poster

Černovous (TV film)

 • Česko

  Pirát sedmi moří

 • USA

  Blackbeard

 • Slovensko

  Pirát Čierna brada

Dobrodružný / Drama

USA, 2006, 171 min

 • JayDeer
  odpad!

  Navzdory mému hodnocení musím přiznat, že mě film pobavil. Všechno je zde úplně špatně - v první řadě neskutečně trapné herecké výkony, mizerná výprava, velice špatný scénář atd. atd. Film musíte vnímat jako svého druhu parodii žánru a hlavně (!) sledovat zásadně v pracovní době. V klidu domova by to bylo trestuhodné plýtvání časem.(19.5.2015)

 • monolog
  **

  Nebylo to nejhorší, ale jen těsně. Angus MacFadyen sice opravdu vypadá jako pirát Černovous jak si ho představuju, jenže to je tak všechno. Jeho postava je tak plochá, že kreslení piráti z disneyovek jsou proti němu Himaláje. Dá se vlastně říct, že celej film, každá jeho součást i jako celek, je jen klasická šablona. Všechno tu už bylo a to mnohem líp. Tvůrci se snad ani nesnažili zakrýt, že kopírují své oblíbené, méně oblíbené a samozřejmě i neoblíbené kolegy. Ty pravděpodobně nejvíc. Rozhodně to není pořad na celý večer, možná na sobotní podvečer. První polovina se ještě dá. Přeci jen to není tak strašně hláškovitý a nereálný dobrodružství, jako PzK, jenže ani tak zábavný a tak víc jak tři bych nedal. Jenže druhá část, kdy se režisér ušoupe až na kost, aby se všechno povedlo tak, jak správně má, to je naprostá hrůza. Nuda a klišé. A to ani nemluvím o hereckých výkonech všech zúčastněných, kdy prostě Černovousovi nevěříte, že se ho lidé bojí, že ho považují za samotnýho ďábla, že by byl třeba vůbec jen trochu víc krutej. I to je zvláštní, v roce 2006 se v pirátským snímku neobjeví ani malá ukázka drsnějšího násilí (zastřelení nebo probodnutí šavlí nebo zmlácení nepočítám, to je v každým akčňáku a to ještě ne mimo záběr). I to mučení utnuli slovy jedné postavy: Kdyby to věděl, tak už by to řekl! A tak se mi nabízí jen jedno. Když už v sedmdesátých letech byl Connor na odpis, proč proboha ho nechali režírovat až do dalšího století?(27.12.2006)

 • wosho
  *

  Musím na začátku přiznat, že jsem Černovousovi ubral jednu*. A to za otřesný dabing našich neumětelů, jenž u dobrodružného dramatu udělali svým "uměním" frašku. Jinak se jedna o zcela podprůměrný snímek z produkce Hallmarku (což mluví samo za sebe). Výprava je na tv poměry odvedená solidně (jen výběr lodí se moc nezdařil). Herci jsou opravdu hrozní (ale dabing i to málo podařené co odvedli totálně potopil) a Angus v roli Černovouse je vystřizený jak z nepovedené parodie. Zbytek je věcí názoru, režie i scénář se topí v zadání produkce (lidi mají v oblibě piráty, tak o nich udělejte film, ale ať to nestojí moc!!!)Sumasumárum, rozhodně nedoporučovat lidem lačnících po dalších dobrodružstvích z Karibiku a když už, tak v originálním znění.(26.1.2010)

 • MickeyStuma
  ***

  Pirátské filmy kdysi dávno hodně táhly a nedá se nevzpomenout na slavného Sandokana. Tady máme piráta poněkud jinačejšího, avšak neméně zdatného. Tříhodinová stopáž rozdělena na dva televizní díly dává šanci plynulosti vyprávění, což se také děje. Je však jasné, že od televize nelze očekávat světobornost a efektivní biják. Tady máme jednoduchou ryze televizní pirátskou zábavu obsahující však vše podstatné. Nelze upřít snahu. Výprava je vkusná, kostýmy dejme tomu, děj se ale místy zdá být zbytečně natáhnutý. Jednoduchost a porozumění toho všeho je však přínosem hlavně pro menší diváky. A že tu jsou historické nepřesnosti? Koho to u odpolední kávy zajímá.(21.4.2017)

 • Pulper
  ****

  Budu čůrat proti větru, ale já to risknu :-) Černovous je béčko jak vyšité, o tom není sporu. Nicméně, narozdíl od uznávanějších a velkolepějších děl, je tu větší snaha o autentičnost včetně mluvy a myšlení lidí uvedeného období. Dál se mi líbí, že to není o jen o hlavních hrdinech. Naopak, vedlejší postavy tu nefigurují pouze jako komparz, ale samostatně uvažující a určitým způsobem vyvíjející se bytosti, opět ve srovnání s jinými filmy. Vytknul bych jen zdlouhavou a lehce nereálnou smrt samotného Černovouse. Ale po přečtení jeho životopisu musím uznat, že ji tvůrci pojali realističtěji, než jak se traduje.(3.8.2011)

 • - Pri choreografii bojových scén pomáhal aj choreograf, ktorý mal na starosti Ong-bak a Tom yum goong. (Mihail123)

 • - Mesto New Providence bolo postavené v južnom Thajsku. (Mihail123)