poster

Černovous (TV film)

 • Česko

  Pirát sedmi moří

 • USA

  Blackbeard

 • Slovensko

  Pirát Čierna brada

Dobrodružný / Drama

USA, 2006, 171 min

 • HateBreeder
  ***

  No, nebylo to sice nic moc ale na druhou stranu, nic jsem od toho neočekával takže jsem byl spíše příjemně překvapený. Hlavně jsem zase po dlouhé době viděl hrát Richarda Chamberlaina a připomněl si tak jeho slavnější herecké výstupy. Angus Macfayden v roli Blackbearda měl něco do sebe a vedle Chamberlainova guvernéra to byla jediná postava, které jsem fandil. Prostě televizní snímek jak má být a zaslouží 3*.(27.12.2006)

 • monolog
  **

  Nebylo to nejhorší, ale jen těsně. Angus MacFadyen sice opravdu vypadá jako pirát Černovous jak si ho představuju, jenže to je tak všechno. Jeho postava je tak plochá, že kreslení piráti z disneyovek jsou proti němu Himaláje. Dá se vlastně říct, že celej film, každá jeho součást i jako celek, je jen klasická šablona. Všechno tu už bylo a to mnohem líp. Tvůrci se snad ani nesnažili zakrýt, že kopírují své oblíbené, méně oblíbené a samozřejmě i neoblíbené kolegy. Ty pravděpodobně nejvíc. Rozhodně to není pořad na celý večer, možná na sobotní podvečer. První polovina se ještě dá. Přeci jen to není tak strašně hláškovitý a nereálný dobrodružství, jako PzK, jenže ani tak zábavný a tak víc jak tři bych nedal. Jenže druhá část, kdy se režisér ušoupe až na kost, aby se všechno povedlo tak, jak správně má, to je naprostá hrůza. Nuda a klišé. A to ani nemluvím o hereckých výkonech všech zúčastněných, kdy prostě Černovousovi nevěříte, že se ho lidé bojí, že ho považují za samotnýho ďábla, že by byl třeba vůbec jen trochu víc krutej. I to je zvláštní, v roce 2006 se v pirátským snímku neobjeví ani malá ukázka drsnějšího násilí (zastřelení nebo probodnutí šavlí nebo zmlácení nepočítám, to je v každým akčňáku a to ještě ne mimo záběr). I to mučení utnuli slovy jedné postavy: Kdyby to věděl, tak už by to řekl! A tak se mi nabízí jen jedno. Když už v sedmdesátých letech byl Connor na odpis, proč proboha ho nechali režírovat až do dalšího století?(27.12.2006)

 • Henry Morgan
  **

  Asi dobrý nedělo-sváteční odpočinkový film s minimem výdajů a nákladů. Vcelku dobré téma, pojaté lacině. Ačkoliv to nikdo neregistroval, černovous působil poměrně charizmaticky a přiznám se, že jsem mu přál v tomto dojemném, zamilovaném a akčním příběhu více štěstí. Bohužel dobro a spravedlnost zvítězila nad pirátsvím a došlo tak vyrovnání pomyslného skore mezi korunou, Aztéky, piráty a slavným kpt.Kiddem. Prostě....něco příhodného...!(2.1.2011)

 • MickeyStuma
  ***

  Pirátské filmy kdysi dávno hodně táhly a nedá se nevzpomenout na slavného Sandokana. Tady máme piráta poněkud jinačejšího, avšak neméně zdatného. Tříhodinová stopáž rozdělena na dva televizní díly dává šanci plynulosti vyprávění, což se také děje. Je však jasné, že od televize nelze očekávat světobornost a efektivní biják. Tady máme jednoduchou ryze televizní pirátskou zábavu obsahující však vše podstatné. Nelze upřít snahu. Výprava je vkusná, kostýmy dejme tomu, děj se ale místy zdá být zbytečně natáhnutý. Jednoduchost a porozumění toho všeho je však přínosem hlavně pro menší diváky. A že tu jsou historické nepřesnosti? Koho to u odpolední kávy zajímá.(21.4.2017)

 • Pulper
  ****

  Budu čůrat proti větru, ale já to risknu :-) Černovous je béčko jak vyšité, o tom není sporu. Nicméně, narozdíl od uznávanějších a velkolepějších děl, je tu větší snaha o autentičnost včetně mluvy a myšlení lidí uvedeného období. Dál se mi líbí, že to není o jen o hlavních hrdinech. Naopak, vedlejší postavy tu nefigurují pouze jako komparz, ale samostatně uvažující a určitým způsobem vyvíjející se bytosti, opět ve srovnání s jinými filmy. Vytknul bych jen zdlouhavou a lehce nereálnou smrt samotného Černovouse. Ale po přečtení jeho životopisu musím uznat, že ji tvůrci pojali realističtěji, než jak se traduje.(3.8.2011)

 • - Pri choreografii bojových scén pomáhal aj choreograf, ktorý mal na starosti Ong-bak a Tom yum goong. (Mihail123)

 • - Mesto New Providence bolo postavené v južnom Thajsku. (Mihail123)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace