Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Tealc_EU

Posilovnou vyrýsovaný britský drsňák tu hraje Jensena Amese, bývalého slavného automobilového závodníka. Do basy se dostal za vraždu, kterou nespáchal. Bezskrupulózní ředitelce věznice (Joan Allen) je jasné, že jeho schopnosti nesmí v zájmu sledovanosti zůstat nevyužity, a tak mu nabídne lákavý úkol. Ukrytý v děsivé masce by měl dublovat legendárního závodníka Frankensteina, který byl hlavním důvodem toho, proč byla Rallye smrti tolik populární. Poslední závod mu byl bohužel osudný, naštěstí veřejnost to neví, a tak může do kolbiště nastoupit Frank, jehož schopnosti by se mohly alespoň blížit těm Frankensteinovým. Stačí vyhrát jeden závod, a Frank se vrátí na svobodu. Bude ale muset dokázat víc, než jen točit volantem a šlapat na plyn. Bude muset zabíjet. Anderson zasadil film do blízké budoucnosti, do šedivé atmosféry, v níž nebývale bují kriminalita, z vězení se staly výdělečné podniky a televizní nebo internetové reality shows musí být čím dál vynalézavější, aby si našly svého diváka. „Jedna věznice přišla s nápadem na online vysílaný závod, v němž devět novodobých gladiátorů závodí na život a na smrt v aréně, kterou představuje závodní trať na vězeňském dvoře,“ říká Anderson. Závodníci používají reálné modely aut „vylepšené“ o zbraně s devastujícím účinkem pro soupeře. Figurují mezi nimi děla, kulomety rozličných ráží a také zásobníky plné kovových ježků, které lze stisknutím jediného tlačítka nasypat na cestu. Smrtonosná past pro filmové závodníky, ale také pro jejich představitele, kteří shodně prohlašovali, že tahle „autoškola“ byla bezkonkurenčně jejich nejdrsnějším zážitkem za volantem. ()

Medic.Droid

Pokud u tohoto filmu nebudete přemýšlet nad zákony gravitace, odolnosti pancířů a počet tvrdých nárazů, jež jste schopni za volantem přežít, dostane se vám solidní akce u které můžete vypnout a o zábavu je ppostaráno. 4/5 ()

schindler

I když jsou všechny postavy herecky ploché, jak žehlící prkno, automobilové závody jsou výborné a to u akčního filmu stačí. ()

2men

Holky a mašiny, záplaty na džíny! A teď se všechny ty Rychle a zběsile můžou jít vysrat, haha :) Tyrese Gibson ostatně může vědět svoje. PS: Death Rallye byla moje první gamesa, co jsem pařil na kompu, krásně se na to vzpomínalo, díky (vždycky jsem hrál za Duka). ()

Jartian

Směs blbosti a koz. Dialogy na úrovni Ed Wooda, záběry ze samotných závodů je jen jedna dlouhá stroboskopice. Takže i když jsem, přiznám se, použil funci přetáčí, což sem tam filmům přidá na kvalitě:) tentokrát se žádné "smilování" nekoná. Jedna hvězdice za místy až usměvavou demenci....... 5*??? Tak to dotyční mají buď velikou toleranci ke špatným filmům a nebo v hlavince malinko nakakáno! ()

filiperros

Tak tohle je vážně výborná zábava. nejjednoduší a nejpřímočařejší příběh jaký jsem kdy viděl. A stejným způsobem natočený. Na tenhle film by se mohla dívat i ne moc dobře vycvičená opice. Synopsi Vám odříkají hned na začátku, aby bylo jasné o co jde a už to jede. první kolo, druhé kolo, třetí kolo, mezitim se párkrát poperou, všechno zabalené do drsňácké symboliky oscilující někde mezi formulí jedna a válečným filmem. A málem bych zapomněl - ženská. Správnej chlap co jezdí rychle a je velkej bijec přece taky sbalí pořádnou divoženku. Už nikoho moc nezajímá, že mu před maximálně pár měsíci zabili ženu a dítě... Death rally nepřekvapilo ani pozitivně, ani negativně, nenadchnul mě ani nezklamal, takže průměr. ()

Horácius

Film skrznaskrz přímočarý a předvídatelný, ale sakra zábavný a velmi dobře vypadající. Tradiční moderní roztřesená kamera, za kterou bych většinou tvůrce pověsil za něco do průvanu, je zde na únosné úrovni a tak není důvod nedat ty čtyři, i když je to spíše tak na 70%. ()

Tomulka

Takové lepší dvě hvězdičky. Celkem dobrý potenciál filmu (kdo hrál death rally na compu tak ví) je bohůžel nevyužit. Nečekal jsem žádné velké dialogy a žádné velké herecké výkony hm je to akční film, ale rejža do toho mohl dát více. A scénář se mohl taky víc napsat o těch závodech. Mnohem lepší by byl film, kdyby se do basy dostal Jason oprávněně. Možnosti práva jsou neomezené (třeba by mohl být aji nevynný nebo třeba zabil neumyslně.. nevím cokoliv). A během svého pobytu v base by se postupně propracovával (přes závody samozřejmě) až na vrchol hiearchie věznice. Pak by teprve zjistil, že početná výhra se rovná svoboda a pak by tu basu mohli zdemolovat a zdrhnout. Každopádně by bylo super sledovat jak se základní auto obaluje zbraněmi podle úrovně a řidič roste a nakonec bychom měli nějáký brutální auta a ne takový chcípáčky co nám předvedly ve filmu. tento film by si zasloužil více brutality a lepšího režiséra a scénář a mohl býti klasou. škoda Nemohu odpusti nedodat, že Joan Allen zahrála dokonalou mrchu chtěl jsem jí zabít lisknout hned jak jsem jí viděl poprvé (myslím v tom filmu). ()

Henk

Název filmu ve mně evokoval spíše dokument z Valašské rally,než akční film. Další záhadou pro mne bylo obsazení,jelikož nejsem zase příliš pilným divákem. Při policejní akci ve fabrice dobrý,ale jak to že se Jensen dostal v pohodě domů,když zrubal dvě benga. No budiž říkám si,ale jak se dostal za katr,začínalo to mít šťávu,tak jsem vydržel a nelituju toho. Drsný chlapi,rychlý auta a hezká holka,co víc chtít. Ani jízda to nebyla špatná a můžu říct,že jsem se moc pobavil. ()

sidthekid

Docela brutální jízda. Statham hraje suprově, děj občas pokulhává, ale skvělá hudba a automobilové závody to napravují. ()

Naby

Zapletka celkem zajimava, i kdyz neni uplne ojedinela ani originalni. Jde o malinko nadprumerny akcnak, ktery ale nevykazuje prvky nejakeho velkeho prekvapeni. Je citelny hned od te doby co se clovek zorientuje o co vlastne jde a to prumernemu divakovi trva tak 10, maximalne 15 minut. Aneb neprekvapi, ale ani neurazi. 3,4* jede vsak na pouhych 3*. ()

mimuzik

Výborný akčňák podle mého gusta. Drsňák Jason Statham se snad za volantem narodil. Film má dobré tempo a skvělou rockovou hudbu, která se moc dobře poslouchá. Originální a výborně natočený film, který rozhodně nikoho nezklame. Hned mám chuť si zahrát PC hru Carmageddon. ()

chaosteory

Kdo zná předlohu ve které trapčí třeba Sly, musí uznat, že Anderson natočil asi nejlepší remake všech dob, i když hodně střižený gamesovým námětem. Není nic lepšího než dobře zvládnuté akční béčko, opřené o velký rozpočet, výbušný děj, výbornou kameru, chytlavou hudbu. Zmínil jsem obsazení? I když jsem teď možná za debila, který vylezl po dvaceti letech z nory a viděl jenom tohle, nenechte se mílit. Je opravdu málo filmů, které ač jsou naprosto blbé a přímočaré, jsou stvořeny tak, že nemáte čas ani chuť hledat mouchy a všímat si jich. Tady jede všechno na plno a jede to sakra dobře. ()

Beawish

Someone once asked me, did I think I was the best future for my little girl... Something I've thought about for a long time. This is what I decided. No one in this world is perfect. Heaven knows I'm not. But I love her more than anyone else possibly could. In the end, that's all that matters. ()

Snakefinger

Nezničitelný Jason Statham jak jej známe už tisíckrát. Ale bavíte se dobře celou dobu. A o to tady vlastně jde. Akční podívaná vyšší třídy. Super záběry a super akční scény. O tom to je. ()

Trescha

Další zábavná,akční nálož se Stathamem v hlavní roli.Děj sice primitivní a přímočarý,ale nenudí to a navíc je to celé oděné do naprosto úchvatného vizuálu.Takže akční pecka jak má být;-) ()

Unrealik

Spíše slabší tři. Na můj vkus příliš klipovité. A jezdci jsou příliš "cizí", film nás trochu seznámí jen s pár, zbytek jsou de facto bezejmenní určení k likvidaci. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne