Metal & metalisté

• Kanada

Metal: A Headbanger's Journey

Dokumentární / Hudební

Kanada, 2005, 96 min

Zajímavej dokument pro všechny fanoušky metalu (a nejen pro ně), každej z nich si tu určitě najde jeho oblíbenej styl nebo kapelu. Pro mě byly nejzajímavější rozhovory s těmito legendami: Bruce Dickinson, Ronnie James Dio, Tonny Iommi, Lemmy Kilmister a Dee Snider. Naopak bych omezil tu část o black, death metalu (hlavně ty Noři byli uchylný). A nejzábavnější je asi ta část kde Dee Snider z Twisted Sister obhajuje svý texty: "Lidi je můžou interpretovat několika způsoby. Paní Goreová (pozn. manželka Al Gora!!!) hledala sadomasochismus a našla ho." :-) ***** Doporučuju shlédnout taky neméně povedený dokument o tomto žánru Heavy Metal: Tvrdší než život.(28.2.2008)

NEMOCNÁ, ODPORNÁ, DĚSIVÁ a NEBEZPEČNÁ hudba. Jak to vím? Patřím k nim! Iron Maiden, Slayer, Toni Iommi (Black Sabbath), Lemmy (MOTÖRHEAD), Alice Cooper, Rob Zambie a další v dokumentu, který se snaží najít odpovědi na některé otázky, spojené s touto hudbou. Vydejte se do světa metalu, poznejte historii či kořeny hudby jejíž trojtón dává do pohybu hřívy vlasů a texty zla jsou schopny přivolat bestii a pokuste se najít odpověď, proč tento nástroj ďábla působí morální paniku. (Když jsme u historie – vzpomínáte na HORKOU KAŠI?. Kdo neviděl neuvěří, co a jak se tenkrát dalo politicky rozebírat. Ale to jen na okraj..). Ano, vrněl jsem si blahem a taky se dozvěděl něco nového (třeba ,,zajímavé“ historky o norském black metalu). Pár informací o tomto zajímavém dokumentu získáte na www.metalhistory.com. Pro příznivce žánru povinnost! Stejně tak pro zvídavé a studenty psychologie. Co uvidíme (možná) příště? To je tutovka! Global Metal !!(18.9.2009)

• Frajer42

Dovolím si tvrdit, že tento dokument dokáže zaujmout i člověka, který by si metal pustil až jako poslední možnou volbu. Ano, docela mě zaujal. Rozhodně z něj však nejsem tak unešený, jako kdejaký černě oděný chlapík, který je nasraný na celý svět a v metalu hledá útěchu. Skutečně dokument chápu pouze jako takovou velkou sondu do mnoha odvětví metalu, přičemž obohatil moje znalosti. Jen je velká škoda, že mě to vůbec nezajímá. 2*(1.2.2013)

Bud to cítiš alebo nie. Tak vystihujúce. Headbanger's Journey sa občasne zasekáva. Miestami dokonca vyznieva až nudne. Nie je dokonalý, no rozhodne zaujímavý. Stručné a jasné odpovede na nezodpovedané otázky. Takovej Frequently asked questions (FAQ) of metal. Pre fanúšikov povinnosť, pre nezainteresovaných ..sprievodca metalovej kultúry od a-z.(12.5.2010)

Bolo to takmer dokonale.Metal som zacal pocuvat ked som sa dostal na gympel zo zaciatku to bola metallica sepultura a rozne trashove veci neskvor ked som sa dostal na vysku som sa dostal k "raritnejsim druhom metalu" cize black a death.Doteraz ma to este neopustilo(a dufam ze ma to ani neopusti) aj ked je pravda ze som sa prepracoval k jemnejsim metalovym stylom ako doom a gothic ktore najcastejsie pocuvam prave teraz(aj ked si rad pustim aj ine metalove styly). A tu vidim najvacsi nedostatok tohoto dokumento , ktory sa o tieto styly takmer ani neoptrel:( Ale celkovo sa mi to velmi pacilo a aj zanietenie tvorcu bolo super. Super bolo sledovat niektore osobnosti metalu ktore som videl nazivo ako napr dio ,Tony Iommi abo chlapcov zo slipknotu. ALe najviac som sa zabavil na spevakovy z gorgorothu ktory stylovo zahlasil SATAN a napil sa z kalicha krvy?:) ....ale asi skvor vina(24.7.2008)