Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

Maty85

Rozhodně velmi zajímavé zpracování s výborným hereckým obsazením. Prolínání děje počítačovou grafikou mi ani tak nevadilo, spíše naopak, takže pohodička.... ()

zorro

Simon Hunter dokázal to, o co se Uwe Boll snaží dlouhá léta, natočil schůdný film za málo peněz. The Mutant Chronicles není úplně špatný film, dá se v pohodě dokoukat. Je to takové nízkorozpočtové béčko. ()

okkac

Kvůli tomuto filmu jsem začal zkoumat svět Mutant Chronicles (vřelý dík Gedimanovi a jeho stránkám), ale jak se zdá zbytečně. Nebudu plivat na film pouze díky tomu, že to s předlohou, snad kromě jmen a pár věcí, nemá snad nic společného. Je to prostě béčko, ale má to dobrou atmosféru a stylizaci. Triky jsou sice slabší, ale hned se na ně dá zvyknout. Škoda, že nejlepší část filmu je hned ta úvodní, kdy sledujeme zákopovou válku mezi Capitolem a Bauhausem a la 1.světová. Pak už se z filmu stává putování skupinky lidí za svým cílem. Z herců se tu na okamžik mihne John Malkovitch a Sean Pertwee zase vyklízí pozici moc brzo (Skoro by se dalo říct, že je to u něho zvykem. SPOILER Navíc jsem s ním ještě neviděl žádný film, kde by jeho postava přežila KONEC SPOILERU). A Thomas Jane je sympatický cynický drsňák. Navíc potěší i dost velká brutalita. Je spíše dobře, že to nešlo do kin, ale rovnou na DVD, přesto tomu dejte šanci. 7/10 ()

otík

Kamaradovi říkám, ať vybere na večer nějakou slušnou akčňárnu. No nakonec jsme se shodli na tom, že tohle by mohlo být aspoň zajímavé. Nebylo to zajímavé, nebylo to akční, nebylo to dobré. Nechápu, co se na takové slátanině uživatelům databáze líbí. Ano, jde o stylizovanou podívanou, kterou jen tak často člověk nevidí. Ale také jde o nevídanou kravinu a blbost. Dívat se skoro dvě hodiny na partu tupounů, kteří přes zmutovanými parchanty totálně zničenou zemi se dostanou ke stroji, který tyto mutanty vyrábí a pak jej pošlou kdoví kam, mi přijde opravdu jako ztráta času. Bohužel už se tak stalo a já jen doufám, že Ron Perlman mi ony dvě hodiny vynahradí filmem, ve kterém tuto blamáž napraví. Film sám o sobě opravdu nestojí ani za zlámanou grešli, přes trapácké triky, ubohé herecké výkony až po jakýkoli smysl. Jediné, za co zaslouží aspoň těch 20%, je hudba - už dlouho jsem se díky hudbě ve filmu necítil jako hráč počítačového Wolfa. Řečeno slovy klasika - "na smetiště dějin s tou veteší". Hudba: Richard Wells ()

tom88

Ťažký finančný prepad nie až tak zlého filmu. Cítiť z toho dosť béčko a priemernosť, ale za 22 miliónov je to aspoň v pohode pozeratelné béčko, ktoré určite nejedného diváka pobaví. Navyše má film dobré obsadenie, Thomas Jane, Ron Perlman, Devon Aoki alebo aj John Malkovich, ktorý si strihol menšiu úlohu. Dej je poslabší, ale nedá sa povedať, že by nudil. Mutanti sú taký obyč nemastný-neslaný. Kamera tiež nie je bohviečo, ale aspoň má Kronika mutantov dobrý a zaujímavý vizuál. Efekty sú priemerné, ale nevadilo mi to, pretože to vyznelo celkom originálne. Vojnové scény ala vojna v zákopoch boli fajn, ale na alternatívnu budúcnosť roku vyše 2700 ? Dosť rozporuplné. Každopádne za pokus to stálo, nedá sa povedať, že je spokojnosť, ale zase nedopadlo to ani kriticky. Tie 3* si Kronika mutantov zaslúži. 53% ()

Cedr

Velmi příjemné překvapení. Nebýt nesympatické postavy Rona Perlmana, tak je to snad za pět hvězdiček. Stylové dystopické prostředí, slušné CGI, pořádná akce a pár dobrých hlášek... co víc si přát? ()

miguel_111

B-čkovitosť tomuto snímku určité pristane hoci lepší rozpočet by tiež neuškodil. Prostredie v ktorom sa film odohráva zaujímavé a človeku ani nevadil ten klišé dej. Bojové sekvencie dosť neprehľadné a slabo zvládnuté. Herecké obsadenie Perlman, Jane, Malkovich dosť pôsobivé a určite to kvalitu filmu aspoň trochu zvýšilo. Celkovo The Mutant Chronicles je iba ďalší priemerný snímok, ktorý nič nové po žánrovej stránke neponúkne, ale ani neurazí. PS: LEN NA JEDNO POUZITIE. Pre mňa 60% ()

t_gon

Špatná režie, triky, výprava, rozpočet, bla bla bla… Film jež prvně vyrazil s rozporuplným promem a jež si nekladl žádné ambice a kinům se vyhnul, jako hamburger vegetariánskému summitu a zamířil direkt na placky. Použil z originál světa „střípky“ v míře menší než žádné a vše zabalil do skvěle dusného, depresivního a syrově brutálního podání. Jop, tohle vše se hodí na odstřel u skalních fanatiků MCH světa (mám slušné základy), ale jak převést kolos MCH na plátno s těmito prostředky? Nijak moc dobře a jednoduše avšak výsledek je pro mě nadmíru povedeným kompromisem, kteří mnozí (jak KarelR píše) zaškatulkují mezi odpad sci - fi v éře dávno ztracené, avšak venku se pohybuje tuna jiných snímku, s kterými je hanba MCH srovnávat. V rámci žánru, technického i celkového zpracování a spokojenosti s výsledkem je to celkem slušný průměr, který si své fandy jisto jistě najde. Já se na poslední a temnou výpravu do zoufalého světa vydám opět velmi rád… ()

Mrkvič

Docela působivé béčko. Dívat se an něj dá díky skvělému vizuálnímu zpracování. Ze začátku potěší i množství originálit, které zaplňují svět, jenž je oproti tomu našemu tak odlišný. Potom se ale čím dál víc projevuje příšerná béčkovost v dialozích, postavách a bohužel i akcích, které ke konci filmu ztrácejí víc a víc logiku. ()

Bobik9

To je taková škoda tohohle filmu. Dal se z toho vytěžit akční, sci-fi kinohit. Obsazení bylo minimálně slušné, celkový nápad nebyl k zahození, grafické provedení velmi zajímavé, ale ten scénář, ty dialogy. To mi trhalo uši a trápilo hlavu. Moc mě to zklamalo, protože jsem se na ten film moc těšil. Nápad mi připadal zajímavý, nijak složitý a zábavný, bohužel tomu tak nebylo. Na dvě hvězdy se film vytáhl až v úplném závěru, jinak bída s nouzí. ()

Raven0

Předlohu neznám a ani po ní nebudu pátrat... Ale tenhle film, to je prostě béčková bomba! Mix snad úplně všeho. Vizuální stránka je prostě k sežrání, takovouhle retro stylizaci alá Svět zítřka prostě beru všema deseti. A co že tam máme dál? Válečná akce jako z první světové, zombí masakr, postapokalyptická atmosféra jako vystřížená z Mad Maxe, předlohou filmu je stolní hra(!) a k tomu všemu ještě náboženské vsuvky... Jeden by si myslel, že z toho vznikne nehorázná slátanina. O to více jsem byl překvapen. Ono to funguje! A to pekelně zábavně. Jasně, můžete brblat nad scénářem a dalšíma "prkotinama". Ale v rámci žánru, naprostá paráda! ()

lennyd

Před mnoha a mnoha a mnoha lety napadl zemi stroj, který měnil umírající a mrtvé v nehezké mutanty. Tehdejším knězům se podařilo stroj zazdít hluboko pod povrch zemi. V dnešní době je celá země rozvrácena válkou pěti nadnárodních korporací, a při jedné bitvě je stroj osvobozen, a do války se zapojuje nová strana - takřka nesmrtelní mutanti. Jednotlivé korporace se musí spojit, a pod vedením kněze Samuela vyslat své nejlepší vojáky na jistou smrt, aby jednou pro vždy stroj zastavili ... Zapomeňte na příjemné a hezké mutanty z Xmenů - tady jsou docela oškliví a vůbec s ničím (a nikým) se ne.erou. Celková zápletka je sice už docela provařená (skupina hrdinů která nemá co ztrati se vydává zachránit svět), nicméně pokud se od tohoto odpoutáte, budete se skvěle bavit. Od první do poslední minuty skvělá akční jízda, přerušovaná jen stupidními hláškami typu "Jsme ale taky lidi" a typickou scénou kdy pro záchranu jednoho člověka jich 10 zemře. Ale o to tady vůbec nejde, jde jen a jen o akci. Ve skupině vojáků nalezneme i pár známých tváří - například Ron Perlman v roli Bratra Samuela či Thomase Jane v roli majora Huntera. Docela potěšila i malinká role, velmi velmi starého, Jona Malkoviche a taky to, že jedna z korporací ("fašistická") se jmenovala Bauhaus :) ()

Tomasso001

Kýč... V tomhle filmu nic nefunguje tak jak má. Každá z hlavních postav umírá co nejvíc teatrálně to jde, hlášky se snaží být co nejvíc in, ale člověk se u toho spíš zasměje. Spousty nelogičností a ten konec je neskutečně stupidní. Na druhou stranu je tu pár světlých chvil s povedenými záběry ()

Beky

Těžko definovatelný počin, něco na tom filmu je...ale co přesně??! Je to přesně někde mezi odpadem a docela zajímavým filmem!! Co se týče zpracování, tak podobně dělaných filmů bylo nedavno hodně k vidění a musím konstatovat, že Mutanti jsou na tom zdaleka nejhůř, tím pádem ztrácí diváky hned po několika renderovaných minutách!! Kdo neskousne vizuální stránku, má útrum:(!! Dál mě nemile překvapilo účinkování Malkoviche, který se ve filmu jen mihne, takže jako nějaké podivné lákadlo pro film je totálně k ničemu, tím chci jen varovat jeho fanoušky, kteří budou jistě zklamáni!! Obecně je nám na servírovanej akční výplach, kde potěší sem tam Thomas Jane a příběh, který je naprosto o ničem, ale přesto putování hlavních hrdinů neni nezajímavé a nudné!! Jednou větou: ...po prvních 2vou minutách jsem myslel, že se mi posrala grafika v kompu:)))!! ()

Redswif

I přes blbý příběh a to že i když to bylo v budoucnosti, tak to vypadalo jak v nějaké alter 1.sv. válce, se mě to líbilo a vcelku jsem si to užil. Trošku kulhala grafika, ale děj byl svižný. P.S.: Kluci, od kdy je rok 2770 23. století??? ()

Javad odpad!

Keď nie je film ani v polovici a už ste z neho totálne znechutený čo urobíte? No predsa vypnete (odídete z kina). 45 minút a vypol som ho. Sú omnoho lepšie filmy s danou tematikou. Tento kľudne vynechajte. ()

Mihail123

Uf. Tak nakoniec 2*. Bitka na začiatku filmu je fajn, ale potom ako keby došli peniaze. Efekty sú priemerné, v niektorých miestach dosť slabé. Herci ako nemastný-neslaný Ron Perlman a John Malkovich, ktorý sa tu mihne len na pár minút, to nezachránia. Príbeh je dosť slabý (čo by sa dalo čakať od stolnej hry ako predlohy). Celý film vyzerá dosť "komorne" a väčšina scén vyzerá neprirodzene. PS: Celý film sprevádza (aspoň pre mňa) neznesiteľný britský prízvuk ()