Krimi / Akční / Drama

USA, 1998, 96 min

Naproste prekvapeni a 5 hvezd. Jednou sem takhle ve stavu naproste neschopnosti se pohnout lezel pred TV a cvakal kanaly, kdyz tu na CT1 zacina nakej uplne neznamej film. Tak sem na to zacal koukat a dalsi den se ptal lidi ve skole: vydeli ste vcera tu supr vec?? Kyra Sedwick a hlavne Stanley Tucci byly skveli, John Ritter v roli Dr. Wexlera je jeden z nejvetsich uhlazenejch hajzlu co jsem kdy videl. Pribeh bez chybicky a spousta dokonalych scen.: Maly chlapec (zvedave): Pani, kde jsou ty panove co tu s vama byly? Claire (lopatou zahazuje diru v zemi): Zabila jsem je. Chces mi pomoct je pohrbit? Maly chlapec (natesene): Hmmmm. Dalsi naprosto skvela vec je Nick (Tucci) prepocitavajici penize v hotelovem pokoji. Jestli chcete videt zabijaka, ktery je pri sve praci zaroven naprosto bez emoci a pritom tak lidsky, je tu krome Renova 'Leona' prave Nicholas 'Nick' Roth - ackoli za tu absenci emoci muze trochu neco jineho, nez by jste cekali.(14.4.2005)

Je mi to až trochu blbý dávat 5 hvězd protože nejspíš to není tak dobře natočené jako jiné filmy, ale jednou sem to viděla náhodou v televizi a tak to na mě zapůsobilo že prostě nemůžu jinak i když mi občas až trochu trapně drsňácká Kyra lezla na nervy. Je to skvěle vtipná gangsterka se skvělým Stanleyem Tuccim nejspíš ve škatulce televizní zábavy, pro mě ale nadprůměrná televizní zábava.(1.8.2012)

• ArdathBay

Je to celé takové strašně umělé, smrdící papírem.Tucci jako Nicholas je výborný, místy se člověk i pousměje ( scéna s chlapečkem s rýčkem ) , ale výsledek mi mírně připomíná zvětralé pivo. PS : Oficiální text distributora už nemůže být více spoileroidní. Jestli chcete ušetřit přes hodinu a půl filmového času, je to na Vás :)(22.2.2009)

Poměrně zdařilý pokus o "tarantinovskou" gangsterku byl pro mě vcelku příjemným překvapením vzhledem k tomu, že jde o dosud jediný film vcelku neznámé režisérky (!). Vedle vcelku originálního scénáře mě zaujaly zejména herecké výkony K.Sedgwickové a S.Tucciho, které se nebojím zařadit mezi jejich nejlepší. První polovinu bych hodnotil 90 %, druhou 70 % - snímek pak mírně ztrácí tempo a doplácí na žánrovou rozkolísanost (gangsterka/černá komedie/melodrama).(9.10.2003)

• sedm.1

Pořád přemýšlím,jestli to byla vážně míněná gangsterka,nebo parodie na gangsterky.Pokud by to měla být první možnost,byla to hrůza od A-Z.Pokud to ale autoři brali skutečně jen jako srandičku,nedopadlo to úplně hrozně,ikdyž tedy o zázrak rozhodně nejde.Já věřím spíše té variantě dva,neboť jak herecké výkony,tak scénář,akce,finále,prostě vše nasvědčuje tomu,že jde o zesměšňování zmíněného žánru.Ať už tak nebo tak,nuda to byla fakt jen chvílemi,pár opravdu vtipných scén se tu také objevilo(viz chlapeček s rýčem),herci přehrávali s šarmem,prostě jedna velká televizní oddychovka,která by se (doufám) neměla brát ani trochu vážně.2,5*!(13.1.2010)