Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiální text distributora)

Smok

Po dopozeraní tohto romantického sci fi gulášu sa u mňa dostavila akurát tak úľava a okamžité uvoľnenie 4,5GB diskového poľa. ()

swamp

Když jsem se začal dívat, tak jsem si říkal, jak parádně Preest vypadá, jak skvělý je vizuál Meanwhile city a jaká to bude asi jízda.. Chyba lávky - psychologické drama, které se (dle mého názoru) pouze snaží být sofistikované. První půle nedává smysl - a to jen kvůli tomu, aby mohla v druhé půli šokovat. To mi přišlo příliš prvoplánové. A zpracování traumat z války jsem viděl už v lepších provedeních. ()

mil@n.fanatik

Slabé 2*. Abych se přiznal, film mě nijak drasticky nenadchnul a nepohltil. Děj byl slabý a celkově jsem se po drtivou většinu filmu nudil... ()

klerik

Ryan Phillippe má čuch na zaujímavé flmy. Dark línia v štýle Proyasa (VRANA, SMRTIHLAV) je len korením, ale dobre funguje na udržanie pozornosti, kým divák začne chápať súvislosti medzi ostatnými dejovými líniami... Pár jednoduchých nápadov zručne namixovaných do filmíku, ktorý budí dojem premyslenej artovky... Ja som to zhltol... ()

Darneth

První rovina-nádech gothiky, fanatismus církvemi, hrdina. Druhá rovina-imaginární svět, imaginární dívka. Třetí rovina-pokusy o sebevraždu,spojujícím článkem mezi hlavními aktéry je otec, vrah. Zprvu mi to nedávalo smysl a občas jsem přemýšlela, proč se děj zbytečně zamotává až se ztrácí v nedohlednu. Naštěstí rozuzlení ke konci mi vyrazilo dech. Jak originální propletenec napříč vlastními démony i sny. ()

honajz

Až na ty náboženský kecy docela dobré. I když církev podle návodu k použití pračky mě dostala :-) Jestli se nepletu, nejsou tu dvě dějové linie, ale tři, vlastně čtyři (otec hledá syna, dcera sebe samu, kluk svoji lásku, tajemný mstitel z paralelního světa zloducha...). Střídají se poměrně rychle, reálie a exteriéry jsou využity dokonale, mysteriózno trošku pokulhává, ale když se to pak splete dohromady, dá to dohromady zajímavé vyznění, které nutí k přemýšlení a úvahám. Film je postavený spíše na vnitřním herectví (to expresivní je zde jenom v excesech dcery, jež se snaží upoutat pozornost matky), na atmosféře a náladě, což takové filmy můžu, když to funguje, a tady to prostě funguje. A role imaginárních postav, ať je to Sally, pastor / uklízeč, to mne rovněž hodně potěšilo. Dokonce to dává i jiný rozměr těm kecům o náboženství. ()

claudel

Franklyn nejdříve vypadal na zajímavý temný snímek, posléze začal nudit a nakonec se z něj vyklubal docela dobrý psychothriller. Resumé - Evě Green by mohli dávat i normálnější role, totéž platí o "Madisonu Twatterovi". Kdo viděl Skins, pochopí :-) ()

Morholt

Celkem originální mozaika čtyř osudů různě potrhlých lidí, které se na konci více či méně propletou. Ne že by McMorrow přišel s něčím extra - zápletka byla jednoduchá a sladkohořký konec mi taky dech zrovna nevyrazil, ale mě se to líbilo. Slušná byla i forma - ne že by to byly nějáké vizuální orgie, ale zpracování bylo přijemné a burtonovské utopické městečko se mi zamlouvalo. Herecky mi z ústřední čtveřice Bernard Hill, Ryan Philippe, Eva Green a Sam Riley nesedl jen posledně jmenovaný. 75% ()

BoPo

Zo začiatku sa tvári ako niečo extra, mix viacerých vecí naraz. No postupom času film odkrýva svoju obyčajnosť, neoriginalitu. Ani Bond Girl Eva Green tento pokus nezachránila. ()

bouncer

Zvláštní, těžko uchopitelné. Tři nesourodé příběhy vyprávěné povrchně jako by se ani pan režisér nemohl rozhodnout, který bude ten pravý. Bohužel, tahle prvotina mě nezaujala, i přes sympatické herce. ()

Avalon820

Z ničeho něco. Geraldu McMorrowi se podařilo vytvořit (v dnešní době deseti-, stamilionových trháků) za takřka mizivou částku debutový film, který by mu mohl leckterý filmař závidět. Opravdu. Dva paralelní světy (z nichž jeden je až nápadně pathologicovský) skloubit v jeden příběh a navrch posadit Evu Green je, jak vidno, dobrým receptem na úspěch. ()

Terva

.....jmenuji se Jonathan Preest a dnes v noci zabiju člověka. Začíná to zajímavě, ne? Tetování, maska a hezký projev, jen tak dál. Londýn vs. Meanwhile City. Sektářské povolení spáchat hřích. Chci vytočit svého učitele a matku, proto se každý měsíc zabiji, ale neumřu, mám z toho srandu. Tak už víte, který svět je šílenější? Kdo je Franklyn? Nadešel jeho čas? Prvním krokem k uzdravení je pochopení problému. Film o krásném šílenství, podpořen povedenou hudbou. ()

Marek1991

Zaujímavé a temné. Taký čudesný film, ktorý však podľa mňa nebol ničím poriadnym, ťažko sa v ňom vyznať, nehovoriac už o nejakej pointe príbehu. Ako začal, tak aj skončil, ako nič. ()

joehot

Není to úplně bez nápadu, ale zhruba hodina je scénáristicky takovej sranec, až je to lehce nekoukatelné. ()

Hoyt

Pochvala za odvahu jít při debutu do takovéto látky. Samotný film sice rychle ubíhá ale moc toho nenabízí. Škoda, že paralelnímu světu je věnováno tak málo prostoru, protože co se týče masek a technického zpracování tak je to na výborné úrovni. Herci jsou příjemní a vyvrcholení příběhu je zajímavé ale ne tak jak jsem čekal. Dva dny po filmu si jen matně vybavuji co to ve mě zanechalo takže průměr. ()

Kryton

WTF? No to si děláte pr*del ne? Ty dvě linie působí strašně. Ke všemu ta trapnost těch akčních scén v tom scifi uletu. Nebýt toho klona Rorshaka tak bych to poslal do odpadků. ()

hous.enka

První půlka, ač originální, je zčásti zmatená. Celé to začíná dostávat smysl zhruba po 40 minutách, kdy i divák tuší, co mu režisér pořád nenápadně naznačuje. A konec? Ten je sladkou třešinkou na dortu. Pro psychologické mysteriózní (opravdu nejde o sci-fi) dramata mám slabost. PS: Eva Green jako zrzka vypadá sympatičtějc než s těma věčně černýma vlasama. ()

SaNcHeZ_cz

Jedna originální linie, ale to je tak vše. Celkově přehnaně kýčovitý a v závěru hodně předvídatelný snímek, který většinu času sám neví čím je. ()

mysiak

Zvláštne psycho sci-fi...na tému vzťahov...je to taká mini posapokalyptická romanca...bez akcie...ale plnou dávkou emócií....chcem akciu!!! ()