Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

savage3303

Podarený filmík. Tento typ závodu milujem už od malička. Začalo sa to hrou Death Rally, kt. som mal na prvom PC. Vždy som túšil po takejto hre zo súčastnosti, kt. by mala kvalitu a vôbec som si nepredstavoval, že raz sa budem pozerať na tento film. Hlavný hrdina jazdí na jednom z mojich najoblúbenejších áut. Keby boli lepšie zábery počas závodov bolo by to už dokonalé, ale nič nie je dokonalé :) Ani mimo závodu som sa nenudil a mohol som vidieť drsňáka aj mimo auta. Navigátorky boli neodolatelné a ich nástup bol fakt super, sklvelé sprestrenie. Tento film odporúčam hlavne kôli svojej originalite a nič podobného tak skoro neuvidíme. Veľmi silné 4*. ()

Jakubik

Naprosto perfektní akční film. Nečekejte nic duchaplného ale pokud máte rádi trochu krve a zběsilé závody tak je to film přesně pro Vás. ()

Torgal

Takýto film mi už dlho chýbal. Film, ktorý sa na nič nehrá a ponúka nekompromisnú akciu plnú streľby z rotačákov, ťažkých guľometov a raketometov. Scenáristicky je síce na úrovni žiaka špeciálnej základnej školy, ale v tomto prípade to vôbec nevadí, tu je príbeh len treťoradou kulisou k tomu infernu čo sa deje na trati väčšinu filmu. A akcia (podfarbená úderným hudobným podkresom) je natočená skutočne parádne. Na konci som bol úprimne nadšený, takéto plnokrvné nabušené béčko sa len tak nevidí. Jediná škoda že som to nevidel na plátne, to by ešte len bolo. 8/10 ()

mi-ib

Co jsem chtěl, to jsem dostal. Jen Jason Stathan mi přišel až přehnaně drsnej a film celkově byl dost krutej, opravdu si nebere servítky, ale to mi ovšem nevadilo. ()

salamandrr

Nadstandartní hot chick, bouračky, ze kterých by měl strach i Simír a gerchán z kobry 11, kulky sviští( a to nemyslim ty v mejch gatích) a postavy jsou černobílejší než charlie chaplin...ale jo docela se mi to líbilo 8) ()

gp_one

Trošku moc jednotvárná, leč rychlá a strhující akce. Škoda jen, že se nevymanila ze sevření závodní tratě. Takový RunningMan po Stathamovsku. ()

Dimo

Strašné. Zhlédl jsem středoproudý akční film, poplatný všem a snažící se zavděčit všem. Tak okatě, bez zakrývání jistého tahu na bránu. Blbost tohodle počinu nezná mezí. Nic nového, žádná snaha o originalitu, nuda až po pás. Lacinost hlavního děje, budiž, beru, ale ta omáčka ?!? - Hodný dělník Jason Statham je z celé Ameriky vybrán, jako náhrada za vězeňskou závodní celebritu, takže mu odprásknou ženušku, hodní čin na něj, dcerku mu vezme zlá šéfka vězení, které přicmrnduje osobní bachař. Právě v tom vězení je i vrah Stathamovy ženy. V úvodu zažijeme největší filmový trapas - v jídelně. Všechno, ale úplně všechno jsme už viděli jinde, drsňáci si přijdou pokecat a následně se pobít, jenže za takovou okatou vykrádačku jídelní scény ze dvou filmů 1) Vetřelci 2) Matrix , jsem se styděl. Trapas ! Jediné dobré z této scény bylo přetáhnutí protivníka jídelním tácem, to jsme ale už také viděli jinde... No a dál? Jeho kámoši mechanici v čele s ukoktaným poloblbem, kterýmu jsem roli nevěřil jako nikomu jinému a vězeňským mazákem, který má odkrouceno a z vězení se mu nechce (?!?) a pak protivníci? Běloch, evidentní stylizace do nácka, Asiat, spousta dalších potetovanejch "motherfuckerů" ale hlavně strašně cool černoch, který se nakonec stane kámošem. Zamíchat, proložit hudbou, která pro zavděčení se většině střídá rap, hiphop a říznej rock, dokonce se ozve i elektronická hudba, následně kupu bab, záběry na jejich kroutící se zadky, hrozně naštvané "fuck" řečičky a průpovídky, které stíhají dementní konverzace. No a pak závody, které jediné stojí za trochu pozornosti. Tohle celé tvůrci zasadili do roku 2012, kdy se údajně ekonomika zhroutila, no jděte už někam ! V celku hledím na slepenec, který nejde ani trochu do hloubky, trapnost stíhá nudu a přemýšlím, jak tu kravinu dostanu z hlavy. Na rozdíl od jiných si tohle nemohu užít ani s vypnutým mozkem. 20%. ()

Stíba

Pro mě je tohle perfektní guilty pleasure akční film se vším všudy, který si na nic nehraje. Akce, napětí, plameny, rychlá auta, trocha žen a to vše perfektně zabalené do mého oblíbeného vězeňského prostředí. Pět hvězd jak vyšitých. ()

Kalimero13

Že to bude béčko, bylo jasné už od začátku. Že bude ale plné takových strašných hereckých výkonů, že se jim ani nebude dát říkat výkony, že bude plné tak hrozných hlášek, když to ani žádné hlášky nejsou, že trapné procházení lehce oděných žen definuje nový stupeň trapnosti, že scénárista vyslovene žekl "chci ten nejklišovitější scénář na světe", že film bude plný tolika "drsných" pohledů, že uvažujete o homosexualitě všech přítomných....to jsem nečekal. U závěrečné scény jsem se už ani nesmál, jen zíral s otevřenou hubou, zda je toto opravdu možné. Jo kdyby ta slečna byla aspoň sympatická, tak by strhla trochu té pozornosti. Uvažoval jsem o jedné *, ale věřím že díky těm závodům bych to jako 7dmi letý šíííííleně žral. Takže jednu za ten zbyteček kvality a jednu za mé mládí a traktor zetor za nejhorší divadlo poslední doby. To že je tenhle film v červených číslech je naprostá ostuda. ()

Zoidlord

Parádní akčňák od začátku do konce. Káry, kvéry, děvky.:D Taková oddychovka, u který se nemusí moc přemejšlet a jen baví. I když příběh je předvídatelnej:) ()

Eki

Úvodní jízda měla tolik střihů, že se mi točí hlava ještě teď. Pak se to naštěstí trochu uklidnilo a filmu hodně pomohla přítomnost Natalie Martinez. Takže už se dalo aspoň na co koukat. ()

the_bitch

Jason Statham alias šofér, kuriér a zabiják. Úloha priam stvorená pre Jasona. V snímke mohol spojiť príjemné šoférovanie, spolu z jeho obľúbeným zabíjaním. Zaujal snáď len príbeh zasadený do špeciálnej super modernej väznice. Čo už, možno sa raz dočkáme aj seriózneho filmu v ktorom si hlavnú úlohu zahrá Statham. ()

KOOHA

Po dlouhý době zase jedna šílená sračka. Od "odpalu" to dělí jen krůček. Vůbec nechápu jak to může mít tak vysoký hodnocení. Já vás lidi vůbec nechápu od čeho je tady ta stupnice...? Buď je něco špatně anebo jsem úplně pryč. ()

cerbygerby

Statham zase jako řidič a drsnej chlápek kterej nejde pro ránu daleko... Ale v tomto případě to bylo ještě okořeněné hrou na honěnou s kulometema a raketama.. no masakr jako prase... hodně dobré 4*... i když o tom tak přemýšlým tak jsem dlouho nedal 5* a možná proto že mám dobrou náladu tak to přepíšu a myslím že si to tenhle akčnák zaslouží, takže nakonec 5* :) ()

tranquill

"Tomu říkám zábava!!!" Absolutní akce! Jako člověk, který dal Formuli se Stallonem jednu hvězdu, nečekal bych, že dám filmu točícímu se okolo atomobilového závodu plný počet. Ale já se taky dobře bavil a v tomto čistě akčním filmu mi naprosto nic nechybělo ani nepřebývalo. A ta postapokalyptická atmosféra závodu byla perfektní. "Já prostě tuhle hru miluju!" (a přitom hry na pc vůbec nehraji :-) ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne