Nemilosrdný střelec

• Japonsko Sukijaki Western Džango (více)
všechny plakáty

Snímek se odehrává v dobách válek Genpei v Japonsku konce 12. století. Mocné klany Minamoto a Taira se utkávají v městě Yuda. Obyvatelům přichází na pomoc tajemný ozbrojený muž. (Canal+ Action)

666teen

Pokud Leone točil SPAGHETTI WESTERNY, tak Mike tímto kouskem stvořil RICE EASTERN. Poměrně brutální, celkem vtipná postmoderní variace na asi vše, co se japonskému pervertovi honí hlavou. ()

Ruut

Já snad začnu mít rád Tarantina i jako "herce" (= úchyláčka na plátně) ... Miike tradičně šílený, ale tentokrát velice zajímavý a závěrečná výhybka směrem Itálie nemá chybu. ()

HAL

Když sežerete pořádnou porci tradičních špaget spolu s hromadou čerstvého sushi, tak vám váš žaludek a střeva asi nepoděkují, ale určitě to bude zajímavé. A ve filmovém podání to funguje podobně - jen místo vnitřních orgánů vám krvácí oči a mozkové centrum se smyslem pro realitu. Zajímavá a zábavná je tato eklektická kombinace westernu a samurajských filmů ovšem převelice, což i vzhledem ke všeobecné známosti předlohy činí z Djanga asi mainstreamově nejvhodnější objekt na otestování kompatibility s šíleným stylem Takashi Mikeeho pro všechny jeho tvorbou zatím nepolíbenými. 7/10 ()

pornogrind

Takaši Miikeho mám rád ale narovinu musím přiznat, že tohle je zatím nejslabší film z jeho pestré filmografie, kterej jsem od něho viděl. Potěšila sice účast Quentina Tarantina ten ale dostal jen minimum prostoru. Sukijaki Western Džango to má u mě a 2lepší hvězdy. ()

Rudovous

Narozdil od Tarantina neni Miikeho snaha o tak castou citaci postmoderni "intelektualni" hrickou, ale pro me jistym zpusobem tezko uchopitelny, ale autenticky pokus jak se k danym zanrovym milnikum smele postavit. Kdyz jsme u toho nemuzu nezminit, v zaplave tech reakci na klasiky spaghetti westernu a jidai -geki, roman "Pribeh rodu Taira" (Heike monogatari) jez je pro velkou cast reziserova "vypraveni" vychozym bodem. (Velmi doporucuji.) Tezko o tom vic psat a nezacit se uchylovat k poetice a symbolizmu, ale to jiz za mne ucinil kolega Artran. Silne 3 hvezdy. ()

strougy

Bizardní variace na Pro hrst dolarů či Yojimba, jak je komu libo, která tradiční zápletku obohacuje o nadsazenou komisovou estetiku, Shakespeara, Válku růží a určité prvky z Kill Billa (origin Krvavé Benten). Působí to sice mnohdy jako dort ukuchtěný pejskem a kočičkou, ale úroveň zábavy se naštěstí po většinu času drží na velmi vysoké úrovni. Jen škoda, že jako tradičně nejsympatičtejší a zároveň nejvíc cool postava musí bohužel nakonec zemřít. Silné 3*. ()

Jordan

spojenie toho najlepšieho z toho, čo mám najradšej - comixov, samurajských filmov, wesernov, shakespeara, leoneho, tarantina, miikeho, odkazov, citácií, humoru a preštylizovaného vývarného béčka; tento film som si naozaj vychutnal! ()

AppleCore

Sakra! Westernovej nářez v japonskym podání? No nevim. Místy skvělá kamera, místy skvělá akce, ale zatraceně ohranej příběh doprovázenej blbou hudbou. Přítomnost Tarantina mě ale potěšila takže dávam 3 hvězdy. ()

teutates

Quentin Tarantino si bezpochyby splnil svoj decký sen a zahral si obávaného pištolníka v "kúzelnom" westernovom svete... Nerad by som spoileroval, ale na niektoré okamžiky rozhodne nezabudnem... Originálne dielo, ktoré síce má pomalší rozjazd, avšak každou minútou sa dej stupňuje a prekvapuje... 7/10 ()

klerik

Japonský Django, ehm... Perfektné nápady v akčných scénach, dobrá práca so Shakespearom i Djangovskými rekvizitami. Len to postupne strácalo na zaujímavosti, až vo finále to bolo opäť super. A mal som ten pocit, ze Tararntino patril k tým trápnejším častiam filmu... DOBRÝ, ZLÝ A ČUDNÝ mi prišlo trochu súdržnejšie... ()

SeBig odpad!

Nevím, zda to měl být účel, ale působí to tak amatérsky, že se mi na to dívalo opravdu těžko. Je sice hezké, že tam cáká krev, je tam Tarantino s kloboukem, ale co z toho? Tohle umí každý. Za mě jednoznačně. ()

korbitch22 odpad!

šílená sukiayky western djangovina wole.stupidní blbost,naprosto tragická režisérská práce a v čele vypatlanej tarantino,bezva.neviděl jsem slušnej western ani nepamatuju.tohle vidět charles bronson,tak je všechny nemilosrdně postřílí. ()

Flakotaso

Jako celek to je hrozně nudné a roztahané, ale jednotlivé povedené momenty (například tanec) tento film povyšují na téměř tři hvězdy. Korejský Hodný, zlý a podivný také napodoboval a parodoval, ovšem stylově, s grácií a úctou. To se o této slátanině říct nedá. ()

GigaPudding

Tak tímhle to teda Takaši Miike úplně rozsekal :). Nemilosrdný střelec je jeden velký filmový vtip už od samotného názvu filmu až po závěrečné titulky. Vzhledem k tomu kolik slavných westernů bylo podle Kurosawových samurajských filmů, které se zas pro změnu sem tam inspirovaly Shakespearovými hrami, tak se Takaši Miike rozhodl, že to všechno spojí do jednoho monstercelku, špagety vymění za sukijaki a do toho ještě nechá drsňácké hlášky pronášet japonské herce anglicky s výrazným přízvukem ještě dvakrát podtrhujícím úplně absurdní, ale přitom úplně klasickou westernovou zápletku. Film odkazuje na úplně všechno a ještě si z toho dělá srandu už jen tím, že se sám prezentuje jako remake remaku filmů vycházejících ještě navíc i z literárních předloh. Tak tu máme pistolníky co tasí rychleji než do sebe sumista nasouká misku sukijaki, cigára, alkohol, dva znepřátelené klany samurajopistolníků, nějaké to velké odhalení a absurdně přestřelené (doslova) akční scény a i ty neakční vzhledem k tak silně stylizovaným a parodizujícím charakterům. Navíc to všechno má velmi výraznou vizuální stránku s extravagantně přestylizovanými kostýmy a celou výpravou, která ale přitom pořád vypadá dostatečně westernově. Celá zápletka je poskládaná z nejrůznějších westernových a potažmo samurajských klasik, že celý film není o příběhu ale funguje jen jako ten velký filmový vtip a takový zákusek pro diváka, což ostatně musí dojít i té největší troubě po druhém příchodu postavy quentina tarantina na scénu. Takaši Miike prostě vzal to všechno co takhle kolovalo světem westernu a vrátil to zpátky do japonska odkud se značná část tohohle žánru inspirovala aby se tomu s diváky společně pořádně zasmáli :). Jen nevím co bylo v těch dvaceti vystřižených minutách, které se do verze co tu vyšla nedostaly a taky nevím jestli to náhodou někteří neberou jako úplně vážný western když tu vidím některé komentáře. :) ()

Sawy

Strašně divný,totálně ujetý,šílený a úchylný.Ale taky zatraceně stylový a zábavný.Tarantino je boží,závěrečná přestřelka v sobě nese genialitu a duel dvou hrdinů ve sněhu je prostě úchvatný.Ovšem člověk,který nemá nakoukané (nejen) spaghetti westerny,se může dost nudit.Film,který rozhodně nesedne každému,ale za zhlédnutí každopádně stojí. 75 % ()

ScarPoul

Už dlho som nevidel taký vizuálne uhrančivý, zábavný, komiksový, exploatačný a odkazový film ako tento. Miikeho filmu sú naozaj kolísavé, čo do kvality a často majú v sebe neprimerané množstvo absurdít, ktoré narúšajú inak skvelú atmosféru jeho filmov. Tu ale tento štýl funguje. A je zábavný. Nachádza sa tu veľa odkazov, posolstiev a režijných nápadov, ktoré tentoraz skvelo fungujú. Pozeral som predĺženú verziu a napriek niektorým scénam, ktoré film spomaľovali sa jedná o veľmi dobre zvládnutú poctu ala Yojimbo. Endóva hudba je skvelá a Tarantinov štek perfektný. Po dlhom čase spokojnosť. Finálna bitka v snehu je vizuálna žranica. ()

Nick Tow

Ak vás niekto pozve do sushi baru na špagety, tušíte v tom výstrednosť a ničím iným tento Miikeho opus ani nie je. P. S. Ale tá prerábka ústrednej pesničky z Corbucciho Djanga je cool každým coulom. ()

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

16.02.2010

Už jsme si zvykli, že když se Quentin rozhoduje, do čeho se pustí příště, má... hm, jak říct slušně „plnou hubu keců“? Asi takhle: „mluví o mnoha různých projektech, které by rád natočil“. V… (více)

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)