Cestující

Děj filmu začíná leteckou katastrofou. Mladá doktorka psychologie Claire Summersová dostane od svého učitele za úkol psychoterapeutickou práci s cestujícími, kteří tuto katastrofu přežili. Pravidelně se schází s několika přeživšími, nicméně naráží na jejich rozporuplné vzpomínky a výpovědi. Nejvíce ji trápí uzavřený mladý muž Eric, kterému věnuje zvýšený zájem i péči. Jejich vzájemná náklonnost však postupně přeroste v lásku i intimní vztah. Vyšetřování komplikuje zástupce letecké společnosti, v jejím okolí se dějí stále velmi podivné a nevysvětlitelné věci, zjevují se neznámí lidé i zvířata, zbylí cestující začínají postupně jeden po druhém mizet, neznámo kam zmizí i její vlastní sestra. Claire je pečlivá a touží všechny tyto tajemné záhady objasnit a prošetřit. (TV Nova)

PROCESOR

Mysteriózní thriller? Spíš romantická nounárna , kde se vůbec nic neděje. Pak přijde "děsivý" závěr, který tomu všemu nasadí korunu... ()

Radiq

Nene, horor to teda určitě nebyl. To už byste mohli nazvat hororem třeba Město andělů nebo Ducha. Jde vidět, že nic moc nového už nikdo neumí vymyslet. Jo, přibližně v půlce filmu mi došlo, jak to skončí. To už bych rači uklouzl na škváře a rozedřel si kolena a ruce, než abych se na to kouknul znovu. ()

Jizni Tlapa

Skvěle nenásilné, emocionálně nepřešponované, obyčejně hezky natočené, nedávající dívákovi až do samého konce šanci na poznání reality. Roztomile "telecí" A. Hathaway, které bohužel už tak nestíhá P.Wilson, ze jehož postavu a místy opravdu vláčné momenty ubírám pátou hvězdu. Zajímavá hudební kompozice E. Shearmura. ()

Beky

Předvídatelné, ale s dobrou atmosférou a slušným obsazením!! Nic víc k tomu nemám, já jsem ještě takovej měkota, že konec, asi posledních 30 sekund, mě dokonale dojalo!! Jsem ten typ, co by raději chtěl aby vše končilo...rozuzlení hledej ve filmu, nápověda je víc než jasná, pokud si dočetl až jsem:)!! Jednou větou: Není jednoduché se smířit s něčím, co nedokážeš ovlivnit, snaž se ale pochopit, že nejde jen o tebe, z hlavy to nevymažeš, tak si to nech pro sebe!! ()

lennyd

Po jakékoliv katastrofě mají kromě záchranných složek práci i psychologové, kteří musí pomoci přeživším pomoci vyrovnat se s následky havárie. Jedním z takových psychologů je i Claire (Anne Hathaway), která dostává na starost skupinku přeživších po jedné z největších leteckých havárií posledních let. Jenže když cestující začínají vypovídat o podivném výbuchu, který aerolinky popírají, a navíc se jednotliví cestující začínají ztrácet, musí Claire vypátrat, co za tím vším stojí... Filmy tohoto typu mám hrozně rád, takže jsem s napětím (a očekáváním) čekal, jak se tvůrci s tímto námětem poperou. Bohužel má očekávání se vůbec nenaplnila - i když minimálně do polovičky filmu to vypadalo docela slibně. Jenže pak se do děje začala montovat romantická linie (to ještě nebylo to nejhorší), ale ten závěr, ten tomu nasadil korunu - to opravdu každý mysteriózní film musí skončit nachlup stejně? Vždyť je to furt kolem dokola - buď jsou za vším mimozemšťané, a nebo ... (viz. tento film). Jediným kladem tak zůstala krásná tvářička Anne Hathaway (i když psycholožku bych jí nevěřil ani za mák). Dvě hvězdy za slibný začátek a za AH ... ()

Bobik9

Nevím, jak jsem na tento film přišel, protože Anne Hathaway opravdu nemám rád a ani se mi nelíbí. Ovšem ej to pro mě milé překvapení. Čekal jsem nudný vleklý příběh bez větší pointy a za začátku to tak i vypadalo, ale postupně se příběh začal zamotávat a zamotávat a celé rozuzlení mě nakonec docela zasáhlo a překvapilo. Na konci jsem je se smutkem sledoval obrazovku. Plus musím zdůraznit výborného Morse! ()

Pavlínka9

Pro mě ten film má teda hodně silné téma - nejen proto, že letadla nesnáším a jakékoliv info ohledně katastrof právě letadel, ve mě vyvolávají hrůzu. Duo Hathaway/Wilson bych viděla ráda i v osobním životě, páč to podle mě mezi nimi skvěle jiskřilo a dost mě to bavilo :) Vyústění, které nastane je hodně zajímavé, jelikož jsem věděla, že tam je něco pořád "špatně", sama jsem si vytvořila mnoho scénářů, ale tento mě tedy popravdě napadl až jako poslední. Mysteriózní romantický film - tak bych to nazvala...Je to hodně silné a závěr je prostě bravurní, jelikož ta beznaděj a ukázání té situace v letadle - tak tam i slzy ukáply....Pro mě hodně intenzivní zážitek, který jen tak z hlavy nedostanu a ráda se na to podívám ještě jednou. ()

Blue.Poison

Mám ráda inteligentní filmy, které mě dokáží přechytračit. Proti tomuhle však stojí dvě nepříznivá fakta - snímek není chytrý a jedni Ti druzí byli natočeni již v roce 2001. ()

NoFiction

Pokud možno, tak bych tento film označil pouze jako drama. Film má solidní tempo, které časem ztratí svou originalitu a postupem času i předvídatelnost. ()

Kosmik 1

Náhodou docela slušný drama. Mě se tenhle film dostal do ruky náhodou a že bych toho litoval říct nemůžu, viděl jsem spousty horších. Herečka na mě působila velice příjemným dojmem. Spád sice ze začátku nic moc, ale ke konci už to bylo lepší. Rozuzlení se moc nepovedlo, ale romantický závěr jistě potěší citlivé duše. Takže výsledek 60% ()

jenik71

Zpočátku jsem doufal, že by to mohlo být zajímavé a ještě asi v polovině jsem přemýšlel, co z toho nakonec vzejde. Potom mě to trklo, ale zase jsem si říkal, že by to bylo hodně laciné zakončení. No a ono to tak opravdu skončilo. Když jsem si potom film znovu v hlavě "přetočil", tak mi došlo, jak to bylo vlastně nesmyslné a nelogické. Kdyby někdo vymyslel lepší a rafinovanější zakončení a nějakým zajímavým zvratem to celé opepřil, bylo by to úplně o něčem jiném. ()

Soweek

Jeden z mála případů, kdy jsem díky chybnému označení na csfd dostal více než sem čekal. Člověk pořád čeká na mysteriozní část a nakonec se z toho vyklube krásný romantický film, který zahřeje na duši i na srdci. Domnívám se ale, že pokud bych k tomu hned od začátku přistupoval jako k romanticko-mysterioznímu filmu, hodnocení by bylo nižší. Takováto věc vás donutí aspon na chvíli popřemýšlet o tom zda je správné škatulkovat filmy do žánrů a taky jestli se vyplatí číst komentáře a názory ještě před shlédnutím filmu.... ()

chmíří

No spíš je to na 3*, ale za skvělou (a krásnou) Anne Hathaway a za i když trochu překombinovaný ale pořád hodně slušný příběh, který nepostrádá silnou romantickou linku a k tomu i prvky mysteriózna, které se příjemně prolínají přidávám tu další né uplnou *...Po pravdě pokud od tohohle nebude čekat vůbec nic tak nebudete ani zklamáni...70% ()

iXtr3m3

Neviem čo viac napísať, len ako "dobrý film". Nič viac, nič menej, len príjemne strávený čas pozeraním dobrého aj keď vo výsledku dosť smutného filmu (nie srdcervúceho, len smutného). 60% Pre Ai.ma: ty odpad, film si viditeľne vôbec nepochopil, pretože keby si ho bol pochopil, tak nespomínaš také debilné PS, že to až bolí. Nič z toho, čo si spomínal nemá žiaden význam, nakoľko nič v tom filme po vysvetlení resp. rozuzlení nebolo skutočné, ty lolo. Znevažuješ slušný film a svoje fakty zakladáš na niečom, čo neobstojí pred nikým, kto má čo i len trochu inteligencie. ()

jondoe

Je pravda ze film ma vela hluchych miest a zo zaciatku mi prislo ze scenar nevie ktorym smerom sa ma uberat. Prva polovica ma moc nebavila, druha polovica bola ovela lepsia da sa povedat ze ma celkom bavila. Ocakavany zaver a pointa filmu ma vobec neprekvapili. Myslim ze tri hviezdicky si tato mysteriozna romanticka drama zasluzi. Anna Hathaway bola vyborna. ()