Chechták (festivalový název)

Smiley Face

Komedie

USA, 2007, 88 min

Lidé by se mě pak ptali: "Jane proč máš fotku prezidentka Garfielda zarámovanou na krbu?" A já bych říkala: "Přece proto, že miluju lasagne"; Vrcholná scéna filmu (asi v padesáté minutě), při níž už jsem vážně slítla smíchy z postele, po všech těch nevěřícných úšklebcích, vzpomínkách na sebe sama a nenápadných uchychtnutích, která jsem v sobě do té chvíle dusila. Vrcholná scéna, která neobsahuje nic víc, než zhulenou hrdinku s cizí ženou v cizím pokoji, lupající do sebe džus a lupínky a přemýšlející nad tím, jak dát nenápadně světu najevo svou lásku k lasagním. Tohle je prostě další typicky vyhulená komedie pro fandy zelených cigaret, která ačkoli není tak vydařená jako třeba Mazaní hoši, obsahuje Annu Faris v takovém rozpoložení, že odmítám věřit, že si při natáčení sama pár jointíků nedala.(13.6.2012)

• agathon

Nebýt ona ta Anna Farris tak zvlášně hezká, vážně bych z té nafukovací blbiny ve varech utekl. Přestože mi řada kamarádů namítla, že ani ona ten film nezachraňuje a naopak mu svým hereckým rejstříkem kazí i to málo (snad) dobrého, mě se právě ona svým projevem líbila úplně nejvíc. prapodivně dramaturgicky vystavěný a překvapivě nepříliš nápaditý film totiž má nejblíže k žánru grotesky a tam přesně její hercký styl pasuje. nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že od Vojína Benjaminové neměli Američani lepší komičku a měli by jí nabízet podstatně kvalitnější scénáře... Příšernost, která by i na prostoru dvaceti minut a v režii průměrného studentíka filmové režie dopadla lépe, než v rukou uznávaného Arakiho - nechápu to, asi se tam všichni zhulili a přišlo jim fakt cool natočit si přes víkend film.(8.7.2007)

O hulicích filmech si myslím svoje, ale tohle byla parádní jízda. Jediné, na čem se s okolím shodnu, je, že Anna byla bezvadná, ale dodám, že její cesta byl supr zábavnej úlet u kterýho jsem nemohl. Vážně nerozumím, proč je tu kolem tolik citronových obličejů, nabízí se řešení v podobě toho, že si spletli film a hledají v takhle jednoduchý komedii něco, co v ní prostě není. Tady je jen zhulená Anna a její pekelná jízda skrz několik měst :)(29.9.2009)

• Soweek

Upřímně je mi líto, že musím film s mými oblíbenými herci hodnotit tak špatně, ale tohle je prostě hrůza. Nevykládejte si to, že tomu dávám málo protože sem maminčin mazánek co nikdy nebyl zhulenej a nerozumí tomuhle humoru,je to prostě špatnej film, kterej postupem času začnete přetáčet po malých dávkách, abyste se dostali rychleji na konec. 1,5*(21.12.2007)

EDIT 9 YEAR LATER: *couch-couch* it's actually funny :D /*** OLD: Joj, to som zase raz strelil... Pozerám, americká komédia a tráva, vravím si jé, nejaká kravinka na odreagovanie. Pozerám, nahulená blondýna sa rozpráva s niekým, kto je len v jej hlave. Paráda, hovorím si, ako sa dostala tam kde je. Hmm, hodím to za hlavu, ale... ...to mi neuveríte ale celý celučičký film je o tom AKO SA TAM DOSTALA!!! Omg, vrátime sa na začiatok, kde Jane proste zahulí, poje pár koláčikov, ktorých dôležitým chemickým doplnkom je práve THC, chce ďalšiu dávku a tak sa zadĺži a ak nechce prísť o svoju posteľ, musí získať prachy, pritom stihnúť konkurz, huliaci festival a... ...tak. Nuda, blbosť, kravina... Jediné čo celú situáciu zachraňuje je práve Anna Faris. Jej tie nahulené xichty prote idú úplne prirodzene... /*(15.1.2008)

• - Jane F. (Anna Faris) hrá vo filme hru "Zoo Tycoon 2". (metal.storm)

• - V začiatočných ani záverečných titulkoch sa neobjaví názov filmu Smiley Face. Ten je nahradený iba grafickým prvkom - usmievajúcim sa emotikonom (smajlíkom). (ash99)

• - Anna Faris ztvárnila postavu Jane, stejně jako ve filmu Provinilá srdce (2006). (R.K.)