonas' Trap [2:34] ,15. Midnight [5:28] ,16. Transformation [2:09] ,17. Epilogue [1:45] ,18. Destitutional - Braintoy [3:32],(13.5.2011)

• igi B.

Vlkodlak vlkodlaku člověkem aneb jak si jedna specifická (sakryš - proč už se jednou lidstvo nemůže za ty desetitisíce let shodnout, kdo-co je vlastně vlkodlak, jaké má vlastnosti, schopnosti a potřeby a jak na něj... ;-) americká odnož téhle rasy navzájem jde po kůži... Škoda, že si po svižném (téměř westernově akčním) úvodu tvůrci neodpustili zbytečné tlachání a místy notně nesmyslné chování postav, kterýmižto chtěli zjevně napravit nedostatky ve scénáři a (ne)schopnost režie přes horromantizující žánrové záběry vytvořit skutečně horrorovou atmosféru jako takovou. Prostě jde jen o další z řady historek na vlkodlačí témata, nikterak objevnou a bohužel ani nijak výjimečně působivou. Film nakonec dopadne nad očekávání očekávaně, následně >lidskodlačí< (!?!) rodinka se stane úspěšnými léčiteli téhle "genetické" (sic! - ovšem viz. trailer) poruchy a víc už nic. Tedy vlastně ještě jedno halloweenské (zcela zbytečné) odlehčení. Tak aspoň, že nám bylo dáno popatřit pár pěkných měsíčních scenérií... . . . Čistočisté dvě hvězdičky (jedna - či odpad - zde často udělované mi přece jen připadá v kontextu žánru trošku nefér nízké hodnocení) a k tomu ještě zamyšlení se nad už snad geneticky danou pitomostí tvůrců českých názvů tuzemského distributora filmu (HCE): Proč jste prosím přejmenovali tento film na "Vlci", když s vlky zde společného nemá nic snad ani to vytí na měsíc... (???) :-/ - - - - - (Poprvé viděno 31.8.2008 na dvd, komentář zde jako osmadvacátý - 31.8.2008)(31.8.2008)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontariu. (Terva)

• - Jedná se o první snímek, který vznikl ve spolupráci společností Lions Gate Entertainment a Constantin Films. (Terva)