Gruz 200, je označenie špeciálneho nákladu. Nákladu, ktorý je dovážaný do Sovietskeho zväzu z Afganistanu. Prebieha afgánska vojna a označenie Gruz 200 sa používa pre mŕtve telá sovietskych vojakov. Tento film zachytáva morálny a etický úpadok sovietskeho národa nepriamo postihnutého vojnou. Artem, profesor vedeckého ateizmu, sa kvôli pokazenému autu dostáva do priamej konfrontácie so “zdravým sedliackym rozumom“... a to noc ešte len začína... (baruss)

DonBraso

Jedna z mála filmů o kterým nevím co říct,protože jsem ho absolutně nepochopil,ale přesto jsem byl zvědavej na konec.Nevím jestli to byl ten šlágr hit co jel vždy ve voze či o chlastu na chatě i s lihem či o vietnamocovi,který všechno dokázal udělat či proč holka neutekla v jeden moment pryč a proč a proč.Popravdě v tu noc na chatě to mělo pořádný montérky na sobě a atmosféra jak z nějakýho americkýho slasheru,že jsem čekal,že tam se něco stane.Bohužel občas díky střihu člověk lítal jak blázen bezmyšlenkovitě od jenoho k druhýmu a vcelku to nemělo ducha proč.Hromady věcí,který jsem si říkal,proč jeden bydlí hned vedle toho chlípníka.Proč tam vlastně bydlí,ví o něm?Jsou si ty babky něčím stejný?Co absulutně nechápu pár diváků,který tohle pasují do nějaký morbidní podívané,protože tohle žádná nechuťárna fakt není!Hodit svýho kluka do postele mrtvýho a jednoho holomka co klátí jednu holčinu přivázanou za postel fakt v téhle stopáži nedokáže vůbec syrově říct,že tohle je nechutná šaškárna.Tam byla opět z jedna best scén o mouchách a mamá,která si přišla vyřídit účty.Za těch pár scén to doopravdy stojí,protože to má tu svou hloubku bez příčin,jakoby to Rusko prostě neřešilo.Tím se nakopla ta dramatičnost celého celku,ale bohužel jinak celý snímek vyprchal z mé hlavy jak Arťom ve svým fáru a krásný triko CCCP,který půjde vydělat zas balík.... ()

Sefik

Domníval jsem se, že hranice nechutnosti z přehledem boří pouze asijští tvůrci. Ale není tomu tak. Toto bylo opravdu dílo! Mouchy lítají mezi slovy z láskyplného dopisu a hvězdy padají ve skupině po čtyřech. Spadla by i pátá, ale ta muzika se místy fakt nedala. ()

Kunderion

Úplně se mi to vlastně nelíbilo, ale bylo to hodně drsný a přesný. A závěrečná "cojovka" mě taky dostala... "vremja jest i děněg nět i v gosti ne kuda pajti"... a co se stalo s tou připoutanou, znásilněnou obětí toho násosky, co zemřel v nedožitých 44 letech na cirhózu? ()

Gloster

Velmi působivý a zapamatovatelný film, i když poněkud přímočarý ve svém poselství. Skvělé herecké výkony a výprava. Jenom to závěrečné "řešení" zvolené hlavní postavou mě pěkně nakrklo. ()

gu-staff

První půlka za 5, atmosféra na statku je vykreslena extra pochmurně. Druhá půlka za 3, ke konci už jsem to scénáristovi prostě nevěřil. Takže celkem za 4. ()

Sunwheel

Tento film som pozeral na odporúčanie kamaráta. Celý čas bol o niečom inom, čo som očakával. Jeden z tých prekvapivých momentov, kedy neviete, čo pozeráte a do konca filmu to ani nezistíte. Inak krásny sovietsky humus. Všetky nenávidené ingrediencie v jednom a k tomu nejaká nahá kočka so škaredým ožranom. Pryjátnovo apetíta! ()

hony23

Žádný příběh není natolik bizarní, aby se nemohl stát v Rusku. Tedy pardon, v tomto případě v SSSR roku 1984. Hnusný lidi žijící v hnusných domech a jezdící hnusnými auty v hnusné době. To vše podkresluje hnusná hudba. ()

Fajolo

Myslím, že nie je náhoda, že tesne pred záverečnými titulkami je oznam, že ide o druhú polovicu roku 1984. Mne to naozaj pripomenulo jednak Orwellov román a potom aj jeho filmové adaptácie. Orwell však v totalitnom režime nikdy nežil, len extrapoloval na základe svojich skúseností zo španielskej občianskej vojny. Preto sa dej jeho distópie odohráva v budúcnosti a niektoré detaily jeho diela nezodpovedajú žiadnej skutočnosti. Balabanov ale zažil totalitu na vlastnej koži a zobrazil ju tak, ako naozaj fungovala. Miestami ma až napínalo na zvracanie, ale aj tak to stálo za pozretie a možno sa k tomu ešte niekedy vrátim. ()

Saxos

Reálné psycho že země, kde zítra znamenalo včera. Bolšij CCCP, to byl bordel, kde šlo zamést pod koberec jakoukoliv prasárnu. Hláška: máme mouchy. Závěr: doporučuji. ()

Potrublo

Tento film si rozhodne zapamatam, ale druhy krat ho uz vidiet nemusim. Niektore sceny balansuju na hrane znesitelnosti. Najbrutalnejsm dovetkom je tvorcami zmienovany fakt, ze film bol natoceny podla skutocnej udalosti. ()

ice_queen

Film na ktory je potrebny dost silny zaludok. Dost silna a tazko napodobitelna naturalisticka atmosfera tiahnuca sa celym filmom, obzvlast scena "zenich prisiel" vo mne zanechala vyraznu nechut do jedla na najblizsie dni. Film, ktory si urcite uz druhykrat nepozriem, hoc nie preto, ze by bol slaby, naopak az prisilny. ()

contreras

J*A*S*M je pro mne příliš J*A*S*M.. prostě mi nesedl..čistě objektivně mohu zkritizovat jeho úsudek a asi i soudnost a suběktivitu hraničící s kokotstvím. Gruz 200 je jeden z nejlepších ruských snímků co jsem měl možnost shlédnout. Je to syrové až to praští, hrůzné, děsivé, nechutné, prostě skvělé. ()

tosastava

Nakoľko sa Balabanov podieľal aj na scenári, podozrievam ho, že preniesol na plátno svoje zvrátené a morbídne sexuálne túžby. Musím dodať, že svojej perverznej fantázii povolil uzdu na maximum. Čo sa týka filmu ako celku, väčšina postáv sa vo filme správa absolútne nelogicky a ako totálni idioti. Jeden príklad za všetky. Jedna z postáv sa ide pomstiť a zastrelí najväčšieho psychopata v jeho byte, ale nevinnej obeti, ktorá sa nachádza spútaná v tom byte nepomôže. Tá osoba veľmi dobre vie, že to dievča je nevinné a bola jeho obeť, ale nechá ju spútanú pri rozkladajúcich sa mŕtvolách a kľudne odchádza ()

babuška

no na to, že je to ruský a o rusácích před rokem 1990, je to jízda, morbidita graduje až do samého konce, hození mrtvého vojáka z války v afgánsku na jeho vězněnou milou se slovy, snoubenec se ti vrátil, je jen špička ledovce toho co jí čeká, vodka je mocná a lidi nemocní ()

mirakk

sorry, ale k ruský mentaliě mám hodně blízko, přesto s ničím podobným jsem se v žívotě nesetkal. Film, který je naprosto o ničem, rozhodně nekoresponduje se situací kolem války v Afgánistánu. Dle mého názoru je to jen lákadlo pro ty, kteří hledají témata kolem této války. Exteriéry a iteriéry super, toť vše, Nedoporučuju, zbytečně zabitý čas... ()

danny79

Drsna, syrova a velmi nevsedni podivana. Dej je absurdni a uplne nepredvidatelny. Dialogy kratke, usecne . Reziser snimku vtiskl presvedcivou “ruskou” atmosferu. Postavy jsou velice chladne, bez emoci s ucelne vymyslenym pribehem protnutim jejich zivotu. Gruz 200 sokuji formou poukazuje na slabostvi, pokrytectvi, tehdejsi rezim a jeho predstavitele. ()

megacik

Možno sa to takto stalo, ale ako ich napadlo sfilmovať takúto nechutnú absurditu...a takouto formou? Veď jednotlivé časti filmu nemali hlavu ani pätu, a príbeh kríva tak, ako len môžu dve zlomené nohy krívať, však láska, pomsta, či peniaze ako hlavný námet filmových trhákov, sa tomuto veľkou okľukou vyhli. Všetky hlavné, ale i vedľajšie postavy konali akoby iracionálne...zase podľa skutočnej udalosti. Kurnik, mohli pridať aj niečo vymyslené, aby to trochu vyladili, ale nie... Keďže nič z ničím nesúvisí, nič nedáva zmysel, dá sa to vyložiť jedine tak že zobrali najväčšieho sadistického psychopata, v najväčšej diere, nech si robí čo chce, hlavne, aby to bola čo najväčšia prasačina. Asi iba vyvolení kajnšmetke si dokážu užiť tento snímok, nie je to ani len zďaleka pre každého. 10% dávam za napätie. Alexej Polujan už nežije, takže nič podobné hádam nevznikne. ()