Co kdyby se všechna metra světových metropolí propojila v jeden světový obří dopravní systém?
Příběh se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy se svět potýká s nedostatkem ropy a všechna městská metra v Evropě byla propojena v obří podzemní dopravní systém. Ve Stockholmu žijící Roger má však zvláštní starost. Kdykoli sestoupí pod zem, pohodlné cestování mu znepříjemňuje neznámý hlas v hlavě. Obrací se proto k tajemné Nině, aby mu pomohla utéci ze znepokojujícího prostředí spletitých tras metra. Čím se však dostávají dál, tím hlouběji je Roger zaplétán do neznámého spiknutí. (oficiální text distributora)

brasek

Neprekáža mi chladnosť a šedivosť príbehu, prekážkou sledovanosti je však samotný príbeh prekypujúci nudou a ešte väčšou nudou. Bohužiaľ nechápem o čom to ako malo byť... ()

Kalda69

Tak uplne nepochopeno ale rozhodne jsem z prvniho shlednuti nadseny. Jsem zvedavy, jestli budu upravovat hodnoceni po druhym promitani. ()

RoyBatty444

Hodnotné dielko pár neznámych tvorov zo starého kontinentu. Keslené ale aj nie kreslené skôr deformované ako celý film. Jedná sa o postapokaliptyckú zápletku tak často vyberanú pre tento žáner: ovládanie zbytku ľudstva a teraz to príde šampónom. Podobný kuriózny predmet alebo lepšie povedané tekutinu som ešte nevidel. Napriek tomu. Postavy herecké výkony a atmosféra sú dostačujúce aj keď nie vynikajúce. Zápletka je jednoduchá ale má spád a pár zvratov. ()

robbez

Film je důkazem, že hloupý příběh ani dobrá animace nezachrání. Další z řady pokusů o pesimistickou vizi budoucnosti, kde člověka ovládá nějaká forma totalitní moci. Že nás ale budou ovládat pomocí podzemní dráhy a šampónu, to bych vážně nečekal. Autorům se podařilo vytvořit opravdu velkolepou fantasmagorii. ()

psycho.ta

Mám pocit, že vše podstatné o tomto filmu tady již bylo řečeno, takže nemá cenu to omílat poo..63. Film se mi líbil, i přesto, že byl ve svém zdlouhavém a mnohdy nijak nevyvíjejícím se ději občas až nudný. Každopádně dobré animace (na dnešní dobu neobvyklé). Jako mnoho přede mnou jsme si i já kladla otázky proč tohle a proč tamto a nedostala odpověď. Temná depresivní atmosféra, dalo by se říci post-apokalyptického světa v Evropě, spojené jedním, gigantických rozměrů rozsáhlým metrem, kde se Roger snaží nalézt dívku svých snů a zachránit tento svět před jejím šíleným otcem, který chce ovládnout lidi (PROČ?) Každopádně originální a neotřelé. 3*** ()

Digi_cz

Co film činí jedinečným je jeho naprosto unikátní vizuální stránka. Zvláštní fotorealistická animace vytváří zcela soběstačný fascinující svět s hutnou atmosférou melancholické dekadence, rozkladu a vše prostupujícího tušení temného spiknutí, které Roger s jeho dívkou ze šamponu spáchají. Svět reálný i nereálný zároveň. Na působivosti filmu se vedle výtvarníka Martina Hultmana nemalou měrou podílí hudba Kristera Lindera. Říkal jsem si jestli tohle není částečně práce mistra Terryho Gilliama, ale kdepak. ()

Kajschmentke

Film působí přímo nepříjemně, což však svědčí o jeho jisté kvalitě. Animace sice byla vskutku zvláštní, hudba nevýrazná a dabing spíše podprůměrný, ale celkově panovala skvělá strašná atmosféra. Příběh nebyl zrovna silný a scénář byl úplně nesmyslný. Ale u takových filmů jsou tohle pro mě až druhořadé vlastnosti. Jde o atmosféru a ta byla navozena skvěle. ()