Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

Haide

Velké překvapení. Po dlouhé době tu máme jedno klasické fantasy, které mi připomnělo doby Barbara Conana (nejen pouze okopírovaným začátkem). Bohužel více než tři hvězdičky však dát nemůžu, protože film nepřináší nic nového a pouze si vybírá z různých fantasy filmů a východních mýtů to, co se mu hodí, ale i přes to jde o dobrý film a Nikolai Lebedev předvedl doopravdy velmi kvalitní režisérský výkon a ani trochu nezaostává (v současné době bohužel spíše naopak) za svými Hollywoodskými kolegy. Jen tak dál a myslím, že ruský film velmi stoupne v popularitě i na "západě". ()

Torgal

Konečne po dlhej dobe poriadny fantasy film bez adolescentných kúzelníkov, zato s poriadnou porciou krvi a podkreslený osviežujúcou slovanskou mytológiou. Výprava je na veľmi dobrej úrovni, triky väčšinou taktiež (netopier je proste úžasný), hlavný hrdina má správnu charizmu a príbeh dobre odsýpa. Problémové sú ale bojové scény, ktoré sú natočené veľmi chaoticky a finále je príliš prepálené a zráža výsledný dojem nižšie. 7/10 ()

Eilean Donan

Čím viac sa dostávam do kinematografie, tým viac som prekvapená. Pre niekoho rutina (pozerať talianske, ruské, indické... filmy), pre mňa objavovanie celkom nových dimenzií a som rada, že som sa dostala do tohto štádia. Aspoň som mohla byť svedkom ďalšieho krásneho dobrodružného fantasy (v tom najvšeobecnejšom, ale aj v tom najjemnejšom ponímaní), ktoré oko pohladilo, uchu lahodilo a celkovému "fa-do-rom" cíteniu mojej osoby prišlo neuveriteľne vhod. Veľké plus: krásne nevyumelkované ženy, mužní Slovania a malé beťárisko - Netopier :) ()

artuš

Pěkné fantazy, které nepotřebovalo ani moc efektů bylo super. Absence efektů mi ani moc nevadila, protože je nahradily výborné výkony herců. ()

kwaicheng

Zprvu jsem pochyboval o kvalitě filmu z roku 2006 - obrázky z galerie mi připomínali kulisy z natáčení československých pohádek z dob komunismu - ale oslavující komentáře mě přesvědčili abych se podíval a to byla chyba. Klady jsou snaha o reálnost soubojů, vizáž hrdinů, záběry z přírody, Zápory: V dabingu hlas hlavního padoucha a la Darth Vader, světelný meč, celková mdlost. Nelíbilo se mi to. Přeceňené až hrůza. ()

RajAthen

Ruský Conan bez bázně a hany. Inspirace Cimeřenem je více než očividná, ale komu to vadí. Inu je tu vůbec dost klišé, ale povětšinou akce dobře ubíhá, hrdina je správně charismatický a kráska v nesnázích křehká. Velmi se mi líbila scéna "zrození hrdiny" s podmanivým hudebním motivem. Vedlejší postavy jsou však dosti nudné a místy morální chování hrdiny bylo až přehnané. Finále taktéž nemuselo být až tak bombastické. Su sumárum celkem povedené překvapení, které je bohužel někdy zábavné a místy zase nikoli. ()

netWoor

Na Rusy solidní fantasy (amíkům bych minimálně jednu hvězdu sebral) s bohužel poněkud chaotickými akčními scénami, pasážemi, které do filmu jakoby nepatřily (to topení čarodějnice a hlavně ten jejich náčelník, to bylo co?) a opravdu odfláknutým koncem. Rovněž musím bohužel přiznat (a to mam ruský filmy rád), že americký holobrádky mam raději než ruské ZZ TOP .. ()

Joski

Slovanská fantasy bájka v ruskom prevedení, ktorá ma celkom milo prekvapila ďaleko nad moje očakávania:-) Povedome trošku ukrajinské a nakoniec predsa len slovenské exteriéri ma potešili asi najviac:-) Hlavne záverečné zábery na Liptovskú Maru či Vysoké Tatry:-) Na nedeľné popoludnie ideálny filmík. Lepšie ako nový Jánošík! Určite odporúčam:-) V rámci žánru 75% ()

Nekroskop

No jo, ten kluk je borec. Z otroka to dotáhl až na nejlepšího bitkaře v okolí. Mě se to líbilo. Jen ten kaloň mi tam docela vadil. ()

Karmin

Jako jo, vykrádá to snad všechny dosud natočené fantasy filmy (Conana a LotRa v tom najde každý, ale on se tam blýskne i Willow), má to hrozný střih, hudby je tam hrozně málo, i když je hezká, a do očí kope miliarda nelogičností, ale pořád je tam ještě jedna přidaná hodnota - "slovanský duch" :-) Těžko to popsat, ale má to něco do sebe a dává to tomu snímku svěžest. ()

Lovec prasat

Příběh je dostatečně heroický a výpravný, přičemž (snad až na jeden okamžik) jsou CGI efekty užívány s dostatečnou rozvahou, aby nepodtrhávaly vážnosti snímku nohy, postavy jsou pak dobře obsazené a akční scény nikterak neunaví, ani neznudí. Jen více takových filmů! Celý článek zde. ()

CerKar

Film příjemně překvapí, nicméně ho sráží dutost příběhu (tolik zmiňovaná podobnost začátku s Conanem je totální...), příblblost castingu (stařec s tvářičkou jak dětská prdelka) a menší nedodělky. Třetí hvězdu si ovšem zaslouží finální bitka, ta ale jasně vyčnívá nad zbytkem. ()

merlinovic

Celkem povedené fantasy zasazené do doby starých slovanů. Jenom ten konec.. byl takový no nevim nemastný,neslaný, kýčovitý....každopádně body k dobru za sympatického netopýra který cestue s Vlkodavem. ()

KdG

Potencionálně celkem dobrý film, který ale zabila příliš dlouhá stopáž, chaotický střih akčních scén a opravdu ubohý konec. Conanův bratr z východu se má ještě hodně co učit. ()

Rodin

Skvěle se to rozjíždělo, přestože mě neustále pronásledoval dojem, že "tohle už jsem někde viděl". Na ruskou produkci jistě chvályhodné, ale celkové vyznění filmu bylo takové nějaké neslané - nemastné. Čekal jsem jako fanda fantasy rozhodně víc, hlavně trochu sevřenější filmařský útvar. Ovšem co má režisér dělat s vcelku podprůměrným scénářem, že? Tak aspoň že ta kamera a triky stály vcelku za to. Aleksandr Bucharov povýšil celou záležitost nejméně o patro výš, než kam by se bez něj film dostal. ()

godspeed

Tak jsem asi koukal na něco jiného než ostatní. Protože to co jsem viděl já, bylo skoro otřesné. Něco mezi parodií, fantasy a pohádkou pro náctileté. ()