Když Jenna (Keri Russell), servírka ze zapadlé jižanské restaurace, zjistí, že je se svým nemilovaným mužem těhotná, není to zrovna důvod k radosti. Mateřství nikdy neplánovala a její nemajetný, žárlivý a dětinský manžel Earl (Jeremy Sisto) pro ni sám o sobě představuje už dost velkou zátěž. Jenna má zpočátku pocit, že je všechno ztraceno a její sny o lepším životě jsou v troskách. Pak ale do města přijede pohledný doktor (Nathan Fillion) a zamíchá kartami. S podporou a láskou kamarádek a kolegyň (Adrienne Shelly a Cheryl Hines) z restaurace Joe's Pie Diner se Jenna rozhodne předvést své pekařské umění, které ocení především sám majitel podniku - Joe (Andy Griffith). Poté sebere odvahu k tomu, aby se osamostatnila a začala žít podle svých představ. (HBO Europe)

Ištván87

Z mého pohledu jsou tři hvězdičky které dávám, lepšími třemi hvězdičkami... Někde mezi 65 - 70%... V rámci žánru to drží standard a nakonec člověku nevadí ani ten "za každou cenu buďme nezávislí" konec... Nathan Fillion je jako vždy vynikající, Keri Russell je báječná a ostatní do toho taky dávají vše co musejí... A Adrienne Shelly je věčná škoda... Zajímalo by mě, jak by se dál vyvíjela, kdyby její život nebyl tak krutě a odporně předčasně ukončen jedním za**anym hajzlem, úchylnym... ()

jhrasko

Krásne odzbrojujúci Hollywood, ktorému som odpustil úplne všetko. Pretože takú chuť na sladké som pri Čokoláde L.Hallströma nemal, pretože Keri Russell je proste sexy, pretože Nathan Fillion je so svojím slovansky ruským xichtom úplne akurátny, pretože Cheryl Hines je úplná Christine Baranski z Mamma Mia...a pretože mi bolo fakt smutno, keď som sa dočítal, že ani jeden z nich si neužil premiéru s režisérkou a kamarátkou Adrienne Shelly. Vyvážený malý filmík o koláči našom každodennom [ v češtine: o chlebu našem vezdejším:-))) ]. ()

jahol

Svěží mix romance a romantické komedie se sympatickou Keri Russell, jejíž koláče jsou teda něco! (pro někoho možná, co já vím, to nejlepší na filmu). Na pojetí postav je ale hrozně vidět, že film režírovala žena... ženské postavy jsou uvěřitelné, protože ze života a jen s mírnou příměsí karikatury a nadsázky, z mužských rolí ale zdaleka nejlépe ještě dopadá gynekolog Nathana Filliona (který si mne navždy získal ústřední rolí v seriálu Firefly a tak jsem mu schopen odpustit cokoli, co nezabíjí film jako celek), zato ostatní chlapi jsou možná originální a nejednoznační, jak mají být, ale za cenu toho, že v detailech hrubě nekonzistentní, skorem schizofreniční. To samé lze se zvýšeným důrazem napsat o závěru - poměrně originální, ale hrozný. Někomu může Servírka přijít i jako dílko povýtce feministické, přestože ho takto neprožívám, více než 3/5 si nezaslouží. ()

F.man

Film o jedné neobyčejné servírce... Jenna (Keri Russell) prochází docelá tvrdě svým životem na americké vesnici. Jejím jediným přáním je odejít od manžela a začít péct své milované koláče. To bohužel není tak snadné, navíc když se nečekaně dozví, že se svým manželem čeká dítě... Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 či 4 hvězdy, nakonec jsem zvolil hodnocení první. Příběh je pěkný, ale ničím vyjímečný, vtípků je ve filmu dost, ale ne zase tolik a herecký výkon Keri Russell je vynikajicí, ale sráží jej okolní postavy jako je Dr.Pomatter (Nathan Fillion) či manžel Earl (Jeremy Sisto). Proto mi z toho vychází lepší 3 hvězdy a 70%. Rozhodně ale film hodný vidění. ()

ladko

Tie charaktery boli síce vykreslené dosť čierno-bielo, ale osobne mi to neprekážalo a rád som pristúpil na hru režisérky(a vlastne aj scenáristky a herečky v jednej osobe) - Adrienne Shelly - škoda jej, talentu mala zjavne na rozdávanie... Romantika fungovala na výbornú, takisto humor. Veľmi príjemný film... ()

Rosana

Ten film mě nějprve otravoval svojí těžkostí a nestravitelností, podivnou kamerou, dlouhými záběry a šílenými hereckými výkony, ale dohromady to tvoří jakýsi celek, kdy nic z toho není chybou. Není to klišé komedie o tom, jak se dva zamilují a od začátku filmu je vám jasné, že budou spolu do konce života. Tenhle film klade mnohem víc otázek a ukazuje mnoho lidských příběhů, myšlenek a prožívání. Jenom škoda, že milá režisérka už nenatočí žádný film :( ()

katasta

Nějaké filmové kvality byste tu opravdu jen stěží hledali. Film je strašný dokonce i obsahově, přesto bych ho tak úplně nezavrhovala...je tam tolik TAK absurdních situací, že se tomu člověk pořádně nasměje, a tak to svůj komediální účel docela i plní (i když sem se smála spíš v těch situacích, které zrovna být asi vtipné ani neměly:oD). ()

Ridick

jenna je neobycajnou casnickou (kiez by boli aj u nas take) s blbym manzelom a cakajucim dietatom. do toho vsetkeho jej vleti ako kristova strela z neba novy doktor a romanca sa moze zacat. vypoved o laske a problemoch je na priemernej urovni, ale reziserke sa nesmie zobrat, ze ma cit pre zensku otazku, aj ked tej muzskej asi vobec nerozumie, preto je asi tento film na 90% urcenym zenam. ja ako muskulativne pohlavie bez predsudkov musim znizit hodnotenie o tu jednu* ()

togaf

Tak tohle byla hodně slabá limonáda. Nejlepší byl šílenec Earl a Jenna měla taky světlé chvilky, ale celkově to bylo dost nudné. Doufala, jsem že Nathan Fillion dostane víc prostoru, ale bohužel jeho role byla nudná, tak moc nudná. Ani ty koláče to nezachránily, podivné míchání chutí, brrr. ()

Dexter1

Po remeselnej stránke veľmi amatérske a po dejovej nezáživné. Avšak medzi zlatunkou Keri a charizmatickým Fillionom to iskrí viac ako len skvelo. Aj keď sa film tvári ako romantická komédia tak miestami príde k depresívnym životným výjavom. Aj keď je koniec príbehu celkom originálny tak je spravený veľmi narýchlo a nemá takú údernosť akú by si zaslúžil. Servírka je proste len filmom s nevyužitým potenciálom. ()

Martin741

Definitivne posledny film reziserky Adrienne Shelly a fajn romanticka komedia, nijak zvast moc sladka. Zarobilo to na seba perfektne, casnicka nikdy neplanovala haranta, ale cosi sa kdesi zomlelo, este sa aj na hovno vydala za akusi nemajetnu bielu socku, ktoru hraje Jeremy Sisto /Wrong Turn/, no a zenska ma pocit ze sny o lepsom a krajsom zivote su uz asi v hajzlu ..... ale hovno! Teda pardon, chcel som napisat, ze sa nastastie mylila, vela veci sa na dobre obrati a zivot jej ukaze aj pozitivnu stranku : 77 % ()

dezorz

Pekvapivo sviezi obsah! To je to,co americky indie film moze, ba priam musi ponuknut, ak chce byt zaujimavy a tak malo indie filmom sa to dari. Aj napriek formalnym a niektorym obsahovym nedostatkom (je to len indie film): jednoduche, vtipne, mile a pritom nezabuda byt aj to, co je na sucasnom americkom umeni typycky, frustrujuce. ano, frustracia este nebola nikdy tak zabavna. ()

Lenka.Vilka

Není to mou fascinací Nathanem Fillionem, bezpochyby hrál i v lepších kouscích. Ale...po každém shlédnutí mě tak týden drží touha nechat se zbouchnout. Jako co by kdyby. Peču ráda... ()

c.tucker

Při pohledu na nádherné pie's se zbýhali všechny sliny. Trošičko zvláští romance, ale dost zábavná. Ještě k tomu dodám jednu hlášku ze Simpsonů: Včera jsem se v baru díval na Matlocka, sice nešel zvuk, ale řek bych, že vím jak na to. ()

angel74

Nejdřív jsem se zhrozila, co jsem si to zase pustila za otravný film. V půlce jsem si řekla, že tomu dám šanci a nakonec se z toho vyklubala docela slušná hořkosladká komedie o ženě, kterou příšerným způsobem deptal její manžel, s nímž ke své velké nelibosti otěhotněla. (60%) ()

Estrellita

Kvůli silné druhé polovině a taky kvůli upřímnosti a přímosti (pozor, nezaměňovat) filmu musím z původních tří hvězdiček o jednu přitlačit. Odporné individuum jménem Earl je maximálně odstrašující, koláčový nápad velmi zajímavý... Ale nejsilnějí moment z celého filmu vystihuje jeden jediný pohled - ten pohled, který Jenna upírá na svoji právě narozenou dcerku a dochází jí, že má teď někoho, koho může milovat... a že už nikdy nebude sama. 74% ()