Podobné salónní tanečky mě zrovna neberou. Jinak musím uznat, že je tahle inscenace zajímavě obsazená. Zejména, když už jsem zvyklý, že v televizních filmech u nás hraje pouze ta samá hrstka lidí. Na druhou stranu, Milan Kňažko v hlavní roli byl zřejmě castingový přehmat. A režisér nepříjemně překvapil tím, jak výsledek vypadá tuctově, bezinvenčně.(1.4.2007)

• LucMosss

No, odkud začít? Kromě prvotního zděšení z toho, jak náš drahý Goethe ve filmu vlastně vypadá se z toho vyklubal docela příjemný film. Jedna hvězdička za zpracování, ta druhá za to, co tento film přinesl do našich školních hodin češtiny. Tak především oddech. (Jinak, k podání a ztvárnění některých osob a tím nyní nemyslím jen Goetheho se raději vyjadřovat nebudu...)(17.11.2011)

Toľko osudových lások slávnych ľudí bolo sfilmovaných... Určite aj láska Goetheho k mladej Ulrike mala svoje čaro a náboj. To sa však nedá povedať o tejto televíznej romanci, kde ani Milan Kňažko ( Goethe ), ani Evženie Nízká ( Ulrika ) nechytili diváka za srdce. Určite si zaslúžia uznanie predstavitelia vedľajších úloh Igor Bareš ( Goetheho syn ) a hlavne Wanda Károlyi-Konečná ( v úlohe Ulrikinej matky madam von Levetzow ).(2.4.2007)

• Alchemilla

Vztah Ulriky a Goetha vyvolává vášně i po skoro 200 letech - někdo se pohoršuje, někdo sní, někdo nechápavě kroutí hlavou, někdo Goetha považuje za borce. Ulrika von Lewetzov se nikdy nevdala a den před svou smrtí spálila všechny Goethovi dopisy na stříbrném podnose. Celá tato událost podněcuje fantazii a člověk se ptá, co mezi nimi opravdu bylo? Milan Cieslar mohl natočit nezapomenutelný snímek. Mohl, ale nenatočil. To horké léto v Marienbadu mne zanechalo poněkud chladnou, ba dá se říct i znuděnou - v půlce jsem totiž vytáhla noťas a začala číst e-mailovou korespondenci. Nepomohlo ani to, že se natáčelo na zámku Kynžvart a já se ve filmu na 10 vteřin objevila jako komparz. Oceňuji snahu o autentičnost, jenže k tomu, aby třeba kostýmy vypadaly jako z počátku 19. stol. nestačí jen si otevřít knížku, byť byla o historii odívání.(25.2.2013)

• Lish84

Co na filmu zaujme hned od první minuty je technická kvalita, neznámí či neokoukaní herci ve většině rolí a výprava - ne velkolepá, ale rozhodně pečlivá a autentická. Je to zkrátka jiná liga než většina ostatních televizních filmů České televize. Ovšem atraktivitu námětu se bohužel nepodařilo na obrazovku přenést. První problém je podle mně v obsazení: Milan Kňažko jistě není špatný herec, ale do role starého Goetheo mi moc nesedne. Navíc Igor Bareš jako jeho syn... Obsazení sice netradiční, nicméně typově to sedí. Bohužel jsem v nich ale celou dobu viděl jen herce a ne postavy, které představují. Druhý problém vidím v nedostatečném vypíchnutí atraktivních momentů příběhu - jak po stránce scénáristické, tak režijní. Ze začátku se sice daří navodit působivou atmosféru, ale pak to jde ke dnu a když už se Ulrika začne sbližovat s Goethem, bylo mi to tak nějak jedno. Divák by měl chápat touhu jednoho po druhém a být napnutý, jak bude zejména Ulrika zvládat nepříjemné reakce okolí. Což o to, takové situace tam sice jsou, ale i ty vyznívají sterilně. To horké léto v Marienbadu je v oblasti českého televizního filmu silně promarněná příležitost.(11.4.2007)

• - Filmovalo se na zámku Krásný dvůr, v obci Podbořany, v Kynžvartu a Františkových lázních. (M.B)