poster

Jiná perspektiva

 • USA

  Anamorph

 • Slovensko

  Pomsta sériového vraha

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nick Tow
  ***

  Anamorph je naozaj akási opozdená pocta Fincherovej "Sedmičke" (tých vzorov by sa našlo viac) s pridanou "kunsthistorickou" nadstavbou. Dej je uťahaný ako funebrák po šichte, postavy sú onálepkované predžutými charaktermi a pointa je prekvapivá asi ako výsledky volieb v Československu pred rokom 1989. K trom hviezdičkam siaham iba ako milovník ponurých nálad, obrazov Francisa Bacona a bizarných príbehov okorenených zaujímavou zvukovou kulisou. A ako divák ohľaduplnejší k debutujúcim režisérom. Dafoeova kreácia rezignovaného detektíva alkoholika funguje do polovice filmu, neskôr sa už čoraz hlbšie prepadáva do bezradnosti. Doteraz mi nie je jasné, či tá bezradnosť v hercovej tvári pramenila z limitov slabého scenára a režijného vedenia, alebo to tak skrátka malo byť.(20.5.2008)

 • korbitch22
  odpad!

  režisérsky naprosto nezvládnutelný film,který se nejspíš snažil o něco jako sedm,či vraždy podle jidáše.tuny klišé a naprosto nevýrazné herecké projevy defoa a speedmana,vám vůbec nic nedají,úplně zbytečný a prázdný film,který kdyby ste si 5 minut po shlédnutí neohodnotily,tak už si na něj nikdy nevzpomenete.(5.1.2011)

 • Ridick
  **

  eeeej veruze prevelika skoda tohto nametu....velmi nudny film, velmi nudni herci, ale sarmantne diela vraha ako tak zachranuju cely dojem.(16.6.2008)

 • Terva
  **

  Anamorphóza je renesanční metoda, která využívá principy změněné perspektivy ke konstrukci přetvořeného obrazu uvnitř frontální kompozice..ha, to je co? Já to nechápu, ale ve filmu to definuje Peter Stormare (mimochodem v tom filmu strašně moc kouří), jinak řečeno: Pravda se jeví podle toho, kde stojíte, prostě úhel pohledu. Můj úhel pohledu na tento film vidí spíš to špatné než to dobré a tak jen stručně: Kde berou peníze, ti vyvrženci společnosti a hračičkové z lidskou mrtvolou? Třetí vražda, kde se Willem Dafoe rozhodne nakreslit ten obraz a ostatní přihlížejí, je dostává na úroveň té bestie co vraždu provedla. Židle z muzea musí okamžitě na analýzu, páč je to důkaz, ale židle z další vraždy zůstává na svém místě...proč?...aby mohla sehrát svou další roli...ujeté. A co dodat: Už prostě nestačí zabít oběť tam kde stojí.(12.2.2009)

 • akisha
  ***

  Řekněme si to na rovinu, kdo čeká další Se7en, měl by počítat s tím, že takovej film už těžko přijde. Anamorph (dementní českej název by se hodil tak maximálně jako název nějakýho publicistickýho pořadu na dvojce) je film s potenciálem, co sráží dost pomalý tempo. Oceňuju ale spoustu origoš nápadů jako vůbec jen ty vraždy, scéna malby obřím štětcem nebo ten bloček s měnícím se obličejem. Navíc Dafoe a jeho postava strhne pozornost navzdory divnýmu účesu á la úředník, kterej na Willemovi opravdu vypadá všelijak. Hlavně zezačátku si navíc člověk užije i skvěle depresivní minimalistický pianko. Jenže to prostě na celou dobu nezabaví. A taky škoda těch nevyužitejch herců! Scott Speedman by se možná i rád předvedl, ale bohužel tady nepřevedl zhola nic. Clea DuVall předvedla ještě míň, než Scott, aspoň že Peter Stormare si zopakoval svou oblíbenou roli trochu vyšinutýho, opile mluvícího překupníka z podsvětí. Co se ale nedá odpustit je praštěnej konec, prostě absolutní demence. (Nejlíp to vystihuje slovo "muhahahahaha!!!"). Tyhle filmy mám ale ráda a Anamorph se řadí k těm lehoulince nadprůměrnějším.(26.7.2011)

 • - Anamorfóza je malířská technika manipulující se zákony perspektivy, kdy se vytvářejí dvě malby na jedno plátno. (Terva)

 • - Willem Dafoe nejdříve roli Stana odmítl. Později se však po setkání s producentkou Marissou McMahonovou nechal se přemluvit. (Terva)

 • - Film měl premiéru 18. dubna 2008, při které byl nasazen pouze do jednoho kinosálu. V USA se promítal 33 dnů a utržil 6873 dolarů. (Lateef)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace