Rodina Freelingových má nový dům i nový život, ale jejich pohoda netrvá příliš dlouho, duchové si je opět najdou... Diane, Steve, Carol Anne a Robbie už měli tu čest potkat zlé duchy, kteří jim zničili dům. Rodina nyní žije u matky Diane, která okamžitě poznala, že Carol Anne má zvláštní dar. Babička se pokouší od svojí dcery zjistit, co se tehdy ve starém domě vlastně stalo, ale Diane o tom nechce příliš mluvit. Toho večera babička umírá, a Carol Anne to dopředu věděla. Carol Anne se v nákupním centru setká s mužem, který ji velmi děsí. V tu dobu se opět začnou v jejich domě odehrávat zvláštní věci, které je děsí... Na pomoc přijede indiánský krotitel duchů Taylor. Steve Taylorovi nejprve nevěří, ale jeho postoj se postupně změní. U jejich dveří se také objeví Kane, což je právě ten muž, který vyděsil Carol Anne v nákupním centru. Kane se chce dostat do domu a do Steveovy přízně, ale on mu odolá. Podle Taylora to byla první vyhraná bitva, ze Stevea je teď bojovník. Taylora jim řekne, že síla jejich rodiny je v lásce, a proto jim radí, aby se nehádali, ale aby se milovali. Taylor také tvrdí, že Kaneovi jde o Carol Anne, ona je nejohroženější. Pak vezme Stevea do pouště, kde s ním provede rituál, aby mohl bojovat se zlem. Podle Taylora se rodina má vrátit na místo, kde stál jejich první dům, a tam musí s duchem bojovat... (TV Prima)

helloween93

Horší než jednička, ale pořád se to drží nad průměrem. Příběh je více méně to samé jako v jedničce, pouze s tím rozdílem že se to odehrává v domě jejich babičky. Pamatuji si postavu starého muže, ze kterého mi dříve mrazilo v zádech. ()

MickeyStuma

Volné pokračování osudů rodiny Freelingovců a hlavně malé Karol se nese atmosfericky na stejné rovině, jen trochu svižněji. Hlavně je to vidět na daleko kratší stopáži a asi je to dobře, neboť vše podstatné jsme se už přeci jen dozvěděli v předchozím snímku. Do příběhu se přidalo staré indiánské šamanství a to tak opatrně, že to ničemu neuškodilo. Jinak nic nového. Na tak úžasný film bylo velmi těžké navázat, ale dá se říci, že se to podařilo. Speciální efekty jsou opět na té nejvyšší úrovni, drásající napětí a švih díky dobře napsanému scénáři a poctivému natočení. A tak byť se známé události opakují, nejedná se o žádnou nudu či ponurost. I tento snímek přinese velkolepý filmový zážitek. ()

Rathalos

Druhy diel si drzi kvalitu,aj ked to nie je az take dobre ako jednotka,ale aj tak,nechyba napatie a opat som sa bal a to je zaklad pre horor...:-) ()

Denny

Pokračování úspěšného horroru je na stejné vlně jako jeho přechůdce. Docela mě zaujalo, když jsem se dočetl, že několik představitelů filmu krátce po sobě zemřeli - jako by se nad Poltergeistem vznášelo nějaké prokletí. Že by? ()

tranquill

Kultovní jako první film to není, ale na druhou stranu (nebo Na druhé straně? :-) scéna s motýlky a dále některé další vizuální efekty byly na 80. léta kvalitní. ()

Shaleman

Oproti prvnímu dílu znatelné zklamání. Scénář je daleko vtipnější a démonický Julian Beck je děsivý sám o sobě, ale tím výčet kladů (až na scénu vyzvracení poltergeista) končí a film se topí v nudné kameřině, která zkazí nejednomu člověku chuť. A ten závěrečný souboj pokládám za trapný vtip, který postrádá snad absolutně vše co od filmaře očekáváte. První díl pokládám za vydařenou "pohádku" pro dospělé, tohle je její parodií. ()

Drtic

Nie je to už to typické napätie ktoré zdobilo prvý diel, a nezachránila to ani väčšina pôvodných hercov a ani Will Sampson ktorý z nejakého mne neznámeho dôvodu film nijako zásadne neovlivnil. V tej dobe to, ale musel byť aj kvôli rovnako výborným efektom ako v jednotke skvelý film. ()

Rodin

Není to sice tak dobré, jako první díl, nicméně mnoho neztrácí. Škoda, že jsem viděl i trojku. To byl marast na entou. Ovšem zde, i za indiánské vložky, 80% sedí. ()

john.h

Oproti jedničce celkem slabota. Asi dva zajímavé momenty - rovnátka a vyblití Kanea jsou sice fajn, ale celkově je to po letech a po zvýšení stupnice brutalnity v hororech spíše nudné a v některých momentech docela i k pousmání. Jedna z hlavních postav série - Endžína - je opět otravná a do počtu a její herecký výkon tragický. Vše umocněno ještě dabingem Aťky Janouškové. Jelikož jsem se ale jako dítě u tohoto hororu celkem bál, dám ho z nostalgie do průměru a ohodnotím třemi hvězdičkami, které jsou ale opravdu slabé. Trojka a děj se zrcadly se mi zdála o dost lepší. ()

kucny

Až na ten záver som sa pri filme celkom pobavil. Poctivý "horor" zo starej školy 80-tych rokov na ktorý sa dobre pozerá. Dej plynie bez nudných pasáží a efekty sú aj po vyše 20-tich rokoch na stále dobrej úrovni. ()

Knor

Hodně slabej odvar, Poltergeist 2 jsou ukázkový příklad toho, že pokusit se udělat pokračování minimálně stejně úspěšně není jednoduchej úkol a podaří se to málokdy...ale jo, dá se na to koukat a nenudí to. ()

RAFT

A máme tu druhý díl .Tenhle film je do jisté míry o trochu horší než předchozí,nevím ale něco mi tu scházelo .Na film se dá vklidu koukat ale jak říkám na první díl to sakra nemá.cca 60% ()

Luki.V

Hrozné zklamání. Z celého filmu opravdu stojí za shlédnutí jen asi 20 minut zbytek je jen nastavovaná a nechtěně směšná nuda. Hrozný konec který se snad ani nelze brát vážně (Babička v bílém závoji zachraňuje situaci) a prázdné indiánské plky tomu všemu nasazují korunu. Tohle jsem fakt nečekal... Poltergeista 2 jsem ztěží dokoukal. Nikdy více! ()

Nathaniell odpad!

"Otočte ten šit na druhou stranu, ta ještě není dost do hněda. A z plotny to sundej, až to bude VYSOCE podezřele čvachtat. Tuhle sračku musíme servírovat za tepla, Arnošte, protože oni nám to jinak nespapajou..." Hmm... Hm... H... ODPAD!!!!! ()

FREEWHEELER

Opäť sa stretávame s príkladom, kde sa dá dobrotka domŕ*kať (nápaditým?) záverom. Nie nie nie, niekedy je menej viac a čím viac vymýšľaš, tým je horšie. Malo to ostať u pána Satanka. Mimochodom, ten červík, to je najlepšia príšerka v histórii kinematografie :) ()

Aywes

Béčkovka bez násilí, která tak nějak funguje na hranici dětskýho fantasy a lehce nápaditého hororu z osmdesátek. Z konce mi bylo mírně blivno, ale masky a efekty jsou na tu dobu víc než solidní. Tak trochu vyžíračka prvního dílu, která se dá v pohodě překousnout. Atmosféra sice již vyprchala, ale já mám prostě slabost pro starší horory. Takže za mě v pohodě koukatelné a celkem i zábavné. Jen kdyby nás ZASE všechny nespasila láska. ()