Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

PavelH

rozporuplné pocity z první a druhé části. Stejně, jak mě první část vtáhla do děje a naplnila mě očekáváním mě ta druhá mírně zklamala. Znovu snášet ženské dialogy bylo v druhé půlce poněkud úmorné, ovšem napravil to Kurt Russel perfektním výkonem. Úplný závěr ukojil mé akční touhy. Možná bych se nebránil obsazení známějších ženských tváří. 75% a tím pádem 4* ()

M4rkl4r

Tarantino nás chtěl donutit, aby jsme fandili Kurtovýmu zabijákovi a tak polovinu filmu zaberou ukrutně nudné kecy, které tam vedou ty sexy slepice, až jsem se začal modlit pro jejich pomalou a bolestivou smrt v komůrce stylového mustanga - nejlépe všech najednou. Stejně jako v Kill Billovi, tak i zde je spousta popkulturních filmových odkazů a citací; také vizuální stránka je velmi stylizovaná(občas i trochu moc), aby nabudila atmosféru filmů ze 70 let(a to se skutečně daří). Škoda těch mrtvých míst v druhé polovině filmu, kde se prostě zastaví děj a čeká se, až se super sexy kaskadérky vyžvaní, aby se konečně mohlo přejít k té filnální honičce - nejlepšímu úseku filmu. Příběh je opět velmi strohý: kromě slepých a nudných dialogů, jsou tady jen ty scény s autem zabijákem. Celkem se mi ještě líbila ta barová scéna na začátku, která měla takový správný oldschoolovský pohled. Jinak mi také připadá, že tento film je určen pro malý okruh diváků a to včele se samotným režisérem. 6/10 ()

Izz

Samostatně naprosto zbytečné a podprůměrné,ale v dvojprojekci s Planetou Teror jsem si nakonec docela užila i tenhle ukecaný Quentinův levoboček.Díky ultranesympatické skupince děvčat z první části ale rozhodně nemůžu jít výš než na tři,protože takový krávy aby člověk pohledal.Navíc,Rodriguezova krvavá hostina mě bavila nepoměrně více. ()

vetsinezobri

Tlachání pod vedením Tarantina mě nikdy neomrzí, jeho filmy mají svou atmosféru, které se zatím nedokázal nikdo ani přiblížit. Vanishing point jsem viděl, takže jsem naprosto rozuměl Zoe a její touhu zařídit si bílý Dodge Challenger sdílím už pěkně dlouho. První parta děvčat byla o něco zábavnější než ta druhá, ale nakonec se i ony vybarvily do krvava. Celkově moc zábavné jen doufám, že už nikdy neuvidím Rose McGowan jako blondýnu. ()

filip289

Asi najväčšie sklamanie v mojom živote, nedokázal som to dopozerať do konca. Nikdy by som si ani nepomyslel, že Tarantino natočí film, v ktorom budú skoro celý čas nejaké ženy mlieť nekonečné nezaujímave sračky. Možno nabudúce skúsim druhý pokus.. ()

IronRocky

První půlka byla suprová, ale druhá ta už byla o dost slabší. Kurt jako vyšinutej kaskader Mike je hodně dobrej a automobilové honičky jsou taky supr a také mě hodně zaujala kamera. Hodně se mi líbila čelní bouračka. Jediný co mě štvalo tak byla ta trojce holek v dodge challengeru za ty jejich debilní kecy a pak se mi nelíbilo ke konci jak ty holky si z Kurta udělaly boxovacího paňáka. ()

Stanix

cca 90% filmového času je promrháno dialogy dvou skupinek neskutečně dementních slepic, přičemž náplň jejich rozhovorů mě "bavily" asi jako seriály na Nově či Primě. Ten malý zbyteček stopáže s Gore Drive akcí to prostě nemůže zachránit, nicméně jen za to dávám *. ()

TMontana

Jednoznačne som sa tak dlho nezasmial ako na tomto filme.Tie efekty to je priam pastva pre oči.Mám pro vás zlou správu. Tohle auto je bezbečný jen na sedadle ridiče. ()

fantomas19

Americký oddychový krvák z dielne Quentina Tarantina z roku 2007, ktorý spolu s Rodriguezovým filmom "Planéta Teror" tvoria projekt "Grindhouse". Death Proof - Auto zabijak je o maniakovi vraždiacom mladé dievčatá pomocou auta, odolné voči smrti, upravené pre prácu kaskadérov. Kaskadér Mike (Kurt Russell) sleduje svoje obete v Texase, miestne kamarátky - Arlene (Vanessa Ferlito), Jungle Julia (Sydney Tamiia Poitier) a Shanna (Jordan Ladd), zabáva sa a neskôr šialeným spôsobom zabije spolujazdkyňu Pam (Rose McGowan), aj dievčatá v protiidúcom aute v hroznej búračke. Po pár týždňoch sa chystá na ďalší "záťah" v Tennessee, avšak narazí na odolnejšie "obete", kamarátky Kim (Tracie Thoms), Abernathy (Rosario Dawson) a Zoe Bell (kaskadérka, hrá samu seba). Hra rýchlych kolies a silných motorov môže začať. Film je natočený typickým tarantinovským štýlom plným odkazov na filmy zo sedemdesiatych rokov a starých zabudnutých ale o to cennejších šlágrov a melódií. ()

TetherSaw

Primitivní (skoro až tupé) Béčko, podívaná sice hezká, jenže právě takovýchto filmů je nejvíc a tento mezi nimi rozhodně nevyniká..... Nebýt Tarantina tak si myslím, že hodnocení bude ještě podstatně nižší..... ()

waeslly

Dle mého názoru jde o klasického Tarantina. Jeho projekty jsou "bohužel" omezeny žánry kterým se věnuje. Jelikož se nyní věnoval akčním sračkám, natočil žánrovku splňující všechny její parametry. Ale navíc je zde perfektní režie, špičkové dialogy, libové hlášky ("pořezal jsem se při holení") a když dojde na akci zase zmáknuté na výbornou. Prostě Tarantino. ()

Petus

Zavání to béčkem, to je fakt, ale na nic si to nehraje a hlavně to obsahuje tu nejlepší honičku v autech, co jsem viděla, a to prosím v dámském provedení. Za mě palec nahoru. ... Oba palce nahoru. ()

departed

Čekal bych od Tarantina leccos, ale takhle skvěle natočený automobilový honičky už vůbec. Čert vem jeho typický tlachačky, nadměrný množství krve, podivnej vizuál atd. Jde o ty honičky, který byly kurva skvělý! A nejzajímavější na tom je, že on sám měl na starost kameru, takže teď ho chválím mimořádně jako kameramana, nikoliv režiséra. ()

Marcos

Vždy když přichází nějaká Tarantinovka,napjatě čekám co přijde. Kam se autor vidá a čím překvapí. Musím říct,že oprášení dalšího zapomenutého žánru dopadlo skvěle. Volba muscle cars,krásných žen,Zoë Bellovou a samozřejmě Kurta Russella byla výborná. Tipicky Tarantinovo černý humor s výbornou kamerou a s auty jako Chevrolet Nova nebo Dodge Charger. Navíc skvělý soundtrack a "nápady". Celkově jeden z mích nejoblíbenějších filmů. ()

Amras

Dlouho jsem to odkládal. A mám z toho takové rozporuplné pocity. První půlka je jednoznačně na velmi vysoké hodnocení, což ale nemůžu říct o zbytku. Podle mě je škoda, že jsou dva příběhy. Při tom druhém jsem se celkem nudil. Mělo to být lepší; zjednodušeně - méně keců, více akce. Ale myslím, že právě první půlka toho dost vyčerpala. Mohla to sice vylepšit trochu závěrečná honička, ale stejně mě to nepřesvědčilo. Nakonec se film celkově pod průměr nedostal, už jen proto, že se mi obecně dost líbí Tarantinovy filmy. ()

hyundai

Nejen typické prostředí, ale i některé běžné postavy (Michael Parks hraje Tarantinovo šerifa již minimálně potřetí) vás jen ujistí v tom, že se jedná o další Tarantinovku s velkým T. Příčina menšího úspěchu, tak jako u Jackie Brown je jednoznačně délka naprosto nesmyslných a dlouhých dialogů, tentokráte navíc v ženském provedení!!! Mně osobně se navíc nelíbil konec filmu, ale to je velmi subjektivní. Pokud toto odečtete a podtrhnete, dostanete ideální chemickou rovnici, ve které úžasně balancuje testosteron, estrogen, napětí a nemilosrdnost. Kurt Russell zahrál dobře. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)