poster

Jiná perspektiva

 • USA

  Anamorph

 • Slovensko

  Pomsta sériového vraha

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Soweek
  ***

  !SPOILER! Slabší záležitost, přitom našlápnuto to mělo velmi dobře, některé z těch rituálních vražed byly promyšleny více než dobře. Celé mi to ovšem přijde, jako kdyby autoři vymysleli skvělé vraždy a spojitost mezi nimi, ale tím to skončilo. Vůbec totiž nevěděli jak tento fim ukončit a nepromysleli zanechávání stop. Film tedy ve výsledku prokládají absolutně nesmyslné stopy, které mohli být odhalené mnohem dřív a ne přesně podle načasování tak, jak by si vrah přál a dokonce i nesmyslné jednání vraha ( nechápal jsem, proč tam byla část, jak vrah vystoupil z dodávky aby Stana sledoval, podle mne tam byla zahrnuta jenom proto, aby se Stan mohl nějakým způsobem dopracovat ke konci a poznat vraha na fotce, ale logicky, když se nad tím zamyslíte, tam tyto scény vůbec nepatří a pouze poukazují na neschopnost doladit příběh do zdárného konce).(22.5.2008)

 • Terva
  **

  Anamorphóza je renesanční metoda, která využívá principy změněné perspektivy ke konstrukci přetvořeného obrazu uvnitř frontální kompozice..ha, to je co? Já to nechápu, ale ve filmu to definuje Peter Stormare (mimochodem v tom filmu strašně moc kouří), jinak řečeno: Pravda se jeví podle toho, kde stojíte, prostě úhel pohledu. Můj úhel pohledu na tento film vidí spíš to špatné než to dobré a tak jen stručně: Kde berou peníze, ti vyvrženci společnosti a hračičkové z lidskou mrtvolou? Třetí vražda, kde se Willem Dafoe rozhodne nakreslit ten obraz a ostatní přihlížejí, je dostává na úroveň té bestie co vraždu provedla. Židle z muzea musí okamžitě na analýzu, páč je to důkaz, ale židle z další vraždy zůstává na svém místě...proč?...aby mohla sehrát svou další roli...ujeté. A co dodat: Už prostě nestačí zabít oběť tam kde stojí.(12.2.2009)

 • oLí
  *

  3/10 Asi nemám umělecký cítění, ale co tímhle doprdele chtěli autoři říct ? Já se tak neskutečně nudil... jo, na obrázky se dívalo hezky, byly pěkně poskládaný, ale to má bejt jako všechno ? Možná jsem to celé nepochopil, ale snažil jsem se. A výsledek ? Pro mě naprosto zbytečná záležitost. Dívalo se na to hezky, jenže děj mě tak neskutečně ubíjel a ničil. Prázdnota, o ničem.(26.6.2008)

 • Tjaden
  **

  Mám rád temné krimithrillery alá Sedm, bohužel tenhle mě neoslnil. Z nějakého důvodu jsem film nedokoukal v kuse a to je k zamyšlení. Na průměrnou stopáž je film strašně zdlouhavý. Konec mi taky nějak ušel, a tak Anamorfózu zachraňuje umělecká kamera a slušné herecké výkon na čele s Willemem Dafoem.(28.5.2008)

 • korbitch22
  odpad!

  režisérsky naprosto nezvládnutelný film,který se nejspíš snažil o něco jako sedm,či vraždy podle jidáše.tuny klišé a naprosto nevýrazné herecké projevy defoa a speedmana,vám vůbec nic nedají,úplně zbytečný a prázdný film,který kdyby ste si 5 minut po shlédnutí neohodnotily,tak už si na něj nikdy nevzpomenete.(5.1.2011)

 • - Film měl premiéru 18. dubna 2008, při které byl nasazen pouze do jednoho kinosálu. V USA se promítal 33 dnů a utržil 6873 dolarů. (Lateef)

 • - Anamorfóza je malířská technika manipulující se zákony perspektivy, kdy se vytvářejí dvě malby na jedno plátno. (Terva)

 • - Willem Dafoe nejdříve roli Stana odmítl. Později se však po setkání s producentkou Marissou McMahonovou nechal se přemluvit. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace