Rodina Freelingových má nový dům i nový život, ale jejich pohoda netrvá příliš dlouho, duchové si je opět najdou... Diane, Steve, Carol Anne a Robbie už měli tu čest potkat zlé duchy, kteří jim zničili dům. Rodina nyní žije u matky Diane, která okamžitě poznala, že Carol Anne má zvláštní dar. Babička se pokouší od svojí dcery zjistit, co se tehdy ve starém domě vlastně stalo, ale Diane o tom nechce příliš mluvit. Toho večera babička umírá, a Carol Anne to dopředu věděla. Carol Anne se v nákupním centru setká s mužem, který ji velmi děsí. V tu dobu se opět začnou v jejich domě odehrávat zvláštní věci, které je děsí... Na pomoc přijede indiánský krotitel duchů Taylor. Steve Taylorovi nejprve nevěří, ale jeho postoj se postupně změní. U jejich dveří se také objeví Kane, což je právě ten muž, který vyděsil Carol Anne v nákupním centru. Kane se chce dostat do domu a do Steveovy přízně, ale on mu odolá. Podle Taylora to byla první vyhraná bitva, ze Stevea je teď bojovník. Taylora jim řekne, že síla jejich rodiny je v lásce, a proto jim radí, aby se nehádali, ale aby se milovali. Taylor také tvrdí, že Kaneovi jde o Carol Anne, ona je nejohroženější. Pak vezme Stevea do pouště, kde s ním provede rituál, aby mohl bojovat se zlem. Podle Taylora se rodina má vrátit na místo, kde stál jejich první dům, a tam musí s duchem bojovat... (TV Prima)

dubinak

Ubylo na atmosféře, přibylo na trapnosti. Herci pořád stejně dobří, (jsem ráda, že zůstala původní sestava, jen mi vrtá hlavou, kam zmizela starší dcera) ale přítomnost vševědoucího Indiána byla poněkud nucená. Efekty vcelku rafinovaně zvládnuté, ale to samozřejmě neplatí úplně u všech případů, na tu dobu jsou ale obstojně zakamuflované se střihem. Víc tomu dát bohužel nemůžu, protože tímto dílem začíná Poltergeist šíleně tuctovatět. Koncová bojová scéna mě v mém hodnocení ještě více utvrdila. ()

Juto

Film ponúka niektoré veľkolepé špeciálne efekty a vynikajúce herecké výkony, vrátane dvoch virtuóznych výkonov Geraldine Fitzgerald a zosnulého Juliana Becka. Ale film, ako väčšina pokračovaní, nemá žiadny dôvod na existenciu okrem túžby duplikovať finančný úspech. 6/10 ()

nemorino

Chcel by som tomu filmu dať aspoň 4* no kvôli slabo zahraným hereckým výkonom Craiga T. Nelsona a Zeldy Rubinstein, ktorý v prvom Poltergeistovi boli vynikajúci, to jednoducho nejde. Dej bol na pokračovanie výborný, napätie sa nevytrácalo no chýbalo mi v tom viac premakaných špeciálnych efektov (scéna presunu do druhého sveta bola amatérska a práve na tej si mali dať najviac záležať!). Starý Kane v podobe zla bol tou silnou stránkou celého filmu a dokonca aj jeho zohyzdenú podobu vykreslili bravúrne. ()

Prometheus69

Teda to byla nudaaaa... a ten příběh! no otřes... Jediné co za to stálo byla scéna z pekelnými rovnátky... a slimákem a navíc to bylo nehorázně předvídatelné! Jeskyně zla byla sice pěkná.. poskytla tak možnost k rozvinutí dalšího příběhu, ale.. nasraní duchové už byli dostatečným soustem.. než ještě přidávat nějaké těsto které navíc ani nedrželo pořádně pohromadě, takže z toho byl ve finále jen nepoživatelný trhanec. Finální monstrum bylo sice pěkně spravované... všechna čest, Bohužel nehorázně odfláknuté zpracování se nedá jen tak přehlédnout. Škoda... ()

filmmovier

Dějově mnohem slabší, než Spielbergova jednička, ale i tak pořád celkem dobrá a hlavně koukatelná záležitost, která skvěle navozuje atmosféru a celkově jde pořád o velmi podařené dílo, které mě nezklamalo a vlastně i hodně rychle uteklo. Jak už jsem psal, děj není v Poltergeistovi II nic moc, kór finále, ale mě se to líbilo. Vrací se staré postavy včetně té malé spiritisky, je tady indián, neskutečně skvělá Heather O'Rourke, ale to co je na filmu úplně nejlepší postava, o které tady píšou všichni - ten dědek. Je odpornej, mrazí z něj a je fantasticky zahranej a napsanej, to je hororová postava, jak má být. Když to vezmu kolem a kolem, je Poltergeist II důstojným a povedeným pokračováním jedničky, která je samozřejmě v porovnání naprosto dokonalá (a je o Poltergeistovi), ale tenhle film by si ty čtyři hvězdičky zasloužil, i kdyby v něm nebyl ten dědek, 75%. ()

Kubaso

Rodinný horor, pokus druhý. Jestli vám typicky americká prokletá rodinka Freelingova v prvním díle lezla krkem, tady ji budete po pěti minutách upřímně nenávidět. Hlavně Craig T. Nelson nesnesitelně přehrává a děj je tak přeplněn stokrát viděnými klišé, až se zdráhám uvěřit tomu, že se nejedná o parodii. Jednoznačným kladem je (trochu nevyužitá) postava reverenda Kanea, která mě v dětství vyděsila k smrti, a spolehlivý indián Will Sampson (Přelet nad kukaččím hnízdem). Velmi kvalitní jsou i speciální efekty, ale s nástupem ďábelsky přestřeleného finále se s každým dalším záběrem progresivně zhoršují. Dynamická kamera společně s hudbou Jerryho Goldsmithe vydatně pomáhají gradaci závěru filmu, ale mizerný střih opět všechno posílá do horoucích pekel. Obludná dávka sentimentu je též přítomna. Celé je to ještě o třídu níž, než původní film, ale jednu zásluhu přeci jen má: určitě nikdy v životě neochutnám tequillu :-) ()

VanTom

Rodinná soudržnost v první polovině povedeně táhla, přičemž otcův skepticismus a pragmatismus přibývající příznaky nadpřirozena příjemně odlehčoval. O "duchy v televizi" tentokrát opravdu nešlo, vyhrabala se nějaká starobylá sekta a její ďábelský vůdce, století mrtvý a bloudící "na druhé straně". Aspoň zpočátku mi to připadalo natočené slušně a vyspěle, akorát veškeré "děsivé" trikové strašení bych označil přinejlepším za srandovní (byť designové od Gigera). 5/10 ()

JohnSmith

Druhý díl je ještě horší než ten první. Naprosto o ničem. Jediný zajímavý byl parazit, kterého Nelson vyzvracel. Jinak bída. ()

iXtr3m3

Trošku slabšie ako prvá časť, ale stále rýdza klasika žánru. Určite menší kvalitatívny pokles ako v už spomínanej Elm Street sérii pri druhej časti. Nie je to žiaden Sinister ani Insidious a už vonkoncom nie Paranormal Stupidity, ale ehm, čo viac napísať. Na Fredyho to síce nemá, ale ako trojka je to rovnocenné s prvou trojkou Hellraisera. ()

Han22

Poltergeist 2 pokračuje přesně tam kde skončil první díl. Rodina mínus jeden člen (představitelka nejstarší dcery byla zavražděna) pokračuje jinde, ale duchové nedají Carol Anne pokoj a znovu se objevuje nějaký, který se chce vyhřívat v jejím světle. Reverend Kane je opravdu děsivý děda a je zdaleka to nejlepší na celém filmu. Rodinky se tentokrát kromě malé Tangerine ujímá obrovitý indián v podání Willia Sampsona a filmu místo Hoopera neznámý Brian Gibson. Díky němu jede všechno tak trochu napůl - kde Hooper kouzlil a vytvářel efektní scény, Gibson si půjčuje - z Osvícení (šílený otec) z Noční můry (rovnátka), přidává trošku monster, nějakou tu indiánskou mystiku a rodinnou krizi. Finální scéna z druhé strany mě v dětství posadila na zadek, ale dneska už to zdaleka tak nefunguje. Dvojka je stále výborný film, ale první díl byl o něco lepší. ()

peetriss

Hlavním problémem pokračování Poltergeista je, že nenásleduje svého předchůdce v budování mrazivé atmosféry, což je pro film tohoto ražení fatální problém. Oproti prvnímu filmu znatelný pokles úrovně. ()

Paldiny

Zo slov Heather "Nikdy nechci vyrůst“ až mrazilo a našťastie to nebol jediný prípad. Nad filmom sa vznáša akési skazené čaro a síce už nie takej sily, ale vďaka prijateľnejšej minutáži v zovretejšom balení. Rodinka Freelingovcov sa snaží žiť normálne, ale duchovia jej tento luxus dopriať nechcú a nepomôže ani izolácia od televíznej obrazovky. Posolstvo hovorí jasnou rečou „rodina má držať pohromade“ a touto cestou sa snažia za pomoci sympatického indiána riadiť. Z nových postáv zaujme ešte fanatický dedulo zo záhrobia, ktorému by som nezveril ani besného psa. Triky na dnešné pomery zostarnuté, aký-taký štandard udržiavajú, najmä maska parazita je fajn. O pamätihodné momenty sa postarajú v kúpeľni, z ktorého budú mať radosť dentisti a pri nápaditej férovke motorovky s autom. Škoda iba záveru v bezváhovom stave, ktorý vyústi do gýču jak prasa. ()

rsimonyi

Druhý díl se nese v duchu toho prvního, opět tu celá rodina bojuje proti zlému duchovi, který chce zpět holčičku, kterou kdysi unesl. I druhý film je dobrý a plný zajímavých triků. ()

Heero

Tohle už trochu zavánělo odpadem, naštěstí měla príma rodinka na pomoc skřetího trpaslíka a moudrého indiána proti dědkovi s umělýma zubama, kterýmu táhlo z držky takovým způsobem, že Carol Anne radši zalezla do televize. ()

zdeny99

Dvojka je pro mě překvapivě lepší než první díl, který mne nudil a více méně jsem mu ani nerozuměl. To tohle pokračování už bylo smysluplnější a hlavně děj ubíhal rychleji, nebo spíše už není tak mdlé jako minule. Filmové triky už sice nebyly tak skvělé jako v jedničce, spíše se podobaly trikům z Freddyho Kruegera či Hellraiseru (no prostě těmto slavným hororům té doby), ale mě prostě bavily. Těch oblud a zla z temnoty tam bylo i tak dost. Ovšem do skvělého hororu to pořád má daleko. [1473. hodnocení, 88. komentář, 60%] ()

Aurus

Tento druhý díl má o 12% menší a zároveň horší hodnocení než první díl což i docela chápu ale zároveň i nechápu. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela solidní, napětí je zde párkrát za film, herecké výkony jsou na vysoké úrovni, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě hodně povedené pokračovat a už se těším na třetí díl ale zároveň se moc netěším protože to byl poslední film herečky Heather O Rourke která hrála v prvním, druhým a třetím díle tu malou blondýnu a bohužel v roce 1988 v únoru zemřela na nemoc. Za mě film 7,5/10. ()

molcan2

Nevyhnutné pokračovanie úspešného originálu je hororovo oveľa menej účinné, s melodramatickým príbehom o tom, ako duchovia nezostali po presťahovaní rodiny Freelingovcov, ale nasledovali ich do ich nového domova. Hlavný duch(akýsi strašidelný starec, ktorý viedol kult) je odhodlaný zmocniť sa Carol Anne a využiť ju na to, aby duchov vyviedol z limba a previedol cez druhú stranu... Snaha o pochopenie zmyslu bizarných udalostí je zbytočná, film sa zaoberá len prehnanými F/X sekvenciami, ktoré diváka zaslepia, a výsledkom je nezmyselné pokračovanie, ktoré neslúži žiadnemu skutočnému účelu; hoci herecké obsadenie je stále dobré, film nie. ()