Alan00

Tenhle film je jako nevymačkaný citron, nemusím filmy, kde vtipy přebírají z minulých dílů. A u tohohle filmu to zrovna je. Kdyby nebylo písničky Noc padá, která je podle mého názoru výborná, tak by tenhle film byl ještě horší než je. ()

Terax

Vzpominky, zkouseni ohranych vtimu, nic noveho, takova jedna 100 minutova nuda, bohuzel toto se dalo cekat, a dopadlo to stejne jako dalsi adaptace starších ceskych filmu v dnesni dobe. ()

Kosir odpad!

Většinou se pokračování nedaří. Tohle je katastrofa. Co mě trklo je propastný rozdíl v atmosféře filmu. Socialismus stál za rozbitý popelník, ale lidi k sobě měli tak nějak blíž. Nová doba je výrazně individualistická, což poznamenalo především tvůrce. Jejich pohled na hrdiny příběhu je plochý a prvoplánový. Je těžké pochopit, co někdejší spolužáky na sraz táhlo. Asi jen touha tvůrců něco vykutat na někdejším úspěšném filmu. Kontinuita je v řiti. Možná by mohlo (trochu) zaujmout někoho, kdo "první díl" neviděl. ()

KatkaV. odpad!

Nešťastnou náhodou jsem si zapnula Novu a shlédla tento podprůměrný film. Proč měl režisér tu potřebu toto natočit? Opakující se vtipy, trapné nové hlášky. Bohužel tento film je ztráta času. :-( ()

andydufrsn odpad!

Tenhle film je vyloženě hloupý! Umíte si představit, že si po 25 letech pamatujete všichni všechny hlášky z jednoho dávného lyžáku? I když připustím, že hrdinové jsou obdařeni geniální pamětí, tak prostě tenhle film je divnej, některé dějové linky mi přijdou úplně mimo a celým filmem se line jakási křeč, asi jako kdybych se pokoušel z úplně ničeho uvařit nějaký aspoň trochu poživatelný jídlo... ()

bratr_jezek

Sraz po letech nebyl možná špatný nápad, možná by se u mnohých dostavila podobná nostalgie jako u prvního dílu, kdy každý rád zavzpomínal na "svůj" lyžák ze školou. Jenže z celé třídy nabízí samé "outsidery." Radek Převrátil ztloustl a nedaří se mu v práci. Karel Mácha je estrádní umělec, "Sněženky" mají děti, nepovedená manželství, starosti a vrásky, další kluci ze třídy se jen mihnou, ale taky z nich nesálá spokojenost. Dokonce ani věčný rebel Cabadaj, odmítající dospět, nějak není ve formě, jeho nenaplněná láska Marika je nepříliš úspěšná v dalekém americkém Hollywoodu a stárnoucí učitelka s nemocným manželem či takřka ošuntělý stařík Karda nad hrobem, to nevytrhnou. Snaha oživit atmosféru prvního dílu pomocí doslovných citací není zrovna nejšťastnější, stejně tak jako přenášení vztahů na mladší generaci, "noví" průšviháři nefungují a vyznívají ve svých rolích trapně. ()

mr_radek

Už před shlédnutím jsem měl jasno, tohle se nemělo vůbec točit. Film, který bude těžit jen ze slávy svého předchůdce, obyčejný komerční tah, který bude znehodnocovat nepřekonatelný první díl. A po shlédnutí jsem názor nezměnil, po komediální stránce to byla spíš fraška, jen opakování hlášek, které si nikdo nemohl pamatovat. Nicméně po letech jsem tomu dal znovu šanci a našel jsem si v tom ten pravý smysl, který film sděluje. Neskutečně melancholický, nostalgický až depresivní snímek, který s komedií nemá nic společného. Ukazuje, že léta utíkají, sny mizí a my všichni stejně zestárneme a zbydou nám jen vzpomínky na bezstarostný časy na gymplu, který už se nikdy nevrátí. Po tomto prozření zvedám o jednu hvězdičku a jdu s lehkou depresí vzpomínat na starý dobrý časy. ()

Filmyx

Tento film nemá moc co nabídnout, jen těží ze slávy prvních sněženek. Navíc označení komedie je dost mimo. ()

Aimeel

Tahle dvojka se mi líbí o hodně více než jednička. Kopta, Duchoslav navazují na to, kde skončili před 25 lety na Freimanovou a Jeníčkovou. Spusta lidí to hodnotí jako odpad, ale proč? Po 25 letech to už sice není jak to bylo dřív, ale scénáristé nezapoměli. Hodnotím 4, tu pátou hvězdu sem nedala za Duchoslava. Pořád si hrál na machra, až nakonec všechno posral. Jinak povedená zimní komedie. ()

wendy221

Takže.. za prvé. "Jednička" byla bezesporu lepší. Ale mě bavilo i tohle pokračování. Nechápu, proč má tenhle film tak malé hodnocení. Už sehnat všechny herce byla určitě fuška. Krásná hudba, krajina, dobrý nápad. ()

badmad666

Staré hlášky v novém filmu.Nudný pokus o comeback srovnatelný s Troškovskou "komediální" tvorbou. Jednu hvězdu dávám za Koptu.Tomu jedinému jsem ve filmu uvěřil jako postavě. ()

Udet

...hořké, hodně hořké hledání toho co už je ve skutečnosi dááávno někde za horami.. ..nemohu jinak, sám patřím do téhle generace již ztracených machrů. ..a ty pocity nás všech kterých mládí již nenávratně zmizelo zde byly naprosto bezchybně převedeny na filmové plátno.. ()

quiz

Naprosto výborný film o tom, jak to všechno - s postupem času - NEFUNGUJE. Co mělo nějakou hodnotu (bylo zajímavé, důležité, vtipné) v 15..16..17 letech, naprosto ztrácí na smyslu, vtipnosti, důležitosti v pozdějším věku. Toporná a křečovitá snaha to ještě nějakým způsobem vrátit zpět, uchovat si to, vyznívá naprázdno, trapně - tedy pocit stárnoucí generace vystižen dokonale ("reální" hlavní představitelé). A o tom ten film měl být ("O času a řece").... a tady se to podařilo. Doporučuji VŠEM od 30. a výše, protože všichni budeme jednou už jenom TRAPNÍ. ()

fw.nina

Napriek pomerne nízkemu hodnoteniu si ja dovolím pokračovaniu udeliť 3 ***. Áno, nič nové film neprináša, iba ak nánosy výčitiek a irónie života. Koho by nesklamalo, že Radek, ten strapatý fešák a intelektuál, sa v pokračovaní objaví ako bruchatý pánko v okuliaroch ? Cabadaj je, naopak, stále rovnako prepnutý a aj alkoholu sa oddáva so železnou pravidelnosťou. Mácha dorástol do dedovho pyžama, no teraz sa vyváža v SUVčku a má starosť o syna, vyliečeného narkomana. Nuž. Partia, ktorá sa znovu stretne pri rovnakej príležitosti po 25 rokoch, už nikdy nemôže zažiť to, čo zažila predtým. Skôr to bude horšie ako lepšie. ()

prskvik odpad!

Trapnost nad trapnost... I když to je ještě hodně slušně napsáno a zdaleka to nevystihuje tu hrůzu. V tom filmu je špatně úplně všechno. ()

Lonelybiker

Tak tohle nemohlo dopadnout dobře. Ony 25 let staré slavné hlášky už v nové podobě opravdu nejsou vtipné a pan John to určitě dobře věděl. Jenže co na plat, prachy jsou prachy a na názvu a obsazení se tak dalo slušně vydělat. Jediné, co stojí za shlédnutí tohoto paskvilu, je nestárnoucí Veronika Freimanová a "Slovena" Juliana Johanidesová. A propo, co je špatnýho na Slovenkách, že je scénáristé v jednom dementním dialogu srovnávají s českými feťáky ? ()

tttt

Pokus o navázání na děj předchozího dílu z 80. let. Nějak jsme vyrostli, zestárli a máme jiné starosti. Děj už není tolik vtipný jako v prvním díle, scénky a hlášky se opakují. Hořké rozčarování z povah. Děj mohl být nápaditější. Bohužel až moc věcí se opakuje. Tvůrce obsadil vcelku málo postav. V některých kolektivech se víc lidí po letech už nesejde. ()

sharktoucher

Je to křeč - je slyšet už od premiéry. Možná naivní dotaz - a není to schválně? Není ta křeč Sněženek a machrů po 25 letech záměrným odkazem na rozpačitost až křečovitost mnohých abiturientských srazů, jejichž účastníci se marně snaží vyvolávat ducha někdejší spontánnosti vykřikováním dávno zavátých hlášek s očekáváním jediné správné odpovědi - té tehdejší? A následný povinný smích vyvolává skryté pocity trapnosti i u těch, kteří ho právě provozují... Takže právě tak na mě pokračování Smyczkovy kultovní komedie působí. Samozřejmě, pár nových prvků bychom tu měli - sympatická pubertální klackovitost J.A.Duchoslava je nahrazena jeho nynějším přehráváním a prkenností, stejně jako Veronika Jeníčková zardousila své někdejší přirozené herectví pod záplavou plastických operací. Suchánek se posunul do plusu, ale opravdu nedoceněný talent vidím ve Václavu Koptovi s jeho naprosto přirozeným a uvěřitelným projevem. Záběr, kvůli kterému stojí za to i tak film vidět: Dojemný detail náhle posmutnělé tváře Radka Brzobohatého při rádoby rozverném nočním sáňkování - přesně jako když na abiturient-party na chvíli vypadnete z role a v duchu se zeptáte "čemu se tu vlastně smějem, když už je to všechno dávno pryč?" Smutný příběh... ()