Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

MareT.

Stará škola kvalitního slashru! Ale bohužel ani to v dnešní době nestačí k uspokojení takového fandy, jako jsem já. Závěrečné odhalení tomuto filmu dodává komornější status a amerika by se od norů mohla taky ledacos naučit, skvělá hudba, aspoň jedna napínavá scéna (bylo jich i víc) a celkem sympatické hrdiny! ()

Sten-li

S norským hororem jsem se setkal poprvé a můžu říct, že to nebylo nejhorší. Děj klasika: partička teenagerů vs. zabiják. Většina scén se dala předvídat předem ale i tak to ve mně nějakým způsobem dokázalo vyvolat napětí. Po zavraždění prvních 2 postav jsem si říkal, jak chtěj se zbylími třemi lidmi vyplnit ještě půlku filmu, když tento vraždící horal zabíjí téměř jedním úderem. Naštěstí vše nabralo na obrátkách až do konce Ovšemže, nikdo z nich neuvažoval zrovna racionálně (hlasitá domluva o útěku, když vědí že vrah je za dveřmi a tak dále), ale už jsem si nějak u hororů tohoto typu zvykl (pokud to není až ultrastupidní) a v tomto případě mi to téměř nevadilo... ()

Holina

Přestože je to z vyvražďovaček spíš nadprůměr, podivuji se vysokému hodnocení. Přece jenom zas taková bomba to není i přes atraktivní prostředí a slušnou atmosféru. Každopádně i tak vypátrám další dva díly. ()

Hanys_

Den po majstrštyku Wrong Turn 4 jsem měl čest zhlédnout i tohle dílko, které opět nedává smysl už od začátku (30 let opuštěná horská monsterchata - plněfunkční samozřejmě). Nemá cenu se rozepisovat víc - to, že je snímek z Evropy neznamená vůbec nic, protože nějaké odlišení z trapných amerických vyražďovaček tady nehrozí... ()

danielosbourne

Dlouho jsem se na Fritt Vilt chystal, ale dal mu šanci až teď. Norsko přišlo s kvalitním hororem, který nepřinese nic nového, ale vážně dokáže zabavit a má tu správnou atmosféru. Snad si tu atmosféru udrží i v dalších pokračováních. ()

F.W.Colqhoun

Ledová smrt, smrtelná nuda? To snad ani ne. Rutina ale rozhodně. Vyvražďovačka variuje všechna potřebná klišé včetně povinných charakterů [štětka = ještě panna, hejsek, zodpovědná holka, její přitroublý přítel], barevného filtru, dětského traumatu maniaka, ikonického vraždícího instrumentu a pitomostí jako plně funkční vybavení několik desítek let opuštěného horského hotelu. Originální pouze proszřednictvím libozvučné norštiny a trochy těch survivalových záběrů na panoramata. Díly 2 a 3, od nichž nelze očekávat nic lepšího, tímto trvale odstraňuji z HDD. ()

lucijelucije

Tak nějak jsem tušila, ne že kdo je ten vrah, to asi víte v prvních minutách, ale přeživší osoba byla jasná od začátku, a to já nemám moc ráda. Vcelku častý trend, kde přežije nejsilnější, nejkrásnější, nejoblibenější? Nevím, ale vždy ne "ten", nebo "ti". Norsko má výbornou scenérií, ale to už se opakuju. Jinak klasika. ()

El_Rabbit

Ano, je to dalsi slasher, ktery se drzi v zajetych kolejich... particka decek nekde uvizne a tam je nekdo zacne vrazdit, ale prece jen jsem se bavil mnohem vic nez u tech velkych slasherovych trhaku a remaku posledni doby. Pro me bylo neprilis proflakle prostredi opustene horske chaty velkym plus. Fritt vilt byl pomerne dost napinavy, docela dlouho se nic nedelo a napeti a atmosfera docela houstly v ocekavani prvniho utoku. A ten obrovskej hotel plnej prazdnejch pokoju... hned jsem si vzpomnel, jak jsme s partou kamosu loni v lete prespavali na tripu u podobne vybydlenyho hotelu a rozhodli jsme se ho prozkoumat... lahudka! dal bych nejradsi neco na pomezi 3 a 4*. ()

sona123

Norům fandím, tuny sněhu mne příjemně naladily, ale nadšení brzy opadlo. Nedávno jsem totiž viděla horror Dead Snow z téže krajiny a to bylo úplně to samé, opravdu skoro přes kopírák (ne, Dead Snow byl vtipný, parodie, která si utahovala sama ze sebe, kdežto Cold Prey se bere vážně), a proto nemůžu jít s hodnocením výš než na 2 hvězdičky. A lekla jsem se asi jednou... ()

mosnak

Skvělé... Norové... Skvělé... po dlouhé době jsem si konečně pošmáknul. Ihned jsem si musel sehnat dvojku. Pokuď se chce někdo odreagovat u příjemného hororu, kde magor masakruje své oběti krumpáčem - jednoznačně doporučuju! 79% ()

tenebrae86

Když skousnu tu lehce uhozenou legendu o zjizveném dítěti ve vyhnanství :), tak tu máme na dnešní dobu celkem dobrý slasher. Strašidelnou atmosféru norských, zasněžených hor a starého hotelu už snad ani nemá cenu zmiňovat. Úspěch filmu byl zasloužený a navíc tím nahrál na smeč ještě lepšímu pokračování. ()

jerenymo

no tak tenhle horor sem viděl už asi 50 x ale pod jiným názvem v jiném prostředí atd.....ale páč to byl můj první norský horor, tak musím dát 2 *....zvuk byl dobrej, střih také a herecký výkony byli ucházející. ()

kukentipla

O čem to je? Pětice kamarádů uvízne v neobydleném horském hotelu. Bohužel v něm nejsou sami. A ten přerostlej horal to s tím krumpáčem vážně umí. Co já NATO? Klasická vyvraždovačka (na první vraždu se čeká dlouho, což divákovi umožní hrdinům v rámci možností fandit), s předem odhadnutelným dějem. Poměrně sympatickými hrdiny a občasným lehce úsměvným černým humorem. Film nepřináší nic objevného což ani nechce. Podobné filmy : všechny horory kde se vyvraždují děcka. ()

Illy

Hory, opuštěná chata a pětice mláďat - co můžeme čekat? Ničím překvapivý, avšak zručně natočený slasher. Musím uznat že norští mladí jsou daleko sympatičtější než jejich američtí kolegové, takže jsem ani nemusel fandit vrahovi:-) V Norsku měl film určitě úspěch, dvojka je již natočena a já se velmi těším. 70% ()

bolan

Jakýsi Yetti si podává skupinku lyžařů. To zní ale zatraceně blbě. Určitá dávka napětí funguje, takže další průměrný slasher, který nevyčnívá ani neurazí a originální snad pouze tím, že je tam sakra hromada sněhu. ()

dosig

Tak tento film jsem ke konci musela překlikat. A bohužel ne proto, že by byl tak napínavý. Od půlky filmu je jasný konec, první postava umře skoro na začátku a pak se to akorát natahuje. Prostě průměr. ()

wampire23

Príjemný vánok vniesol tento snímok do hororového žánru. Krajina vzniku sa podpísala aj o úžasnú zasneženú scenériu, ktorá snímku veľmi svedčí. Narozdiel od mnohých podobných hororov, sú nám všetky postavy sympatické, dostatočne dobre vykreslené a preto s nimi sympatizujeme a súcitime. Vo filme nie je žiadna vyložená gore scéna, ale je to vynahradené skvelým gradovaním napätia. Pochvalu si zaslúži réžia a kamera, takisto musím spomenúť skvelú hudbu, ktorá sa do filmu veľmi hodí. Len dúfam, že tých pokračovaní nebude toľko ako v iných hororových sériách (SAW,...). ()

RomeroIsGod

Hodně zábavnej norskej přírustek. Partička mladejch snowboardistů se vydá do hor a čeká je porážka ve starým opuštěným hotelu. Prostředí pěkný, atmo výborná, horolezec vraždit umí - já jsem spokojenej 75% ()

arcticsky

Dobře zvukově zmáklý film odehrávající se v pěkném horském prostředí a se sympatickými mladými hrdiny určenými k vyhlazení. Atmosféra také ujde, jen ty nenápadité vraždy cepínem nestojí za nic....V tomto směru je lepší jiný norský horor Mrtvý sníh. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)