poster

Metal & metalisté

 • Kanada

  Metal: A Headbanger's Journey

Dokumentární / Hudební

Kanada, 2005, 96 min

 • Janko666
  *****

  Slayer, Metallica, Megadeth, Anaal Nathrakt, All that remains, Killswitch Engage, Arch Enemy, Slipknot, Iron Maiden, Mötorhead, Portal, Blesphany, Dark Tranquillity, Entombed, Protest the Hero, FACT, Dimmu Borgir, Napalm Death, System of a down, Disturbed, Crematory, The Dilliger escape plan, Every Time I die, Led Zepelin, The Who, Within Temptation, Nightwish, Rammstein, Sepultura, a pár stovek (čti: tisíc!!!) dalších.(20.12.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Antropologický pohled na rodokmen metalu mi oživil vzpomínky na pradávné hrozičství pod pódiem, na marné pokusy o nárůst bujné kštice i na brilantní vyladění mé virtuální kytary. Jinak bych samozřejmě uvítal kompresi informací do stručnější podoby a dunění metalu od titulků k titulkům, ale jako inspirace pro oprášení starých cédéček je tento dokument naprosto vyhovující.(5.11.2011)

 • animaxis
  *****

  Nejlepší a nejzábavnější dokument,jaký jsem měl tu možnost shlédnout!Ten chlápek co to natočil je prostě hrdina a tímhle si splnil sen.Dokument je vlastně hodně dobrodružný a i když se při něm budete prostě bavit,tak vás může poučit i jako čistokrevné metalisty.Rozhovory s tolika známími osobnostmi a hlavně to,jaký mají oni názor je na tomto dokumentu to nejlepší.Pokud jste metalisté,tak si to pustte,protože tomuhle dáte pět hvězdiček.Pokud nejste metalisti,tak si to taky pustte,alespon se přiučíte.(9.6.2013)

 • Schuldiner
  *****

  Heavy, thrash, black, death.. Pro mě prostě nekonečná studnice naprosto nespoutané energie!!! Je to jako se vším, pokud tomu někdo nehoví... ´´Pokud necítíš přicházející vlny energie, z které se ti ježí vlasy na krku, tak ho nikdy nepochopíš.´´ Já prostě tyhle dokumenty miluju! Samozřejmě se zde najdou i naprosto úsměvné rozhovory či názory některých lidí, ale to není podstatné. Rozhovory s Alicem Cooperem, Brucem Dickinsonem, Tommy Iomim, Kerry Kingem, Tomem Arayou a bohužel nedávno zesnulým Ronniem Jamesem Diem (R.I.P.) jsou pro mě skvostem!(10.11.2010)

 • Fr
  *****

  NEMOCNÁ, ODPORNÁ, DĚSIVÁ a NEBEZPEČNÁ hudba. Jak to vím? Patřím k nim! Iron Maiden, Slayer, Toni Iommi (Black Sabbath), Lemmy (MOTÖRHEAD), Alice Cooper, Rob Zambie a další v dokumentu, který se snaží najít odpovědi na některé otázky, spojené s touto hudbou. Vydejte se do světa metalu, poznejte historii či kořeny hudby jejíž trojtón dává do pohybu hřívy vlasů a texty zla jsou schopny přivolat bestii a pokuste se najít odpověď, proč tento nástroj ďábla působí morální paniku. (Když jsme u historie – vzpomínáte na HORKOU KAŠI?. Kdo neviděl neuvěří, co a jak se tenkrát dalo politicky rozebírat. Ale to jen na okraj..). Ano, vrněl jsem si blahem a taky se dozvěděl něco nového (třeba ,,zajímavé“ historky o norském black metalu). Pár informací o tomto zajímavém dokumentu získáte na www.metalhistory.com. Pro příznivce žánru povinnost! Stejně tak pro zvídavé a studenty psychologie. Co uvidíme (možná) příště? To je tutovka! Global Metal !!(18.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace