Miroslav Horníček spolu s pozvaným hostem, (mj. Jan Werich, Lubomír Lipský, Jiří Sovák, Jan Pivec), vytvořili pořad plný inteligentního humoru. V letech 1968 - 69 bylo v televizi odvysíláno celkem 12 dílů. Nástup normalizace však tomuto cyklu nepřál a dalšího pokračování oblíbených Hovorů H se diváci dočkali až v roce 1990. (mibara)

MarekT

Viděl jsem sice jen jeden díl během retro-dne v r.2003 na ČT 2, ale i tak mě pořad dokázal zaujmout inteligentními rozhovory a humorem pod taktovkou Miroslava Horníčka. Škoda, že takoví lidé jako on už nejsou mezi námi. ()

sator

Podle sdělení scenáristy Vladimíra Svitáčka bylo natočeno 28 dílů, odvysíláno bylo 25  a to v rozmezí let 1969  - 1971. Pokud je mi známo ČT nikdy po r.1989 cyklus neodvysílala, pouští jen jejich vykastrovanou verzi "po 20 letech".Na dotaz proč tomu tak je mi ČT nikdy neodpověděla.. Ověřeno v ČT že dílů je 28 , ale dostat z nich názvy, případně jména účinkujících těch dalších dílů je nemožné...**************************** V roce 1970 dostal Miroslav Horníček ocenění Zlatý krokodýl za tento pořad od Československé televize pro úspěšné tvůrce a pořady. Pro zdravici zašli filmaři za jeho přítelem Janem Werichem a natočili u něj na Kampě půvabnou zdravici.Jenže než došlo k předání, byl Werich zakázán a filmová zdravice zmizela na desítky let v trezoru. Až po r 1989 ji objevil pan Čáslavský a můžete ji vidět v jeho pořadu Hledání ztraceného času v díle s názvem W+V. kde ji panu Horníčkovi po 20 letech poprvé promítly. Než Horníčkovi nabídla tento pořad Pražská televize, vyzkoušel si tento druh pořadu-dneska se říká Talk show-v Brněnské televizi. Jednalo se o tyto tři pořady: Hovory přes rampu, Hovory mezi námi a Knihy mají své osudy. Horníčkovo kredo. Milovat, věřit, sloužit, protože služba roste z víry a víra z lásky. ()

gjjm

Nemůžu si pomoct, mne to prostě nudilo. Asi je to na mne příliš inteligentní humor. Horníčka prostě nemám moc rád... ()

Compadre

Nejjlepší bavič? Miroslav Horníček...bezkonkurenčně...no jo..ale to bejvávalo...dneska to může být jen takový moula jako Petr Novotný. ()

PollyJean

Mě při sledování Hovorů jímá těžká deprese, když si uvědomím, že tenhle druh humoru u nás dneska už neexistuje. ()

klúčik

Geniálna televízna relácia. Táto relácia , vznikla v dobe uvoľnenia pomerov. Je to úplne jasne vidieť na tom , ako sa správajú hostia a aj diváci v štúdiu. Geniálny Miroslav Horníček a jeho hostia. Osobne mám najradšej diel s Janom Pivcom. Moc , moc dobré 95%. ()

Paity

Naprostá špička v mezi tuzemskými talk-show. Jen se závistí se mohou ostatní dnešní protagonisté na toto dívat. Takhle se dělá inteligentní zábava spojená s příjemným povídáním se skutečnými osobnostmi. Víc není třeba dodávat. ()

arcticsky

Při reprízách tohoto skoro 40 let starého pořadu si člověk uvědomuje ubohost dnešních talk - show. Horníček je prostě geniální - platí to i o Hovorech H po 20 letech. ()

agassi68

Holt, majstri slova nám pomaly vymierajú a nahradzujú ich zrýchlene hovoriaci moderátori zväčša sa uchyľujúci k pubertálnemu humoru.. ()

topi80

Proč tomu hned dávat nálepku intelektuálního humoru? Naopak, u této mistrovské show Miroslava Horníčka a jeho hostů se dokonale pobaví každý. Neuvěřitelná slovní ekvilibristika hlavního protagonisty mně konečně dává prostor použít slovo "geniální" tam, kde je opravdu na místě. Docela by mě zajímalo, jak detailní musela být Horníčkova příprava na každý pořad. Takhle diváka chytnout a už nepustit, to nemůže být jen tak. Dokonale vypointované historky a skvělé vzájemné nahrávky s hosty. Co slovo, to perla. Dá se jenom smeknout. ()

xxlch

Pan Horníček byl skvělým žákem velmistra českého slova pana Wericha.Skvělý učitel, stvořil výborného žáka s velice kultivovaným a inteligentním stylem humoru. ()