Jaký otec, takový syn. Navenek vypadá Martin (Eric Stoltz) jako normální zdravé dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Film Moucha II. je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (Magic Box)

Armin82

Tenhle díl neměl vzniknout! Z takřka dokonalé jedničky, zde nebylo absolutně nic!Drama nulové,napětí nulové,atmosféra nulová,herecké výkony tragické a k tomu všemu nesympatická Daphne Zuniga z Merlose Place a klasický happy end,jediný co stojí za zmínku,je hudba,ale ani ta, se jedničce nevyrovná--->20% ()

hero_bk

Závěrečná půlhodinka je opravdu majstrštych. Může připomínat Vetřelce, ale celkově je honička na Mouchu udělána o úroveň líp než ve Vetřelcovi hon na Vetřelce. I když do té doby průměrnejší film, za závěr musím dát pět. ()

Lilien

pre mňa prijateľné pokračovanie, ktoré však ani zďaleka nedosahuje kvalít jednotky či už atmosférou alebo herecky, No film ma vcelku dobré prostredie laboratória , a najmä skvelé efekty alebo masky či čo to je. A ani ten akčnejší záver ma neurazil či posledná scéna kde ziskuchtivý riaditeľ laboratória dostal to čo mu patrí. ()

MindTuber

Jak píše Radyo, určitě nejde o takovou hrůzu. Nicméně tu navždy bude ten fakt, že se pokračování oproti výborné jedničce navždy potáhne v hodně temném stínu. Tuctový horor z něj nečiní ztráta originality, ale především ztráta původní myšlenky, která za celou mouchou stojí. Nejde totiž jen o tu fyzickou proměnu, ale hlavně o tu rovinu psychologického rozkladu. A to přesně už ve dvojce nenajdete. Za dva. ()

Knor

A já jsem ve finále celkem spokojenej. Tohle pokračování je prostě celý o něčem jiným. Cronenberg si lebedí v psychologii a devastaci těla, tenhle film je už jen čistý béčko, který dokončuje první díl. Nečekal jsem nic velkýho a ke spokojenosti mi to stačilo. Ubíhá to docela rychle bez zbytečností a závěrečnej masakr je takovej dárek na konec všeho dobrého. Takže dobrý, čekal jsem něco mnohem horšího. ()

IvonaK

Nebylo to špatné, ale jedničce se to zdaleka nevyrovná. Představitel hlavní role se narozdíl od jeho škaredého otce pro tu roli z hlediska vzhledu vůbec nehodil. Asi proto že byl kladná postava zatímco jeho otec byl záporná a dobrovolně šel neštěstí naproti. Zatímco jeho syn byl jiný a na základě jeho mimořádné inteligence se mu podaří vše napravit. Sice narozdíl od jeho otce měl na svědomí plno lidských životů v laboratoři, ale to těm dotyčným patřilo. Neměli mu celé dětství lhát a těšit se na ten mimořádný den, aby ho mohli zneužívat. Dobře jim tak. ()

Dinsberg

Tohle rozhodně není Cronenberg. Jeho pro mě revoluční vize posedlosti hi-tech udělátky, které z nás postupem času dělají zrůdy, ať už doslovně či přeneseně, je nahrazena přesvědčivými, leč prázdnými vizuálními efekty. Režisér, který se na první Mouše podílel jako tvůrce efektů, nedokázal filmu vtisknout tíživější atmosféru a příliš spoléhal na to, co sám umí nejlíp. Oproti Cronenbergovu komornímu dramatu, které se téměř celé odehrává ve třech lidech, je zde všeho víc, jen na myšlenkový odkaz, který první Moucha zanechala zde není ani zmíněn, natož rozveden. A kromě toho, Erica Stoltze jsem nikdy nepovažoval za velkého herce, byť byl účasten při velkých projektech. ()

borohub

Vůbec to nebylo špatné, na to že je to přes 20 let staré tak v porovnání s dnešními horory tohle bylo o poznání děsivější. Happy end no nevím jestli se do filmů tohoto typu hodí, každopádně Martin byl sympaťák a byli potrestáni jen ti zlí zmrdi, tak proč ne. 75% ()

djbarrel

Čekal jsem podle hodnocení zde i podle klasického syndromu "dvojek", že se bude jednat o docela průser. No jak se zdá, opak je pravdou. Nejedná se samozřejmě o takovou bombu jako v případě jedničky, ale není to špatné. Je tu víc než patrný odklon od hororu, a větší inklinace k scifi což dovoluje na film nahlížet jinak. Trochu jsem se bál samotné "mouchy-martina", ale dost překvapivě se moucha povedla. Masky jsou v pořádku a i příběh je dobrý. Je to solidní řemeslné scifi, samozřejmě kvalit jedničky nedosahuje. 63 % ()

FREEWHEELER

Prečo by sme mali zatratiť toto pokračovanie len preto, že sa scenáristi vykašľali na psychologickú stránku veci?? Chceli akčný olovrant plný efektov, tak nám ho dali. Zedzte, alebo nahajte ták. ()

Vozataj

Podle mě tento snímek nemusel ani vzniknout. S jedničkou to nemá nic společného, i když by určitě rádo mělo. Škoda... ()

kishi_SO

"oldschoolove B-ecko". Hodinove natahovanie a 15 minutove vyvrcholenie. Potesilo hlavne to typicke prevedenie horrorov z 80. a 90. rokov, kde sa morbidnostou a krvou nesetrilo. Zaverecna "larvicka" ma ohromila. Zaujimavejsia ako ustredny netvor. ()

alex011

Nemalo to taku svoju psychologiu ako prvy diel ale bolo to hororovejsie a ohladom specialnych efektov pestrejsie. Zaver filmu sa mi velmi pacil a tomu staremu paprdovi som to zelal aby dopadol tak ako dopadol a laska sa napokon skoncila stastne a zachranene. ()

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami