Shrekovy Vánoce

(TV film)
  • Česko Shrekoleda (více)

Vánoční stromek není to jediné, co je v téhle sváteční komedii zelené. Oblíbený hrdina se vrací, aby se pokusil objevit kouzlo Vánoc. Shrek Fioně a dětem slíbí, že prožijí svátky, na které do smrti nezapomenou. Sám ovšem musí nejdříve absolvovat "vánoční rychlokurz". Když už má pocit, že všechno je, jak má být, a že Vánoce mohou začít, objeví se ve dveřích Oslík, Kocour v botách a Perníček s bandou přátel a rodinná pohoda je ta tam. Shrekovy Vánoce, to je úžasná pohádka, jaká tu ještě nebyla! (Magic Box)

ostravak30

Je zajímavé, jak od stejných autorů film Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise se mi nelíbil tak jako právě Vánoce Shreka. Takže přesně naopak, jak to dle hodnocení vypadá zde. Ono to bude i tím, že ke Shrekovi jsem měl vždycky blíž něž k Madagaskaru nebo tučňákům. Na Shrekově příběhu se odráží americká kultura, kdy se o Vánocích většinou opravdu sejde celá rodina. Zatímco v Česku se slaví v úzkém kruhu rodinném a teprve o dalších svátečních dnech přicházejí na řadu návštěvy. Na druhé straně se tu mluví o Santovi a vedle toho kaprovi...to si český dabing měl rozhodnout lépe. Každopádně filmeček za mě pokračuje přesně ve stylu humoru nastolenému od prvního dílu a vtipné to rozhodně je. Společně se slavnými melodiemi a právě českým dabingem, který krom první výtky jinak zachoval vtipnost pro české publikum tak, aby daný vtípek byl ještě vtipnější, se mi to jeví jako docela povedený filmeček o Vánocích. ()

(fjw)

Průměr. Ale na Vánoce to jde. Sice žádná ohromná legrace jako při celovečeráku, ale to nahrazuje vánoční atmosféra:) ()

Gadamf

Dva podobné krátke animáky išli tieto Vianoce - Shrekovské Vianoce a Madagaskarovské Vianoce. Aj keď ma celovečerný Shrek bavil viac a mal aj lepšiu grafiku, v týchto kraťasoch bol Madagaskar výrazne lepší. Shrek bol len ďalší klasický detský aha-sú-Vianoce filmík, ktorý priniesol zopár vtipov, ale nič extra. Naopak Madagaskar bol výborný a mám dokonca pocit, že do tej necelej polhodiny dokázali nasúkať viac vtipu a zábavy ako do celovečerného Madagaskaru. Doteraz budem mať navždy nezabudnuteľné scény s "Džulienárom", či studenou vojnou medzi sobmi a tučniakmi. Na malé Shrekčatá si však nespomeniem tak ľahko. ()

lobo87

Vtipné, originálne a vianočné. Shrek a všetky obľúbené postavy v krátkom filme opäť nesklamú a dočkáme sa peknej vianočnej jednohubky, ktorá poteší nielen Shrekových fanúšikov... 80% ()

Elis009

Bez tohoto filmu si prostě nedovedu představit Vánoce... Pokaždé, když ho vysílají, voní vzduchem kapr, cukroví a vánoční filmy... Ikdyž je to americký animák, je prostě kouzelný... Když ho letos nedávali, Vánoce byly prostě jiné... A všechny vánoční pohádky, jak od oslíka nebo koucoura, jsou stejně vtipné a super... Prostě atmosféra jak má být :) ()

kubilov

Už nevím jakej animák s tím začal, ale už se nám stává pravidlem, že každá úspěšná série má svůj vánoční díl (Doba ledová, Madagaskar...) ne, že bych z toho byl nějak naštvanej nebo tak. to rozhodně ne, ale ono se moc různejch variací na Vánoce vymejšlet nedá, proto hold ani Shrekoleda není nijak originální a tak u mě moc kreditu nezíská. No a když jí nevyjde ani hra na emoce, hned mi z toho vyjdou dvě hvězdy. ()

Hezonja7

Nebylo to vůbec špatné, takové vánoční DLC Shreka, samozřejmě se to nemůže rovnat původním animákům, tedy první a druhý díl. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

blondboss

Klasická vianočná šablóna obalená do extravagantnej shrekovskej formy. Opäť raz obľúbené postavičky, opäť raz odviazaná atmosféra, ale zároveň opäť raz jeden z tých priemernejších vianočných kraťasov, ktorých už je natočených neúrekom. 60 % ()

Methos-SK

vsetko co bolo v inych shrekoch pospajane do kopy zas sa shrek oduje a na konci sa udobri a povie ze bol retard a ze uz bude ok..... proste az na tu vianocnu naladu nic moc ()

racing666

Docela blbost. Oslík a spol. jsou pitomci, Fiona souhlasí s pitomcema a Shrek má prakticky pravdu, že chce slavit Vánoce s jeho a JENOM jeho rodinou. Ale samozřejmě to dobře skončí. 30% ()

kishi_SO

pri Vianocnom zdobeni stromceka alebo vypomoci v kuchyni idealne Vianocne kuknutie. Sice i keby davali hovienko v kostyme Santa Clausa bolo by to Vianocne (hold Mr. Hankey) ()

Jirka1111

Dávám jednu hvězdičku za Perníčka, prasátka a myšky. V podstatě jsem se asi 2x uchichtnul. Bohužel Shrekovi dochází dech. Snad bude čtvrtý díl alespoň trošku dívatelný. ()

MaryLou

Ach jo, ach jo. Kam zmizely všechny ty shrekovské vtipy (kterým jsem se i po několika opakováních s chutí zasmála) a jeho lehkost, s kterou se všemi zametl po svém ? Ach jo. A ještě ten překlad. No já jsem tedy skutečně zírala jako spadlá z ibišku. One star, no more. (Ach jo.) ()