Rodina Freelingových má nový dům i nový život, ale jejich pohoda netrvá příliš dlouho, duchové si je opět najdou... Diane, Steve, Carol Anne a Robbie už měli tu čest potkat zlé duchy, kteří jim zničili dům. Rodina nyní žije u matky Diane, která okamžitě poznala, že Carol Anne má zvláštní dar. Babička se pokouší od svojí dcery zjistit, co se tehdy ve starém domě vlastně stalo, ale Diane o tom nechce příliš mluvit. Toho večera babička umírá, a Carol Anne to dopředu věděla. Carol Anne se v nákupním centru setká s mužem, který ji velmi děsí. V tu dobu se opět začnou v jejich domě odehrávat zvláštní věci, které je děsí... Na pomoc přijede indiánský krotitel duchů Taylor. Steve Taylorovi nejprve nevěří, ale jeho postoj se postupně změní. U jejich dveří se také objeví Kane, což je právě ten muž, který vyděsil Carol Anne v nákupním centru. Kane se chce dostat do domu a do Steveovy přízně, ale on mu odolá. Podle Taylora to byla první vyhraná bitva, ze Stevea je teď bojovník. Taylora jim řekne, že síla jejich rodiny je v lásce, a proto jim radí, aby se nehádali, ale aby se milovali. Taylor také tvrdí, že Kaneovi jde o Carol Anne, ona je nejohroženější. Pak vezme Stevea do pouště, kde s ním provede rituál, aby mohl bojovat se zlem. Podle Taylora se rodina má vrátit na místo, kde stál jejich první dům, a tam musí s duchem bojovat... (TV Prima)

Keen.lady

No, přesně to jsem očekávala. Od jedničky hodně velký pád dolů. Je na tom příšerně vidět nastavování kaše, aby to vůbec mělo nějaký smysl a zapadalo to do sebe. Celý děj je nesmyslný a občas se zde vyskytují i protichůdné situace, odporující logice. Mimochodem, kam zmizela starší sestra z jedničky? Žádný řádný spád, příšerná nuda, trapné situace i dialogy. Přehnaná grotesknost. ()

blondboss

Pokračovanie slávneho Poltergeistu už len mletie z kaše prvého dielu, ktoré ale nedokázalo tento druhý diel " z tej skutočnej kaše" dostať. Trpí to klišé, zlým vizuálom a nesympatickými pridruženými postavami. Neviem, vôbec sa mi to nepáčilo. Čakal som, že to zachráni aspoň finále, ale to bolo hádam ešte o triedu horšie. Celkovo sklamanie z druhého dielu. 45 % ()

Nikolas__

Dvojka podle mě těží z originálu to nejlepší co se dalo. Pořád tu máme kvanta kreativních/nechutných nápadů (nějaké scény jsou fakt humus, a to ani nemusí být vyloženě krvavé, to je taktéž věc co se mi líbila na jedničce), máme tu stejné a pořád skvělé herce, navíc konečně to má nějakého hmatatelného záporáka, který je asi největší plus tohoto filmu. Na první díl to nemá ani náhodou, přesto si myslím že je to brutálně podhodnocené, a mělo by to hlavně i skrze jedinečnou atmosféru, sednout každému fandovi duchařin. Efekty a prostředí jsou jen dalším oslazením, postavy se taky celkem prokreslily, občas to umí být i děsivé. ()

J.Mayen

Dve hvezdy patri scene s cervem v tequile a nasledna premena v trupika a hlavniho bose. Ta omacka s indianama, samanama, zocelenou rodinou laskou a zemrelou babickou, ktera se v zaveru zjevi jako strazny andel me spis srala a moc rad bych se bez ni obesel. Triky rozhodne nebyly lepsi nez v jednotce a tak zustavam s hodnocenim spis skromne. ()

Ondrew

Druhy diel fici sviznejsie, nez prvy, co som rozhodne ocenil. Situacie su uz kapanek predvidatelne, no napriek tomu ma film velmi solidnu atmosferu. Jednoznacne najvyraznejsou a najneprijemnejsou postavou je "reverend Kane", ktoreho by som v reali veru radsej nechcel stretnut ;). Tak ci onak, ide o fajnovy filmovy zazitok... za 60%. ()

Vlasek

Když mi bylo 16, sledovala jsem tenhle film a náhle vypadly pojistky, samozřejmě v jedné z napínavých scén. Myslela jsem, že se strachy pokakám. Dnes už to vidím trochu jinak. Ale není to špatné, tedy až na ten závěr. Proč to někdy nemůže skončit špatně? ()

Mangano odpad!

Nejhorší na tom všem je, že to někdo myslel smrtelně vážně. Jako pokračování Spielbergovy jedničky byl natočen horor, který má diváka vystrašit kontentem typu zvracení velkých démonyckých červů po vyžahnuté flašce whisky nebo liturgickým zpěvem slizkého tak tak moč udržet schopného pedofila. Sorry jako, tohle já nežeru. ()

montel

Rodina Freelingových se po záhadných okolnostech, kdy zmizel jejich dům, který byl postaven na přestěhovaném hřbitově, odstěhovala k babičce, aby konečně našla klid, hlavně pro svou malou dceru Carol Anne (Heather O´Rourke). Ovšem ani tady nebude rodina v bezpečí. Po babiččině přirozené smrti začíná dům obcházet záhadný starý muž, který se představí jako reverend Kane (Julian Beck). Pomocí přátelského indiána Taylora (Will Sampson) všichni zjistí, že Kane je už dávno po smrti a že jeho duch opět prahne po malé Carol...Ják já se toho prašivého dědka Kana jako malý klučina bál. Dvojka mi přišla o dost strašidelnější než jednička. Nutné říct, že v současné době je to hodně průměrná podívaná. Kane sice zůstal hrůzostrašný i teď ale dějově je film nudný a konec je už totální slátanina. 40% ()

uprchlice

O dost horší díl než jeho předchůdce. Film někdo naprosto ošidil o ty tajemné zvuky a skvělé efekty s hudbou a také napínavé scény při kterých vám tuhne krev v žilách a máte problém se i nadechnout. Bohužel i děj byl trochu nudný (bláznivý dědek, co prochází lidmi a přitom neni duch). Hmmm... to se tedy nepovedlo. Pak nějaký indián, co si hraje na chytrýho (bože! jak já nesnášm indiány v hororech!). A ještě ta babča z jedničky, co měla hlas jako Včelka Mája (bolela mě z ní hlava!) Tohle tedy ne! ()

Lukkyn

Dvojka jednoznačně slabší. Je tu snaha o trochu drsnější pojetí než v prvním, dejme tomu "rodinném hororu". Ten zhulený indián mě nenadchnu.Za zmínku stojí jen postava Kanea a jeho děsně ošklivého představitele :-) Závěrečné návštěva jiné dimenze je i na tu dobu trikově slabší až trapná. Škoda možná se z toho dalo vymáčknout víc. ()

Marcecek

Dej naväzuje na jednotku a dá sa povedať, že dvojka je recyklovanou jednotkou, ale zachováva si svojho typického rozprávkovo-hororového ducha. Trochu trpí syndrómom druhých dielov, ale zároveň je kratší, nemá tuším ani viac príšer, nieje ani spektakulárnejší ako sa pre pokračovania patrí, celkovo je to také pokračovanie na istotu s pár celkom cool momentami a hlavne mi utkvel v hlave starček, ten je vážne desivý, ani z neho nemuseli robiť monštrum. Celkovo priemer, ten koniec mi pripadal, /samozrejme sa musí brať do úvahy aj doba, kedy boli efekty vytvorené/, taký nemasný, neslaný, v jednotke sa mi páčil viac. Ak chcete vidieť ako pokračoval osud prekliatej rodinky, určite vás dvojka neurazí, ale nečakajte nič novátorské. Pre niekoho môže byť toto pokračovanie lepším ako jednotka, ale pre mňa je to za 3*. ()

vrch07256732

Tak som si to nostalgicky pustil po cca. 20 rokoch a stále je to pozerateľný horor napriek zastaralým efektom a úprimne aj vizuálna stránka hororov sa vtedy robila inak. Faktom je že koncom 90 tych rokov v USA sa začínajú točiť teen splaterové sračky, kopírujú sa japonské horory a neskôr sa objavuje FF Kamera - t.j. hororový žáner upadá. Niektoré USA Horory z 80 - 90 rokov sú pre mňa legendy žánru a tento film (spolu s 1 kou) k nim určite patrí. ()

Duffman 97

Hodně podobné jako jednička.Jen je trochu více přidáno na atmosféře.Přidal bych vysvětlení kam zmizela jejich nejstarší dcera.Ten farář byl pěkně odporný. ()

70s80s90s

Vcelku dobry horror a slusne pokracovanie uz kultovej jednotky. Porovnavat tento snimok s jednotkou nema samozrejme vyznam, kedze ma inu reziu aj vykonnu produkciu..ale stale sa nema za co hanbit, pretoze ma napinavu pravu horrorovu atmosferu..povedal by som, ze je trosku viac hororovejsie toto pokracovanie, nez prvy diel. ()

pupidup

Film z roku 1986..reklo by se,nad tak stupidnimi efekty a chováním hlavnich postav. Avsak ja se na par slusnejch a vubec ne trapnych hororu z tech let pamatuji..ale Poltergeist k nim rozhodne nepatril! Navic bych za dabing nekoho rovnou strilela.. a tak... tak... ()

Chuckymaster

Celý film sem měl divný pocit jako u prvního dílu. Tento film toho nabídne dost nového ale na jedničku nemá. Přišel mi hororový jak scény s pošahaným dědulou tak mrtvoly ve skříni. doporučuju. ()

freebob

Přiznám se že druhý díl jsem měl vždy raději.Ten už je regulérní horror a z té postavy reverenda mám doteď nepříjemné mrazení. ()