Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

Desmi

Vskutku globální snímek, který dokáže velmi dobře zaujmout a nezahltí vás tolika informacemi, jako tomu bývá u dokumentů zvykem. Pro mne nezajímavý dokument v tom smyslu, že zvířátka nemusim, se mi ale skutečně líbil..! Jak už jsem říkal, dokument vás nechá kochat se krajinou, ukáže vám několikrát rozličná tažení zvířat za potravou a vodou, a hlavně vás nedusí informacema. Prostě výlet do všech koutů Země..A nutno podotknout, že povedený..! =)) ()

bmx6

Já moc na dokumenty nekoukám,jen výjimečně,ale fascinovalo mě,že je tu dokumentární film zařazený velmi vysoko v žebříčku filmů.Takže jsem neváhal a ihned sehnal a po skončení už vím proč je tak vysoko,protože je to ten nejnádhernější dokumentární film jaký jsem v životě viděl. ()

santosz

Přiznám se, že morální apel na konci filmu na mě zapůsobil více než krásné obrázky a záběry ve filmu. Ty jsou skutečně úžasné, ale měli bychom to brát jako samozřejmost, jako něco, co nebylo stvořeno člověkem a proto nepodléhá jakémukoliv morálnímu či estetickému hodnocení. Planeta, na které žijeme je tvořena jakousi nadkrásou (racionálně zcela neuchopitelnou) kterou nelze nahradit jakýmkoliv lidským výtvorem. Jediný náš postoj vůči tomu všemu je kontemplace, pokora a ochrana. ()

tomino28

Obsah zde vítězí nad formou. Je to sice "jenom" obyčejný dokument, ale zobrazuje boj zvířat se svým osudem, potažmo s měnící se přírodou vlivem lidské činnosti takovým způsobem, že stojí za to zhlédnout. ()

Kvico

technicky úžasne natočené a naaranžované zábery(gepard a antilopa, vodopád), dokonale pripravené, s hlbokou myšlienkou reálne ukázanou na plátne no aj napriek tomu som sa nemohol zbaviť dojmu, že si pripadám ako by som sledoval niečo nereálne, alebo lepšie povedané, že sledujem niečo čo ma režisé núti sledovať a mne to príde neprirodzené. u mnohých prírodopisných dokupenov na animal planet alebo dicsovery síce necítiť tú umeleckú dokonalosť a prepracovanosť každého záberu no práve aj možno preto sa dokážem do toho viav vcítiť a nevnímať to ako niečo umelé ale ako to reálne, divoké a nestútané čo nás obklopuje a čím aj príroda vo svojej podstate je ()

Prochy

Podľa hodnotení ostatných som čakal ovela viac. Čakal som výnimočnosť v skupine prírodopisných dokumentárnych filmov. Film je výborný, nie však výnimočný. ()

Just_Zdeny

Vizuálně naprosto ucvacující (a konečně mě nějaký film přesvědčil o kvalitách full HD), ale pokud jde o kvalitu komentáře, zde už si tak jistý nejsem. Celou dobu visí ve vzduchu problém globálního oteplování, ale že bych se něco zásadního dozvěděl, to už ne. Ale i tak, za tu nádheru těch 5 hvezdiček stojí ()

LB-goulem

Naprosto paradni dokumentarni snimek o prirode. Nikdy jsem nevidel neco tak krasne natoceneho, ty nadherne zpomalene zabery. Uz mnohokrat jsem videl v dokuemntu, jak gepard lovi korist, ale i presto mi prislo jako, kdyz jsem to tady videl poprve - tady jsem to vnimal jinak. A musim rict, ze po shlednuti se jeste vice stydim za nas, jako za lidskou rasu, ze neco tak krasneho si nechavame proklouznout mezi prsty. ()

M4rtin

Nemohu se ubranit dojmu, ze se jedna o malinko tendencni dokument. Na druhou stranu, spis nez by byl dokumentem o prirode, je souborem krasnych obrazku, ktere davaji dohromady uzasne video. ()

TunoNegro

Dokument, jehož hodnotou nejsou (a ani nemohou být) komplexní informace o životě na zemi, nýbrž je jím zdvižený prst před důsledky lidské bezohlednosti. Varování je servírováno cestou zobrazování přírodního krásna, kterak se (ne)vyrovnává s podnebnými změnami. Někomu se vyznění může zdát tendenční, nicméně rozumného to donutí alespoň zamyslet se, zda-li překotný ekonomický vývoj bez sebereflexe stojí za zdevastování přírody. Každopádně, svojí úlohu dokument plní na výbornou. ()

mikul

Dokument, který si uvědomuje krásnu naší planety, která by mohla být asi pořád, kdyby tady nebyl člověk...dokázal vystihnout problémy naší planety a krásné kouty velmi zábavnou formou. Jsem zvědavý na současný snímek home, který si myslím, že s tímto snímkem bude z části souviset. ()

Bartson

Mimořádně krásné záběry umocněné HD rozlišením. Kouzelný pták mě opravdu pobavil, to samé pták uklízeč :-D. Některé záběry jsou velmi emotivní. Ale jinak nic nového pod sluncem, takových dokumentů je spousty, ale kdo má rád nádherné záběry, nemůže vynechat. Moc si přeji, aby se takovéto záběry daly natočit i v příštích generacích :( ()

Allein4

Moc povedený dokument. Mohl bych vidět i několikrát. Některé záběry až dechberoucí, jiné zase k zasmání (třeba ten pták s křídly ve zbarvení smajlíka =) ). Jen je škoda, že takových dokumentů není více... ()