Vlci

Súboj vlkolakov

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

Kanada / USA / Německo, 2006, 110 min

• vesper001

Lykantropie jako nemoc i historická skutečnost mě velmi zajímá a stejnou měrou mi jdou na nervy filmařská znásilnění vlkodlačího tématu. Scénář Vlků sice měl jistý potenciál – vlkodlaky dělí na „nemocné“, toužící po vykoupení, a „narkomany“, kteří se dobře baví; jedni žijí jako spořádaní občané, druzí jsou motorkáři (*). Tím ale klady končí. Okaté dítě v ohrožení vede hitparádu megaklišé, a vůdce zlých sice dramaticky pohazuje kadeřemi, jenže naneštěstí vypadá, jakoby po nocích raději navštěvoval Modrou ústřici, než vyl na měsíc. Triky a výprava jsou k pláči a o hereckých výkonech nemůže být vůbec řeč. V panoptiku prapodivných figurek v yettiovských maskách je obzvlášť nesnesitelná postava matky roku, kolem které musí skoro hodinu lítat kulky a chlupy, než jí dojde, že její potomek je spasitel dvojí krve a fakt, že o něčem v životě neslyšela, nebo tomu nevěří, neznamená, že to neexistuje. Což vlastně platí i tak všeobecně. ;)(11.3.2013)

• Šakalík

Ukázkové béčko s velmi slabým příběhem, ve kterém sice není o akční momenty nouze, ale jinak je to spíše k pláči. Scénář je z logického hlediska děravý jak řešeto, některé dějové veletoče působí velmi těžkopádně a vůbec celý koncept boje dvou vlkodlačích skupin o jednoho chlapce, který kdovíproč má moc zbavit tuhle populaci jejich prokletí, či daru (to záleží na úhlu pohledu), mi přišel takový ušmudlaný, protože na to, jak zásadní roli tento chlapec pro vlkodlaky představuje, se celého souboje zúčastní asi jen deset z nich. A pak ty vzájemné vztahy. To, že vůdci znepřátelených táborů jsou bratři, bych ještě možná ustál, ale když – pozor SPOILER – velitel záporáků zjistí, že onen chlapec je jeho syn, to jsem už kroutil hlavou, protože tohle je prostě děsný kýč. A tak je na celém filmu zajímavá snad jen závěrečná pasáž ve fabrice, která mi nápadně připomněla konec jednoho legendárního filmu (schválně, co vám to říká – matka, ozbrojená brokovnicí, chrání svého syna před ne-člověkem, přičemž jí pomáhá druhý ne-člověk a celé se to odehrává v továrně. Nevíte? A co třeba tohle? :-))(19.8.2011)

• Ruut

jsem vůl a kajuje se za to, aneb z mé šcfd pošty: Nazdar! Neznám Tě, a Ty neznáš mne, ale chtěla bych Tě na něco upozornit. Psal jsi v komentáři pod filmem Vlci (2006), že se Ti tam líbila Rhona Mitra. Taky jsi psal, že chodila v tom filmu v bikinách a motorkářském ohozu, jenže to nebyla ona. Rhona hrála tu Timothyho mámu. Tuhle vlkodlačí motorkářku hrála Natassia Malthe. Ne že bych chtěla poučovat, ale udělej si jasno v tom, která sexy kočka se Ti tam líbila! :-) ------------- původní koment: Rhona Mitra - Rhona Mitra je sexy dračice - Rhona Mitra se celý film producíruje před kamerou v sexy bikinách a motorkářské bundě - Rhona Mitra je fakt kus. Jo a taky pitomý scénář, zbytečně dlouhá představovačka a vysvětlování a neobratné akční scény. A taky zjištění že měsíc po prvních podívání jsem si chtěl tento film pustit znova, protože jsem si vůbec nepamatoval že bych na něj už koukal ...(6.11.2008)

• Sobis87

Skinwalkers vizuálně připomínají televizního Herkulese, akorát ten byl jistým způsobem i celkem zábavný, což se o téhle vlkodlačí blbosti nedá říct. A vypadá to, že si Kevin Sorbo založil vlastní školu herectví, protože všichni herci ve Skinwalkers hrají stejně otřesně jako on. Skinwalkers mají být akčním filmem s příměsí hororu, ale akce je zde nehorázně statická a nudná, že by za to režiséra zkopal i Chuck Norris. A pokud jde o hororovou složku, film je asi tak strašidelný a napínavý jako mexická telenovela. Tenhle film je hnus a nedokážu pochopit, jak se dostal do kinodistribuce, když například takový Crash jsme měli možnost shlédnout až na DVD.(16.9.2007)

Vlkodlačí gang motorkárov – 4ks, tí zlí vs. vlkodlaci z malého mestečka, tí dobrý bojujú o chlapca ktorý je vyvoleným a o 3 dni podľa proroctva sa niečo stane. Dobrý budú zachránený (ak prežijú) a tí zlí budú mŕtvy (ak všetkých dobrých nepozabíjajú). Scenár je hlúpučký ako sa na poriadne béčko patrí, ale na druhej strane slušne obsadené (hrajú tu aj dve kočky z podľa mňa ešte hlúpejšieho DOA Dead or Alive), celkom priemerne zrežírované (stále sme v rámci B kategórie), čo čakať od tvorcu Horror Show (resp. House III) a Jason X. Strieľa sa tu obrovskými Desert Eagle, aj obojruč, aj starká je čiperná, brokovnica tiež povie svoje (nikoho strieborné guľky netrápia a policajta neuvidíme ani jedného) a na rozdiel od takého Blood and Chocolate sú tu naozaj vlkodlaci ktorý sa nehrajú na niečo sophisticated. A tak keď príde noc a vykukne mesiac, premenia sa, spravia bordel potom si zašukajú (ak majú s kým) a ráno pokračujú vo svojej misii. Myslite si o tom čo chcete ale niečo také som od toho aj očakával a čo je hlavné film mi ubehol úplne v pohode.(20.9.2007)

• - Jedná se o první snímek, který vznikl ve spolupráci společností Lions Gate Entertainment a Constantin Films. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontariu. (Terva)