Vlci

Skinwalkers

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

Kanada / USA / Německo, 2006, 110 min

• Šakalík

Ukázkové béčko s velmi slabým příběhem, ve kterém sice není o akční momenty nouze, ale jinak je to spíše k pláči. Scénář je z logického hlediska děravý jak řešeto, některé dějové veletoče působí velmi těžkopádně a vůbec celý koncept boje dvou vlkodlačích skupin o jednoho chlapce, který kdovíproč má moc zbavit tuhle populaci jejich prokletí, či daru (to záleží na úhlu pohledu), mi přišel takový ušmudlaný, protože na to, jak zásadní roli tento chlapec pro vlkodlaky představuje, se celého souboje zúčastní asi jen deset z nich. A pak ty vzájemné vztahy. To, že vůdci znepřátelených táborů jsou bratři, bych ještě možná ustál, ale když – pozor SPOILER – velitel záporáků zjistí, že onen chlapec je jeho syn, to jsem už kroutil hlavou, protože tohle je prostě děsný kýč. A tak je na celém filmu zajímavá snad jen závěrečná pasáž ve fabrice, která mi nápadně připomněla konec jednoho legendárního filmu (schválně, co vám to říká – matka, ozbrojená brokovnicí, chrání svého syna před ne-člověkem, přičemž jí pomáhá druhý ne-člověk a celé se to odehrává v továrně. Nevíte? A co třeba tohle? :-))(19.8.2011)

• KatanaCZ

Mám rád filmy s upírskou, vlkodlačí a podobnou tematikou, tento film je však opět pouhá slátanina, která podobně jako Rise: Blood Hunter či Blood like Chocolate vypadala z prvopočátku slibně, ale dopadlo to jak to dopadlo. Vlkodlaci na mě působí dá se říci až směšným dojmem, dějová linie je hodně mizerná, občas se něco stane a pak jen nuda a nuda, chybí tomu cosi co francouzi nazývají.... a libido, the right stuff, nádobíčko, esence života....prostě šťáva!(1.9.2007)

• klerik

Taká hovadina ako WAY OF THE VAMPIRE to síce nebola, ale od dobrého filmu to malo dosť ďaleko. To už radšej pretrpím oba UNDERWORLDY ako si znova pozrieť toto. Masky Stana Winstona sú tu ešte biednejšie ako v PACHU KRVI, akcia je mdlá, scenár sa dá zhrnúť do jednej vety, logika dostáva kopance od začiatku (aby motorkárom ušiel z pred nosa kamión a oni ho celý film naháňali je samo o sebe infantilné). Samozrejme je tu krásna Rhona Mitra, ale až na pár štylizovaných záberov, je väčšinu filmu v úzadí. Pred uvedením filmu sa rozprávalo o tvrdej R-kovej záležitosti, napokon je to však slabota. Aj vďaka hláške, ktorá tu zaznie pri zhasnutí svetla "Asi poistky, hneď som späť", je jasné, o čo tu ide. Carpenterovi béčkoví UPÍRI ostávajú na poli lacnej zábavy neprekonaní... Po neuveriteľne zábavnom JASON X kopanec do vajec pre všetkých fandov brakových hororov...(1.11.2008)

• Ramirez85

Hrozná kravina s televizní výpravou (to už epizoda z Buffy má lepší drajv), bezpohlavním námětem, nudnou doprovodnou muzikou, a výkony herců(?)- ehm jaksi nezúčastněné, jako kdyby jim během natáčení došlo, do jaký sračky se to vlastně dostali (přitom herecký ansábl není zase tak úplně dementní a mít to pod palcem režisér, co není totální retard, mohlo z toho vzejít i cosi docela zajímavýho). 1* za sexy Rhonu Mitru a tu vlčici v podprdě, jinak zívačka k uzoufání a k prostřelení stříbrným nábojem do řepy (nebo ty platěj zas pro změnu na vampíry? To je fuck).(16.3.2013)

• sedm.1

Špatné béčko tovřené špatnými maskami a špatnými herci!Kvalitnější se mi zdáli snad jen přestřelky,které měli šťávu,zbytek byl opravdu ale jen nedobře natočený film.S horrorem to každopádně nemá nic společného.Námět mě původně docela lákal,boj mezi vlkodlaky by se dal využít v ať už pořádná jatka,tak nebo v alespoň superakční jízdu,autoři z toho ale vytvořili jen prachbídnou televizní inscenaci.(16.10.2008)

• - Jedná se o první snímek, který vznikl ve spolupráci společností Lions Gate Entertainment a Constantin Films. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontariu. (Terva)