Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

petero

Nie a nie sa vymaniť z tej kliatby. Ale čuduje sa tomu niekto? Čím dokáže vyčačkanejší remake prekvapiť keď poznáme pointu a čakať, že tvorcovia remaku by ju mohli ešte nejako vyšperkovať je zbytočné, keď už ani tie ľakacie scény nedosahujú ani za mak napätia pôvodného. Omieľačka na záver: „NEPOZERAŤ, ORIGINÁL JE LEPŠÍ“. ()

gogo76

Clona má možno o niečo nižšie hodnotenie ako by si zaslúžila, ale nie o moc. Zviezol sa na vlne remakov japonských hororov i americko japonskej spolupráci ako napríklad Nenávisť alebo Oko. Kvalitu spomínaných filmov nedosiahol, ale pár dobrých momentov sa tu nájde. Nikdy som neohŕňal nos nad týmto pre mnohých menejcenným žánrom, práve naopak. Vyhľadávam a teším sa z každého dobrého hororu a pri tom občas natrafím na takéto kúsky, ktoré veľmi nenadchnú ani veľmi nesklamú. Tak na jedno pozretie. 50%. ()

Xmilden

Tak už jsem viděl i "americkou" Clonu. Trošku bída, nevím proč Amíci předělávají nějaký film a pak stejně děj nechají v Asii. No to je asi na inteligenci některých lidí. Joshua Jackson a jeho partnerka jsou otřesnými herci. Neviděl jsem originál. Ale třeba Puls by dal Cloně na prdel. Ještě musím mrknout na Zmeškaný hovor a na Oko. ()

Phobia

Tento horor začíná tou nejděsivější možnou scénou: nikoliv vraždou, ale..... svatbou! Naštěstí hrůzyplné okamžiky manželských začátků skončí hned po úvodních titulcích, kdy američtí novomanželé vyrážejí do Země vycházejícího slunce. A tam, ach jaká hrůza, mají problémy s foťákem! Takové šmouhy na fotkách, to už vyděsí nejednoho drsňáka. A jak vyjde překvapivě najevo, džaponci žerou mnoho luštěnin a proto snímky kazí duchové. Následují další "překvapivá" odhalení pro blondýnu a pak už konečně může divák se zíváním film vypnout a zamyslet se, jestli nebylo lepší vzít si knihu. Zoufale průměrný horor, který ani moc nevyděsí, pokud nejste vyloženě chabrus na nervy. Věřím tomu, že původní japonská verze je lepší, ale nějak mi ty ťamanské podivnosti prostě nesedí. 50% ()

darkrobyk

Jane, půvabná blond hysterka, odjede na svatební cestu s novomanželem Benjaminem do Japonska. Ten ovšem, aniž by to tušila, má plný kufr kostlivců, a tak se začnou dít věci. Má v tom spáry duch a je třeba říci, že černovlasé Japonky jsou děsivé samy od sebe, natožpak když hrají ducha. Vše se pak točí okolo fotografií a hysterka Jane se pokouší zjistit, co je pronásleduje a proč. Slušný a místy velmi pěkný vizuál, standardní hudba a standardní výkony. Napětí má poslední čtvrtina, no, skoro třetina. Čekal jsem větší bizár, alespoň jazyk a mouchy potěšily. A odkaz na Psycho. Tokio je příjemně fotogenické, proud lidí s deštníky má až snovou atmosféru. Jinak vcelku tuctová duchařina, u níž se člověk nebojí, což pokládám za velké minus. Přesto kvůli závěru zaokrouhlím 2,5* nahoru. ()

Hrabka

Co jiného zbývá než politovat ty, kteří to viděli dříve než thajský originál. Připravili jste se o perfektní zážitek! Nedivím se vám, že se vám tento remake líbil a pointa vám příjde skvělá, ale věřte, že originál je jen jeden a tomu nesahá tento ctrl-c ctrl-v kousek ani po kotníky. Jak se nemám nudit, když děj je úplně stejný, se stejnými momenty a závěr to samé. Sice to není úplná kopie jako např. Rec - Karanténa, ale i tak prostě už vím, co příjde. Na druhou stranu jsem aspoň zavzpomínal na pětihvězdičkový originál a některé scény se tady taky povedly. Dokonce mě přejel mráz po zádech, ale to bylo asi spíš při vzpomínce na nervydrásající thajskou verzi. Chápu, že Amíci chtějí přiblížit svým obyvatelům asijské horory, ale vážně lituji ty, kdo dají přednost kopii před originálem. 40% ()

hippyman

naprosto neoriginální syrová lekačka, která je však audiovizuálně tak dokonale provedená, že jsem měl slušný bobky i ve tři odpoledne :-) 60% ()

Pilda17

Na USA remake povedená práce, která ničím neurazí předchozí snímek Shutter (2004) z Thajska. Ale jak se říká, co se vidí jednou, po druhé už není ono a větších kvalit určitě nedosáhne, když se z originálu vymačkalo co se dalo.. 6/10 = 60% ()

S.Quentin QUALE

Masajuki Očiai se tímto teda moc chlubit nemůže. Na koho jiného nadávat, když si ve výsledku říkáte, jak můžou být dva stejné filmy atmosféricky tak rozdílné? Jednoznačně doporučuju originál, tohle je neskutečně slabý odvar. 45% ()

2-Xtreme

Už to človeka nebaví ani opakovať, ale ešte to zvládnem :) další remake :D Shutter som išiel pozerať čisto z povinnosti a neočakával som samozrejme nič resp. som čakal čistú žumpu. Film je plný klišé, ktoré, ale na počudovanie fungujú celkom slušne a všetky lakačky a iné pri ducharčine povinné veci pracovali tak ako mali. Síce film ničím neexceloval, milo ma prekvapil, že aj v tejto vlne remakovania azijských ducharčín s bledými, čiernovalými ženymi sa nájde nejaký, ktorý spadá aspoň je priemeru. A práve Shtter si minimálne 50% zaslúži. ()

kingik

Tak tohle není vůbec špatný horůrek. Je to sice remake thajského originálu, o kterém nic moc nevím, ale ten americký má něco do sebe a odehrává se v Tokiu. Jde v něm o to, že novomanželé Ben a Jane jednou v noci autem na silnici srazí podivnou dívku, která po nehodě záhadně zmizí. Od té doby se však dvojici začnou dít podivné věci. Začne se jim zjevovat ona tajemná dívka, jejich dva přátelé záhadně zemřou, a jelikož je Ben profesionální fotograf, tak se na jeho fotografiích začnou objevovat podivné šmouhy. A jde s jistotou o ducha. Vše spěje k závěrečnému rozuzlení, ve kterém se dozvíme, že Ben není takové neviňátko, jak se zdá a skrývá děsivé tajemství související s mrtvou dívkou. Je to duchařina jak poleno a asijské remaky většinou nijak výrazně hororový žánr neobohatí, ale mně se tenhle film líbil. A ani trochu jsem se u něj nenudil. Závěrečná pointa byla dobrá, herci byli taky dobří a mrazení v zádech se taky dostavovalo, tak proč tenhle horor neocenit. ()

hladass

Další z řady naprosto zbytečných amerických remaků asijských duchařin... Z hlediska originality už ani Shutter nepřinesl nic nového, ale alespoň dokázal spolehlivě vyděsit... A remake? Ten je jen hloupější, s horšími herci a bez atmosféry... Takže proč se na něj dívat? ()

Socrates

Špatně odrežírovaná duchařina se špatnými herci (obzvlášť Joshua byl k smíchu). Trapný scénky, trapný dialogy, trapný postavy, trapný záběry. Ale nakonec za šlápnutí na plyn v poslední dvacetiminutovce dávám hvězdičku a brzo vyhledám originál, protože ten snad takhle bídně udělanej bejt nemohl a tudíž je tam šance, že budu mít u filmu bobky, což se tady nepovedlo. ()

AppleCore

Vážně nic co by stálo za řeč, od chvíle kdy to začne unuděně čekáte až to skončí, trapný a neděsivý, všechno už někde k vidění. Lehkej podprůměr. ()

Smok

No ako náučný film pre fotoamatérov to beriem, ale na horor to malo dosť málo atmosféry strachu. Bohužiaľ naozaj sa nezľaknem tieňov na fotkách. ()

AllShallFall

Docela povedené, ale zase pořád to samé dokola. Lekačky a lekačky. Příběhy byl takový obyčejný a nijak jinak nevýrazný. Na Ring, nebo The Grudge to určitě nemá. Chyběly tomu ty emoce. Takže se jedná o průměrný snímek. ()

teutates

Tomuto snímku chýba šťava!Žiadne logické postupnosti,žiadne nadväznosti-len kopa chaoticky usporiadaných myšlienok,ktoré boli spojené v jednotný celok!Clona má potenciál a nápad je to veru skvelý,avšak prevedenie tohto remaku je chabé!Mrazivé scény tu treba hľadať...slabý priemer(musím vidieť originál:)bu bu... ()