Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

JohnMiller

Mohol to byť parádny New French Extremity, a z časti aj bol, no keby sa tvorcovia vyhli parodickým splatter a zombie momentom, tak by to bola doslova bomba! Herečka Béatrice Dalle je stelesnenie démona, jej rola bola čisté organické zlo. Esteticky krásne, hoci plné krvi, Francúzka optika v tom najlepšom. V snímke sa stretávame z tehotnou ženou, ktorej nedávno zomrel pri autonehode manžel. Deprimujúci stav však prehltla, a teší s na zdravé bábätko. Raz v noci ju však navštívi psychopatická mrcha, ktorá sa rozhodne, že chce jej dieťa, a s nožnicami v ruke ju chce vypárať. Bolo to hnusné, krvavé ale neskutočne skvelo natočené. Škoda toho prehnaného konca, Bola to čistá paródia. Hoci toho bol od začiatku splatter ako remeň, snímka si držala vážnu tvár a aj jej to fungovalo.. Iba hovorím, ten trápny koniec. ()

grogodil

Švajčiarsky nožík má, čo sa týka univerzálnosti, vážnu konkurenciu vo francúzskych krajčírskych nožniciach :-) ...brutálny humor stranou, no Inside je určite jeden z filmov, voči ktorému treba prejavovať sympatie pred citlivejšou verejnosťou radšej nanajvýš opatrne ak nechcete vyzerať podozrivo :-) ... v najlepšom zmysle slova krvavé jak prasa na zabíjačke, no až na záverečnú sebaparodickú dvadsaťminútovku, ktorá už naozaj pláva v krvi a v ktorej sa postavy chovajú ako nesmrteľní dementi, je to setsakra husté a napínavé krvavé svinstvo... ()

Sokka_

Poslední scénka mi normálně nahání hrůzu i po pár týdnech:D Všechno tu bylo hustý, brutální, krvavý. Super! ()

Dubro

TOTAL BRUTAL. Druhá scéna s poistkami je geniálna, už len za ňu dávam 5. Ak niekto nepochopil, že HOROR je samoúčelná záležitosť, miestami prostá prirodzeného a logického myslenia postáv ( zákonite by sa všetci rozutekali a nebolo by koho točiť ), tak potom nech to radšej nepozerá a venuje sa štúdiu o živote chrobákov. ()

zipexx

Nemyslím si, že v tomhle případě je na místě se pozastavovat nad logikou chování postav, když se před vámi odehrává takové zběsilé brutální divadlo. Hledáte-li logiku, zkuste jiný žánr!!! Já jsem se královsky bavil...hudba!, triky, atmosféra...Nelze jinak než za 5! ()

BoredSeal

Trend trumfnout předchozí hororové hity explicitním násilí pokračuje, bohužel bez inteligentního přístupu jako měl nesmrtelný Haute Tension. Atmosféra je nulová, postavy jsou ve filmu, jen aby umřely/byly zohaveny nejkrvavějším způsobem (očekávejte zdařilé efekty). O čemže ten film vlastně byl? Asi o boji o život novorozeně? Nebo o zodpovědnosti za bouračku? O tom, že mateřství je životní poslání? :-) Ne, o tom, že se dají vymyslet ještě nechutnější, zvrácenější vraždy a že těhotné ženy nejsou v dnešním světě ušetřeny. ()

ilemas

Horror, který mi nic nedal ani mě nějak neděsil a po skončení jsem ho hned pustil z hlavy. Bez napětí s potoky krve. Schází pořádná atmosféra, raději děsuplné a nervy drásající bez kapky krve než tahle kečupová podívaná. Jinak dobře zvládnuté řemeslo, těžko hodnotit, ale za odvahu natočit něco tak brutálního dávám 4*. ()

kagemush

Já vlastně ani moc krváky nemusím,ale můžu.Teď jsem však zmatený. -Jedna paní už nemá dítě v pupíčku,druhá ho v pupíčku zatím ještě má,ale ta první ho chce po tý druhý,protože ta druhá za všechno může.Ta první je dost rozčílená a evidentně momentálně naprosto mešuge. Do baráku,kde se děj odehrává,jsou neustále tlačeny další postavy,protože s jednou pomalu zabíjenou figurou by film asi nevystačil,(příchozí se chovají tak neuvěřitelně trotlovsky,že jim všem tu smrt přeju,jen ať zas rychle zmizí).- Za normálních okolností ,bych se při takovém ději,uraženě otočil na gauči na druhý bok,s nějakou nejapnou poznámkou ,na co že to zas ta moje lehce ujetá ženská kouká.Jenže já se neotočil a dokoukal to až do konce. Brr. Asi to ten Bustillo a Maury umí,nebo co.-Jen tak dál pánové,pořád nekonečně lepší,než když zapnu televizi a tam třeba Ordinace v růžový zahradě.To je teprve Hnus. ()

berusche

SPOILER::: Podívejte, já samozřejmě chápu, že někteří z nás mají rádi krev a takové pěkné sadomaso, ale proboha, musí to být vidět, ne že je z 1:18 skoro 58 minut tma. To pak prostě vidíte jen tmu, červenou tmu a občas pysky té šeredné paní. I kdybych byla ochotná říct, že pointa na horor stačí, nejsem ochotná přiznat, že jedna ptákovina vedle druhé taky. Když to totiž má být alespoň trochu reálné, musí to mít taky takový scénář a ne jedna paní vběhne v noci do baráku a pak zvládne sama brutálně zabít 7 lidí a ještě asistovat u porodu (značka: pozor-beze zbraně). A to to vypadalo tak slibně. Jenže, teď trochu přemýšlím nad tím, co bylo cílem? Snaha o umělecké záběry, které se sem tam podařily? Šokovat brutalitou? Ráda bych se tvářila, že mě tyhle francouzské lahůdky baví, ale po Ils a s tímhle dohromady = NEBAVÍ. Takže až se zase příště vrhnu na brutálnější podobu Vřískotu z Francie, varujte mě prosím předem. ()

Caminzind

Samoúčelné svinstvo, byť velice efektní. Asi jsem čekal více inteligence, a proto mě to nasralo až k jedné hvězdě. Prostě v blbý čas na blbé obrazovce. ()

MartinNDL

Jako když dáte dětem ve školce k obědu ratatouille. Jenže oni fakt maj radši špagety s kečupem. Já jsem naštěstí dospělý dítě a tak mi chutná obojí. Kombinace několika žánrů, kde se brutálně mísí exploitation s uměním. A tak vidíme odkazy na Ajyho řežby, ale zároveň poznáváme francouzské klasiky vážných žánrů Epstein, Renoir z dob dosti vzdálených i středně vzdálených představitelů vague nouvelle. Všechna ta krev a každý bodnutí má za sebou intelektuální pozadí a tak si užíváme velmi brutální násilí, ale můžeme zároveň přemýšlet o důležitosti klasický rodiny s kontextu náboženství a feminismu. Zajímavý hybrid, kterej ale nemusí chutnat každýmu, neboli langoš posypaný Brie de Meaux. ()

zdenotvor

Trochu bolo poznať nižší rozpočet a dabing čo som stiahol nahrával asi niekto doma v kuchyni. To by bolo asi všetko čo môžem vytkúnť. Inak to bol brutálny masaker aký som už dávno nevidel a asi ani neuvidím. Francúzi opäť ukázali že horory im idú a zaraďujem si Inside do topky najbrutálnejších hororov. Najviac ma dostala scéna "netradičného pôrodu" pomocou nožničiek,ale nebudem viac prezrádzať... treba vidieť. ()

Martin741

Videl som to niekedy na konci roku 2007, a musim povedat, ze New French extremity opravdu jede. Strasidelna atmosfera na urovni, strasi sa pekne od zaciatku, netreba cakat na lacne zmykanie medziludskych vztahov ani na to, kym sa nieco poriadne zacne diat. Francuzi neskutocne prekvapili, krv, bordel, strach, kvalitna rezia. To su silne atributy filmu. 76 % ()

peiton

Čím, brutálnejšie,tým lepšie.Toto motto bolo asi hlavnou myšlienkou filmu.Snímok napriek jej kratšej stopáži nikam neponáhľa,ale ak už sa raz rozbehnehne svojou brutalitou nevie kedy prestať a vy si nevydýchnete do samotného záveru.Skôr ako horor by som ho označila za surovú drámu a tam kde logika trocha pokrivkáva, (pretože spacifikovať toľkých mužov jednou ženou sa mi zdá dosť pritiahnuté za vlas,ale ak nebudete toto riešiť vo svojej hlave,budete viac ako spokojný ..) idú brutalita ruka v ruke.Býva niekedy nebezpečné byť objektom niečieho záujmu.Po vzhliadnutí som aj celkom rada,že vediem taký nudný život. ()

honajz2

Tohle asi fakt nebude pro slabé povahy. Po asi půl hodinovém úvodu tu snad není minuta, kde by nestříkala krev. Opět se jedná o jeden z filmů, který jsem chtěl vidět už delší dobu, ani už nemám tušení proč. Pro začátek je ale nudné říct, že tady nejde jenom o to, jestli tu vyteče hektolitr krve, tohle má i děj. Těhotná žena se vybourá s manželem v autě a jenom jí se podaří přežít, kupodivu i s dítětem. A když se blíží den porodu, objeví se u jejího domu divná žena, která se chce za každou cenu dostat do jejího domu... A tím to celé začne. Jenže v téhle části je v ději problém, jelikož se tu stane věcí, které jsou absolutně nerealistické. Tak třeba mi vysvětlete, kdo dokáže pitomou jehlicí zabít tři policisty? A je toho i víc. Zase na druhou stranu, jsou tu asi dvě dost dobré scény, nebudu psát jaké, jenom řeknu, že člověka překvapí, i když home invasion žánr nemá nic moc nabídnout. Závěr lehce odhadnutelný, ačkoli to s tím policistou bez očí... to snad byl vtip. Gore na vysoké úrovni, všechno ostatní je průměrné. Herci, kamera, scénář je asi jediné, co jde do podprůměru, ale jinak to je celkem dost průměrný film. A taky mě štve, že se tu nevyužilo, že se to odehrává o Vánocích, což je škoda, jelikož by to pak bylo o něco lepší. Takhle je to prostě jenom brutální průměr, co má napětí, ale velké díry ve scénáři. 3* ()

Nautila

Zdá se, že ohrožená těhulka a bojující ženy jsou pro filmaře vděčným námětěm, a jestliže se toho ujmou ti zvrácení francouzi, je na co se dívat. Bát se nebudete, nebo alespoň ne v tom klasickém smyslu, je to spíš takové to "Ježíši, éé, to snad ne, proboha, proboha!" V té celé záplavě krve, bodných ran a prostřelených hlav se tyčí dvě herečky, co předvádějí skvělou práci a Béatrice je věrná svému démonickému jménu. A ten závěr s nůžkami....ajaj, nechci mít děti... ()

cariada

Tak podle velkého hodnocení tady hororových nadšenců jsem se na to těšil. Přesto víc jak za tři dát nemůžu. Za prvé vzhledem k poměrně krátké stopáži se 30 minut nic neděje a k tomu ten neskutečně děsnej dabing, který naprosto rve uši. (spolu s nově nadabovaným seriálem Dva roky prázdnin) jednoznačně nejhorší dabing co znám. To jsou u mě ty největší mínusy celýho filmu, pak už by se dalo říct se nechat unášet krvavostí a nechat se šokovat. Ano postavy se dost chovají nesmyslně ,ale to se dá odpustit. Jen mě překvapilo, že hrdinka nezačala za této situace předčasně rodit. Brutalita opravdu hustá a pro nastávající matky rozhodně nepřístupné stejně tak pro slabší nátury! ps- spoiler- docela mohli ten konec dokončit, aneb co dál dělala "novopečená matka", dost by mě to zajímalo. ()

Flaxik

Tento film empiricky dokazuje tvrzení, že ženská vydrží víc než člověk. Je s podivem, že po tom všem, co si "hrdinky" udělaly, byly schopné se nejen udržet při vědomí, ale dokonce i chodit a konat. A že konaly, až krev stříkala na všechny strany. Film mě nezklamal, protože žabožroutská nová vlna plodí filmy jak přes kopírák. Děj více či méně jak z pomocné školy, herci ohavní a nehrající, dialogy tak pro zpestření, aby se jenom pořád nehekalo a neřvalo, ale o to víc tělesných tekutin. A tady si užijete zvratky, krev i plodovou vodu. Po vymatlaném Haute Tension a totálně mimózních Martyrs je tohle asi tak to nejlepší. Pořád ale jenom slabé 3. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)