13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

gogo76

Veľmi zaujímavý thriller, ktorý vás miestami aj rozosmeje, ale čo je hlavné, donúti vás odpovedať si na otázku, kam až by ste boli ochotný zájsť vy sami. Začína to veľmi nevinne, veď kto by nezabil muchu novinami, keď za splnenú úlohu pribudne na účet zaujímavá suma. Každému je jasné, že úlohy budú čoraz komplikovanejšie a suma za splnené úlohy, čoraz väčšia. Thajská kinematografia je u nás prakticky neznáma, ale týmto rozhodne zabodovala. Film vyšiel rovno ako kartónové DVD, takže je zaujímavý jednak cenou, ako aj kvalitou. 80%. ()

Hrabka

Dobrý film se zajímavým dějem. Takové netradiční úkolové filmy jsou fajn a vždy mě dokáží zabavit. Závěrečné dění bylo možná až moc překombinované a finální úkoly až moc přitažené za vlasy. Ale jinak to bylo v pohodě, napětí místy fajn, některé momenty dokázaly hodně pobavit a současně i znechutit (mňam) a závěrečná pointa se mi také líbila. 75% ()

juta

Možná byla chyba se dřív kouknout na remake, ale spíš ne, protože tady jsou vidět různé nedokonalosti a tak s klidem říkám, že remake se vyvedl o hodně líp, tahle verze nedopadla moc dobře, ale snaha byla. ()

Arkos

Zajímavý thajský thriler, se zajímavou zápletkou a s několika nápady, které nepostrádají originalitu. Na druhou stranu jsem zde občas postrádal logiku, třeba jsem se musel ptát, kde byly schované kamery, které všude snímaly hlavního hrdinu. A co mě vyloženě zklamalo, byl představitel hlavního záporáka, který byl ukázán v závěru filmu. Váhal jsem jaké dát hodnocení, ale nakonec dám pouze 3 hvězdy. ()

Lhurgoyf

Škoda že film s takto nastavenou zápletkou sa s postupujúcimi minútami a zvrátenejšími úlohami stáva stále viac a viac nereálnejší. Osobne mi prišlo napríklad Douglasove demolovanie vietnamského krámku vo Falling Down brutálnejšie a maniakálnejšie, než scéna s motorkármi a šnúrou na prádlo (ala Ghost Ship). Škoda tiež zbytočnej komediálnej roviny v úvode, ktorá v kontextu zvoleného žánru thrilleru pôsobí ako päsť na oko. Toto je jeden z mála prípadov, kedy verím, že v prípade správne zvoleného režiséra je možné z takéhoto námetu vydolovať úžasný americký remake. Hovoril tu niekto o Fincherovi? ()

playboxguest

Drsné ale v tom koukatelném smyslu, né jako v případě Grotesque, což byl film který byl jen drsný na úkor koukatelnosti, pokud se tedy nevyžíváte v sadomaso voyerismu. Třináctka je drsná, napínavá i zábavná zároveň, jen ten konec trochu kazí celkový dojem.... ()

Ketri

Výborný námět, fascinující až mrazivý konec; ale to zpracování, ouha ouha. Poslední ránu tomu dal český dabing, jo zlatá éra je pryč. ()

666teen

Ano, vážení labužníci, tohle všechno naše specialita obsahuje. Je tam Falling Down, Saw, The Game. A talíř hoven ze 120 dnů Sodomy. Opravdu chutný koktejl. ()

Rudovous

Morbidni, ale velice pusobiva a vtipna thajska variace na Volny pad a Hru. Hlavni hrdina obryleny v bile kosily s tmavou kravatou dokonale evokuje Michaela Douglase. ()

Webb

Podle vašich hodnocení jako bych viděl úplně jiný film ale tohle se prostě nedalo, opravdu to není dobrý film. Naivní klišovitý film s absencí jakéhokoliv herectví, směšné zpracování, mizerná kamera i režie atd. Z nesympatického herce Krissada Terrence se mi po návštěvě jedné nejmenované restaurace ještě zhoršila sympatie a dopadla až na samé dno. ()

JosefGruber

Tak tohle je žrádlo, napětím nabitý thriller s fantastickým závěrem. Bez nejmenších výčitek ho posílám do své TOP 10. A souhlasím s názorem jednoho nejmenovaného uživatele : ,,Když tohle dokáží natočit thajci, proč se v česku konečně nenatočí něco jiného než lidské drama o problémech v rodině?" ()

Smok

Rozhodne zaujímavá hra. Oddnes už nedvíham telefón s neznámym číslom. Ale najviac ma zaujalo, že v Thajsku majú na semafóroch toho zeleného panáčika a on navyše aj hýbe končatinami a odpočítava, koľko sekúnd bude ešte svietiť zelená. Bez panáčika by to bolo za 2. ()

predators

Rozbor lidské psychiky pod rouškou vlivu a poptávky reality show. Koho ještě zajímá X-Faktor, Milionář a jiné? Chce to oživit trh a vymyslet něco nového...třeba zabít mouchu... :-) A tím to všechno začíná a hon za miliony může začít. Stačí splnit třináct úkolů - podotýkám, že jeden lehčí než druhý - a vítězství je vaše. Ale pozor! Hraje se až do konce... :-) 70% ()

Tomco

Veru tak. Thajský protiúder na, pre mňa osobne o dosť zaujímavejšiu, Finchrovu Hru, tentoraz však v o dosť drsnejšom kabáte. Kvitujem však tempo filmu, ústredného herca a viaceré zaujímavé, občas dosť prekvapivé prvky, ktoré držia diváka v neustálom napätí. Okrem pozitív by sa určite dali odhaliť aj príbehové (nelogické) diery, ale akosi nemám záujem sa nad tým hlbšie zamýšľať. 80% ()

bassator

13. ukolů a jsi vítěz, pokud nedojdeš dokonce nedostaneš nic... Už z prvního úkolu muselo být "chlapci" jasné, že dojít do 13. kola je téměř nemožná věc. Že pokud by chtěl uspět bude muset jít přes skutečné mrtvoly, přesto do toho šel a pokračoval... Pokračoval a zabíjel... Zabíjel a ... - 17. 1. 2010 - 70% ()

Chrustyn

Když člověk přijde o vše, je schopný poté kývnout na cokoliv. Třeba i na tajemnou hru o 13 úkolech, jejichž zdárné vyřešení přinese velké množství peněz. První úkoly jsou jednoduché ale stoupající úroveň nechutnosti a obtížnosti je čím dál tím vyšší. Bohužel kvalita filmu naopak. ()

lola3121

Co všechno je člověk schopný udělat pro peníze? Pokud si nejste jisti, kam až je možné zajít, podívejte se na tento film. Ovšem podívaná je to jen pro silné žaludky, pro mě byla nejhnusnější scéna v restauraci. Motorkáři už byli proti tomu slabý odvar. Závěr byl pro mě trochu překvapivý, ale tak to má asi být. Celkově napínavá podívaná, tvářící se podobně jako Hra, ovšem toto je hra, při které se vám budou rolovat ponožky. ()

heyda

Vadilo mi technické provedení. Ta kamera by ještě ušla, ale hudba je opravdu mimo mísu. Vadilo mi nejasné žánrové zařazení. Pokud to má být thriller, tak to musí být thriller plný napětí a né komedie. Vadilo mi hodně neobjasněných otázek, pár trapných momentů a spousta chyb. Naopak herecký výkon Terrence byl parádní. Skvělý je i nápad a ještě lepší je pointa. Škoda, obrovská škoda, že to netočil třeba James Wan. Takhle z toho mám jen rozporuplné pocity a v celkovém měřítku to nemá víc než na 3 hvězdičky. ()