Earth (TV film)

Velká Británie / Německo, 2007, 90 min

Alastair Fothergill

George Fenton

Sophokles Tasioulis

Něco tak neuvěřitelně nádherného a zárověn neobyčejně smutného jsem už dlouho neviděl. Opravdu překrásné záběry z naší matičky Země podkresluje emocionálně velmi vypjatá hudba a pěkný komentář. Spousta záběrů je ze seriálu Planeta země, takže kdo ho viděl tak může být lehce zklamán, přesto je to neuvěřitelně poustavý snímek a doporučuju všem, kdo se chce podívat na nádheru, trošku uslznout, zasmát se (podle mě nejlepší scéna je, když mláďata kachen vyskakují z hnízda:) a lehce i hluboce se zamyslet. I kdyby to nebyla úplná pravda jak tu někdo píše, přece jenom se může něco pro dobro naší planety dělat...(1.2.2009)

Famózne! Prekrásne! Úžasné! Neuveriteľné! Tak asi zneli moje komentáre počas sledovania tohto dych berucého dokumentu. Proste som celý čas žasol, ponúkané obrázky boli úchvatné, zatajoval som dych a neveril vlastným očiam, že toto všetko vlastní naša planéta a mi sa radšej kocháme niečím čo trčí z betónovej zemi. Toto nikto nepostavil cez deň vlastnými rukami toto je kolobeh života, o ktorý sa chystáme nadobro pripraviť. Mali by sme s tým čo najskôr niečo urobiť, inak prídeme o našu zázračnú planétu. Po technickej stránke nemám čo dodať. Ako dokument to funguje vo všetkých smeroch viac než perfektne. A tie zábery... jedným slovom krása! 90%(19.10.2014)

Pečlivě orchestrovaný trailer na život na Zemi. Krásně se na to kouká, ač je to příliš útržkovité. Normálně mě Earth naplnila nějakým štěstím, neboco, který jsem v danou chvíli docela ocenil. Jen kdybych se mohl zbavit pocitu, že můj dojem není ani tak můj, jako někoho jiného, který mi ho citlivě vnutil. Tenhle pocit podtrhuje i, např. Roverem zmíněný, apelativní závěr. Na druhou stranu, ruku na srdce: 1) radikální narušování ekosystému Země sedmi miliardama lidí, je do očí bijící logický dopad, ať už se mu říká globální oteplování nebo nukleární gerontofílie 2) co ty víš, Rovere, o nějakých teplotních cyklech? :))(2.8.2012)

Dechberoucí záběry od Arktidy přes Tajgu a Afrikuaž po Antarktidu, doplněné výbornou hudbou, komentářem Patricka Stewarta a na závěr několika větami, které upozorňují na globální oteplení a nabádají k zamyšlení nad jednáním moderního člověka ve vztahu k přírodě, potažmo vlastně k celé naší planetě. Ta agitka mi úplně nesedla, ale jinak to byla skutečně úchvatná podívaná. Vrcholem pro mě byl útok geparda, příliv tolik očekávané vody do delty Okavanga a marný zápas ledního medvěda o záchranu života. Plus nádherné letecké záběry na Himaláje a vodopády.(6.7.2012)

Porce nádherných obrazů, které okouzlí. Přehlídka zvířat a míst, nad kterými se člověku tají dech a to vše v doprovodu příjemným hlasem Patricka "Picarda" Stewarta. Proč tedy nedat těch opravdu hodně jednoduchých pět a jít si pustit znovu? Přes všechnu krásu, kterou přinesla příroda a dokument jí zde představuje je tempo snímku chvílemi až příliš pomalé. Vizuálně nádherný dokument, který však nenabídne prakticky žádné informace krom obrazů.(29.3.2009)

• - Jako vůbec prvnímu se štábu podařilo natočit vrcholky Mount Everest. Kvůli jeho výšce není možno použít helikoptéru ani letadlo. Vše bylo možné díky špionážnímu letadlu nepálské armády. (HellFire)

• - Film se stal v Japonsku nejvýdělečnějším dokumentárním snímkem první dekády nového tisíciletí. (Geriel)

• - K roku 2011 byl snímek čtvrtým nejvýdělečnějším dokumentem v historii. (Vlk17)