Noci v Rodanthe

• USA Nights in Rodanthe (více)

Čtyřicátnice Adrienne Willisová vypraví své dvě děti na víkend s otcem, který rodinu opustil kvůli mladší ženě. Ten jí řekne, že by se k nim chtěl vrátit zpět. Adrienne si vyžádá víkend na rozmyšlenou. Má ho strávit v motýlku na pláži v Rodanthe, o který se bude starat během nepřítomnosti majitelky, kamarádky Jean. Jediným hostem je doktor Paul Flanner. Osamělý muž Adrienne požádá, aby s ním povečeřela. Vyprávějí si o svých životech a Adrienne se dozví, že je Paul rozvedený a má dospělého syna, také lékaře, s nímž však již déle než rok nemluvil. Jeho spory se synem vyvrcholily po operaci, při níž nečekaně zemřela paní Torrelsonová. Její manžel Robert a syn Charles žijí v Rodanthe. Paul sem přijel proto, aby je kontaktoval. Dvojice se pomalu seznamuje a společnými silami se snaží zabezpečit dům před blížícím se hurikánem. Během zuřivé bouře se definitivně sblíží. Jsou zamilovaní, tráví spolu čas na pláži, zajdou si na taneční slavnost v Rodanthe, ale ještě předtím Paul navštíví Torrelsona. Čas běží a Paula čeká cesta do Ekvádoru za synem. Adrienne slíbí, že na něj bude čekat. Jejich nečekaně zrozené lásce se však do cesty postaví nelítostný osud. (TV Nova)

phoenixer

Divně dramatická slaďárna, plná rádoby silných emocí. V kombinaci s otřesnými herci?! Jediný důvod proč jsem nedal odpad, je ta hezká příroda na pobřeží oceánu... ()

E lan

Jen tak tak o fous za ***, trochu nudné, nikam vedoucí a nijak poučné. Přesto to v sobě něco mělo a dalo se na to nakonec dobře dívat. Gere hrát umí, i když hraje pořád jednu a tu samou roli. Možná hlavně kvůli tomu konci tak vysoké hodnocení, jinak bych to viděl spíše za **. ()

Petulka88

Největším problémem tohoto filmu je fakt, že se v něm vůbec mluví. Jakmile začne nějaký dialog, z plátna se na diváka vyřítí neuvěřitelné množství hnoje. Nejvíc mě zaráží fakt, že existuje někdo, kdo ty dialogy napsal a ještě si myslí, že to zní přirozeně... ()

Likan7

Tentokrát si Nicholas Sparks vybral slabší chvíli. Nevím sice jak vypadá předloha, ale film je jeden velký, hodinu a půl dlouhý kýč pro naivní ženy 50+. A to nemluvím o tom, že spousta jich může takový film celkem naštvat. Jsou tady totiž zobrazený jako naivní, hloupý ženy, který si neumí dát život dohromady a jejich vrchol spočívá v tom, že vidí koně na pláži. Předchozí filmy podle Sparkse jsem dokázal přijmout, ale tohle je fakt už moc. Ten twist před koncem je jedno velký wtf. Gere i Lane už hráli lépe v lepších filmech. ()

Judy24

Občas mám ráda, když je film jako řeka v dolním toku. Teče pomalu a klidně a hlavně stále stejně rychle. Přesně tohle ten film potřeboval a přesně to mu chybělo. Nejdřív pomalý úvod, pak najednou skok, zase pomalu a na konci prudký zvrat a nic. Proč? Zkazilo mi to celý zážitek z filmu. Víte, když jsem si o tom filmu četla poprvé, tak jsem se těšila. Mně se totiž ten nápad, natočit lovestory o skoro padesátnících dost líbí a tohle samotné se jim vlastně docela povedlo (nepřekvapilo mě zjištění, že předlohu napsal Nicholas Sparks). Na Diane i Richarda se hezky koukalo a jejich role jim sedly. Škoda toho prapodivného závěru a rytmu. To si tu měl někdo lépe ujasnit. ()

renegrido

První polovina filmu byla poměrně příjemná, na herce se dobře koukalo a příběh ještě nebyl tak přeplácaný, ale ve druhé polovině se proměnil v děsně romantický kýč, který je podle mě vážně vhodný především pro ženy v pokročilejším věku, který si chtějí pobrečet u smutnýho závěru. ()

Pulper

Na romantický film celkem vkusně a realisticky natočené. Richard Gere hraje stále stejně a Diane Lane ho strčí do kapsy. Hlavně kvůli ní dávám tak vysoké hodnocení. Naštval mě konec. Jak nemám rád happy endy za každou cenu, tak se bohužel v poslední době stává trendem i úplný opak. PROČ??? ()

jafuska

moc pěkný film, mám ráda romantické filmy a toto se fakt povedlo, krásná krajina, Gere je můj oblíbený herec a vždy hrál v dobrých filmech, smutný děj, nemám k tomu co vytknout, určitě doporučuji ()

huzgi

Romantické filmy se točí podle stejného schématu. Na to lze přistoupit. Přesto míra invence a švihu je u filmu George C. Wolfa dost mizerná. Když už se film nadechne, hned zas vyfoukne. Škoda, nabízelo se více a zajímavěji. ()

megajalec

Najprv som nechápal, prečo som na tento film v kine s frajerkou len sám..Pochopil som neskôr, bohužiaľ, už bolo neskoro. Predsa len to malo výhodu - byť sám v kine s frajerkou...:) ()

Bau.Baushka

Richard Gere je stále pěkný chlap, takže se film dá shlédnout celý, i když jsou tam trapnější okamžiky. Špatný film to není, na večer kdy chce člověk nenáročně odpočívat u telky je to v pohodě, víckrát si tento film nikdo asi nepustí. ()

Callie

Ach booože, škoda peněz a času, jedna hvězdička "jen " za Gereho, který zraje jako víno a jeho škvírky místo očí jsou čím dál tím víc sexi , a za nádherný dům na pláži . Jinak super odpad, horší dialogy jsem viděla nedávno snad jen v Aktech X. ()