Vášeň a cit

• Velká Británie Becoming Jane (více)

Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Díky filmu Becoming Jane můžeme zjistit, že mezi Rozumem a citem a Pýchou a předsudkem se odehrál opravdový životní příběh… (oficiální text distributora)

TerReZas

Jeden z mnoha filmů na který má velký vliv doba, ve které se děj odehrává. V hlavní roli jsou vždy peníze a ve vedlejší láska. Jane Austenová nikdy nemohla být se svoji lásku Tomem Lefroyem, protože jim scházela hlavní role a proto museli žít odděleně. Já jsem pořád, až do konce filmu doufala, že nakonec spolu budou, ale bylo tomu naopak. Možná proto má Jane tak výborné romány, které většinou pro hlavní hrdiny a hrdinky končí dobře. Nikde jinde nemohla projevit svou lásku než v románech a proto se s postavami stotožnuje. ()

Katy19

Krásné, romantické, něžné a zároveň velmi smutné. Mě se to líbilo mnohem víc než Pýcha a předsudek. McAvoy opět ukázal, že má charisma a herecký talent. Bez něj bych dala o hvězdičku míň a film by na mě tolik nezapůsobil. ()

paniColombova

Příběh nebyl až tak pestrý, celkem jednoduchý, ale lichotil duši. Líbilo se mi charisma Jamese McAvoyho. Herečka Anne Hathaway je sice velice půvabná, čiší z ní něžnost, ale to je vše. Obsadila bych do role někoho smyslnějšího, zapálenějšího pro věc, vášnivějšího když už se v názvu filmu slovo vášeň vyskytuje :-) Tohle vše James McAvoy měl. Režisér s vášní a citem šetřil, ty ty ty. Na začátku jsem to vnímala, ale pak se to vytratilo. Bylo to tam, ale ne na plný pecky. Těžké zda dát dva nebo tři bodíky, ale dám tři. ()

AceDandelion

Naprosto souhlasím s uživatelem/kou *novoten* ... Ano, pokud jste viděli (stejně jako já) Pýchu a předsudek první, asi vás nic nepřekvapí, protože některé scény jsou naprosto totožné s výjimkou výměn herců, nicméně já tu vášeň a ten cit vidim zřetelně. Herecké obsazení je skvělý, takže výkony mě nečekaně uchvátily. Co dodat, prostě se vás to dotkne nebo ne. ()

lacerta

Bylo to dost nudné a v podstatě taková utahanější verze zfilmovaných knih Jane. Anne byla dost otravná a při tomhle filmu jsem dost zvažovala, že možná byly Deníky princezny vrchol jejího herectví, což snad ne. Trochu víc mě bavil její protějšek, ale ani jednomu jsem moc nevěřila, že je to láska jak trám. Rozhodně se mi nezdála "uchvácená" a on "temperamentní" jak slibuje popis. Prostě ve finále bych to znovu vidět nechtěla, dám přednost Pýše a předsudku. ()

Scaevola

Nakolik se příběh shoduje se "skutečnými" reáliemi, je těžké posoudit, ale jako průměrné zpracování Austenovského příběhu snímek obstojí. A. Hathaway je půvabná, J. McAvoy má šmrnc a tyhle dvě drobnosti zachraňují plošší, nakouskované vyprávění, které je odkudsi opsané. Mám obavu, že tohle je obecně osud snímků, které se pokoušejí propojit autora s jeho dílem. ()

jessic

Kostýmní romance, která má být o lásce Jane Austenové a která dost vykrádá Pýchu a předsudek. Bohužel jí chybí ironie autorky. ()

Sublit

Príbeh ženy spisovateľky veľkej spisovateľky vo filme, ktorý neponúkne nič čím by sa Vám vryl do pamäte. Osobne si myslím, či lepšie povedané verím, že sa z príbehu o Jane Austinovej dalo vytiahnuť o moc viac ako ponúkol film. Taká sivá myš, ktorá síce až tak nesklamala ale ani vôbec nezaujala... ()

Devilskitten

Nádherný příběh o slavné spisovatelce románů se šťastným koncem, kterou ten její nakonec nepotkal. Velmi krásně zpracováno, lehce, nepodbízivě, s doprovodem krásné hudby a úžasnými herci k tomu. Moc příjemně se na tento film kouká. Je sice smutné jak to všechno dopadlo, ale i tak nevím proč jsem měla na konci filmu nutkání se usmívat. Je to opravdu povedené dílo a je mi líto, že jsem jedna z mála, která ho dovede řádně ocenit.... ()

LencaN

Vášeň a cit je suché, že by se to snad dalo drolit mezi prsty. Kde to vzalo svůj český a slovenský název to nechápu, protože vášeň tu nebyla vůbec a cit jen aby se neřeklo. Becoming Jane je mnohem trefnější. Byla to hrozná nuda. Ambiciozní začínající spisovatelka Jane Austenová v podání Anne Hathaway působila děsně upjatě a že vůbec neví co chce. Äni mi nepřišlo, že by se Anne tahle role dobře hrála. Jak víme, Jane Austenová se nikdy nevdala a v tomhle duchu se nese celý film i v době, kdy zrovna prožívá zamilovanost. Stejně to bylo ploché a takové laciné. Říkali tam z ničeho nic věci, jako by se vášnivě milovali, přitom se sebe sotva dotkli a promluvili spolu pár vět. Vůbec tady nebylo žádné rozvíjení lásky. Ani najednou BUM a jsem mimo z toho, jak na mě kouká. Bylo to takové podivné. Jedině se mi líbil McAvoy, ten byl šikovný. Ale jinak to stálo za pendrek. Žádné napětí, všechno odfláknuté. Velice slabá "romantika". ()

parallelka

Film, který mě příliš nenadchl. Od začátku jsem měla pocit, že se dívám na značně nevyvedenou napodobeninu Wrightova snímku Pýcha a předsudek. Byla jsem zklamaná z hereckého obsazení postavy Jane Austenové. Anne Hathaway kolikrát působila, že příliš tlačí na pilu, její reakce byly často dost přemrštěné. Působila na mě dojmem, že se mi snaží vnutit svůj názor a zalíbit se mi svou tolik zdůrazňovanou nezávislostí, ale i když plně sympatizuju s charakterem "nezávislé ženy", Hathawayová mi svým výkonem moji představu spíše trochu zesměšnila, než aby mě s ní nadchla. Už příliš byla taky scéna s klavírem, kdy se Lucy snaží vyloudit ze svého hrdla pokud možno líbezné zvuky a vychází z toho absolutní fiasko naivní zakoukané holky. Nepůsobilo to nijak legračně, spíše jako by měl režisér potřebu natočit jednu z dalších zbytečných scén filmu. Jediné, co by mi za ty dvě hvězdičky stálo, by byl James McAvoy:) ()

Cycake

Když není v sobotu večer co dělat, dá se to snést a snad i užít, nic víc se od toho čekat nedá, rozepisovat se o přínosu tohoto dílka kinematografii je jen škoda prostoru. ()

gizi

Po nedávném shlédnutí Pýchy a předsudku musím trochu srovnávat a i když je to vlastně to stejné (na stejné brdo), tento film se mi líbil víc. 65%. ()

saaaky

Pěkné vyprávění o jednom nekonečném vztahu, jehož popis a průběh velmi dobře zobrazuje tehdejší dobu a " nutnost " dívek ke vstupu do sňatku a slasti a strasti při hledání toho pravého. Anne Hathaway svou roli IMHO zvládla dobře. I přesto mi ve filmu chybí určitá kapka šťávy, která by film udělala sledovatelnější a zábavnější. Filmy o Jane Austenové, coby úžasné spisovatelce, či jejich dílech jsem již viděl nespočet - a při srovnávání musím prostě a jednoduše říct, že na Pýchu a předsudek to jednoduše nemá. I přesto nezavrhuji - 3 hvězdy! ()

KleaCarter

Charisma Anne Hathaway a její neobyčejný herecký talent zdaleka převyšuje kvality Keiry Knightley v P&P... Role jí sedla až neuvěřitelně...Jamesi McAvoyovi role mladičkého a rozíveného rozmazleného právníka sedla výtečně. Nicméně film byl zpracován poněkud...zvláště a mimo navyklé happyendy od Jane Austenové... ()

Antonymi

Jakkoliv mám Austenovou ráda jako spisovatelku, tento film mě nenadchl. Ano, hezká výprava, hezcí herci, ale všechno se to až příliš okatě veze na vlně úspěchu Pýchy a předsudku z roku 2005 - počínaje ústřední hrdinkou, přes její rodiče až po vedlejší postavy. Anne Hathaway navíc působí místy nesympaticky a scénář jí spíše hází klacky pod nohy, než aby jí pomáhal. Pomyslná chemie mezi ní a Jamesem MCAvoyem (který je mimochodem nejsilnějším článkem řetězu postav) navíc není příliš znatelná, a tak ten příběh jejich lásky trochu šumí do prázdna. Konec mi navíc připadal přehnaně patetický, což Vášni a citu také příliš neprospívá. Ne, raději si zase pustím Pýchu a předsudek, děkuji. ()

Petra46

Někteří diváci se osočují nad mdlým dějem a vykrádáním Pýchy a předsudku. Avšak tyto stížnosti špatně adresují tvůrcům filmu. Tohle je 'chyba' především Jane. Film je životopisný, tudíž je třeba chápat, že je natočen podle jejího životního příběhu, což samozřejmě znamená, že není podle knihy, ketrá je povětšinou psána za účelem co nejvíce upoutat čtenáře - život nikoliv. Co se týče toho vykrádání, film byl logicky natočen kvůli úspěchu fimové adaptace asi nejznámější knihy Austenové (kdo by se asi díval na film o neznámém či špatném autorovi), ale to, že autorka vložila a mírně upravila část toho, co zažila, do své knihy, nelze pokládat za zlodějinu, nýbrž za zcela běžný jev. Obsazení považuji za lepší průměr - Anne Hathaway je sice půvabná, o jejich hereckých kvalitách přesto stále pochybuji, James McAvoy se mi velice líbí (ještě více s britským přízvukem), tudíž bohužel nejsem schopna zcela objektivně posoudit kvalitu jeho hereckých výkonů. Film to byl příjemný, jednání Jane jsem zcela chápala, ale vůbec nic by se nestalo, kdybych ho neviděla. ()

katapultova

Film není špatný, ale žádné terno to také není. Asi bych se opakovala v komentářích uvedených níže, tudíž jen doplním, že v některých ohledech je film poměrně nepřesný. Třeba ona závěrečná scéna, v níž Tomova dcera obdivuje Jane, je vyloučená, neboť Jane své romány nikdy nepodepisovala (v té době se to nenosilo) a mimo rodinu o jejím spisování nikdo nevěděl. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)