poster

Jiná perspektiva

 • USA

  Anamorph

 • Slovensko

  Pomsta sériového vraha

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  **

  Anamorphóza je renesanční metoda, která využívá principy změněné perspektivy ke konstrukci přetvořeného obrazu uvnitř frontální kompozice..ha, to je co? Já to nechápu, ale ve filmu to definuje Peter Stormare (mimochodem v tom filmu strašně moc kouří), jinak řečeno: Pravda se jeví podle toho, kde stojíte, prostě úhel pohledu. Můj úhel pohledu na tento film vidí spíš to špatné než to dobré a tak jen stručně: Kde berou peníze, ti vyvrženci společnosti a hračičkové z lidskou mrtvolou? Třetí vražda, kde se Willem Dafoe rozhodne nakreslit ten obraz a ostatní přihlížejí, je dostává na úroveň té bestie co vraždu provedla. Židle z muzea musí okamžitě na analýzu, páč je to důkaz, ale židle z další vraždy zůstává na svém místě...proč?...aby mohla sehrát svou další roli...ujeté. A co dodat: Už prostě nestačí zabít oběť tam kde stojí.(12.2.2009)

 • Andre3000
  ****

  Ne ne, nenechám se ovlivnit nízkým hodnocením ostatních. Na mě film rozhodně nepůsobí zmateně, ale spíše temně. Je to jak Kriminálka New York, bez zbytečných keců a lepší atmosférou. Celý film jsem minutu po minutě sledoval a snižil se hledat rozřešením které přišlo samo na konci, i když ne zrovna v očekávané formě. Je to opět jeden z filmů, kde mě pohltila atmosféra více, než cokoliv jiného a zakryla chyby, proto tak dobré hodnocení.(28.5.2009)

 • chmíří
  ***

  Velmi slabý pokus navázat na Se7m, ten námět i když přitažený za vlasy by se ještě dal považovat za dobře zfilmovatelný, ale to co s ním provedl scénarista je hrozné. Žádná postava nepůsobí živým dojmem a vlastně mě ani nezajímalo jak to dopadne a jestli to bude happy-end nebo ne. Prostě nuda a Dafoe s tím nic nezmůže...(20.5.2008)

 • Radiq
  *

  Tak takhle zmateně jsem sériovýho vraha už dlouho nevyšetřoval. Zakomponování uměleckého stylu do vražd sice možná někomu mohlo přijít jako zajímavej nápad, ale ve skutečnosti to byla pěkná blbost. To, jak si vrah pohrával s vyšetřovatelem, bylo úplně nemožné a Dafoe stejně nepřesvědčivej jako zbytek herectva. Navíc se to celý hrozně táhne jak z huby po chlastačce a logika hraje na schovávanou. Teď ve mě zůstal jedinej pocit z filmu - zmatenost. Jo a taky hrůza z těch vlasů, co Dafoe měl položený na hlavě...(14.3.2009)

 • klima777
  ***

  Ach, škoda zpackaného pseudo-uměleckého závěru. Velká škoda. Takhle zůstává Anamorph pouze solidním thrillerem se studenou a odtažitou atmosférou, jež má zřejmě zrcadlit Aubreyho emocionální stav. Ano, tenhle film je daleko spíš o "vyhořelém" poldovi s bídnou životní perspektivou než o uťápnutém zabijákovi a "esteticky vytříbených" vraždách. Aspoň tak to vidím... Pěkné.(27.3.2011)

 • - Anamorfóza je malířská technika manipulující se zákony perspektivy, kdy se vytvářejí dvě malby na jedno plátno. (Terva)

 • - Willem Dafoe nejdříve roli Stana odmítl. Později se však po setkání s producentkou Marissou McMahonovou nechal se přemluvit. (Terva)

 • - Film měl premiéru 18. dubna 2008, při které byl nasazen pouze do jednoho kinosálu. V USA se promítal 33 dnů a utržil 6873 dolarů. (Lateef)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace