Hamiltonovi

• USA The Hamiltons (více)

Hamiltonovi vypadají jako dokonalá americká rodina: pracovití členové splečenství, pilní přispěvatelé místní charity a pravidelní návštěvníci bohoslužeb, vždy zdvořilí ke svým sousedům .... až na to, že je nakonec obvykle zavraždí. Čtyři sourozenci se po smrti svých rodičů přestěhují do města na severu Kalifornie. Nejstarší David (Samuel Child) na sebe vezme zodpovědnost za své sourozence, dvojčata Wendell (Joseph McKelheer) a Darlene (Mackenzie Firgens) a nejmladšího Francise (Cory Knauf), který při práci na školním úkolu postupně odhaluje děsivá rodinná tajemství. Když to ostatní zjistí, cítí se ohrožení a citlivý Francis se musí rozhodnout: stane se chladnokrevným zabijákem jako jeho sourozenci, nebo se obrátí na jediné lidi, kteří ho kdy měli rádi a ušetří životy obětí rodiny? (oficiální text distributora)

honajz

Žila byla jedna zcela obyčejná rodinka - přistěhovali se vedle vás někam na americké maloměsto nebo zapomenuté předměstí, a jen málokdo tušil, jaké rodinné hodnoty a tradice zde skutečně vládnou. Režie se ujali "Řezníkovic chlapci", tedy Butchers Boys, a skutečně milovníky krvavých scén čekají menší hody. Tohle je totiž - pozor, pravděpodobný spoiler! - živa z krve svých blízkých sousedů. Ale zase drží jako rodina pohromadě, až by měl Spielberg radost. (No ono aby ne, když jsou poněkud zvláštní.) Poté, co rodinka vyvraždí co nejvíce lidí ve svém okolí, odstěhuje se zase jinam - vždyť milých, krve plných Američanů je všude hafo. Škoda jen, že přes svým způsobem zajímavý nápad tvůrci nepřišli s ničím dalším navíc a soustředili se už jen na krvavá jatka. Díky tomu jim trochu lavíruje i žánrové zařazení - chviličku, alespoň na začátku, to vypadá na velice, ale skutečně velice neobvyklé drama, přejde to přes klasickou vyvražďovačku, ale stupňů hororu se to celé dotkne jen letmo (kdyby tvůrci viděli Švankmajerovo Do sklepa, budou se pěkně stydět). ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 22.11.2009 - nemyslím si, že filmy nakrúcané digitálom sú ešte filmami. Ale tuná to sadlo. Témou, štýlom, kompozíciou záberov aj atmosférou. Tvorcovia rozhodne talent majú. Snáď ho nezahodia ale zúročia. (10.11.2009) ()

SOLOM.

de o nízkorozpočtový film, ve kterém nehrají žádní slavní herci. Od začátku to vypadalo, že by mohlo jít o něco podobného jako Hostel (první scéna tomu celkem nasvědčovala) nebo i lehké napodobení Texaského masakru (vraždící rodinka), ale po celkovém shlédnutí musím říct, že nejde ani o jedno.Na druhou stranu se mi ale scénář o upírské rodince, která se navenek chová zcela normálně, ale když se objeví v blízkosti krve a změní se v bestie, docela líbí. Tvůrci nám představili trochu odlišné upíry než na jaké jsme zvyklí. Nevadí jim prakticky nic a na světle se pohybují stejně jako my. Jediné, co mě dost zklamalo, bylo konečné odhalení Lennyho, o kterém jsem si celou dobu dělal nejrůznější představy, jaké by to mohlo být monstrum.Hudební podklad byl pěkně barvitý a ať už to byli písničky nebo jen melodie dost se mi líbily. ()

eraserhead666

Abych moc nespoileroval. U jistého horrorového žánru byla poslední dobou potřeba jakési inovace. Hamiltonovi mohly být v tomto směru dobrou cestou. Trochu jiný pohled (a hlavně z jasksi jiné strany, než bylo dosud zvykem - oběti jsou v tomto příběhu naprosto nepodstatné) je bezpochyby to nejlepší, co příběh této podivné rodiny, může nabídnout a zaujme to z celého filmu nejvíce. Je ale smutným faktem, že se onen žánr nakonec vydal úplně jiným směrem (tím nejblbějším možným). Velká škoda je trochu slabší zpracování, což je asi otázkou hlavně rozpočtu nebo zkušeností. On je ten film místy totiž trochu nudný a nezáživný. Ale jinak rozhodně docela dobrý nápad, který skýtal mnohem více, než nakonec film dokázal poskytnout. Čistý průměr. ()

ARI50

Další křesťanská pošahaná rodina které zas moc neukáže někdy to ani nemusím ale někdy to prostě tam má být prostě. ()

Morholt

Příšerná nuda. Prakticky celou dobu jsem čekal, kdy se tedy konečně začne něco dít resp. kdy rodinka odhalí, co je vlastně zač. Ale to se nějak nestalo. Jo, bylo tu pár scén, které uváděly věci na pravou míru, ale ten velký boom, který bych po těch dlouhých chvílích nicnedělání očekával, se prostě nedostavil. Za mnoho nestáli ani herci, takže vypotím maximálně 15%. ()

Litsarch

"Všechno, co jste si mysleli že o nás víte, byla lež." Věta vystihující celé dění filmu. Opravdu si nemyslím, že jsem podle J*A*S*M nenáročný divák, když se mi tento snímek líbil. Také si nemyslím, že zakončení, pointa chcete-li, není nečekaná či zajímavá. Pokud jí něco čekal, klobouk dolů a nebo kecá, jelikož v celém filmu nejsou pro ní jasné indicie, podle kterých by se to dalo odvodit. Aspoň jsem si jich opravdu nevšiml. Hamiltonovi jsou pro mě podařené drama, okořeněné hororovými prvky, kterému dodává psychologickou linku z větší části zaměření na nejmladšího Francise, který tápe v dospívání a celkově neví, jak se k situaci v rodině postavit. Celkově snímek v důvodu činů rodiny diváka klame a ten si až do konce říká "Proč to všechno dělají?" a až na konci pochopí. S herci problém sebemenší nemám, s dějovou linkou taktéž ne a chápu, že někomu absence hutné nebo vzrůstající atmosféry může chybět. Osobně jsem ale u tohoto snímku ocenil pomalejší tempo, které podle mě v tomto případě působí daleko lépe. ()

brutale

Je škoda, že sa tu s hereckým výkonom moc nestretneme, scenár aj réžia odpovedá nízkemu rozpočtu. Trikové scény veľmi amatérske. Film sa istí až da konca tajomstvom člena rodiny, ktoré bolo na moje sklamanie predvídatelné. Ak máte chuť pozrieť si film o začlenení po krvi smädnej rodinke do života medzi normálnych ľudí, tak smelo do toho, ale filmový zážitok rozhodne nečakajte! ()

corpsy

Hamiltonovci ukrývajú svoje tajomstvo. A je ním...Tak rád by som vám to povedal, aby som vám ušetril útrapy pri sledovaní tohto snímku. Začiatok navnadí na niečo, čo vyvolá úplné očakávanie. Bude to T.MASAKER, FUNHOUSE, či VAMPYRES? Náznaky sú... ()

fcreading

Priemerný horor o upírskej rodinke ktorá zabija susedov pre krv. Pár nedostatkov tento horor mal pretože v prostrednej časti velmi nudí ale na jedno pozretie to stačí určite kvalit Texaského masakru nedosahuje. ()

TomX2

Nápad je dobrý, to sa cení. Je zaujímavé pozerať sa na film o vrahoch, ako žiju, čo robia, ako sa cítia a tak podobne. Ono by to bol dobrý filmový zážitok, keby bol väčší rozpočet. Herci nie sú zlí, ale naozaj by neuškodilo lepšie obsadenie, tak to je nezaujímavé a nudné. Ani to nepovažujem za horor aj keď tam tej krve je pomerne dosť. Nie je to napínavé, nemá to poriadnu atmosféru, ako by spravný horor mal mať, celé to pôsobí ako nejaká rodinná dráma. Celkovo to hodnotím ako dobrý film. Bolo to veľmi zaujímavé no nudné, nehororové avšak (pre nenáročného diváka) krvavé. Slabá trojhviezda, s lepším hereckým obsadením, aspoň nejakým nápätím a lepšie spracovanými vraždami by to bolo oveľa-oveľa lepšie. Ale čo čakať na nízkorozpočtovom filme? 51% ()

beran-ek

Úplně nudný film.. Pokud už dojde na akci (zabíjení nebo tak něco), nastane uplně de*ilní střih.. Dvě hvězdičky jen za to, že jsem celou dobu nevěděl, !POZOR SPOT! že jde o upíry =) ()

cariada

Velice ujeté a uchylné zároveň. Rodina bez rodičů tři bráchové (vlastně čtyři) a jedna segra. Se často stěhují ,protože vraždí lidi jelikož potřebují jejich krev ,protože jim chutná nejradši čerstvá ,ale upíři to nejsou jen prý nemocný. Nejmladší brácha Francis nesouhlasí s jednáním sourozenců a má snima rozepře a i se snaží jedné oběti pomáhat. Paradoxní je že jí nakonec pomůže k útěku ,ale přemůže ho chut na krev a sám jí vysaje a stane se jedním z nich a má po problémech. Ta jejich segra byla pěknej kusanec. ()

destroy83

Celkem zajímavý počin mísící prvky násilnických fláků, upířiny a rodinného drama. Hamiltonovic rodinka je po smrti rodičů pod dohledem sociálního pracovníka, za jehož zády sourozenci ve sklepě sají nebohé oběti. Nejstarší, homosexuální řezník, láká do domu své oběti díky své sexuální orienatci. Jeho svůdnický bratr loví mladé dívky od kterých je krev v jeho ujetých potřebách občas až na druhém místě. Asi nejostřejší postavou je v rodině jediná dívka, které perverze číhá přímo z očí, což zanedlouho pozná její kamarádka ze školních lavic. Druhý mladší bratr se od rodinných zvyklostí snaží distancovat, ale rodina je prostě rodina. Pětici zabijáků doplňuje jistý Leny, žijící v temné kobce ve sklepě, kam není zrovna moudré vcházet ani strkat jakoukoliv část těla. Dějová linka zabíjení bez jakéhokoliv většího gore je prostupována pokusy o únik jednoho z členů z kolotoče zabíjení a doplněná perfektním hudební doprovodem. Příjemné herecké výkony a spíše povídkové tempo dělají ze snímku netradiční kousek, který si zasluhuje minimálně čtyři hvězdy. ()

Radiq

Ze začátku jsem si říkal: ach jo, to zas bude kravina - hodně brutálního násilí a ten to bude všechno točit na video. Omyl to byl jenom tak na půl. Točil to totiž všechno na kameru, ale diváka to ohromovalo spíše zápletkou a činy, než jejich provedením. A konec se povedl asi nejvíce, polednice z lednice. Škoda, že mi neseděli všichni ti herci. Ne vzhledově, ale spíš tím, že jim to moc nešlo. ()