Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Pai-Mei

Dosť zvláštny film. Aj na Tarantina. Teda, čo sa týka dialógov, je to stopercentný Tarantino, ale dejovo je to dosť zvláštne. A ten koniec..., neviem čo si o tom myslieť. Každopádne za skvelé dialógy a hudbu dávam 4. ()

tenista

Film založený především na dialozích, což není můj šálek kávy, já prostě potřebuju, aby se ve filmu pořád něco dělo, jinak začnu usínat. Tím nechci říct, že ty dialogy nebyly kvalitní. Ovšem ta konečná honička byla fakt cooooool :o) A to nemluvim o Rosario, ta je cooooool pokaždý ;o) ()

Cortesz

Tarantino je jeden z mých nejoblíbenějších rejžů a myslím, že je i jeden z nejlepších. Nejdříve jsem shlédl Planeta Teror což bylo úchvatné. Hned na to jsem sjel Auto zabiják. No a musím říct, že jsem z toho měl rozporuplný pocit. Po shlédnutí jsem nevěděl co si mám myslet. Scénář vyšperkovaný do poslední fráze, věty, slova. Russel po dlouhé době zase ve formě. Mno po zamyšlení, ale musím dát jen 4 hvězdy, protože se mi zdá, že tohle se ti Quentine moc nepovedlo. Musím říct, že Rodriguez-ovi to vyšlo o krapet lépe. Zkrátka jsem od Quentina zvyklej na něco jiného než na tohle. Doufám, že brzo natočí něco co všem vyrazí dech. Doufám v to. ()

Bigfuckman

No tak prvnímu příběhu bych dal asi 2 hvězdičky pač sem se u toho (vyjma striptýzového tanečku) docela okousale nudil. Druhý, navazující příběh se mi jevil už krapet lepší a akčnější a proto celkově dávám 3 hvězdy. Je škoda, že Tarantinovi dochází pomalu dech. ()

kikulin

Nesouhlasim s hodnotiteli, ze dialogy jsou tentokrat slabsi. Ale zase jak pro koho, a tim to tomu kteremu nemam zazle. Kdo zna dobre Ameriku a jeji kolorit, musi citit, ze kazda, byt tarantinovsky pojata veta, ma smysl a jiste konsekvence. Nektere faze filmu jsou sice dialogove presycene, ale ma-li divak co do cineni s anglictinou, staci sledovat i jine veci, kterych si vsima (Tarantinova) kamera. Dve mistrovsky natocene akcni sceny by ani nemusely byt pro me tolik propracovane (maji pro dej jen logicky dokreslujici vyznam). Muj dojem z filmu je postaveny prave na dialozich onech dvou particek "princezen", ktere zajimavosti sveho vzezreni a natury (spis herecke) hned upoutaly. Quentin dotahl svuj film, jako vzdy, az do ukrutneho "happyendu", spocivajiciho v rozdrceni Russellovy hlavy Abernathyinym podpatkem. Symbolicka tecka paradoxne odlehcuje napeti konce. ()

Narg

Kurt Russel, americký auta, hezký holky, stylová muzika, Tarantinovské hlášky a jedna z nejlepších honiček.. co víc si přát? Auto zabiják je špička grindhouse žánru ;-) ()

nicolarsen

Film čistě o formě na úkor obsahu. Technické provedení se mi velmi líbilo. Tarantinovské dialogy "o ničem", zde byly opravdu zcela O NIČEM. Vtipný závěr. 60% ()

HarlanWade

Death Proof by se dal rozdělit na Vol. 1a Vol. 2, ale já si myslím, že tenhle spoj je o něco působivější. Divák si pak udělá daleko lepší obraz o tom, co mu sedí víc. Musím říct, že mi ty babský kecy, kterých tu bylo totálně požehnaně, ani nijak moc nevadily - Quentin zkrátka ví co dělá, tohle nejsou jenom samoúčelný žvásty, ale součást naprosto stylovýho celku. A navíc - může si šlověk (zejména muž) stěžovat na to, že téměř nepřetržitě kouká na totálně žhavý sexy kočky, který se nebojí vystrčit zadek nebo hodit nějakej ten svůdnej pohled a přitom se pořád držet v zavedený linii? Copak se od něčeho takovýho daj oči odtrhnout? Quentinovo hospodská vsuvka žádná sláva, ale rozhodně potěší oldschoolovej borec Kurt Russel, kterýho jsem prostě žral. A ta závěrečná honička je prostě bombastická, nad těma třema prdelema nelogickejch postupů jsem se nechtěl zamýšlet - hlavně, že jsem se kurevsky bavil. A ta závěrečná boxovačka je přímo boží. Velmi osvěžující, jen tak dál. ()

Fearoth

Nesnášim ten film! Totální kravina jen o prostých holkách a autech, bez náznaku něčeho rozumného. Kdyby natočil dokument o kaskadérství, tak by to bylo lepší. Tarantinova slátanina, do které zase nacpal to samé jako vždy, hudbu, brutalitu, vulgaritu, nepřirozenoukameru a výrazné titulky. A konec, kdy se "obrátí karta"? Pár holek, co znají auta jen z filmů zničí profesionálního jezdce? Něco tak absurdního jsem nečekal ani od Tarantina... Podle mě jeho nejhorší film. Už to nikdy nechci vidět! Ta jedna hvězdička je za obsazení krásných Rose McGowan a Mary Elizabeth Winstead, ne za přehnané efekty bouraček. ()

Pharlap

Děcka, fakt jsem se nudil.. už jsem si říkal, jakej to bude nářez.. a vono nic.. takovejhle pokus o "remake" filmu ze 70.tých let..jakoby děsivej.. to snad néééééééééééééé Quentine.. tohle se ti opět nepovedlo.. platí.. "I mistr tesař se někdy utne..! :-) ()

eXavera

Teprve po druhém opáčku mi došel význam celého filmu - pocta filmovým klasikám ve formě filmového braku. A řeknu vám, že se skleničkou dobré whisky a sledováním tohoto filmu jsem strávil příjemný letní večer. Náramně jsem se bavil :-) ()

angel.CZ

Nebýt tam kaskaderských kousku (dost slušných) a chevroletu tak je to to NEJVĚTŠÍ HOVNO CO SEM KDY VIDĚL !!!! 3% ze 100 ()

Burrows

Tarantino si libuje v rozvleklých ženských dialozích, které od druhé poloviny, kdy přijde nová skvadra, začínají mírně otravovat. První půlka je výrazně v konverzaci lepší, v autě a sáhodlouhé scény v baru. Poté to všechno začíná trochu nudit, konverzace pokračuje a vy už čekáte, kdy zase přijede Mike s burácejícím motorem a začne akce. Závěr má šmrnc. Když dojde Tarantino k násilí, je kruté (utržená noha, přejetý obličej), a to k filmu patří. Soundtrack opět stylový. (hodnocení delší verze) ()

monty.cl

Je pravda, že většině mých známých se tenhle film nelíbil...nevím proč -jo, je to asi nejslabší Tarantino, ale pořád luxusní zábava, tentokrát brakově béčková, ale velmi stylová. Skvělej Kurt Russell,správně debilní dialogy, pěkný holky a kupa fajn násilí...nevím, co od toho kdo očekával,ale já jsem byl naprosto spokojenej...jo a Zoe Bell je fakt démon...75% ()

nula87

Fantastická závěrečná půlhodina je úžasným koncertem na čtyřech kolem s tou správnou dávkou humoru a dramatična. Vše do té doby je bohužel příšerně ukecané (což většinou u Tarantina je zábavné, ale tady bohužel ne tolik), a proto jenom 3*. Jako třešničky pro zasvěcené spoustu odkazů na jiné Quentinovy filmy. 65% ()

Křepi

Spousta nudných keců (*) a super honičky v autech(*****). Dohromady to dává průměr, ale na Tarantina je to krize. ()

Moonrise

70%. Výborný rozjezd, ale postupem času děj slábl. Film dle mého stál na vynikajícím hereckém výkonu Kurta Russela. ()

Tuniak DF odpad!

Tarantiov prešľap. Film, na ktorom sa on smeje, pretože sú tú typické filmárske chyby, dané naschvál... on nespravil paródiu na B-čkový film, on spravil B-čkový film. A mne nepríde vtipné sa na taký film dívať. Dialógy medzi ženami alebo medzi dvoma policajtami sú nudné, nemajú takú ľahkosť a cit ako tie v Reservoir Dogs alebo Pulp Fiction... jednoducho Tarantino spravil to, čo spraviť naozaj chcel: Zlý film. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)