Vášeň a cit

• Velká Británie Becoming Jane (více)

Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Díky filmu Becoming Jane můžeme zjistit, že mezi Rozumem a citem a Pýchou a předsudkem se odehrál opravdový životní příběh… (oficiální text distributora)

ledoborkyne

01:26:44 v tu dobu nastal okamžik, který jsem si přehrála snad 8x. Jsem nadšená z toho filmu, a je to jeden z mála, od něj ž jsem nemohla odtrhnout oči! Oba dva herci se mi líbili...hlavně jsem měla celou dobu pocit, že je mezi nima jiskření od samého počátku, neviditelná chemie, která prostě je:) ()

lubica1995

Myslím si, že príbeh bol natočený príliš chladne a bez citu. Čo je paradox. Ale ak vezmeme do úvahy, že to bol vlastne skutočný príbeh Jane, tak to bolo vlastne až príliš vášnivé. PS: škoda, že sa nechal odradiť realitou, ale taký je život. ()

anaad

Bohužel film postrádá všechny atributy, které dělají dílo Jane Austenové tak výjimečné. Není tu dodržen odraz dobového chování a jemná nenápadná ironie, kterou mají adaptace jejích knih, ale hlavní roli tu hraje láska Jane Austen, která i kdybychom se oprostili od faktu, že nemá alespoň nějaký reálně doložený podklad (kromě toho, že se tyto předobrazy postav znaly a přátelily) působí příliš banálně i sama o sobě. Naštěstí Anne Hathaway a James McAvoy hrají dobře a příběh přece jen zachraňují. ()

Adina1995

Mě se to líbilo. Jane Austen je výborná spisovatelka, její romány jsou dobré. James a Anne předvedli dobrý výkon. :-) ()

DrifterSoul

Ten film je pohlazením. Poklonou některým dávným mravům, ale především intelektu a duši úžasné spisovatelky. Zvlášť dnes, v naší technické, utilitární době, kdy veškeré city a myšlenky se ztrácejí ve virtuálně odosobněném elektronickém šumu. A navíc, Anne Hathaway to zde nádherné sluší.... ()

Ellemi

Zdálo se mi to nebo Anne Hathaway celý film jen naivně nostalgicky provzdychala??Dvě hvězdičky za nápad a celá jedna velká zářivá hvězda pro Jamese McAvoye, protože jen na něj se dalo koukat, aby člověk při tom nemusel protáčet oči. ()

bee.el

Sice jsem párkrát čekala, kdy se místo Anne objeví Keira, nicméně Becoming Jane je další velmi hezká "Austenová"... Anne Hathaway sice nedosahuje kvalit ani Keiry v P&P, ani dvojky Winsletová/Thompsonová v Sense and Sensibility, ale nijak extrémně špatná mi nepřišla. Celý film samozřejmě nejvíce zachraňuje McAvoy, který by podle mého dokázal i z totálního propadáku udělat alespoň minimálně kvalitní film. ()

Kovárka

Po shlédnutí Pýchy a předsudku jsem se na tento film těšila a musím přiznat, že mne zklamal. Zdaleka není tak vypracovaný jako Pýcha. Dokonce jsem si musela v některých částech filmu domýšlet, co tam ukázáno nebylo, protože by ten příběh jinak neměl takový smysl. Zkrátka to na mne působilo, jako že má film díry v příběhu, že musel střihač vystříhat zbytečně moc pasáží a tím je to celé zmatené. Na to, že je film pojmenován Vášeň a cit, tam moc vášně není, lepší by bylo, kdyby byl ponechán originální název Rozum a cit. Určitě se ale na film dívat dá, je to ukázka ze života samotné Jane Austinové a díky tomu je ten příběh zajímavý. ()

Nila

Nuda. Ačkoliv jsem měla chuť se kouknout na romantickej film, bylo tam podle mého málo romantiky, málo citu a vášně a téměř žádné drama. tento film už opravdu ne.. ()

Lion438

A pak, jak se autoři inspirují. Životem. Silný příběh, ale krom hlavní hrdinky, ostatní herci zrovna nezaujmou. Ale i tak pěkný snímek. ()

terezkys

Škoda, ale nudný film ani McAvoy neutáhne, i když se snaží. Anne Hathaway mi v některých chvílích opravdu vadila. ()

borboleta

Kdyby se nějaká vášeň a cit skutečně přidala, mohl by to být docela dobrý film. Takhle to ale ani James McAvoy nezachránil... ()

Evziiik

Jako už několikrát, opět mírně vybočuju se svým hodnocením. Možná že nejsem zcela objektivní, ale za celý film jsem ani na chvilku nepomyslela na nic mimo příběh, vtáhl mě do děje, ačkoliv jsem film viděla už mnohokrát. A ať si má každý názor jaký chce, mně dvojice Anne Hathaway a James McAvoy do snímku seděla perfektně, byli spolu krásně sladění. Nemůžu si stěžovat ani na nudnost příběhu, ani nesouhlasím s tím, že film o Jane Austenové vůbec nepojednával. Možná byly představy mnohých jiné a jistě by se dal snímek pojmout i jinak, ale když dáváte přednost milostnému příběhu, a láska v životě Jane Austenové hrála nemalou roli, musíte být stoprocentně spokojeni. Já tedy spokojená jsem. ()

Martazoe

Jelikož jsem právě měla náladu na romanticky nešťastný film, tak tohle přišlo právě ve vhodný moment. Je to čistý a pravdivý film. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)