Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

hyundai

Nejen typické prostředí, ale i některé běžné postavy (Michael Parks hraje Tarantinovo šerifa již minimálně potřetí) vás jen ujistí v tom, že se jedná o další Tarantinovku s velkým T. Příčina menšího úspěchu, tak jako u Jackie Brown je jednoznačně délka naprosto nesmyslných a dlouhých dialogů, tentokráte navíc v ženském provedení!!! Mně osobně se navíc nelíbil konec filmu, ale to je velmi subjektivní. Pokud toto odečtete a podtrhnete, dostanete ideální chemickou rovnici, ve které úžasně balancuje testosteron, estrogen, napětí a nemilosrdnost. Kurt Russell zahrál dobře. ()

Bube1

Ano, můj milovaný režisér mě opravdu zklamal na 2 hvězdy... Celé to měl pouze pod svou taktovkou a asi to bylo i na Quentina moc. Úmyslně béčkový scénář působí až Céčkově a o hereckých výkonech ani nemluvím. Každý musí mít zřejmě výkyv ve tvorbě a u Tarantina se to stalo právě tady. Snad to bylo poprvé a naposled. :) ()

Jamajdzan

Film jaký nemá obdoby a to přesto, že měl být obdobou mnoha filmů. Geniální režisér se rozhodl natočit béčkový film, nevím jestli ještě někdy v budoucnu budeme mít možnost vidět něco podobného a jestli ještě někdo bude mít odvahu to zopakovat. Už proto takový počin stál za to. Musím se smát sám sobě jak jsem se nachytal, když jsem čekal tipické barvité dialogy a chytrý a originální scénář a to už samotný název byl velký spoiler toho jaký habaďůra se tu chystá. Tarantino se vzdal všeho v čem je tak dobrý, aby vzdal poctu filmů, které studoval ve videopujčovně v začátcích své kariéry a už jsou právem pomalu zapomenuty. Je to brak, který má srdce, tu jiskru se totiž schovat úplně nepodařilo. Za odvahu, kameru, úvodní a závěrečné titulky, čelní střet a barevné přechody bych dal víc, ale dát tomuto béčku plné hodnocení by bylo znévážením Tarantinovi myšlenky: "natočit svůj nejhorší film". ()

himor

Tarantinove filmy mi raz sedia, raz nie. Tento kúsok je niekde medzi. Nápadom originálne. Kurt sedel na magora, dievky mierne povedané "šialené". Zaujímavý kúsok, ktorý mi ale nič nepovedal. Jediné čo mi fakt sadlo, bolo parádne Kurtove vozítko "made in USA". 65% ()

G04T

Docela netradiční film Tarantina. To vokecávání mě na jednu stranu štvalo, na druhou mě hrozně bavily ty dialogy. Není to svižný... film se vleče pomalým tempem a Tarantino se soustředil spíš na postavy než na samotnou akci, což ve výsledku moc nechápu ale dejme tomu. Hodně mě to bavilo. ()

Clark_Kent

Bylo to celkem užvaněný, jinak v tom baru taneček s krásným zadkem , kterej vlastní Vanessa Ferlito to chvílema zajiskřilo. Jak příjde Kurt na scénu, hnedka to má docela jinej nádech. ()

Ex_Machina

Sonda do duše šarmantného psychopata, ktorého si s chuťou zahral Kurt Russell. A určite si to riadne užíval. Dalo by sa ale povedať, že partia prostoduchých amerických blbiek by prebudila v mnohých chlapoch skrytého démona, nielen v ňom. No a keď na také natrafí kaskadér Mike, vydá to na celovečerný film zakončený takou autonaháňačkou, že aj Steve McQueen z Bulittovho prípadu by ľahko zbledol závisťou. ()

pushover

Napodruhý je to mnohem lepší. Člověk si užije i ty holčičí pindy. Příběh je tak prostinkej, jako celej grindhouse žánr. ()

papadoce

Chápem to tak, že Kventín si ho potreboval vyhoniť a natočil si ku tomu niečo ako predohru k pornu. Videl som Grindhouse Planétu Teror a bola to vtákovina. Napriek tomu som chcel skuknúť aj tento Grindhouse a ukázalo sa, že je to ešte väčšia pičovina. Totálne sračkoidné grády to nabralo pri tanci na klíne. Niečo tak antisexi a napohľad odporné som ešte asi nevidel. Takmer som vyzvracal nočnú čokoládu. A potom, potom konečne prišlo niečo, čo stálo za hviezdy. Dokonalá búračka a nohy doktorky Blockovej. To ako natočil ten úchyl čelný náraz si zaslúžilo absolutórium. To som ale netušil, že si dáme repete a zopakujeme si prvú polovicu nudnej porno predohry ešte raz. Navyše som nechytil tú 87 minútovú verziu ako to tu avizujú, ale asi nejaký director’s cut ťahajúci sa dĺĺĺĺĺĺĺhýýýýýýých 110 minút. Ja som musel byť pekná sviňa v minulom živote či čo. Ďalšia búračka už neprišla. Prišla síce poctivá kaskadérska naháňačka na autách, ale na hviezdu už nevydalo. Naozaj najslabšia Tarantínovka zo všetkých. A to ešte mala akú takú úroveň vďaka Kurtovi. Dám jednu hviezdu. ()

Tanus

Jak tady ctu nektery komentare o uzasnych hlaskach a dokonalych dialozich tak mam chvilkama pocit ze sem videl jinej film :) protoze me osobne v porovnani s Pulp Fiction nebo Reservoir Dogs prisly celkem slaby. ()

epoh

Já vůbec nechápu, co se to tu strhlo za kritiku Quentina. Proč lidi k jeho filmům nepřistupujete s otevřenou myslí a ne s již utvořenou představou, jak budou vypadat? Je přece jasný, že Gauneři a Pulp Fiction mohou být jen jedny! Někomu se může zdát, že Kill Bill a teď Death Proof jsou jakési úkroky stranou, ale nejsou. Stále jsme ve světě zvaném QT, kde neexistuje nic předem daného, kde jde o zábavu poněkud zvrhlejšího rázu, kde se nic neřeší, kde se nutně neobjevují nové cesty, protože nejkrásnější jsou návraty k něčemu, co důvěrně známe. QT má rád kungfárny a starý filmy ze 70. let, a tak jim svými posledními filmy vzdal hold. A to se vší parádou. Jasně že vím, že DP má tak dvacet minut navíc (za což je nutno "poděkovat" bratrům Weinsteinům a jejich nápadu rozdělit Grindhouse na 2 filmy), takže mu občas spadne řemen, ale proboha, copak nevidíte, kolik úžasnejch míst ten film má?! A to zdaleka nemluvím jen o té závěrečné automobilové honičce (z té jsem měl ryzí adrenalinový požitek) a řeži Kurta R., ale také o lapdancu na klíně Stunman Mika, jeho předchozí recitování básně, copyrightové quentinovské dialogy, na kterých si dávají všichni záležet (obzvláště sluší Sydney Poitier - hergot, to je ale kus krásný ženský), ta úžasná fetišistická záliba v ženských nohách, předhození nic netušící začínající herečky vesnickému buranovi s tím, že mu ho určitě přeblafne... a tak bych mohl pokračovat. DP zřejmě není film pro každého a už vůbec ne pro ty, kdo z QT uznávají hlavně G a PF. Ale pokud se vám, jako mě, líbily Jackie Brown a Kill Bill (a mně se teda JB a KB Vol. 2) líbí z Tarantina nejvíc, tak DP ho nadchne stejně, jako mě. Já na ten film musím jít zítra znovu. A už se těším, až ho budu mít doma na disku a až si seženu Vanishing Point a Gone in 60 seconds (ale ten starej film, ne tu sračku s Angelinou Jolie :))) ) ()

Luki.V

Dosti mne šokuje že většina lidí ani neví o co Grindhouse v první řade šlo. S úsměvem přehlížím dementní popis filmu v kinech a ještě hloupější zástup internetových článků jejihž autoři snad ani neví o čem mluví respektive píšou. Žánrové zařazení je ve většině případů velice zcestné (Stejně i tady na CSFD). Nominace na Scream Awards 2007 za nejlepší režii v hororovém snímku a na největší hororový propadák roku 2007. Celý film jsem měl přiblblý úsměv a ani na okamžiku jsem se nijak nenudil. Vřele doporučuji všem hororovým fanouškům a i když Tarantina vůbec nemusím za tuhle onanii má u mne malé bezvýznamné plus. ()

PigNick

Po tom co sem vsude cetl ze je to plny nudnejch dialogu a zabavna je akorat zaverecna honicka sem od tohodle filmu nic moc necekal ale o to vetsi bylo moje prekvapeni dyz se z neho vyklubal paradni zabavnej film plnej cernyho humoru predevsim v podani Kurta Russella, kterej byl v roli "Stuntmana Mikea" vybornej. A zaverecna honicka je naprosto silena a jedna z nejlepsich co sem videl !! 9/10 ()

snake

Death Proof jsem viděl před Rodriguezovým Planet Terror. Popravdě jsem úplně nadšen nebyl. Tarantina mám velice rád, jeho filmy mě baví a většinou se hodně nasměji. Problém je, že Death Proof prostě moc vtipný není. Jak jsme u Tarantina zvyklí, skoro celý film se jen mluví. Nicméně v těch tunách dialogů se člověk začne topit, a co hůř, chvílemi se začne i dost nudit (u Tarantina se mi to stalo poprvé). Dialogy totiž nejsou časem bůhví jak vtipné, postupně už zůstane jenom vulgarita a prázdnota. Ne, Tarantinovy dialogy nemají být chytré nebo promyšlené, ale mají bavit a občas z nich vzejde i jakási pointa...u Death Proof jsem toto moc nezaznamenal. Na druhou stranu druhá půlka filmu člověka prostě chytne za "koule" a až do konce ho nepustí. Věřím tomu, že kdyby u nás byl film promítán v kratší verzi, dost možná bych se nezačal nudit a šel bych s hodnocením víš...ale na Grindhousový film je 110 minut prostě moc, a Tarantino tak úplně nesplnil zadání, které si s Rodriguezem zadali. Totiž vzdát poctu a bavit! ()

LukeSharp

Velmi podobný případ jako Smokin aces.Povedený trailer a naprosto jiný film.Death proof není filmem akčním,ale spíše kecacím.Ale stejně jako Smokin aces ani tady mi to příliš nevadilo,protože se na to prostě dobře kouká.Pěkný holky,parádní kecy a troška té akce(když už byla tak stála za to) pod režijním vedením Tarantina.Prostě nebylo to úplně to co jsem si představoval,ale zklamaný rozhodně nejsem.65% ()

HonzaCZ

Viděl bych to tak na 3½ - s tím, že EU verze (110 min) = 3* a předpokládám, že originál US verzi bych dal 4* ()

Lumpus

Quentin Tarantino mě velmi přijemně překvapil akční scény jsou při nejmenším výborné dotažené do konce a vybroušené k naprosté dokonalosti boužel toto nemohu říct u dialozích které jsou jen průměrné,některé jsou však opravdu dobrá hlavně v druhé půlce filmu ,ty ale naopak sráží ta část první. Děj je slabý ale neurazí dokonce jednou překvapí.Perfektní Kurt Russell dokazuje že nepatří do sarého železa a také i díky němu mohu hodnocení vyzdvihnout až na hodnocení ultimátní i když vím že si to možná podle všeobecných kriteriich nezaslouží ale já nemohu jinak :-)) ()

herrbierer

Máte-li rádi styl Quentina Tarantina, budete opět chrochtat blahem. Ovšem ne bez výhrad. Celý film je až trochu moc jednoduchý a mezi pointami dvou povídek, jejichž spojnicí je postava stuntmana Mika, se v podstatě nic zásadního nestane. Herecké výkony všech zůčastněných jsou skvělé. Z holek mi přišla nejlepší Rosario Dawson, kterou mám čím dál tím radši díky filmům, jako je tento a Clerks 2 (a taky samozřejmě díky tomu, jak vypadá). Jako jediná je schopná svým výkonem konkurovat Kurtu Russellovi v hlavní roli, který se svého úkolu zhostil se skutečným nasazením (i když comeback ve stylu Johna Travolty mu to asi nepřinese). Na druhou stranu by se dalo říct, že jeho postava je jen další typickou tarantinovskou figurkou "charizmatického osudového loosera". Jinak vizuální vychytávky a vůbec celé výtvarné zpracování hodně připomíná Kill Billa. A vlastně nejen to, už ústřední motiv ženských hrdinek jako by mu z oka vypadl. A to je asi ten hlavní problém - film působí jako "to, co zbylo z Kill Billa". Na druhou stranu ho nechápu jako regulérní Tarantinův film, ale jen jako jeho příspěvek do projektu Grindhouse. Takže jsem s tím neměl větších problémů. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)